iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2655
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa AdmineR »

dnes som natrafil na túto transformáciu - resp. premenovanie (niečo ako voľakedy Goldstar sa premenoval na LG).

Oprava (aug 2023): Astel je divízia vytvorená firmou Iriver - niečo ako Lexus pod Toyotou.

Tu sa voľakedy populárny iRiver premenoval na anglosasky a draho znejúci Astell & Kern (viem že to bolo niekedy v roku 2016, ale urobili to tak potichučky a plynulo, že som si to všimol až dnes - no brzda no :) ... dnes je Astell a Kern jednou z top značiek na poli (nielen) prenosného audia - čoby luxusný a drahý top výrobca s cenami nad 500-1000 euro len tak hvizdne.
Prílohy
astell.jpg
astell-wiki.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2655
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa AdmineR »

takže vlastne som si kúpil Astell & Kern ;) :D - z roku 2003 - bude projekt na leto - teším
Prílohy
iriverr.jpg
iriverr.jpg (30.06 KiB) 2060 zobrazení
91110.jpg
91110.jpg (11.81 KiB) 2060 zobrazení
IRiver_iHP-120b.jpg
IRiver_iHP-120b.jpg (201.91 KiB) 2060 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Ahoj, promiň, že tento dotaz píšu sem, ale ty tu zakládáš tolik vláken, že netuším jestli je nějaké výchozí, tedy hlavní pro tento druh tématu.

Jak jsem viděl to produktové foto, kde je (jako že) přehrávaná nějaká skladba s názvem výrobce a jak ty zřejmě nakupuješ spousty těchto přehrávačů, narazil jsi někdy v nich ještě na ty původní produktové, nebo lépe řečeno, demonstrační skladby?
To totiž bývaly záležitosti, které měly při koupi nového přehrávače (ale třeba i mobilu) sloužit jako ukázka toho, jak zní (byť v mnohdy asi značně nedostačující kvalitě, takže někoho zvyklého na kvalitu by to spíš odradilo :lol: ), ale často byly mezi prvními soubory, které se smazaly, aby se uvolnilo místo pro nové.
Já tedy za život koupil snad jen jeden jediný přehrávač a v něm myslím žádná demo skladba nebyla, tak nevím jestli je to pravidlem, ale raději se ptám. Tuhle věc ale třeba znám u mobilů Sony Ericsson, kde se mi nějaké ty ukázkové skladby zachovaly, no a protože jsem sběratel mnoha věcí, tak by mě zajímaly i takové artikly :-).

Předem tedy děkuji za zprávu.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj Silver
Ano viem čo myslíš. A ano, asi v dvoch alebo troch prehrávačoch originál skladby ešte boli. Nič známe, avšak pre istotu som ich niekam uložil. Pozriem. A keď najdem, pošlem Ti.
Zrovna včera som na wikipedii čítal o konkrétnej spolupráci jednej speváčky... Počkaj pohladam.
Tu https://en.wikipedia.org/wiki/Astell_%26_Kern
A prikladam aj nahlad s prekladom

A tu je tá sklatba
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... yVNqvhs0z7
Prílohy
Screenshot_20230522_062836_com.android.chrome.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Inak podľa mňa o prezentovanie superkvality nahrávok ani tak nešlo, ako skôr priložiť nejaký bonus, prip spojiť meno značky s nejakým umelcom. Takže asi skôr budovanie imidžu značky.
A v prípade neznámych skladieb aj to, aby pri kúpe prehrávača bol v ňom nejaký obsah na vyskúšanie funkčnosti. Napokon po vypočutí tých origo skladieb zbadáš sám :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Ahoj, díky za zprávu.
Hm, tak to je pěkný, to by mě pak zajímalo jestli je najdeš. Předem děkuji.

Tak toto je takový průměrný Pop Rock, ale dá se to, jen dost ruší to kecání toho chlapa v pozadí, bez toho by ta skladba zněla líp. Tohle konkrétně má být japonská skupina "High and Mighty Color". Ale zajímavý, že se asijati taky hrnou do Rockových žánrů - jako proč ne, ale myslím to tak, že státy Ásie bych na tento žánr netipoval. Ale uznávám, že taky prakticky téměř žádné autory z těchto zemí neznám.. Jediného z Rockových zpěváků, konkrétně z Číny, kterého znám a mohl bych doporučit je Wang Feng, ale toho už jsem tu dříve zmiňoval.


Jo tak, to bude asi s tím budováním jména nějakého výrobce, což by vysvětlovalo "kvalitu" těch demo skladeb, se kterými jsem se setkal :-D.
Tak třeba Sony Ericsson měl dříve službu "PlayNow™", kde měli tuším i volně dostupné vyzváněcí melodie, myslím i obrázky, videa, témata atp. Mám pocit, že kdysi jsem si postahoval z jejich stránek do mobilu asi všechny dostupné melodie a nedlouho na to přestala ta jejich stránka fungovat - asi zrušili přístup pro staré mobily a hodili to jen na android či co.. Kde ale ty melodie teď mám fakt netuším, ale občas si na ně vzpomenu a rád bych si to po letech pustil, abych zjistil, zda jsou vůbec poslouchatelné :lol:.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahoj, moc děkuji za e-mail, poslal jsem ti taky zprávu :-).
Raději ti píšu i sem, abys o tom e-mailu věděl.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj. Ok
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: iRiver sa premenoval na Astell & Kern

Príspevok od používateľa Kazetowich »

trochu poopravím info,
Iriver naďalej existuje a presnejšie - Astell&Kern je jeho divíziou.
Zrejme niečo ako Toyota a Lexus ... :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Zabudnuté alebo zaniknuté značky hifi"