SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Teda tak to moc děkuji, opravdu mě těší, že se líbí i Tobě :-).
Jen teda na další skladbu v podobném duchu si asi budeš muset počkat, minimálně PF24 a PF25 budou trochu jiné, zatím prozradím, že žánrově.

Upřímně ale mám trochu obavy, aby to nemělo negativní ohlas. I přesto, že co se týká e-mailů, tak mi každoročně odepíše tak 5-10 lidí (z téměř 80)..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

čo aby nemalo negatívny ohlas?
Ja som zvedavý aj na ostatnú tvorbu ale táto skladba sa proste podarila
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Hudební obsah novoročenek, který nebude zrovna ve svátečním a vánočním duchu :-?.

Abych ten můj plán vysvětlil, tak to napíšu od začátku.
Vloni, když jsem si přehrával všechny svoje novoročenky v jednom zátahu, tak mě normálně začalo vadit, jak stejné mají znění. Samozřejmě, jde o hudební sérii zaměřenou na vánoční svátky, takže to už od začátku byl záměr, aby obsažená hudba byla klidnější a celkově jemná, ale takto při souhrnném poslechu jsem si uvědomil, že to prostě není úplně ono a možná by to chtělo nějakou změnu, protože to zní vesměs pořád stejně i přes fakt, že jsem v PF20 vybočil a přidal dvě Cinematic a jednu Chill-Trap skladbu a v PF21 dokonce i zvukové efekty..
Rozhodl jsem se, že tedy ještě ta (letošní) PF23 bude ve vánočním duchu, ale ty PF24 a PF25 už udělám jinak, aby konečně byla nějaká změna.

S tím ale přichází i jistá obava, zda tu změnu ocení i ostatní než jen já.
A to nemluvě o nápadu týkající se PF26, který jsem dostal asi před měsícem..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

08. Nikolas S. Kjoliev - 4.3.21

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny, kteří sem opět zavítali :-).
Nejde o chybu, právě vychází nový singl a tentokrát se nejedná o novoročenku ;-).

Sice tímto opět a stále předbíhám ten slíbený znovunávratový příspěvek (jak jsem psal zde: viewtopic.php?p=41900#p41900 ), ale zatím jsem se k tomu furt nedostal :roll: .
.
NSK - 4.3.21 • Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
NSK - 4.3.21 • Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (86.23 KiB) 3632 zobrazení
NSK - 4.3.21 • Obal.02 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
NSK - 4.3.21 • Obal.02 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (293.53 KiB) 3632 zobrazení




Zdravím Vás všechny, letos již podruhé a tentokrát se singlem mimo již tradiční sérii novoročenek :-).

Jak je psáno na obalu, důvodem toho, že vydávám další hudbu je to, že je tohle na delší čas poslední ze tří let, kdy se daly pomocí data seskládat zajímavé číselné kombinace (no vemte si už třeba jen tento příklad: 22.02.2022).
Protože jsem se u letošní novoročenky snažil, aby vyšla 11.11.22, tak jsem tím ve spěchu stihl udělat jen jedinou skladbu a protože jsem vynechal i před pár díly zařazený žánr Ambient, tak jsem toho využil právě k sestavení tohoto bonusového singlu.

Skladby jsem vybral z loňského alba mé série, kde se zabývám výhradně žánrem Ambient. Při výběru jsem se soustředil na obsah a hlavně délku, to že jsou všechny tři názvy číselné už nebyl záměr :-D. Když tak na to loňské album, z něhož jsem vybíral skladby, koukám, tak to vychází tak půl na půl s názvy skladeb v číslech a slovech.
Další zajímavostí je to, že je tu obsažená i skladba, která je třetí nejkraší ze všech, co jsem doteď vytvořil. Myslel jsem, že je první, ale při prohlídnutí mých skladeb jsem zjistil, že zatím nejkratší (ne však úplně zdařilou) je o délce 31 vteřin, druhá o délce 39 vteřin a pak teprve tato.

Co se týká obrázku, tak jsem vybral poněkud temnější, tedy tmavší. Původně jsem chtěl použít jednu fotku, kterou se mi ale za posledních pár týdnů hledání nepodařilo najít, a že jsem hledal kde se dalo.. Tato použitá byla v záloze ještě s jednou a při poslechu vybrané hudby jsem se rozhodl pro tuto.
Že není přílis kvalitní, to je pravda, ale nejvíce mi k té hudbě seděla, když už jsem nemohl najít tu fotku, co jsem chtěl. Důvodem nekvality je to, že to bylo foceno za tmy, bez přisvícení nebo blesku a navíc mobilem, který už v té době měl 9 let. Někdo možná uhodl, jedná se o Sony Ericsson C905 :-).
Foceno je to přes okno, uvnitř budovy, s výhledem na střechu. Kdybych to fotil s přisvícením nebo bleskem, tak by tam nebylo vidět nic, leda binec na okně..
Ale i když je zrnitá, tak se mi to celkem líbí a navíc to dodává hudbě takovou jinou, zajímavější atmosféru.


I když to je jeden z mých dalších singlů, tentokrát jsem tu nepřidával bezztrátový WAV. Důvodem je, že je to spíš takový bonusový singl, který vydávám předčasně a navíc zdarma, jinak by totiž čekal až na vydání na gramodesce. Tak jako bohužel čeká spousta další hudby, kterou jsem za ty roky vytvořil :-?..
Je to zde uloženo sice v Mp3, ale určitě se nemusíte obávat nekvality, jako vždy jsem vybral tu nejvyšší co tento formát dovoluje. Navíc je to Ambient a zrovna takové skladby, kterým tato komprese nijak výrazně neuškodí.


Díky absenci WAVů je tak velikost tohoto singlu opravdu velmi malá a proto jako vůbec první, avšak zřejmě jedinný, jsem se ho rozhodl nahrát přímo sem do příspěvku. Takže v tomto případě nemusíte chodit na Uložto, ale stačí pouze kliknout na níže uvedenou přílohu a jen si ji stáhnout :-)
.
Nikolas S. Kjoliev - 4.3.21.zip
(21.15 MiB) 51 stiahnutí

Samozřejmě jej ale jako všechny svoje digitálně vydané projekty dávám i na Uložto.



Tak snad se Vám bude tento malý dárek líbit :-), i když tedy svým zněním není příliš vánoční :roll:.. A pokud budete chtít, klidně napište recenzi ;-).


Přeji klidné blížící se svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku 2023 :-).


Odkaz na web Discogs
Odkaz na stažení z webu Ulož.to

Pro stažení stačí kliknout jen na "Stáhnout pomalu" a opsat znaky z obrázku. Pokud se spletou, tak se načte další obrázek.
Prosím pozor: Placené stažení je pouze služba té webovky a výtěžek jde jen jim, třeba na údržbu serverů atp.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

Ahoj Foxi. Dík za další zajímavé kousky. Poslechnul jsem si to. Vzhledem k současnému počasí to navozuje docela depresivní náladu 8-) . Skladba 2 a 3 je "podmazaná" šumem. To je z analogového záznamu? Skladba 3 mi připomíná zvuk letícího letadla.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Ahoj, vůbec není zač a moc děkuji za zprávu :-).
No vlastně to tak může působit, máš pravdu, hlavně díky té druhé skladbě, to jsem si říkal už při výběru, ale vhodnější kombinaci skladeb z loňského alba jsem neuměl sestavit, už i tak, aby se dobře vešla na 7" singl. Ten hlavní obrázek té depresivní náladě asi taky trochu přidá :-D :roll:..
Jinak to mi připomnělo, že já mám rád třeba i mlhu, nevím proč, ale mě se to líbí. Nedávno při problikávání televize jsem narazil na slovenské zprávy, kde řešili nějakou pracovní krizi a hlasatel tam pak zmiňoval i něco ve smyslu, že mezi lidmi panuje špatná nálada a deprese když ani díky mlze není vidět na budovu, ve které pracují. Chápu, že mlha není moc bezpečná třeba v dopravě, ale pohled na krajinu nebo když se podívám z okna a je silná mlha, tak se mi to líbí :-). Pro mě to má jisté kouzlo.

Máš dobrý uši ;-). Jen u 2. a 3. skladby jsem použil vlastní nahrávky, ale v těchto případech digitálně nahrané. Když nahrávám něco, co je tiché, tak na diktafonu musím zvýšit hlasitost mnohdy až na max, jenže tím se vnese vlastní šum přístroje do záznamu. Jindy nahraju nějaký záznam ve střední hlasitosti, ale pro práci ho musím zesílit, takže to vyjde skoro na stejno :-D. Výhodou toho diktafonu ale je, že nepoužívá nějaké komprese a nahrává přímo podle ručního nastavení hlasitosti - nevyrovnává tichý záznam a při hlasitém ho neztišuje.

No a 3. skladba obahuje pouze moji nahrávku, kterou jsem upravil, žádný přídavný sampl z nakupovaných balíčků.
Teda, tohle by mě vůbec nenapadlo, že to tak může znít.
A to je přesně to, co se mi na tom hodnocení líbí, že každý posluchač může vnímat jiné a hlavně i rozdílné věci než ten, kdo tu skladbu udělal a ví o tom, z čeho to bylo :-).


Ještě jednou moc děkuji za hodnocení :thumbup:.

PS.: posledně jsi psal, že jsi měl nějaké technické otázky k té novoročence. Tak se klidně ptej ;-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

Není zač 8-) . Ono mlha obecně může navozovat pocit určité intimity, či odpoutání se od přemnožené civilizace. Ale u některých jedinců i opačně depresi či pocit určité ztracenosti.
U té třetí skladby jsem napsal, že mi to jen připomíná zvuk letadla, ale jinak netuším co by to mohlo být. Prozradíš původ :?: :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Napsal jsi to pěkně. Tak to asi patřím do té první skupiny, ono když je mlha a nejsou vidět ty baráky, které běžně vidím, tak to působí mnohdy i tak, jako bych byl jinde a ne v zastavěné části. Zvláštní ale je, že se mi to líbí i třeba při cestě, kde vím, že je jen krajina a pole. Navíc mám i nějak asociaci mlhy s ambientní hudbou a asi i to ovlivňuje ten pocit..

Neboj já vím :-), ale stejně, mě by tohle nenapadlo. Tak dobře, ale napsal jsem ti to do e-mailu jestli nevadí.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som si to pustil už včera, ale neviem čo povedať, proste toto nie je pre mňa, ani nie tak depresívne, ako strašidelné a temné, teda fotka obalu tomu presne zodpovedá.
Takže neviem posúdiť vhodne. ako s recenzia na kávu, ktorú nepijem :D
Ale aj tak tvor ďalej :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Děkuji za hodnocení. Rozumím, tak ambient nesedne každému, takže to chápu. S kávou to mám podobně, já si sice rád pročtu ty zdejší recenze, ale normální "čistý" kafe jsem neměl už hodně dlouho.
Ale i za takový příspěvek jsem rád, takže děkuji :-).

Určitě budu, mám nějaké resty i v ambientu, jen jsem teď tak trochu líný :roll:..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

Čosi na tom je, tá dvojka je zaujímavá ale je to pre mňa soundtrack, aj keď ja vlastne ešte neviem, možno je to temné, začni robiť soundtracky ale dobré je, že vlastne sa tam profiluje akoby dvojprojekt, niečo schrúmateľné skoro až populárne by sa dalo povedať a niečo Tvoje vlastné, undergroundové, pre zasvätencov
alebo tomu len nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox:
tak si pojal dobre kritiku,
celkom by sa to hodilo k nejakým temným videám na youtube, ako urbex a pod. :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"