Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Orhore to je pravda, ja som vlastne nedemagnetoval ten stroj asi nikdy. Na tej hlave už niekoľko mesiacov je vydratá okom viditeľná drážka a ja preto vlastne len čakám kedy začnú byť problémy, takže máš pravdu najprv skúsim tieto veci. Kladka je síce "nová" ale zo šuflíkových zásob. Ja už normálne ten stroj mám rád za to, že si to musím zaslúžiť aby hrala
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa orhore »

Záleží na hloubce výbrusu hlavy. Pokud došlo k rozšíření štěrbiny vlivem opotřebení, tak samozřejmě začnou ubývat výšky. Ale ten efekt je obvkle pomalý. Může také dojít k tomu, že při přehrávání se nedotlačí přítlačný polštářek, který se opře o hrany výbrusu. Ale to je asi už méně pravděpodobné.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

tak som to demagnetizoval a počúvam TDK D, zvuk je vynikajúci, Orhore mal si pravdu, díky
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Zopár BASF zasa oleštilo hlavu, všetky z doby aktuálnosti, ohrávané nespočetne, v rôznych strojoch a tiež trávili čas v aute. Zvuk stále výborný, jasné sem tam nejaké zaplávanie a niektoré nechali oter ale nič výrazné. Veľmi dobré počúvanie, samozrejme nie naraz ale počas posledných pár dní. Cievky veľmi kvalitné, takmer žiadne plávanie alebo olepovanie pásu pri odvíjaní, pekný rovnomerný chod aj kladky.
výrobné čísla:
0958133100
0958133200
na tých AGFA typoch som čísla nenašiel
Prílohy
BASF.jpg
BASF.jpg (65.81 KiB) 1679 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tie výrobné čísla budú rok 1998, asi ku kazetám Ferro Extra I s červeným nápisom Fantastic Sound, ale zlatým nápisom FEI, ktoré tam máš tri kusy na fotke
ReCord 74 bude iste staršia než 1998 a tie druhé FEI taktiež, kde je dokonca Agfa telo, možno už z doby výroby v Ruskej ECP
, teda nie možno, ale iste

ak si spomínal olepovanie pásu pri odvíjaní, povedz viac, ja tento jav sledujem už od mala a je na každej druhej kazete, aj typoch II bezohľadu na značku
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Teslák »

Basf jsem měl od doby mého užívání v letech 1996 a dále nejraději. Nějak mi sedli podáním zvuku. A pak se mi začaly líbit ty designovky z dob,kdy se začaly dělat atypické minutáže 46,54,74 minut a pod . Zrovna jako má Nstar na fotce = CD74.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

díky za reakcie,
EZ, je to presne ako si napísal, tie výr. č. patria k červeno fantastic sound
K tomu olepovaniu, býva to vidieť na zásobovacej cievke, že pri odvaľovaní je pás akoby prilepený alebo nabitý statickou a spôsobuje jemne trhavé odvíjanie. Vplyv na chod je otázny, čosi to robiť môže a hlavne myslím v osobných prehrávačoch.
Tu to bolo veľmi plynulé, nejaké náznaky pred koncom sa vyskytli.
Teslák,
pre mňa to sú tiež veľmi obľúbené kazety a povedal by som, že tá reCorD je na slušnej úrovni, tie kazety sú veľmi kvalitné, tieto čipsové ale to už sme rozoberali

ako vlastne si mám preložiť tieto výr. č.?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

asi statika, videl som za tie roky rôzne podivnosti pri odvíjaní, v rátanie bublín a kopčekov a všetkého možného, u krivých cievok sa to zase nestane, u presne rovných veľmi ľahko

čísla Basf, prvé tri čísla je deň v roku 001-366 a štvrté miesto je rok, kde musíš vedieť desaťročie.

zvyšok som tu už rozpisoval viac krát:
viewtopic.php?p=27491#p27491
viewtopic.php?p=39973#p39973
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

nevedel som to nájsť, som tu nový...

teraz mám jeden zádrhel, podľa čísla to má byť 98 a ja mám na booklete záznam 96, jedine...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

zamenený booklet?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Zabiehal som nedávno túto kazetu od EZ, ktorá je metal pre typ II, aj keď vieme, že to nikde neni spomenuté ale tak nejak sa to traduje. No nižšie priložené obrázky tiež napovedajú, že tomu tak bude...

Po druhej strane sa to značne zlepšilo na hlave ostal už len mastný povlak ale to už som nefotil, bolo by to nad rozlišovacie schopnosti aparátu
Na konci A strany sa o zlepku prilepil aj pásik, tak to trochu šklblo a svorka cievky je po rokoch návinu unavená a trpí miernou ploskosťou takže je tam prepad
Prílohy
CDII.jpg
CDII.jpg (64.52 KiB) 858 zobrazení
hlava.jpg
hlava.jpg (61.77 KiB) 858 zobrazení
pás.jpg
pás.jpg (64.37 KiB) 858 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej z týchto pásov by mal biely povlak zísť pomerne rýchlo a tak skoro by sa nemal objaviť, kým zase nepoleží dlhodobo, uvidíš či hej, alebo nie :P

S tým škubaním lepky na druhej strane to je celkom častý problém u všetkých značiek, si to všímam na mechanike pri hraní, niekedy je aj potlač samotná lepkavá na zavádzačke, ale lepka sa škubne skoro vždy.

No som zvedavý o koľko lepšie, alebo horšie ti vyjde nahrávka oproti Denon HD8, totiž tieto zostarnuté Thats majú divnú degradáciu, že ti level vyskočí oproti zdroju sám do plusu niekoľko násobne, ale zároveň je to silne skreslené :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"