SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak to jo, mě to jen tak napadlo, že vzácnost vydání se úměrně snižuje, zvyšujícím se množstvím kusů, tak jsem byl zvědavý, jestli by to ovlivnilo třeba i pouhých 10 kusů.
Dobře, něco ti nachystám, když už jsem to zmínil a pak dám vědět, spíš jen musím vymyslet jak to udělat.
A nějaké ty drobnější specialitky mám v plánu už nějaký čas, jen se to stále brzdilo dvěma věcmi - nedostatkem času vlivem spousty směn v práci a nedostatkem peněz (možná to zní protichůdně, ale vzhledem k hodinové mzdě je to pravda). Někdy od jara mám jistý plán, do kterého když už jsem se pustil, tak ho chci i dotáhnout a od té chvíle se to už snad trochu posune :-).


Když už ti tak píšu, tak mě napadla další otázka.
Pokud máš někde po ruce ty moje předešlé novoročenky, jsou tam nějaké skladby, které tě něčím zaujaly? Nebo i nějaké zvukové nahrávky v PF21?
Pokud se nevyznáš v žánrech, stačí zkopírovat název skladby a napsat k ní, co tě na ní zaujalo nebo ti vadilo.

A kromě mé doposud vydané hudby, je něco, co bys třeba chtěl odemně slyšet?
Pokud se nevyznáš v žánrech, postačí, když dáš příklady skladeb jiných skupin.
Bohužel nemůžu slíbit, že bych to zvládl udělat, protože spoustu hudby, kterou mám sám rád nemám jak vytvořit, protože mi chybí potřebné materiály. Jen mě to zajímá jako případná inspirace v případě, že bych to měl jak udělat :-).

Předem ti děkuji za zprávu :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

mne by sa aj páčilo keby tam sú všetky a aj niečo čo som nepočul a o čom si myslíš, že je pecka
...je v pláne aj hitovka?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Hm, takže chceš mít něco co zatím ještě nevyšlo, hmm (sakra, není tu kolobek, který by vyjádřil tu emoci, co chci :problem: ).. To neboj, jasně že bych ti tam dal všechny vydané novoročenky - když jsem to zběžně spočetl, tak by to zabíralo asi 2008MB, jenže když DvD má kapacitu 4.7GB, tak nevím co tam ještě vecpat.
No, něco promyslím, neboj ;-).
Kdybych ti tam ale fakt dal něco, co zatím nevyšlo, tak bys to ale nesměl nikam dávat. Nechci tak poroučet, ale nerad bych, aby něco uniklo dřív než by to bylo oficiálně.


Jestli je v plánu hitovka? No já doufám, že z mé tvorby by nějaká byla :-). Vždyť za těch 8 let mám už 209 skladeb. Ovšem polovina z nich je v žánru Ambient a u tohoto žánru se bohužel nedá říct, že by nějaká skladba byl hit. Ne že by byly snad špatné, ale spojit slovo "Hit" s Ambientem nějak nejde. Osobně několik svých ambientních skladeb považují za opravdu dost zdařilých. I když i za něj jsem opravdu rád, tak mám zatím pouze jediného fanouška, kterému se moje ambientní skladby hodně líbí. Proto zatím posuzuji kvalitu či nekvalitu jen podle sebe.

Ale abych neodbočoval, co si představuješ pod pojmem hit? Klidně uveď příklady :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

tak ja to určite keď mi neprikážeš zverejňovať nebudem ale nechcem ťa súriť do niečoho čo si nemal v pláne, kľudne urob to čo myslíš ty, ja budem rád a ani nebudem vedieť, že si mi tam nedal niečo čo ešte nevyšlo, pretože to nevyšlo. :lol:
Hitovku som myslel, či plánuješ niečo čo pritiahne ľudí k tvojmu albumu
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Moc Ti děkuji a promiň, že jsem to takto psal, ono zatím nejsem nějaká hvězda :-D, kde by na předčasném úniku nějak výrazněji záleželo, jen jsem to psal tak nějak relfexivně / automaticky, když někomu dávám nějakou svoji hudbu dřív než má vyjít.
Ale to je naprosto v pohodě, mě těší už i jen to, že jsi projevil zájem o moji hudbu, takže něco vymyslím :-). Té hudby mám tolik, že je z čeho vybírat, otázne je, či by se ti líbilo i to ostatní ze skladeb co dělám - já mám mimo Ambient i spoustu hudby v žánru EDM (což je příkladem ta zatím jediná vydaná skladba v PF2019 "Bez cíle do neznáma (Krátká verze) [Bonus]") a to netuším, zda bys zvládl poslouchat.
Jo a taky, kdybych ti něco povybíral, tak k těm projektům nemám zatím ani obrázky, takže by to bylo fakt jen o poslechu.



Jo takhle, hlavní skladby (hity) daného alba - tak jako dřív vycházely singly před vydáním alba ze kterého ty skladby byly, aby na něj přitáhly pozornost posluchačů a navnadili je. To je možná u mě trochu složitější :-?.
Raději odpověď na tvou otázku přesouvám z konce sem na začátek, kdyby se ti ten román nechtěl číst:
Nyní konečně k tvé otázce.
Nad touto věcí jsem zatím nepřemýšlel, ostatně už i jen proto, že 8 z mých 12 alb jsou v žánru Ambient a tam nějak asi nejde vytvořit hit. A ty zbylé 4 alba jsou vytvářené tak, že tam by to taky moc nešlo, byť nejsou ambientní.
A nyní ten zbytek.

Když někdy zaslechnu nebo čtu rozhovor s nějakým interpretem, který popisuje, kolik let pracoval na albu, které právě vychází, tak krom toho že oceňuji jejich práci (pokud nemají texty plitké a celkovou hudbu těžce komerční - rozuměj značně mainstreamovou) si taky říkám, že ti interpreti se vlastně věnují mnohdy jen jednomu žánru a víc projektů mimo to hlavní album nemívají. Čímž jejich snažení rozhodně nijak nesnižuji a stále ho vnímám, kór když já dělám hudbu víceméně z "instantních" materiálů.

Jak jsem tedy psal, u mě je to o něco složitější.
Pro ukázku zde napíšu stav k dnešnímu dni, i když jsou některé z projektů zatím nedokončené - nyní mám již 34 projektů (ten 34. je právě vyšlá letošní novoročenka), v nichž je celkem:
9 singlů, 5 kompilací, 4 EP, 12 alb a 4 neurčité projekty ze začátku tvorby.
Tento seznam si vedu již několik let, je to takový můj přehled osobní diskografie, kde jsou započteny všechny, i nedokončitelné projekty nebo ty, které nevydám, od začátku mé legální tvorby, tedy od roku 2014.
*(tou legální tvorbou mám na mysli to, co můžu vydat, dříve jsem totiž mixoval skladby jiných interpretů pro svoji potřebu a zábavu)

Nad tvorbou stěžejní skladby, podle klasického vzorce, kterou bych vydal jako singl před vydáním alba, na které bych tím upozornil, to jsem ani nějak neuvažoval. Dokonce ani nad vydáváním singlů jako takových. První takový počin samostatného singlu* vznikl až v roce 2019 (nápad ale už myslím koncem roku 2018), ale tato skladba nebyla a není plánovaná jako nějaká, kterou bych vložil do alba, prostě vznikla jako singl.
*(když nepočítám vůbec první singl, který ale nevím jestli vydám)
Teprve až na konci roku 2020 mě napadlo, že bych mohl vytvářet singly s výběry skladeb z mých alb - takže sice to taky nebylo zamýšleno jako upoutávka na dané album před vydáním, ale ono to možná tak dopadne, když už na vydání čeká tolik projektů.

Zřejmě díky Tvému příspěvku z 20.01.2022 jsem začal přemýšlet nad tím, že stejně asi budu muset vydat nějaké skladby z mých ambientních alb jako singly, hlavně díky tomu, že to z roku 2020 má délku 2h 20min a vyšlo by na 5LP a to z roku 2021 má až 2h 41min a vyšlo by na 6LP. Takže jsem se postupně přemluvil k tomu, že vybrané skladby z těch alb budou vydány i jako singly.
Nebýt toho co jsi v lednu napsal, možná bych stále zůstal jen u myšlenky vydávání kompletních alb té ambientní série.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

je to zložité táto téma, dalo by sa o tom hodne dlho polemizovať, ja až sa presťahujem do Brna tak sa budem vtierať, mňa by hodne bavilo spolupodielať sa na takom projekte a preto ma aj teší, že si vôbec eviduješ môj "príspevok" z takmer predroka.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: No to je pravda, o tom by se dalo i mluvit několik dní. Sice tu napíšu takové romány, ale tohle napsat mi trvá třeba i hoďku, hlavně kvůli stylizaci textu a pokusu o zkracování nadbytečných informací.
Ale jsou i věci, které moc nerozepisuji nebo zámerně zatím vynechávám, protože s tím chci přijít až při oficiálním vydávání na deskách. I takovou informaci jako je ten výčet množství alb, singlů atp., jsem poprvé uvedl až teď.

Takže se opravdu chceš stěhovat do Brna? No jen bys s tím asi měl nějaký čas počkat, protože ty ceny bytů a nemovitostí mi přijdou tedy, ne že značně, ale přímo nelogicky nadhodnocené.. Si jen říkám, kdy ty ceny všeho narazí na strop, takhle stoupat to nebude do nekonečna. Ale to odbočuju.

Ono vtírat se ani nemusíš, protože si rád poslechnu názory. Kdyby nebyl hovor na Slovensko tak drahý, tak by jsme mohli pokecat i po telefonu :-). A podílet se na tvorbě nějakého projektu by nemuselo být špatný - tedy kdyby to vytvořit bylo v mých silách a možnostech (co se týká samplů / materiálů).
Tak to je samozřejmé, když už si dá kdokoli práci napsat mi svůj názor, tak si ho nepřečtu jen tak letmo. Jsou věci, za kterými si stojím a nechci je měnit, protože prostě tak nějak vím co chci, ale jsou i jiné nové věci, které mě napadnou až později, díky názoru dalšího člověka. Proto oceňuji nejen tebe, ale každého kdo si najde čas napsat svůj názor :-).


Takže klidně piš a ptej se, cokoliv tě napadne, a nejen ty ;-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

tak predstava Brna je dobrá, a hneď by sme tam mohli byť parta ale asi by sa mi skôr páčilo nejaké menšie mesto možno Hustopeče aj keď teraz by bolo najlepšie odsťahovať sa tak asi na Pluto...sorry za zlú odbočku
ja nejako neviem nájsť trpezlivosť v tom písaní, preto som úsečný
cover verzie si skúšal vytvoriť?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: No jo, to je pravda :-). Tak ono okrajové části Brna jsou mnohdy dost klidné, to takhle jedeš šalinou a najednou jsi jak na vesnici (ne doslovně, kazí to třeba blízká rychlostní silnice, ale s mírnou nadsázkou mi to tak mnohdy přišlo). Úplným opakem je třeba trasa šaliny č. 2, kde jedeš do Modřic několik zastávek uprostřed dálnice nebo taková č. 8, která má na obou konečných sídliště.
Úplně v pohodě, mě odbočky nevadí ;-).
Rozumím, no já mám spíš jen obavy, zda ty romány co ti odepisuji máš trpělivost číst. Na druhou stranu si ale pak vzpomínám na tvoje příspěvky, kde oceňuješ delší psaní, ale to hlavně u těch článků Erika nebo mých o sbírkách atp.

Covery, no, v první řadě by mi to musel někdo nazpívat a já sám si na takovou věc netroufám, protože já a zpěv nejde dohromady (což vím jak ironicky zní, když dělám hudbu). Další zádrhel by byl ve vygenerování melodie, což je ta první věc, kvůli které nedělám čistě svoje vlastní originální skladby a nemůžu tak jít i do mých oblíbených žánrů jako je Synth-Pop, Rock, Metal, Hardstyle a další..
Kdybych to ale měl jak udělat, tak bych pak musel svoji verzi autorizovat, čekat zda se schválí a pak bych ji mohl (myslím se zaplacením poplatku OSA) vydat.
Jenže krom těch dvou zásadních věcí (zpěv a vytvoření melodie) je tu zádrhel i v tom, že té hudby, kterou mám rád si vážím natolik, že bych se neodvážil ji předělávat jako cover.
Nevím jestli to není hloupý názor, ale dělat cover mi připadá jako živení se na slávě jiných interpretů :-|.

Jediný cover, který bych mohl upravit a zřejmě bez průtahů vydat (i když JEN zdarma), mám ke skladbě od Roxette, ale originálu se nevyrovná ani z dálky a už několik let se nedokážu rozhodnout, zda ji vůbec někdy vydat i kdyby jen zadarmo..


Spíš jsem kdysi vytvářel remixy skladeb od jiných autorů a jsou takové, které bych rád v budoucnu vydal, protože se mi líbí tolik, že je poslouchám i teď. To by s "papírováním" a poplatkama sice bylo asi o dost náročnější, ale chtěl bych je vydat.

Takže covery asi zatím ne. Ale klidně se ptej dál ;-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

ja keby si mám vybrať tak by som najradšej sa odsťahoval do iných rokov...
s tým coverom, neviem či som použil správne slovo, cover. Je to skôr možno remake, skrátka myslím, vziať nejakú skladbu a prerobiť ju podľa seba
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Jo, to by taky bylo zajímavý, ale asi by se v každé době našlo něco, co by nebylo zrovna ideální..něco co by to kazilo..
Jo, tak to není cover, ale remix, to bylo to, co jsem dělal dřív než jsem objevil možnost nákupu samplů a tvorby vlastní (legální) hudby. Těch remixů mám plno, ale ne všechny jsou povedené, spíš jen u malého množství se fakt zadařilo, ale tak co, beru to, byly to moje začátky práce se zvukem na počítači :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

NSK
tak som si tú skladbičku dnes stiahol a som nadšený

EDIT: včera som si ju stiahol a vypočul a dnes ráno to bola prvá skladba, ktorú som si pustil, fakt dobrá muzika
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"