Kenwood KR-5150

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa Petison »

orhore moc díky.
Ten druhý je super. Ten vidím poprvé.
Paráda.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa AdmineR »

Petison napísal: Štvrtok, 29. Decembra 2022, 22:07 Díky. Hraje parádně. Vzhled je prostě na tu dobu charakteristický. Jak psal jeden majitel na audiokarme on je tak ošklivej, až je hezkej.
Ano pravda, a hlavne originalny vzhlad. Nič podobné ako táto rada nie je.
Ale hrá to skoro ako Sansuie a Pioneery.
Mnoho aj novších a drahších Kenwoodov nehrá dobre, ale táto séria má vo zvuku iskru - podarila sa im.
A len z počutia vraj dobre hrá maly stary zosik kenwood Ka-2002
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 2002.shtml
Napr. Ja som mal väčšiu 6004ku a už to nebolo ono. Išla z domu
https://images.app.goo.gl/A13CnKzUzVvzECN39
Ale napr 2002A sa mi velmi paci
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 002a.shtml
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa Petison »

Musím říct, že ten KENWOOD KR-4140 má zatím nejlepší tuner co jsem slyšel. Zvuk tuneru je opravdu velmi kvalitní. Stereo prostor, rozlišení a taky citlivost. Chytá stanice, které u jiných nechytnu, nebo jen slabě. Celkově super.


20230101_112939.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa AdmineR »

áno - to je asi najlepšia rada od Kenwoodu čo som počul - ale zaujímalo by ma porovnanie oboch na fotke.
Aj čo sa týka zvuku aj tuneru.
Inak ten vrchný je krásne škaredý - kus by chcel byť vzhľadovo McIntoshom :P
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa Petison »

Jo jo on je škaredý, až je hezký. :D Někde dokonce kraloval žebříčku nejošklivějších receiverů.
Zvuk tuneru jednoznačně lepší ten KENWOOD KR-4140. Dost výrazně, ale nejsem si jist zda to není třeba tím, že ten KR 5400 může mít nějaké součástky v oblasti tuneru už na výměnu. Jinak zvuk zesilovače je celkem vyrovnaný. Jsou tak nastejně. Po výměně relátka u KR-5400 se zvuk znatelně zlepšil !! Opálené černé kontakty relátka udělali se zvukem své a po výměně to byl příjemný šok. KR-4140 relátko nemá. Tím líp. Asi bych musel mít lepší reproduktory abych to mohl zhodnotit, který je lepší. Subjektivně mi přijde lepší KENWOOD KR-4140.
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa Petison »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 14. Októbra 2018, 18:10 Tento Kenwood aj keď sa to nemusí zdať, je veľmi schopný - komplexný po všetkých stránkach a jeden z TOP strojov od značky Kenwood - vintage.
Ja ho volám zubatá potvora - kvoli tým tlačidlám.
Inak vynikajúci zvuk - dynamický, plný, vyvážený a farebný + skvelý tuner. Jeden z najlepších vo vintage čo som mal.
Ak natrafíte naň, berte!
Pochádza z prelomu 60/70, má ale už myslím kremíkové tranzistory, nie germániové. Ak sa mýlim, opravte ma.
Ľutujem, že som ho vtedy predal.
Můžeš koupit zpět :D
https://aukro.cz/vintage-receiver-kenwo ... 7030435884
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa jhradec »

Uvědomte si, že v téhle době nabízela TESLA Bratislava reciever Stereodirigent ( elektronkový ) s dekodérem TSD 3A. ( nepamatuju se už , jestli nebyl za příplatek ).
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa Petison »

Tak jsem dopřál Kenymu 4140 trochu péče. Vyměnil jsem tranzistory 2sc458 ( 8kusů) které jsou poruchové a poletech se doporučují vyměnit. Zmizel šum, který mi vadil. Zvuk je teď pohádka ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa EZ647 »

to je ale zaujímavá vec, ako všemožne môžu odchádzať polovodiče, mimo známych vecí prierazu a skratu na prechode PN a pod. že sa o tom málo hovorí
hlavne u čipov, že funguje, ale čiastočne, alebo sa musí zahriať, resp. mimo zahriatia nefunguje, alebo nefunguje po zahriatí a pod. by som to videl na samostatnú tému keby to vedel niekto dobre obkecať
nikdy by ma nenapadlo že chytené tranzistory spôsobia šum, ale pritom vlastne fungujú

to sú tie hĺbkové témy ako SIlverFox načal to fungovanie MD a iných pamäťových vecí

myslím že aj u kondenzátorov sme problémy degradácie a materiálov riešili častejšie, alebo sú známejšie než degradácia polovodičov a ich potom vtipné polofungovanie :D
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Kenwood KR-5150

Príspevok od používateľa Petison »

Konkrétně ty tranzistory 2SC458 se moc nepovedli a na všech forech je doporučují vyměnit. Citace z jiného fora:
Já jsem zase musel kamarádovi v jeho cívkovém AKAI GX-635D měnit tyhle tranzistory (2SC458) z důvodu totálního poklesu bety tak, že se rozhodily pracovní body podle osciloskopu tou měrou, že přes ně pak vůbec neprošel signál. Ještě je dodneška mám schované. A také se u nich projevoval velký nepravidelný šum viditelný i na osciloskopu, když se zahřívaly.

Takže opravdu nejlepší je jejich výměna, i preventivní, pokud je někde uvidíte.

Vašek

Edit: Tak jsem je našel a vyfotil. Ty se zkroucenými nohami budou s parametry totálně mimo meze a ty další byly vyměněny preventivně, když už to bylo rozebrané, páč je to mašinka za cca 50 litrů...
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"