katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

rebel vole! :D
v práci to niektorí vedia ako je to so mnou ťažké keď sa pre niečo rozhodnem :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo no, dneska se to slovo asi používá úplně jinak..

Tady jsem si jen vzpomněl na Petra Nárožného, kdy ve filmu S čerty nejsou žerty, pronesl dnes již legendární hlášku "Je to rebel!". Tak se mi to hned tak nějak vybavilo, ani nevím proč, ale sedlo mi to na konec té věty - nemyslel jsem to nijak jinak než jen v duchu té hlášky.
I když vím, že ty na filmy nejseš, tak pokud jsi neviděl tuhle pohádku, měl bys to napravit. Bohužel už i tahle prošla tou hnusnou přečišťovací digitalizací, ale mě se s velkým překvapením podařilo před pár týdny tento film stáhnout (ano, krutě a nelegálně) ještě s původní krásnou kvalitou, kdy jsou v obraze jemné škrábance a nečistoty a překvapivě obrovské startovací znaky pro promítače :-D, přičemž i zvuk lehce popraskává.
Za tohle skončím asi taky tam u nich dole :lol:, ale pokud bys to chtěl vidět a nikde jsi to nenašel, dej vědět.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja by som sa k tomu tu tak nepriznával :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Prikladam link:

https://rpms.sk/najcastejsie-otazky-k-p ... anie-videi

Citat sa mi to zatiaľ nechce ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

dobre to je vhodný odkaz, ktorý by mohol zabrániť dezinformáciám, ako som si myslel, bude sa jednať len o nahrávanie videí za účelom zisku
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

EZ647 napísal: Sobota, 28. Januára 2023, 19:02 SilverFox, díky, ale asi ani u kazeťáku a pc by som nevydržal stále, potrebujem činnosti behom dňa striedať, takže sedenie pri kazetách sa strieda s youtube, jedlom, hraním hier a tak ďalej, práca by aj bola fajn, keby sa tam teraz tak moc vecí ne*ebalo, rovnako tak ako v celom svete
ale sú fakt dni keď si radšej kúpim bagetu v práci, pretože niesom schopný zájsť ani do obchodu.

už si počul o tom novom zákone čo zaviedli vraj na Slovensku? ja dúfam že je to vtip, inak je to veľký krok dopredu k totálnej cenzúre všetkého na internete ako sa hovorí už roky že sa stane
https://www.youtube.com/watch?v=wJcjWHn ... =24&t=638s
Podľa mňa určitú kontrolu je potrebné zaviesť, ide priamo aj o také video, ktoré zdieľaš ako informáciu. Chlapčisko tam natočí svoje domienky, pár ľudí sa toho chytí a potom sa to šíri ako informácia. Internet sa stal chrámom podobných blbosti, kamaráti sa mi sťažujú, že sa im deti nechcú učiť, lebo ako stremer, yutuber alebo niečo podobné zarobia viac ako keď si ukončia vzdelanie a zamestnajú sa. Ak by ten chalan poskytoval informáciu, ktorá je relevantná, dá odkaz na zákon, vyhlášku, alebo niečo podobné - pre mňa je to úplná blbosť a vyvracať ju nejdem, to že sa on v tom videu domnieva, že ... Na základe jeho domienky, hľadať zákonné ustanovenie, ktoré n 99% neexistuje by bola rovnaká blbosť, ako to čo tam vysvetľuje 😁
Mám suseda, automechanik bez maturity, raz mesačne sa stretneme pijeme a hádame sa, je to najväčší vykladač zákonov, ústavný právnik, doktor ...
Na jeho príklade viem, že bojovať s každou blbosťou, čo on prečíta na internete je zbytočné.
Zvláštnu dobu žijeme.

Milan Lasica tuším povedal, mysleli sme si, že za ľudskú hlúposť môže nedostatočný prístup k informáciám, internet je dôkaz, že sme sa mýlili.
Nejak tak to bolo, alebo pointa bola takáto, nechce sa mi to hľadať.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie že by si hovoril zle, je to celkom rozumné, ale raz bude niečo obmedzené a limitované, tak sa to dotkne aj tých "nevinných" to je problém potom vymyslieť niečo rozumné
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazety sú konečne na webe.
https://ez647.sk/update.html

Od zajtra teda až pokračujem s vláknom C54.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

musím povedať, že to RTM sa mi páči, celkom spravili pokrok, maxellovské uloženie cievok, soňácky guide block...čo cena a zvuk?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

predpokladám že zvukovo bude ako tie pôvodné FOX, rovnaká páska, ceny, tuším som dával odkaz na eshop čo mi posiela balík
https://www.elviapro.cz/audiokazeta-rtm ... 0/d-32575/
https://www.elviapro.cz/audiokazeta-rtm ... 0/d-32576/

6,59 a 7,41eur za 60 a 90min, potom to doplním aj k samotnej kazete na webe
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

pripravuje sa update 02/2023, bude do konca mesiaca

tento mesiac len jediný balík

Pre Romana je nachystaná TDK AR-X 50 1990 Japan version.

Ja v zbierke konečne načnem sériu That´s EVE, ktorú som už veľmi dlho chcel, obnáša to 6kusov kaziet, tri typy po dva ročníky.
Konečne uzavriem Raks sériu 1985.
Denon 1991 uzavriem ročník kazetou RG-S.
A totálne shitná značka Certron dostáva asi svoju najkvalitnejšiu podobu v kazete Saehan type II.
Prílohy
IMAG0908.JPG
IMAG0908.JPG (180.61 KiB) 1458 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety sú na webe
https://ez647.sk/update.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"