Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa Petr »

Ano, ale ještě čeká na preventivní výměnu některých kondenzátorů, jinak šlape jako hodinky. Výhoda jsou ty velké prosklené dvířka, pěkné kazety tam dobře vyniknou. Ten pohled se nikdy neomrzí
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa Petr »

Při focení jsem zapomněl přesunout tape selector do polohy Metal, aby to bylo úplně stylové. Ale při playbacku je to jedno, EQ se přepíná 70/120us samo. Ale při nahrávání se bias a záznamové korekce musí přepnout ručně.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3000
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa AdmineR »

je to nádherný deck - škoda ludkovia, že kopa vás je ticho a neprispejete takýmito perlami ... a už som tu aj volakedy nahodil z netu o ňom čosi. A to som ani netušil, že ho tu niekto má.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

To s tým bielym práškom a mechanikoou je dosť individuálne, diziajn tej metalky, teda dizajn kazety GS odkopíroval od TDK, dizajn ktorý GoldStar používal pre mnoho kaziet, nie len metal.
Obrázok
Obrázok
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa Petr »

Ten bílý prášek je pro mě tak trochu záhada. Na mých původních kazetách koupených v 80tých a 90tých letech není ani na jedné. Přitom kolem roku 2000 jsem s kazetama dočasně skončil a 20 let ležely v krabici od bot pod skříní. Ale celou tu dobu byly v pokoji, teplota a vlhkost +- konstantní. A i teď jsou pořád ve stejném stavu. Byla mezi nimi i tato GoldStarka, ale taky pár TDK MA, které jsou podle zdejších zkušeností taky náchylné na bílý prášek. Ani v jedné není. Zato nedávno jsem koupil pár kazet na ebay, nějaké normalky a jako dárek k nim byla přibalená TDK MA (jedna z posledních, ve slim krabičce). Nechápal jsem to, že drahou kazetu dá někdo jako dárek k normalkám, až jsem objevil bílý prášek jak v kazetě, tak i na pásku. Trochu jsem to vyčistil, pásek sice trochu zašpinil hlavu, ale jen jednou. Teď se to zdá OK. Tak jak tam ten prášek vlastně vzniká?
K tomu dizajnu - mně připadá, že výrobci si na něm dříve dávali záležet, protože kazeta byla v decku vidět. Kazety z druhé poloviny 80tých let považuju za nejhezčí. Jenže moderní stroje už mívaly dvířka plné, jen s malou mezerou, aby byl vidět pásek na cívkách. Tak pak už bylo jedno, jak kazeta vypadá. Ale je mi jasné, že hlavní roli tam hrála určitě cena.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Čo do dizajnu, hlavne výrobcovia medzi sebou radi kopírovali, alebo inak, nechali sa inšpirovať.
Biely prášok, bol prvýkrát pozorovaný na metalkách TDK, tam je ho aj najviac. Potom sa postupne objavil aj na iných metalkách a neskôr aj na typoch II a I.

V tomto prípade metaliek, hlavne TDK sa jedná o kryštalizáciu zložiek spojiva, ktoré sa dostáva na povrch pásky. Jedná sa o dlhodobý rozklad spojiva počas rokov, horšie skladovanie či prostredie tento proces urýchľuje, napríklad majitelia kaziet v prímorských oblastiach tento jav pozorovali už o niekoľko rokov skôr než tu.
Záleží aj na intenzite používania pásov, ale tiež som dostal TDK nové aj použité v období 2008-2012 a boli v poriadku, dneska trpia bielym práškom.
Na druhú stranu niektoré TDK metal vyrobené v rokoch 1997-2002 netrpia bielym práškom, ani keď dostanem nové zabalené od rôznych predajcov, ani doma použité, asi zmenili zloženie,
Taktiež veľmi staré TDK metal 1979-1982 majú iný charakter rozkladu a typický biely prášok tam nie je vždy.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa oneeeee »

u akai gx r35 používam len TDK SA a DJ chrome a žiadny biely prášok nemám . za pol roka som ani nečistil páskovú dráhu .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Goldstar HP 60 - šialené prekvapenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

SA obsahovali len malý výskyt prášku u kusov čo boli dlhodobo nepoužité, alebo zabalené kazety.
Nie vždy nutne samozrejme a celkom rýchlo sa ho dalo zbaviť, často stačilo jediné prehratie
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"