Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Tak dnes, po dlhom čase mi prišiel balík od Hastermana a po čase mám zase skutočnú radosť z nákupu. Ide len o dve kazety, ale pravdou je, že maxell UDI pre Európu 46min sa zháňa ťažko a kolega ich kúpil z Anglicka za cenu 3 krát vyššiu, ako je tá od Hastermana. Sony je len spomienka a nostalgia. Musím ešte pochváliť dokonalý stav kaziet a vždy keď prišli od neho, vždy boli v perfektnom stave. Voľakedy som si ani neuvedomoval, aký veľký vplyv na cenu kazety má jej obal, ošúchané a akýmkoľvek spôsobom poškodené fólie znižujú cenu aj na polovicu.
IMG_20230509_123235.jpg
IMG_20230509_123248.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Gratulujem. Pekný ulovok. Myslim že to je prvá moderná HF...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2878
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa AdmineR »

Tak včera prišlo z Česka od Mirka toto - vďaka Mirku - a niečo ti príde zo Slovenska tiež, aby si nepovedal že tu je skúpa chamraď :lol:
Prílohy
IMG_20230628_084729.jpg
IMG_20230628_084753.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dneska mi prišla obálka od FixYourAudio, moja prvá reálna objednávka cez systém.

Zatiaľ 4 kladky, dve malé pre moju rádiokazetovú aiwu, zdá sa že po všetkých stránkach rozmeru sedí úplne presne, takže len tú osku vymyslieť.

Dve pre Technics, priemer je presný, ale sú výrazne užšie, tak premýšľam či som zle vybral, ale skôr sa bojím toho že nebolo asi na výber, okrem osky to tam bude asi hodne lietať, chce to nejak fixnúť, kladka bude asi presne na šírku pásu.
Prílohy
IMAG0158.JPG
IMAG0158.JPG (118 KiB) 877 zobrazení
IMAG0159.JPG
IMAG0159.JPG (76.29 KiB) 877 zobrazení
IMAG0160.JPG
IMAG0160.JPG (82.24 KiB) 877 zobrazení
IMAG0161.JPG
IMAG0161.JPG (80.65 KiB) 877 zobrazení
IMAG0162.JPG
IMAG0162.JPG (104.79 KiB) 877 zobrazení
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Jeeej a ja som si ani neuvedomil ze si niečo kúpil.
Trápim sa s casom, nestíham baliť zásielky ani odpovedať na maily.
Prišlo mi viacej balíkov z Japonska, kazety, mechaniky. Chcem to tu vyzdielat a stále to odkladám 😥
Len včera mi prišlo 800 použitých kaziet ktoré použijem na nahrávanie kalibracnych kaziet.
Verte alebo nie, predal som ich už skoro 4000.

Erik, poriadne pomeraj tie kladky čo máš. Niečo vymyslím. Keby si mohol ešte dnes... mám 3 dní dovcu.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

fuha, to poteší
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Teslák »

Mne také přišel dárek ze Slovenska. Kladky na referenční mechaniky Pioneer. Vypadají opravdu excelentně, děkuji Marian (FixYourAudio)! Až na to budu mít čas, pustím se do toho. Mám asi půl roku skluz , mé stroje pláčou po mé péči.
Prílohy
P_20230811_093618_vHDR_On.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

FixYourAudio napísal: Piatok, 11. Augusta 2023, 07:03 Jeeej a ja som si ani neuvedomil ze si niečo kúpil.
Trápim sa s casom, nestíham baliť zásielky ani odpovedať na maily.
Prišlo mi viacej balíkov z Japonska, kazety, mechaniky. Chcem to tu vyzdielat a stále to odkladám 😥
Len včera mi prišlo 800 použitých kaziet ktoré použijem na nahrávanie kalibracnych kaziet.
Verte alebo nie, predal som ich už skoro 4000.

Erik, poriadne pomeraj tie kladky čo máš. Niečo vymyslím. Keby si mohol ešte dnes... mám 3 dní dovcu.
Díky za reakciu, nečakal som tak rýchlu odozvu.

Pri meraní kladiek Technics a tej novej od Vás som zistil nasledovné.
V podstate obe majú hrúbku 6mm, ale tá nová má gumu 5mm a jadro 6mm, Technics má aj jadro aj gumku 6mm šírku, čo by teoreticky nemalo vadiť, ale napriek tomu tá nová má veľkú vôľu v pôvodnom držiaku s absenciou osky.
Plastová oska na pôvodnej kladke, ktorá je súčasť jadra, presne fixuje uloženie v držiaku.
Ešte si to musím pozrieť poriadne, mám niekde starú osku z decku Sony, keby to pasovalo, dosť by to pomohlo.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

A 7 mm by nepasovala lespie? Mozem Ti taku poslat. Popropade aj vyrobit a napasovat tie osky do stredu
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Vidim ze sa tu najvacsej oblube tesia kazety. Ja mam zasa radsej masinky. Ale toho roku som sa kupe kaziet nevyhol. Tie piskacie kazety co nahravam sa predavaju ako rozky a tak musim kazety na nahravanie zhanat kde sa len da. Vdaka hlavne Teslakovi za pomoc.
Zaroven som sa rozhodol ze kazety budem aj predavat. Ono je to obojstranne vyhodne - ak si niekto odo mna kupi nahradne diely, moze si do kosika prihodit aj kazetu. Urcite usetri lebo nebude platit 2x postovne. Pri kupe mensieho poctu kaziet moze to postovne robit aj vacsinu ceny. Pripravil som si aj aplikaciu na pridavanie kaziet do eshopu. Je to velmi jednoduche - iba vyklikam formular - typ, znacka, stav z ciselnika, cena, nahram obrazky a je to. O zvysok sa postara aplikacia.

No a tu je "zopar" kaziet ktore som kupil z Japonskych aukcii. Nakupujem cez Buyee, tovar si necham posleilat na virtualnu adresu v Japonsku a od tial uz mojim DHL Express uctom ku mne domov.

Tieto mi prisli vcera. Cenovo sa to vyslo do 2 EUR za kus. Vacsinu pouzijem na nahravanie piskania, niektore predam a zopar si aj necham. Napr. tie Sony Stamina sa mi pacia. Jedna sa o take tie novsie typy, s farebnym "do ruzova, do modra" matnym telom. Vela je vyblenutych. Ale na piskanie budu super.
IMG_0685.JPG
IMG_0690.JPG
IMG_0691.JPG
IMG_0692.JPG
IMG_0693.JPG
A medzi nimi aj nejake mini VHS kazety, MD a DVD RAM. Tych sa snad nejako zbavim.
IMG_0694.JPG
No a minuly tyzden mi prislo 800 pouzitych kaziet "za babku". Je to taky mix vsetkeho, prekvapenie Schvalne som nepozeral ze co je vo vnutri, postupne ich budem pocas roka po cca. 10 kusov odoberat, premazavat... a tesit sa ze co zaujimave tam najdem. Tie co su dobre a nespinia hlavu, pouzijem na nahratie piskania. Tie co su super dobre alebo zaujimave si necham. Pre 120 minutove kazety pouzitie nemam, tak ich tu darujem alebo vyhodim ak to nikto nebude chciet. Rovnako aj tie popisane. Z tych 800 som vybalil prvu krabicku a len pre zaujimavost, posielam foto nahodne vybratych kaziet na vrchu.
IMG_0684.JPG
Hned tam vidim nejake XL1-S, zial vela je tu 120 minutovych. Dokonca aj Sony HF-X, co je vyssia rada ako HF-S.

No a este 600 kaziet ktore mi prisli uz pred mesiacom. JE tam aj vela metaliek ale tie najzaujimavejsie su na spodku krabice.
Zial, vsetky su oblepene lepiacou paskou, takze pre zberatelske uceky su nevhodne. Ale predavaju sa dobre.
IMG_0689.JPG
A este nejake co mi prisli
IMG_0686.JPG
IMG_0687.JPG
A nejaka investicia ktora ma stala majlant. Ale vyhodene peniaze to urcite nie su

IMG_0688.JPG
Prílohy
IMG_0688.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak sa s tým nepáraš, proste rovno na palety, pekné kúsky, v tom by sa dalo prehrabávať.
Gratulujem k predajom a želám ďalšie uspechy
Ako ti ľudia kontrolujú či im to píska správne, to všetci majú také kvalítne meraky alebo je dnes už nejaký trik cez počítač?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"