YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dobre, budem sa tešiť,
už by mohol aj Nstar niečo napísať, alebo založ účet hafovi na fórum :P
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Niečo ako test, skôr skúška, ktorú kazetu si vyberiem

aj 06.04. som si nahrávala kazety, no nedala som sem príspevky - chcela som, ale než som našla čas a jedno s druhým, už bolo neskoro (aj kvôli fotkám)

Rada by som to napravila.
Po UX som chcela nahrávať UX-Pro, no dala som na radu skúsenejšieho a ponechala ju na vhodnejší žáner.

Miesto toho som si vybrala 3 kandidátov:
MAXELL UR 90 Japan z 10packu
BASF ReCorD I 90
TDK D 90


Maxellku som ako prvú vyradila, nie, že by som s ňou nebola spokojná, no mala som chuť vyskúšať niečo nové a kupodivu som doposiaľ nemala nahrané žiadne Dčko (AV-D nerátam) a BASFky mám nahrané len Lionky (oranžovú a čiernu).

Tak som pristúpila k "testu",
ako prvá bola BASF ReCorD I 90
- zachovalá, dobre skladovaná a nedávno odbalená kvôli obalu do zošita :D
- na prvý dojem pôsobila (na mňa), že s ňou Yamaha nemala žiaden problém a zdalo sa mi takmer bez rozdielu, teda až na to, že sa mi zdal zvuk živší (lepší)
No skúsenému uchu neušlo, že pridala basy a stredy, nebolo to však ako FE (na štvrť ceste medzi FE a FM)

Na rade bola TDK D 90
- po vypočutí nahrávky sa mi zdal zvuk mdlejší oproti BASFke, no môj prvý dojem bol mylný
Nstar stál za Yamahou a vymieňal kazety.
- musela som ich počuť po sebe, aby som počula ten pravý rozdiel
Dčko nebolo mdlejšie, práve naopak, lepšie na ňom vynikla hudba, ktorú som si zvolila. Oproti tomu BASF bola v úzadí.

Bolo rozhodnuté - na nahrávku som si vybrala TDK D 90 (pravdepodobne rok '90)


Ďalšou obeťou na nahrávku sa stala TDK CDing1 60 od EZtka
Kaziet minutáže 60 mám odbalených dosť - Lenže! ja som potrebovala 32 minút. Nechcela som 64, pretože to by bolo zas vyše. Vedela som, že TDK má vždy dostatok pásu navyše, preto som si zmerala túto a mala presne koľko som potrebovala.
/teda, to som si myslela, realita bola aj tak inde, ale vošlo sa mi to tak, to je hlavné =P/

No, tu nejde ani tak o test, ako skôr o porovnanie s inou CDing, ktorú mám od Nstara. Tú som nahrávala 5. septembra minulého roka.

Prvý rozdiel - dymové a priehľadné telo
001.jpg
001.jpg (59.48 KiB) 1492 zobrazení
Druhý rozdiel - váha
Dymová CDing je o 4g ťažšia ako priehľadná, pritom minút majú takmer rovnako (rozdiel bol fakt len pár sekúnd). Aj na omak je telo dymovej také robustnejšie, pevnejšie.
002.jpg
002.jpg (72.84 KiB) 1492 zobrazení
Tretí rozdiel - priehľadná nemá pliešok pod vankúšikom, je znát šetrenie na výrobe
003.jpg
003.jpg (80.93 KiB) 1492 zobrazení
Štvrtý rozdiel - pásik
Myslela som, že v každej CDing1 je AD pásik, no to nie je pravda. Priehladná CDing od EZtka má iný pásik ako tá dymová od Nstara, pričom viem, že v tej dymovej je AD pásik.
Pre porovnanie fotka len CDing a potom aj s ADčkom
007.jpg
007.jpg (66.09 KiB) 1492 zobrazení
005.jpg
005.jpg (67.08 KiB) 1492 zobrazení
004.jpg
004.jpg (43.67 KiB) 1492 zobrazení
006.jpg
006.jpg (81.71 KiB) 1492 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

O ktorú verziu Basf Record I sa jednalo?

Ohľadne dilemy kaziet a pásov CDing1 som to riešil už tu viewtopic.php?f=1&t=3151&p=40863#p40863
Naozaj sú tie pásky rozdielne, ale zvukovo sa radia medzi veľmi dobré obe, aj keď som si myslel a možno to tak naozaj je že tá novšia je len D pás, ale najhoršie na tom je že posledné vyrobené kusy TDK AD majú tiež ten svetlejší pás :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Piatok, 7. Apríla 2023, 18:25 O ktorú verziu Basf Record I sa jednalo?
tá najstaršia '94-'96
https://ez647.sk/cc/basfi/b/basf_recordi9094c.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

tam sme mali tiež nejasnosti s typom pásky, podľa technických údajov z katalógu tam je FM, ale reálne asi nie, k tomu C100 verzia je len FEI páska a novšie sú tiež len FEI, ale moja C54 je odlišná a veľmi výkonná, špekulácie boli aj o skončenej Ferro Super, ktorá ale ešte existovala pre iné trhy, takže mohli ju tam použiť, inak je to veľmi podarená kazeta
taktiež riešená v dĺžkach vlákna C54 a C100
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Dnešná obeť:
Maxell UDS-I 46
Niekedy v dávnej minulosti som si chcela nahrať UDS-I, no niečo mi to prekazilo.
Po dlhej odmlke som sa odvážila vziať túto krásku znovu do rúk.
Prezieravo som si predtým napísala poznámky na zadnú stranu nálepiek, takže môžem vynechať hrátky pred nahrávaním a ísť rovno na vec =P
Som zvedavá ako zaspieva s muzikou, čo som na ňu vybrala (Bez Cukru)


........
Ešte som ani nezačala a už som zistila, že to nepôjde. Urobila som skúšku ako to hrá (taký zvyk)
Takže sa nenahráva na Yamahe, ale na Tehniči - každopádne, pridávam to sem, ako vždy.
Prílohy
_20230410_184154.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

sa Yamahe nepáčila?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Moc nie veru.
Chrcala a nebolo to prebudenim.
Už mi to urobila aj na CDing1 takže buď sú to zlé kladky alebo jej jednoducho nechutia isté pásky.
S UDčkami som už mala problém predtým aj s UD1 aj s UD2. A ešte aj Axia jej nesadla.
Tak možno to robí tmavý pás.

Každopádne sa jej povenujem zas. Predsa len má nahraných veľa hodín, kontrola či je všetko v poriadku je nutná.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže sa správala ako pri prehnanom budení, skreslene?
ťažko povedať, takto sa mi často správa na mnoho pásov AZ7, hlavne po kalibrácii

z technického hľadiska by ma zaujímalo ako vplýva výbrus a stav hláv na skreslenie a vybuditeľnosť v oblasti výkonu, alebo potom napríklad horšie staré kondenzátory v signálovej ceste, alebo aké tam môžu byť ešte dôvody, ale teraz naozaj triafam naslepo, pretože nemám ani tušenia

ale pri zlých kladkách by som videl skôr chyby v azimute, kolísaní stopy, alebo rýchlosti, v chrčaní ,charaktere zvuku by to nemalo mať vplyv
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

Tento "príspevok" dávam sem, aj keď to možno neni najsprávnejšie vlákno.
Nahrával som pred časom kazety od EZ na tejto Yamahe a teda popíšem v jednoduchosti ako sa mi prejavili, Victor J club a UX-Pro.
Sú to tieto:
https://ez647.sk/cc/jvci/b/victor_jiyujinclub4687.jpg
https://ez647.sk/cc/a/b/sony_chrome/uxpro97.JPG
Kazety som na ničom inom neskúšal nahrávať ani som nepokúšal MOL. Boli to nahrávky hneď naostro bez Dolby, špičky okolo 0dB/250. Na oboch rovnaký žáner len iní interpréti a rovnaký aj zdroj (CD). Kazety som si vypočul až po nahratí a tu sú nejaké poznatky:
Victor, je prvá kazeta s veľkými cievkami, ktorú som kedy použil a teda aj počítadlo na Yamahe som využil v polohe L46 prvý krát. Yamahe táto kazeta mimoriadne sadla a podarilo sa mi pořídit jednu zvukovo z najlepších nahrávok aké som kedy počul, možno aj najlepšiu. Nebudem to popisovať, ja to ani neviem ale zvuk je obrovský, pohyblivý. Nevedel by som naslepo určiť, či je to CD, DAT, MD, R2R asi by ma prekvapilo, že kazeta. Vynikajúce skladby a znamenitý zvuk.
UX-Pro tam som to teda čakal, zvuk je únavne navýškovaný, hĺbky zvláštne deformované, celé je to síce stále pomerne slušne počúvateľné, nie je to vyslovene zlá nahrávka ale chce to rozhodne kalibráciu (bias tipujem na tretiu hodinu) alebo prebiasovaný deck. Zvažujem kazetu prehrať len mám obavy ako to u lepších tried býva, že ďalšia nahrávka môže vykazovať poruchy.
Síce trochu neskoro ale kazety som opočúval a teda nie sú to prvé dojmy.
Ďakujem EZ za také šperkové kazety, tie J CLUB by som chcel na palety
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Super, dočkal som sa, aj keď som to čakal s fotkami a tak :D

UX-Pro:
Ako sa ti páči mechanické spracovanie?

Tak možno by to chcelo naozaj kalibráciu, mnoho ľudí má rado precinkané pásky, keď je zvuk ako na CD alebo lepší, ja som bol mimoriadne spokojný.
S tými basmi neviem, mne to tak neprišlo, môže byť ale už po rokoch horšia, alebo proste nesadla stroju. Takže si to žiada viac testov a nahrávok.

Victor:
Zase ako sa ti páči spracovanie? a čo svetlosť a priehľadnosť kazety? Veľké cievky, okrem iného počítania dĺžky, nejaké postrehy z odlišnom fungovaní, alebo spoľahlivosti v strojoch, alebo walkmanoch?
Pás by si prirovnal k nejakému inému známemu pásu čo si nahrával v minulosti?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

UX-Pro, spracovanie a materiál je v prvých momentoch trochu čudný, čakal by som viac od takej triedy ale vzápätí to začne pôsobiť dobre, má to váhu, je to "rigidné", spracovanie slušné. Pás som pred nahratím "zabehol v Aiwe PX207 a nenechal žiaden badateľný oter ani na kladkách. Ten zvuk je v Yamahe skrátka divne deformovaný z dôvodu nízkeho biasu. Nedá sa povedať, že hrá škaredo ale je to nesprávne, únavne zvýraznené výšky, stredy sú tiež akési otravné a hĺbky sú scvrknuté jak sušená slivka. To vyššie pásmo je oproti originálu nevhodne zvýraznené.

J CLUB, sa mi zdá, že je spracovaná úžasne a materiál je krásny, možno by si povedal, že škoda tých ukrytých cievok v tom tmavom plaste ale mne sa páči, že hneď všetko nevyjaví. Je rafinovaná.
Tiež som ju zabiehal v Aiwe a oter som nebadal. Zvuk je ohromný, keď to má tak to cinkne, hlasy a nástroje majú telo a je to neskutočne hladký zvuk. Neviem k akému pásu by som to prirovnal, naozaj si nepamätám lepšiu nahrávku z kazety ale je tam taký ten pulz alebo tep alebo čo ako na kvalitnom gramofóne, rytmus a je to obrovské. Vôbec tu nie je témou aký typ pásu alebo podobné detaily, proste to sedí ako riť na šerbeľ. Tá Yamaha inak rešpekt
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"