Maxell UDII a jeho hybridy

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vieš že pásky nevyhadzujem, okrem toho také veci budú len pribúdať časom, okrem toho Maxell rôzne zbierkové modely budú práve postavené na UD2 páske, takže do budúcna toho naozaj pribudne si myslím.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa orhore »

Vím, že je nevyhazuješ. Stejně, proč by měl člověk sbírat tremolo-eko zmetky :?: :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa orhore »

Objednaný 2Pack kazet Maxell UD2 54 konečně přišel.

Maxell UD2-1.jpg
Maxell UD2-1.jpg (78.02 KiB) 473 zobrazení
Maxell UD2-2.jpg
Maxell UD2-2.jpg (110.64 KiB) 473 zobrazení


Proveden záznam oboustranně na decku Technics RS-B965. Zvuk opravdu velmi dobrý. Bez jediného zaváhání v celé délce, která je přesně 60 minut. Ta kazeta ma velmi krátký zaváděcí pásek.

Záznam - Technics RS-B965.jpg
Záznam - Technics RS-B965.jpg (185.4 KiB) 473 zobrazení
Maxell UD2-3.jpg
Maxell UD2-3.jpg (90.54 KiB) 473 zobrazení
Maxell UD2-4.jpg
Maxell UD2-4.jpg (46.16 KiB) 473 zobrazení
Poté byla kazeta opětovně přehrána bez jakéhokoliv zakolísaní či tremola. Ani žádné projevy skřípání z transportu. Pro jistotu jsem použil i Technics RS-AZ7, RS-BX727 a Yamaha KX-930. Vyzkoušeny dual i single capstany. Opět bez jakéhokoliv problému s transportem. Více decků jsem nezkoušel, protože poslouchat dokola jedno a to samé není zrovna příjemné.

Teď nevím jak to řešit u postižených uživatelů. Zda kazety byly nevhodně skladované, nebo tohle vykazují jen nějaké série kazet a nebo je na vině nedostatek v mechanikách decků. Těžko odhadnout.

EDIT: jsem si všimnul podle obrázků kazet, tak já mám typ z roku 1998. A Nstar psal o kazetě, která byla vyrobena v roce 2000. Má trochu jiný popis a kdo ví co je tam za pásek.

Jak jsem zjišťoval, tak verze z roku 2000 je docela málo dostupná (je třeba zde) a navíc 1 kus 2000 je dokonce dražší než 2 kusy 1998? :mrgreen:
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 3. Novembra 2023, 15:34, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Orhore: Ďakujem pekne za vyskúšanie, oni sú naozaj veľmi zvukovo aj mechanicky dobré, aj keď sa jednú o základnú triedu typu II, proste Maxell.
Myslím že skladovanie vždy veľmi zaváži u akejkoľvek kazety. Tvoja verzia je vlastne predposlednou, aj tak si myslím že táto a tá novšia má totožné pásky technicky.
Ja budem akékoľvek problémy pridávať postupne do testov, alebo prehľadov kaziet, ako postupne sa budem dostávať k rozsiahlejším testom a nahrávkam.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2998
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa AdmineR »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 23. Júla 2023, 21:17 no tak toto sa mi moc lubi ale asi ju nikdy nezoženiem

tak predsa sa nedávno podarilo :P
vďaka FixYourAudio - radosť aj po mesiacoch

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"