Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - to co vidíš na mnoha PC je Spotify. Je po registraci zdarma, ale kvalita je dána kompresi Ogg Vorbis. Takže žádný bezztrát. Můžeš jen poslouchat muziku, ale nevím zda tam nenatlačili dokonce i reklamu, nebo nějak více neomezili. Pak je tam verze Premium kde už tu hudbu můžeš i stáhnout, ale to už není zadarmo.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo no, to je ono, jsem myslel, že to má delší název. Přes OGG? To jsem myslel, že je dnes už zapomenutý formát a on se furt používá. No je to trochu na prd, to by u té placené formy měli nabídnout bezztrát.

Ale nevím, když nad tím teď tak přemýšlím, tak to vypadá jakoby spousta lidí spohodlněla a registrovala se na tyto weby, protože už jim nestačí ani ten jútup. Dneska se už nedělají ani autorádia s CD přehrávačem a CD obecně, zdá se, taky upadají.. Jaktože se tedy v posledních letech tolik a čímdál víc řeší to porušování autorských práv a nelegální stahování, když to vypadá, že spousta lidí přechází na tyto služby, které ty práva musí mít ošetřené (teď narážím na ten Tidal a Spofity)?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa orhore »

OGG není akorát tak rozšířené jako mp3, ale není zapomenuté.

YouTube je poněkud jiná záležitost než spotify nebo tidal.

Tak samo, že to mají autorsky ošetřené. Ve free verzi u Spotify to zaplatí autorům reklama a u premium verze spotřebitel. Tidal je jasný, platíš ty :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hm, tak to je dobře, že OGG není zapomenutý formát, ale upřímně jsem se s ním prakticky ani nesetkal za ty roky co brouzdám po netu. To už i na formát MP2 jsem narazil častěji.
No uznávám, že Mp2 má taky dost nedostatků (přeci jen, je to stále ztrátový formát), ale upřímně bych MP2 ani MP3 úplně nezvarhoval. Když jsem si totiž dělal koncem roku osobní porovnání, tak MP2 při nejvyšším datovém toku 384kbps měla sice taky dost ztrát oproti WAV zdroji a hlavně na výškách, ale Mp3 při nejvyšších 320kbps už tyto ztráty měla o něco menší, přesto stále zřetelné, jen jak píšu, byly menší a působily jemněji, takže jistý pokrok opravdu v tom vnímám - oproti Mp2 má novější Mp3 nižší datový tok a zvládne zkreslovat míň. Ovšem nejhůře dopadl formát M4A, a to jsem fakt nečekal :shock:. I při zvolení jeho nejvyššího datového toku 500kbps vytvořil zkreslení mnohem, mnohem horší než i Mp3 nebo Mp2 :mrgreen: .
Ale to odbočuju.
Upřímně, netuším zda-li by to někoho zaujalo, ale pokud jo, tak bych mohl napsat článek, kde bych se pustil do ztrátových formátů. Uznávám, že o tomhle už dlouho uvažuji, jen si zatím nejsem jistý, zda to sepsat :-|.


Já vím, že jůtub vznikl původně jako stránka pro nahrávání videí, ale po zkoupení gúglem se z toho postupně stalo něco trochu jiného. No každopádně jsem se nejen v práci při střídání směn, setkal s tím, že tam měli puštěný nějaký vícehodinový set skladeb, který se asi taky prolínal reklamami, ale pak jsem začal vnímat i to, že se místo jůtubu začínají využívat ty jiné záležitosti jako je to spotify či tidal.. Proto mě napadla tato myšlenka.
Já totiž jútub nepoužívám roky a ani tehdy jsem ho nevyužíval nějak často, co se týká těch hudebních aplikací, tak ty jdou totálně mimo mě, takže proto mám asi zkreslený úsudek.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa oneeeee »

Prílohy
mp3.jpg
mp3.jpg (90.57 KiB) 1244 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"