C54 a C55 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Akú kazetu by ste si kúpili ak by nebol veľký cenový rozdiel a dobre by sa vám to hodilo na ten účel

C54
2
29%
C60
3
43%
inú
2
29%
 
Celkom hlasov: 7

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

k tomu je malá nápoveda k iným metal kazetám typu II ako to vyšlo v testoch aj na iných strojoch v rátane AZ7
EM-X
CD-MH
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

celkom sklamanie, ja som si tak nejak myslel, že tam to zahrá pekne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

som doplnil aj CD-MH do toho popisu testu, ktorá chýbala na AZ7, a tá dopadla lepšie
ale ono sa nieje čo diviť, je to metal type II, s tým mali stroje problémy všeobecne
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

tá CD-MH vyšla na tom kazeťáku perfektne bez toho ATC, tak nejak som si to myslel
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ti potom pošlem tú CD-II čo je tiež metalka a uvidíme čo vyjde tebe, už to dlho zanedbávam, ale raz sa k tomu iste dostanem :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja už som dávno nič nenahral, len tie walkmany počúvam
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

znovu začneš nahrávať, nech sa nerozpadnú gumky v deckoch :P
Alebo zveríš Moniatku :P
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Victor RZII 54min rok 1990 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/victor_rzii.html

Na tento dizajn kazety Victor si niektorí spomenú z verzie normal RZI vo vlákne C46.
Tak po dlhšej dobe sa zase pozrieme na jedinú Victor v tomto vlákne, ale v rovnakom dizajne ako vyššie uvedená C46, jediný a hlavný rozdiel v dizajne je že zmenili zelené prvky za červené pre typ II.
Kazeta stále zaváňa množstvom dizajnových prvkov Fujifilmu, takže či sa zapojili naozaj do výroby, alebo je to len v rámci "zdielanej" výroby od firmy Enplass je otázne. Ale JVC sa v dobových materiáloch vyjadrilo že iné kazety než typ IV ich nezaujíma a jedine na typ IV mali vlastnú výrobu v začiatkoch, ostatné si nechávali vraj vyrobiť.
Táto kazeta je zároveň posledná v rade Victor s Japonským pôvodom, nakoľko typ II už neponúkali, jedine pod značkou JVC ako OEM a typ I pokračoval ako RZ bez rímskej číslice, čo boli tiež OEMká z Čínskej fabriky Forwardu, aspoň symbolicky aby mali až do roku 2000 nejakú audiokazetu v ponuke.

Balenie:
Hranatá, tmavá krabička má pomerne jednoduchý, ale svojský dizajn kde je originalita len v niektorých prvkoch detailov, do tej doby vyznávali prevažne štandardné Fuji krabičky.
Fólia ma ten typický dizajn do véčka, ako väčšina JVC a Victor kaziet, v sivej a čiernej s červeným lemovaním čo by typ II, množstvo nápisov štýlov hudby na prednej strane. Zadná strana s grafom informuje o MOL +4,0dB čo je dostatočné na typ II, ale v porovnaní s inými značkami je to myslené ako vstupný základný pás FeCo, napríklad TDK SF taktiež uvádzala +4,0dB približne v tomto období.
Ale u typu RZI firma uvádza +5,0dB čim klasicky dáva najavo že typ I v takom dizajne je superferro, ale typ II len vstupný :D
Neviem prečo to tak nutne robí väčšina výrobcov.
Samozrejme okrem Japonských kecov sa tam spomína aj double injection, teda dvojité vstrekovanie plastov do cievok a zrejme aj tela kazety.
Booklet je veľký skladací typ J vo farbách a grafike fólie so zvýraznenou červenou, páči sa mi ako na obale a booklete je namiesto For CD klišé uvedené CD Fine !
Predná strana bookletu je s riadkami na popis aj s detailnejším rozpisom, riadky sú riešené ako striedanie bielej a sivej plochy a vnútorná strana trochu genericky so známymi štvorčekmi ako u iných značiek.
Nálepky sú síce farebne nudné, ale bohatosť výberu žánrov je nesmierna.
Na zadnej strane okrem inštrukcií sú vyzdvihnuté detaily, ako že čiary po odlievaní kazety nie sú chyba, alebo zvláštne otvory na okraji bookletu či akoby vyhradený okraj pravej strany, ešte som stále nerozlúštil zmysel tejto myšlienky, rovnako to tak bolo aj u zmienenej normal verzie.

Kazeta:
Na mieru navrhnuté veľké okno s jednoduchým tvarom, ale prepracovaným dizajnom textúr, povrchu a stredovej vnorenej "šošovky"
Kazeta so skrutkami, čo väčšina ocení, osadené dvojité trojcípe cievky vo farbách čiernej a sivej, ako u verzie normal.
Zaujímavo je aj tvarovaná trecia fólia, čo je vidieť na skene v odlesku.
Hlavný dizajnový rozdiel od verzie RZI je farba potlače, kde sa držali u klasiky pre typ I matná strieborná a pre typ II matná zlatá, aj keď je to také klišé, tak u netypického dizajnu kazety ako je tento to funguje na pohľad veľmi dobre.
Označenie sériovým číslom je veľmi jednoduché, ako u niektorých Japonských výrobcov ako je Fuji, Denon, That´s.

Páska:
Tmavohnedá, stredne až viac priesvitná, jasný ferro Cobalt, ale priame porovnanie s Fuji som nespravil, podozrievam ich tak trochu automaticky na základe niektorých podobnosti dizajnu, hlavne po celé roky medzi Fuji a JVC Japan produktmi, ale nebudem to dávať ako istotu že je tam Fuji páska typu II, len predpoklad, ak by som ju nahrával niekedy naostro, tak asi by som si to viac porovnal, nechám vás zatiaľ skúmať a porovnávať fotky s farbou a vzhľadom pásky medzi rôznymi Fuji a Axia kazetami, ktoré som behom rokov nahodil na fórum, k tomu nejaké tie moje amatérske testy.

Kazetu som získal v 11/2018 z HB KE, kde keď som ju uvidel tak som ju musel mať a potešilo ma, že mi ju nikto nevyfúkol, taktiež mi ju doteraz nikdy nikto iný neponúkol. Test len Akai, samozrejme na moje NajVýbery veľmi zaujímavá kazeta.

Akai DX-57, 2.12.2018:
do +4db s občasnou špičkou +6db, bias podľa chuti -4 až -8, zahrá veľmi živo a dynamicky, nenechá sa nasilu tlačiť do výkonu, ide to proste samo, nádherná kazeta s nádherným zvukom.

Takže do zbierky zaujímavá a krásna kazeta, ale toto je taktiež kus, ktorý odporúčam na nahrávky, veľmi schopná aj po rokoch, či už zvukovo, alebo mechaniky, dokonca na Akai šla budiť o trochu viac než je oficiálne uvedený MOL, po rokoch to je väčšinou opačne, spokojnosť a krásny dizajn.

Zároveň je to na teraz posledná kazeta v tomto vlákne C54, teda ďalšie dokončené vlákno dĺžky. Nasledujúce bude určite niečo s extra krátkymi kazetami okolo C10, ale nie hneď, potrebujem trochu prestávku, porobiť aj iné veci, ale rozhodne nemyslím tým ticho na fóre, ale mám tu resty ohľadne Video8 kaziet, testovanie kaziet, posielanie balíkov, tvorba webu, kde aktuálne čaká na spracovanie nová várka a pod. Takže každý, alebo každý druhý deň minimálne niečo nahodím na fórum. Po testoch potom dôjde aj k doplneniu nových kaziet do všetkých existujúcich vláken dĺžok, než založím nejaké nové.

Zatiaľ vďaka za priazeň a trpezlivosť v týchto témach.
Prílohy
IMAG0752.JPG
IMAG0752.JPG (132.22 KiB) 884 zobrazení
IMAG0753.JPG
IMAG0753.JPG (145.31 KiB) 884 zobrazení
IMAG0914.JPG
IMAG0914.JPG (165.18 KiB) 884 zobrazení
IMAG0915.JPG
IMAG0915.JPG (117.88 KiB) 884 zobrazení
IMAG0916.JPG
IMAG0916.JPG (162.58 KiB) 884 zobrazení
IMAG0917.JPG
IMAG0917.JPG (136.49 KiB) 884 zobrazení
IMAG0918.JPG
IMAG0918.JPG (149.16 KiB) 884 zobrazení
IMAG0919.JPG
IMAG0919.JPG (97.93 KiB) 884 zobrazení
IMAG0920.JPG
IMAG0920.JPG (90.09 KiB) 884 zobrazení
IMAG0921.JPG
IMAG0921.JPG (97.54 KiB) 884 zobrazení
IMAG0922.JPG
IMAG0922.JPG (95.17 KiB) 884 zobrazení
IMAG0923.JPG
IMAG0923.JPG (89.5 KiB) 884 zobrazení
IMAG0924.JPG
IMAG0924.JPG (120.02 KiB) 884 zobrazení
IMAG0925.JPG
IMAG0925.JPG (121.23 KiB) 884 zobrazení
IMAG0926.JPG
IMAG0926.JPG (125.63 KiB) 884 zobrazení
IMAG0927.JPG
IMAG0927.JPG (176.63 KiB) 884 zobrazení
IMAG0928.JPG
IMAG0928.JPG (206.2 KiB) 884 zobrazení
IMAG0929.JPG
IMAG0929.JPG (99.64 KiB) 884 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"