TC-KE500S

Moderátor: AdmineR

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony TC-KA1ESA

Príspevok od používateľa Petr »

Máš to pěkné, čisté, jako nové :D Ale mám malý dotaz a nechci kvůli tomu zakládat téma. Nevíte někdo, kde se dá koupit filc na brzdy, prokluzové spojky a podobné věci do decků? Zrovna dnes jsem to řešil na Aiwě M700, někdo tu prokluzovou spojku s filcem promazal :D
Ke znázornění, co sháním, jsem si půjčil tvůj obrázek
filc.jpg
filc.jpg (69.99 KiB) 844 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony TC-KA1ESA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar napísal: Pondelok, 12. Februára 2024, 16:30 Pani ospravedlnenie, aj toto je 500, na servisnom je 1esa tak som to poplietol, každopádne sa to predávalo pod tými oznaceniami. Je na ňom ešte aj nálepka QS.
Rozdielov je viac oproti 600, známa plastová mechanika, dva motory, bez podsvietenia sachty a iné.
tak napíš celý model decku, nech to opravím :P
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony TC-KA1ESA

Príspevok od používateľa orhore »

Nstar napísal: Pondelok, 12. Februára 2024, 21:08 dnes TCK711s, pekná mechanika.
Aj tak sa mi ale zvuk nepáčil
Není se co divit. Tyhle řady a jim podobné zrovna neexcelovaly. Zapojení elektroniky by se muselo více upravit. Je tam rušení od meter ampu, resp. od diod, které jsou součásti obvodu. Obecně Sony decky moc nemusím. Mám doma akorát TC-K770ES. Ať jsem se snažil sebevíce, tak jsem z toho o moc lepší zvuk nedostal. Od výměny operáků, přes korekční obvody pro záznam. Zní to mým uším stále tak nějak neanalogově.
Petr napísal: Pondelok, 12. Februára 2024, 22:48Nevíte někdo, kde se dá koupit filc na brzdy, prokluzové spojky a podobné věci do decků?
Pokud ti jde jen o filc, tak ho zkus nahradit: https://www.davona.cz/e-shop/filc-jednobarevny/
Nebo vyzkoušej jelenici. Jakékoliv filce nahrazuji právě tímto. Musí být pravá s potřebnou tloušťkou. Na netu je spousta nabídek, ale kvalita je různá. Já mám ještě trochu z dávných věků.
Lepit se to dá nějakým Soudalem či Chemoprénem (savý-nesavý povrch) guma, kůže, plast či dřevo.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sony TC-KA1ESA

Príspevok od používateľa Nstar »

TC-KE 500s
Ešte raz sorry
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TC-KE500S

Príspevok od používateľa EZ647 »

no ale všetko ostáva, aj tak vyzerá ako môj s pár vecami menej, ako som písal
zvuk sa ti nepáči, lebo je v zlom stave, alebo všeobecne?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: TC-KE500S

Príspevok od používateľa Nstar »

Je to to isté a práve aj ten servisný je pod tým ozn 1esa. Zvuk neviem ešte, musím to porobit. Sony ale asi dám všetky preč čo mám.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TC-KE500S

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak ja som s mojim spokojný :D
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1365
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: TC-KE500S

Príspevok od používateľa Teslák »

Já jsem vykuchal filcové pásy z nějakých domácích tiskáren, už nevím z jakých typů.
Vystřihnu si cokoli dle potřeby.
Prílohy
P_20240215_173103_vHDR_On.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: TC-KE500S

Príspevok od používateľa Nstar »

Sme tento deck, o ktorom je toto vlákno porobili. Síce už dávnejšie a nie sú z toho asi žiadne fotky pretože ja som na to neni. Buď fotím čo ma vrcholne nebaví alebo opravujem. Neviem to skĺbiť, skúšal som ale ja si to radšej zakreslím alebo zapíšem.
Takže sa čistila a mazala mechanika, bolo to síce len preventívne pretože to bolo ako nové ale keď už to bolo vonku tak sme to rozobrali. Bolo nutné opraviť "vyskočený" mechanizmus pretože tam bolo prasknuté aj kolo od motorčeka funkcíí a to spôsobilo rozhodenie mechanizmu. To je klasická chyba po tých rokoch na tejto plastovej mechanike. TCM190 nie je veľmi obľúbená ale teda mne sa s ňou pracuje dobre a príde mi mimoriadne kvalitne spracovaná aj slušne robustná. Samozrejme že kvalitná kovová mechanika je v niektorých smeroch lepšia ale na mňa to nejak podradne nepôsobí. Zotrvák je pomerne ťažký kov.
Remene klasicky rozpustené takže tie šli nové a rovnako kladka a spomenuté ozubené kolo. Mechanicky magnetofón bol v poriadku pomerne rýchlo a hladko.
EDIT, Orhore se omluvám, som pozmenil text
Naposledy upravil/-a Nstar v Piatok, 19. Apríla 2024, 08:23, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TC-KE500S

Príspevok od používateľa orhore »

Nstar - jak popisuješ ten zvuk, tak to vypadá spíše na nějakou závadu. Tak špatný zvuk to má i při přehrávání kazet z jiného decku a nebo jen když nahráváš?
A co nefunguje správně při té kalibraci? Rozsah, nebo zarovnaná úroveň rec level + bias neodpovídá rovnému kmitočtovému průběhu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sony"