KABELY

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KABELY

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som robil kedysi grafy, viem že to nie je každému toto vyobrazenie po chuti, ale súbor s frekvenciami od 20Hz do 20kHz má ako sínus na úrovni rovnaký priebeh
Obrázok

Ale rovnaký súbor nahratý na CD-R a prehrávaný cez CD prehrávač do decku cez source a znova po kábli do PC má drobné rozdiely medzi frekvenciami, ale sú tam všetky, takže sa môže polemizovať koľko spravil CD player, koľko káble, koľko prechod cez deck line in - line out a koľko zvukovka, ja som to čakal horšie, ak by tam bol drastický prepad niekde dole, asi by som ani nehrával
Obrázok
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KABELY

Príspevok od používateľa Nstar »

FixYourAudio,
Tvoj príspevok asi patril do pléna ale ja zagágam
ja som ku káblom nemal názor ale raz došiel ku mne kámoš okábloval mi zostavu a počúvali sme a ja som na tom nič iné nepočul aj keď som sa akokoľvek snažil, tak som to nakoniec po dvoch alebo koľko hodinách uzavrel s tým, že ja to nepočujem. Tak si to zase odkábloval, odišiel a ja som to pozapájal naspäť a spokojne, že som ušetril som si pustil ešte muziku, no ostal som nejaký zmatený, že je to akési nesvoje. Doslova ma to zaskočilo aj pri tej kratulinkej zvukovej pamati som si vzápätí uvedomil čo sa stalo. Či hrá meď alebo striebro inak, to už ja neviem, ja som neni nejaký zápolivý fanúšik týchto porovnávaní ale viem, že ten vetchý zvuk keď som sa vrátil naspäť vtedy k mojim káblom ma zaskočil podobným spôsobom ako keď si prinesie človek domov repro, ktoré v predajni hrali vynikajúco a doma to je sklamanie. Nikdy som tie káble medzi sebou neporovnával ale k niektorým strojom som radšej naspäť vrátil tie "horšie" lebo sa mi zdalo, že zvuk sa zhoršil. Tie stroje som potom časom prestal používať...stáli za bačkoru
či to robí tienenie, oplet, typ kovu alebo čo neviem alebo či je to nedokonalosť tých strojov? Psychoakustiku by som asi vylúčil v tomto prípade. Ale nechcem tvrdiť, že som týmto získal patent na pravdu, nech je to len ako popis vlastnej skúsenosti
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: KABELY

Príspevok od používateľa jhradec »

Linkový přenos nesymetrickým zapojením na relativně vysoké impedanci běžně realizovaný přes konektory CINCH. Je tak mizerný, že použitý kabel signál negativně ovlivňuje. Mizerný kabel samozřejmě hodně.
Předhodil jsem jako řešení :
http://www.ceha-kdc.cz/eshop/cat/01/01-28-004-25501.pdf

Je fakt výborný ve srovnání s každou cenovou kategorií 8-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Teória (hifi) - všeobecne o zvuku"