Hledám znalce hudby 90. let

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

je to hlavne na youtube . doplnková služba je download mp3 , alebo aj flac .
Prílohy
a tube .jpg
a tube .jpg (39.12 KiB) 2632 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Jo tak, rozumím. No uvidím, až mě to zase chytne, tak u toho hledání strávím dalších několik hodin, ale jestli tohle najdu, tak to bude asi zázrak.. Nevím no.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa oneeeee »

tak to máš pravdu . dlho to trvá . ale ja sa najprv prehrabem na youtube a až potom hľadám kvalitu, až zistím názov .
Prílohy
mp3.png
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Nedeľa, 9. Decembra 2018, 20:13 tak to máš pravdu . dlho to trvá . ale ja sa najprv prehrabem na youtube a až potom hľadám kvalitu, až zistím názov .
No jo, když mě to zoufalé hledání popadne, tak tam čumím přes hodinu - třeba tuto kompilaci jsem měl proklikanou za 2min jestli to tam není (což stylem moc neodpovídá k tomu samplu), ale co zprasili ten Youtube na jakýsi HTML5, tak mě to nestíhá počítač..

Tak já to taky tak dělám, že nejdřív hledám podle sluchu v kompilacích a pak když chytnu tu skladbu zjišťuji název a hledám co nejlepší kvalitu.. No někdy bývá nejlepší kvalita i pod 128kbps v Mp3.. Ale to bych už neřešil, kdybych našel tu záhadu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím vás.
Představte si situaci, kdy si pouštíte své staré kazety, příkladem s nahrávkami z rádia, tedy v době, kdy se nová hudba lovila při poslechu stanic, a kde hrálo něco nového, tak se hned zapnulo nahrávání, aby jste si tuto pecku uchovali. Když se kazeta naplnila, tak jste si tento vlastní výběr pak často pouštěli. Po pár letech se třeba nějaké oposlouchané skladby přehrály jinými. Ale co když se zrovna nahradila skladba, která později až tak oposlouchaná nebyla a chtěli by jste si ji pustit znovu, ale jediné co z ní zůstalo byl třeba vteřinový kousíček? Jenže kde ji získat, jak ji najít?
Po letech se začne tato skladba z hlavy vytrácet, ale jediné co vám v hlavě zní je ten kratičký úryvek, ten drobek co zbyl. A pokud znáte tu situaci, kdy vám v hlavě hraje skladba ne pár minut, ne nějakou hodinu, ale klidně několik dní, tak víte, že to je k zbláznění.
A přesně tohle se mi dělo.
V takovou chvíli pak začnu přemýšlet nad tím, kdyby existoval nějaký přístroj, který by dokázal oživit a vytáhnout všechny předchozí nahrávky, co kdy na dané pásce byly zaznamenány. A že bych upřímně toto chtěl použít na spoustu kazet.

Dnes v noci se mi při několikatýdenním hledání mnoha jiných záznamů ale podařilo něco nečekaného. Objevil jsem kazetu, která mi umožnila pohlédnout pod "vrstvu" nové nahrávky, která překryla tu starou skladbu, kterou již roky hledám a zde v tomto vlákně na minulé straně jsem téměř před 5 lety žádal o pomoc při jejím nalezení.
viewtopic.php?p=5810#p5810

Vlivem mého nahodilého prokopírovávání starých kazet v mém dětství se mi podařilo udělat kopii oné kazety ještě předtím, než byla ta jedna skladba přemazána. Ale protože jsem tyto kopie většinou neposlouchal, tak jsem na ně prakticky hned zapomněl.
Není to sice jako mít ten záhadný přístroj, který by dokázal odkrýt všechny vrstvy dřívějších nahrávek na páscích, ale ta chvíle, kdy jsem poznal, že to je kopie té kazety a čekal jsem to utnutí nahrávky, ale ona neskončila a hrála dál, ten pocit moc dobře popsat nejde.


Pokud se najdou čtenáři, kteří tento nudný příspěvek čtou :-D, tak zde přihodím rovnou i ty zvukové ukázky, které tehdy myslím nešly přidávat.

Zde je ukázka toho, jak jsem to znal roky:
Záznam.006A (čas 00.05)_.Mp3
(173.11 KiB) 17 stiahnutí


No a zde je objevená stará kopie:
Záznam.026a (čas 00.01).MP3
(1.07 MiB) 15 stiahnutí


Díky tomu se mi konečně podařilo dopátrat, že se jedná o skladbu "Groove Gangsters - Make You Yeah (Radio Edit, Video Edit)" a poprvé jsem si ji poslechl úplně v celém znění :-). Po takové spoustě let.

Je však zajímavé jak paměť dovede mírně zkreslovat.
Ty krátké tahy houslí, které jsem zmiňoval ve výše uvedeném odkazu na příspěvek byly zřejmě ty jemné synťáky hned v začátku skladby. Ovšem u toho hlubšího hlasu jsem se nesekl.


Takže to by bylo takové mé noční pátrání :-).
A přeji hezký den všem, i těm kteří dokázali dočíst až sem, jako zřejmě i Nstar ;-).
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Hledám znalce hudby 90. let

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ano aj ja stým mám problém a dohľadávam sa často márne a to hlavne CS hudby 50-60 rokov min storočia z otcových starých pások,koľkokrát je aj celá skladba ale...to čo tu spomínate tiež po spustení do aplikácie nič neprinieslo.Ono ja pre svoje potreby by som rád identifikoval,potom si na tomto základe objednal nosič,album,singel či v digi-ale najlepšie kúpil vinyl dobový,nedarí sa koľkokrát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"