Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

oneeeee napísal: Utorok, 16. Januára 2024, 18:38 kazetový deck , podľa rozmerov .
Presne.

-----------------------------


Hovorila som, že som s Yamahou spokojná a to stále platí.
Len tomuto šlo ťažko odolať. Ani nie, že by som po tom túžila, chcela som si proste na vlastnej koži vyskúšať niečo úplne iné.
Za tie prachy - jak sa vraví - je to fakt prekvapenie. Čakala som úplný šrot, nakoniec to nie je také zlé ako sme obaja s Nstarom čakali.

Zajtra nafotím. Dnes je už neskoro.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Petr »

Pěkný balíček, ten provázek tomu dává správný retro nádech. Taky mám rád balíčky takových rozměrů :D
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No,no,kedy to bude uvedené čo si kúpila,aj fotečky...pídíme sa po tom,nenapínaj,čakáme.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

No bohužiaľ zas vás budem naťahovať o ďalší deň. Neuvedomila som si, že dnes je streda a mám dlhý deň, takže už zase nič nenafotím :D

Ale nebudem tu zdržovať - je to Nakamichi BX 125 európska verzia
Fotky pridám keď sa podarí dobre vyfotiť.... Čo si myslím že ja doma nikdy mať tak dobre foto nebudem. Ale niečo pridám :D
Paulus
priekopník pioneer
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Utorok, 17. Októbra 2023, 23:19

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Paulus »

Ten od Stefana ? Pozeral som po nom...keby som nebol na invalidnom,tak by som ho kupil ;) Tieto zakladne BXka vraj hraju dobre.Tak nech sluzi ;)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa oneeeee »

Výrobca: Nakamichi
Model: BX-125 E
Typ: kazetový magnetofón
Roky vyroby: 1985 - 1987
Vyrobené v Japonsku
Farba: čierna, strieborná
Diaľkové ovládanie: Nie
Príkon: 23 W
Rozmery: 430 x 115 x 250 mm (ŠxVxH)
Hmotnosť: 5,5 kg
Pôvodná cena cca: 950 DM (UVP), pokles cca 1987 na 700 DM
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Gratulujem ku kupe, nech dlho sluzi.
Doma mam asi 20 deckov a nikdy som ziaden Nakamichi nemal a dokonca ani nevidel :(

No... to je asi preto lebo to na fore tapeheads.net skoro kazdy tak chvali, az mi to lezie na nervy.

:D 8-)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

FixYourAudio napísal: Streda, 17. Januára 2024, 18:35 Gratulujem ku kupe, nech dlho sluzi.
Doma mam asi 20 deckov a nikdy som ziaden Nakamichi nemal a dokonca ani nevidel :(

No... to je asi preto lebo to na fore tapeheads.net skoro kazdy tak chvali, az mi to lezie na nervy.
Ďakujem.
Ja osobne som k Nakamichi nemala doteraz cestu, viem o nich, ledacos sa ku mne dostalo, no vždy som bola spokojná tak jak som - teda s Yamahou.
Aj teraz, keby mi dáte na výber, nemenila by som.
Chcela som CR2, nie, že by som ju teraz už nechcela, len som premeškala možnosť nejaké kúpiť, príliš som váhala a ešte som nebola úplne presvedčená, že chcem Nakamichi odskúšať na vlastnej koži.
Nie preto, čo všetci hovoria.
Ja som si tento kúsok kúpila, pretože sa mi dizajn páči a bola som zvedavá ako to na mňa bude pôsobiť, či bude "kompatibilný" s ostatnými deckmi, čo máme doma.
Hlavne som ju chcela omakať, "pohrať sa s tlačítkami" až to tak sprosto môžem nazvať. Celkovo - chcela som mať vlastný zážitok, vlastnú skúsenosť s niečím iným.

Zo všetkého najviac sa teším, kedy ho rozoberiem.
Čo ma privádza k otázke, či sa u teba nájde k nemu gumená bižutéria. Okrem iného. Ale to asi bude lepšie už cez správy.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Jasne, nieco urcite najdem a rad Ti to poslem. Ono to ma Sankyo mechaniku - v celku spolahlivu. Problem moze byt akurat s gumickami, oblozenim medzikola, motorcekom. Kladky by snad mohli byt v poraidku, ked sa pekne vycistia.
Chcelo by ho aj zostelovat - rychlost a hlavne ten bias. Vidim ze je nakalibrovany na TDK AD, SA a MA - resp. su tam take nejake podivne prepinace. Po rokoch to mohlo troska uletiet. Skoda len ze to nema taky ten cudlik na nastavovanie biasu.. ale to asi davali schvalne az do vyssich modelov.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Petr »

Bias ma prave ta CR-2. Pokud by to chtel clovek i na nahravani, tak je to jasna volba. Jinak gumove veci na BX serii jsou dobre, pokud jsou original. Jen idler prokluzuje a je treba dat novy. Ten od FixYourAudio pasuje a funguje dobre. Ja jsem nedavno koupil BX-2 v naprosto puvodnim stavu. Jen ten idler prokluzoval. Jinak deck slape jako hodinky a zvuk fantasticky
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Dnes smeali s Nstarom pekný balickovy deň.
Jeden je pre mňa, jeden pre neho : ))
Prílohy
IMG_20240123_133232_319_LL~2.jpg
IMG_20240123_133304_034_LL~2.jpg
IMG_20240123_133027_420_LL~2.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nstar »

Dragonfly, vau. Dakujem za príležitosť si vyskúšať, ešte stále som paf. Perfektné. Z prvých dojmov je ten zvuk vynikajúci, už nie hluk ale hudobníci a volume na vyššie a stále žiaden hluk. Veľká krása asi ako veľmi kvalitný CD prehrávač, veľká nádhera
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"