SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

Zdar Foxi. Tak jsem si stáhnul tvoji novoročenku a poslechnul. Velmi dobrá a pohodová hudba. Líbí se mi to ;) . Je fajn, že stále něco tvoříš, takže v tom pokračuj 8-) . Já už jsem skoro neschopný dokončit své rozdělané věci z jiné oblasti. Buď není čas, nebo chybí síla či nadšení :( .

Měl bych pár hloupých dotazů a keců k technické věci díla, ale o tom snad někdy jindy :D .
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som si to pustil teraz, mne sa to páči, už budem musieť na všetku tvoju tvorbu vyhradiť nejakú kazetu :P

no a track má dĺžku 6.44, takže si myslím že ti chýbajú tri sekundy :D
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Teslák »

No, Nikolasi,ten track je úžasný,zrovna si ho hraji. Normálně oslov Rádio Wave,už jsem ti to psal minule..
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja som to ešte nepočul a na nejaky mejl ani neodpovedal lebo teraz rozbieham také čosi úplne nové, ćo nejakých par mesiacov času bude vyžadovať zvýšenú pozornosť, ale vypočujem si to rád
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teda, moc Vám všem děkuji. Vážím si Vašich pochval a příspěvků, děkuji za to :-).


Nstar: Tak snad se Ti to bude líbit. Navíc díky té jedné skladbě je to první novoročenka, která je svou velikostí v MB nejmenší a nepřesahuje ani těch 100MB (to jen taková vsuvka).
Tak to moc děkuji, trochu jsem nad ní váhal a chtěl jsem přidat spíš i nějakou denní fotku, ale jo, díky tomu sněhu to má svoje kouzlo :-).
Jinak kdybys třeba někdy chtěl, tak ti můžu vypálit CD s těmi novoročenkami a poslat ho. Sice by to bylo bez příloh (obrázků a TXT souborů) a jen jako AudioCD, ale udělal bych to z WAVů. A nebo bych ti to mohl vypálit vlastně i v kompletní podobě třeba na DvD, to už by záleželo na tobě. Ale do ničeho tě nenutím, tak se neciť blbě, když bys to odmítl :-).

---

orhore: Ahoj, i Tobě moc děkuji za pochvalu a tato slova :-).
To mě mrzí, takové chvíle už taky znám, ale přeji ti, ať se ti brzy vrátí.

Žádný dotaz není hloupý (no dobře, ptát se v pekárně zda mají i rohlíky :lol: ..), tak se neboj a klidně se ptej, rýpej, žduchej..no žduchat nemusíš, ale neboj se napsat třeba i kritiku ;-).

---

EZ647: Tak to moc děkuji, i Tobě :-). Jo vlastně, to je pravda. V těch novoročenkách je dohromady už celkem dost hudby, jen jsou v některých vzájemně prolnuté.. Navíc v té PF21 máš i přes 20 minut zvukových efektů, takže je z čeho vybírat :-D .
A vážím si toho, že bys případně nějakou tu kazetu obětoval i na moji hudbu.

Tyjo, no ten čas mě v tu chvíli ani nějak nenapadl, ani když jsem ho psal při vytváření obalu.. Máš dobrý postřeh :-).
Dle seznamu mých skladeb, co si píšu, normálně nemám žádnou s přesně touto délkou, jednu mám o vteřinu blíž na 06:45, ale další o pár vteřin delší.
Hm, no kdoví, třeba zkusím udělat nějaký projekt s touto stopáží :-).

---

Teslák: Děkuji moc i Tobě :-).
Hm, tak já se už letos rozhodl, že bych to zkusil, ale to rádio Wave mi vypadlo, takže jsem to zkoušel jinak.
Koncem července jsem se rozhodl, že jako první oslovím Rádio1. Je to sice pražské rádio, ale zkusil jsem to. Po jejich "obrovském" zájmu a nadšení, kdy mi (ani do teď) nebyli schopni odepsat, jsem se po měsíci čekání rozhodl napsat do Českého rozhlasu.
Tady jsem je ale požádal o kontakt na Jiřího Špičáka, kterého jsem objevil jen díky pěknému hodinovému pořadu na jakémsi Art Café ze dne 01.12.2020, kde se věnuje hudbě Williama Basinskiho (viz odkaz níže). Od doby co jsem ho někdy v prosinci 2021 objevil, tak jsem si ho celý už vícekrát pustil, proto mě napadlo kontaktovat zrovna jeho. A zrovna co to teď píšu mi to znovu jede :-).
Proslavil se lamentem k 11. září, teď William Basinski znovu dekonstruuje paměť
PS.: článek byl vytvořen 01.12.2020, ale zřejmě díky tomu, že změnili obrázek se ASI změnilo i datum při vyhledávání přes Gůgla na 11.09.2022. Otázkou je, zda to není záměrná chyba... Mám totiž pocit, že změna obrázku byla už v srpnu.

No, za pár dní mi z Rozhlasu odepsali s tím, že se jim podařilo najít kontakt na toho Špičáka, tak jsem mu druhý den napsal prosbu, zda-li by mi jako znalejší řekl názor na moji tvorbu v žánru Ambient. Protože jsem počítal s tím, že v té době můžou mít lidi dovolené a třeba míň času, tak jsem čekal. No ale když mi stále nepsal, tak jsem po 1.5 měsíci znovu kontaktoval Český rozhlas s tím, zda-li by mi pomohli s doporučením nějakého redaktora, který by se věnoval Ambientu (jenž bývá někdy řažen pod alternativní hudbu). Na to mi odpověděl, že prý ho bohužel nenapadá žádný moderátor, který by se věnoval tomuto žánru. Že bych mohl sledovat autory, kteří se žánrem mého zájmu zabývají a popřípadě je kontaktovat.
No musím říct, že mě ta nepříliš velká ochota v závěru trochu zarazila, ale zase ne překvapila. Po vlastní zkušenosti s tím jak "objektivně" natáčí ČT, mě nezájem obrovských společností nemůže překvapit.
Ale abych tomu pánovi z Českého rozhlasu nekřivdil, byl opravdu slušný a alespoň trochu mi pomohl.


Osobně by se mi totiž líbilo mít nějakou vlastní "reportáž" v tom stylu v jakém byla pojata ta o Williamovi Basinskim. A díky množství mé hudby, kde pouze žánr Ambient činí přes 10hodin si myslím, že by nemusela být jediná.


Takže nevím, zda má smysl v tomto někoho kontaktovat. Bohužel si myslím, že subjekty jako rádia či televize by zrovna mě hledaly asi až když by to jim přineslo sledovanost..
A co se týká toho, že bych měl kontaktovat nějaké umělce, tak na to nemám povahu, abych se vtíral. Mimo to, zrovna v ambientu neznám jediného českého či slovenského autora, kteří by mě jejich hudbou zaujali..nebo jsem možná ani žádného nenašel - před nějakým rokem jsem to zkoušel, tak už si to přesně nepamatuju.

---

AdmineR: To je v pořádku, s tím spěchat nemusíš :-). Přeji ať se ti to podaří úspěšně dokončit.

---

Ještě jednou Vám všem moc děkuji za příspěvky a pochvaly :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

tiež som mal v pláne z toho spraviť kazetu ale DVD by sa mi páčilo musím povedať a z toho by to šlo tiež
k fotkám, mňa často zaujíma z akého miesta boli takéto fotky robené a za akej príležitosti, a často si tam ten kratučký príbeh v nekonkrétnej podobe dosadím sám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Hm, tak to mě těší, že mám dalšího příznivce, který by na moji hudbu "obětoval" kazetu :-). A to myslím opravdu, beze srandy.

No aby nedošlo k omylu - já to myslel jen jako čistě datové DvD, kde bych ti vypálil přímo složky doteď všech vydaných novoročenek, hlavně když máš ty potíže s internetem. Další dvě novoročenky co budou následovat, pokud tedy vše dobře vyjde, budou zase dost objemné a ani netuším kolik místa zaberou, ale málo to nebude. A na to by se ti to už hodilo poslat poštou v datové formě třeba na CD (tedy pokud to nepřesáhne 700MB, což snad ne, ale kdoví..).

Co se týká DvD videa, tak doteď bohužel nemám žádný střihačský SW, který by nebyl náročný na ovládání a hlavně na HW výkon. To je i důvod, proč doteď nemám žádný vlastní videoklip, a že nápadů bych měl. I takových, kde by nebyla potřeba žádná asistence..

Jinak ohledně toho, jaké ty snímky mají příběh bych zvládl něco napsat, ale spíš jen do e-mailu. V některých případech si pamatuji situace, tedy příležitosti, i u fotek, které jsem pořídil před víc jak 10 lety. A s místem vzniku je to ještě lehčí.
Otázkou je, zda by to nezničilo tvůj příběh, protože mnohdy fotím jen spontánně, protože si všimnu i drobnosti, kterou by ostatní nevnímali nebo dělám pokusy a pak z toho vyjdou fotky jako ty, co jsem tu prezentoval na stranách 1, 2, 5 a 7. Což tedy jak koukám je už dlouho, co jsem tu s dalšími nepřispěl, ale za tu dobu jsem jich nafotil dost, takže zase něco připravím :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja sa priznám, že presne nerozumiem tomu DVD, ja nemám prehrávač, ktorý by prehrával hudbu z DVD, jedine počítač ale tuto sme narazili na strop mojich "znalostí". DVD formát pre mňa znamená filmy alebo hry takže tu som naprosto nepopísaná kniha, nerozumiem tomu ale ak by šlo z DVD v počítači pustiť hudbu na slúchadlá, tak vlastne je to super a to asi pôjde. Teda DVD prehrávač mám, také ako namiesto videa ale z toho lezie zvuk nevalnej kvality.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Aha tak, no já si pamatuju, že jsi měl potíže i s otevřením Mp3 z e-mailu, ale na druhou stranu, pokud jsi si zvládl celé novoročenky s tím dříve lepším internetem stáhnout a pak přehrát, tak jsem myslel, že by toto bylo pro tebe taky v pohodě.

Původně jsem chtěl napsat něco k DvD, ale když se v tom nevyznáš, tak tě nebudu blbnout.
Nevím jestli máš zkušenosti s věcmi jako jsou Flash disky nebo Paměťové karty, ale to co bych ti vypálil by bylo ve stejné podobě, jako bych ti to nahrál na Flashku (jen s tím rozdílem, že bys to nemohl smazat) - vložil bys disk do mechaniky počítače a tam bys měl v samostatných složkách uložené soubory jako je dávám na internet do ZIPu - měl bys tam tu hudbu ve WAV a Mp3, obaly v JPG a přiložené informace v TXT souborech.
Nevím jak jsou na tom ty dnešní, ale DVD přehrávač by zvládl pustit asi jen Mp3 formát. Ten WAV vlastně přidávám do novoročenek proto, že je to bezztrát a kdyby si chtěl někdo tu moji hudbu vypálit jako klasické (hudební) Audio CD, tak aby to měl v lepší kvalitě než by získal z komprimovaného Mp3 formátu.


Mám dotaz, předpokládám, že ve sbírce nějaké hudební CD máš, přes co si je přehráváš?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné pamäťová krabička by bola ok a mohol by som Ti ju vrátiť ale zasa ak raz prerazíš, tak ja budem ten borec čo má Tvoje origo DVD nikdy nevydané oficiálne
na CD mám CD prehrávač to neni problém
k tomu internetu, ja to mám tak že mám akože veľa dát ale keď si prečerpám prvých pár percent z nich tak mi to spomalí tak, že mi funguje snáď len toto fórum a aj to spomalene a ak sú tu veľké obrázky tak tie si pozriem až zas budem mať obnovené tých pár rýchlych dát. To znamená ak si Win 10 stiahne hneď v prvý deň nejakú dôležitú aktualizáciu a prečerpá mi to data tak ...
pardon za odbočku
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak tohle pojmenování vidím prvně a pěkný :-). No kdybych ti měl posílat SD kartu nebo flashku, tak to by se zbytečně prodražilo a tyhle mínusový teploty tomu moc neprospívají.. To když už bych Ti něco posílal, tak to udělám tak, aby sis to mohl i nechat. No právě, na to jsem taky myslel, že bys měl aspoň něco takovýho do sbírky, i když by to bylo obyčejný vypálený CD nebo DvD. Tak prorazím..já doufám, že mi to vyjde, protože chci natočit i pár filmů a jeden seriál a na to by bylo dost pěněz. Ale to odbočuju.
Dobře, tak já pak něco vymyslím ;-).

A mám dotaz, mělo by to pro tebe sběratelskou cenu i kdyby existovalo třeba 10 mnou vydaných kopií?
Ono když to tak vezmeš, tak i kdybych už konečně začal s vydáváním desek, tak ty první vydání budou mít okamžitě sběratelskou hodnotu, minimálně kvůli tomu, že by skrz finance byly vydány v tom nejnižším počtu 250 kusů, ale hlavně proto, že by byly první. Samozřejmě v případě zájmu bych pak dělal i reedice, ale na tom by se asi sběratelé neuspokojili..

Tyjo, tak o tomto principu provozu internetu, avšak přes mobilního operátora, jsem slyšel snad před 10 lety na vesnici (beze srandy) a to už i teď tam mají pár let zavedený místní internet přes 100/100.. To tě teda fakt lituju, divím se, že takhle blbě to ještě někde můžou vést. No možná jim chybí konkurence.. A s těma Win10 tě taky lituju, ty stahujou každou chvíli hromady zbytečnýho bordelu (rozuměj aktualizace), který nejdou ani vypnout.
A jinak to je v pohodě, klidně odbočuj ;-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné že by to malo cenu, pozri čo a kedy pripravíš už je samozrejme na tebe a ako ti to vyjde, pretože do tých vecí nie je najlepšie sa nútiť ale keď ťa pochytí tvorivé obdobie a niečo nachystáš tak sa teším, nech je to sd karta, dvd alebo voskový valček
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"