AdmineR

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

moje pc ozvučenie v 2015 :lol:
Prílohy
DSCF7844.JPG
DSCF7844.JPG (241.89 KiB) 1592 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Bola to tato zostava...
Zvukový des
Prílohy
Screenshot_20230523_064010_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20230523_063952_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20230523_064019_com.android.chrome.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

Spomienka na prvé porevolučné roky keď som maturoval (1990-91 +-)
Fotka je z VHS ripu - v tej dobe fičali VHS kamery - také tie na plece
Prílohy
nahlad vhs3.jpg
nahlad vhs3.jpg (98.88 KiB) 1036 zobrazení
vhs kamera1.jpg
vhs kamera2.jpg
vhs kamera2.jpg (78.2 KiB) 1036 zobrazení
vhs5.jpg
vhs5.jpg (142.41 KiB) 1035 zobrazení
vhs6.jpg
vhs6.jpg (77.28 KiB) 1035 zobrazení
panasonic-ag450-vhs--svhs-camera--1990s-88088813.jpg
panasonic-ag450-vhs--svhs-camera--1990s-88088813.jpg (192.99 KiB) 1034 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa Kazetowich »

kamery sa tvárili dôležito a hogofogo, drahota (začiatky tak vždy) a v tej dobe sa len otváral trh po desiatkach rokov v socializme - ale mám taký názor že obraz nepatrí a nikdy nepatril na magnetický pás. Ta k ako CC nepatria do auta.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Kazetowich napísal: Piatok, 29. Septembra 2023, 12:19 kamery sa tvárili dôležito a hogofogo, drahota (začiatky tak vždy) a v tej dobe sa len otváral trh po desiatkach rokov v socializme - ale mám taký názor že obraz nepatrí a nikdy nepatril na magnetický pás. Ta k ako CC nepatria do auta.
Nehnevaj sa, ale si úplne mimo. Keby nebolo magnetického záznamu, neboli by žiadne programy v archive, bolo by len živé vysielanie. Nič by nám z tej doby nezostalo. Ja chápem, že tu bol film, ale magnetický obrazový záznam umožnil jednoducho vyrábať programy, hneď ich aj skontrolovať, inscenácie, dokumenty s legendami. Výroba filmu po konečný zostrihaný film bol zdĺjavý proces s neistým výsledkom. Obrazový magnetický záznam bol revolučný počin.

CC bola super výmysel do auta, čo iné by sa okrem rádia dalo prehrávať v aute? CC bola vymyslená ako mobilný hudobný nosič, preto aj ten názov kompaktná kazeta, bol to vynález storočia.

Prečo to bolo všetko tak drahé? Lebo samotná výroba a mechanika záznamu bola komplikovaná záležitosť. Obrovské množstvo strojársky presných dielov, poskladanie takej kamery, či videorekordéra bola komplikovaná vec. Doba pokročila, a máme tu pevné vysokokapacitné pevné medium, kusoček umelej hmory s pár kontaktmi, ktoré nepotrebuje žiadnu náročnú mechaniku.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

možno som to nepresne podal - obraz a jeho (ne)kvalita - to bol magnetický záznam - nikdy nedosiahol fakt normálnej kvality a kazety do auta - nikdy som ich tak nepoužíval, lebo tam podľa mňa do tých podmienok (výkyvy teploty, prach, malá kapacita) nepatria - nebudem sa vadiť - je to moj pohľad a nikomu ho nenútim
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak pokud chcete určovat co kam nepatří-> tak kompaktní kazeta rozhodně nepatří do tříhlavového decku. Do tříhlavového decku patří elcaset.

Vítězství systému kompaktní kazety na všech frontách je více otázkou marketingu, než techniky.
Proto v Evropě v autě většinou nemáme přehrávač na osmistopé cartridge .

A co se ceny týče - je v zásadě ovlivňována sériovostí výroby. Pokud by se vyráběla jediná kazeta - například- asi by neměla tělo lisované, ale třískově obráběné. Co by asi stála?? Dnes by se výroba zlevnila 3D tiskem ale stejně by to láce nebyla.

A normální kvalita obrazu - uvědomte si, rozlišovací schopnost televizorů, tedy těch normálních černobílých co měl občan doma.
Obrazovka s vychylovacím úhlem 135 stupňů nemohla ten obraz v rozích zaostřit.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

ano ano, pichol som do osieho hniezda :D
Vcelku by ma ale zaujímalo, akej kvality a rozlíšenia by bolo možné dosiahnuť pri zaznamenaní obrazu na magnetický pás dnes, s využitím moderných technológii a s modernými obrazovkami, aj keď dnes je to slepá cesta a je to už irelevantné.
No vrcholne ma iritovali tie typické chyby obrazu zaznamenaného na mag. pás napr. v inscenáciách českoslovensej televízie.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

ale predsa mi nedá ešte aby som kus opísal svoj osobný postoj k prechodu zo svetlocitlivého filmu na záznam obrazu na magn. pás.
Od asi 9 rokov som sa venoval amatérskej fotografii a ako ôsmak na zš som začínal vyvolávať svoje fotky doma. Sám. Neskôr som si kúpil fotoaparát Pentacon Six ktorý fotil na film 6x6 - to je rozmer filmového políčka 6x6 cm. To sa robili zväčšeniny! Tam bolo rozlíšenie. Myslím že úchvatný IMAX doteraz používa podobný materiál pre analógové kiná.
Keď som to porovnal s tv obrazom z magn. záznamu, bolo to nebe a dudy.

kuk
https://www.rewind.sk/ako-vznikol-imax-historia/
Asi takto.
Howgh
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

V roku 2014 bola vlna malých čínskych digi zosikov - aj ja som skúšal - a kamoš mi požičal k tomu takéto Arcusy - no ten veľkostný nepomer ... :lol:

Tento zosik bol konkrétne Indeed s 2 x 20W a napájal som ho oloveným akumulátorom z auta.
Prílohy
arcus indeed.jpg
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa jhradec »

Ty třípásmové sloupky Dream měly 10” basák a 4” středy - celkem dobrá volba- v čem byl problém?
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AdmineR

Príspevok od používateľa AdmineR »

shit kvalita a la tržnica v hong kongu
naleštený prd
mrtva bedna, uplne
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"