Sony AHF

Vintage Cassettes Sony

Moderátor: AdmineR

Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Petr »

A ještě pár slov k úrovni nahrávky. Když budu nahrávat třeba Dire Straits, Yello, staré Depeche Mode nebo cokoli s vysokou dynamikou, tak nechávám špičky lítat klidně do vysokých hodnot. Ale moderní věci s mizernou dynamikou nahrávám max na dolby level, bývá to slité dohromady už ze zdroje, takže není potřeba to ještě víc komprimovat vysokým rec level :D Nahrát od DM Memento Mori s dynamikou alba 4dB, to byl oříšek. Do plusu ani náhodou.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1365
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Teslák »

AdmineR napísal: Streda, 28. Februára 2024, 07:19 ale majú 320 kbps - posielam ti ich aby si vypočul či je to tam.
počuješ to aj tu? (sony HD-F) ? download/file.php?id=46707
pretože tá AHF sa kus prebudila - nastavíš na +3 a striela +6 ... proste energia z nej úplne sála - neskutočne nadupaná kazeta výkonovo aj kvalitatívne. Dynamika ...
ano, tady to také slyším. Jdu poslechnout ten email.
Ve vzorku originálu už to zní o něco málo lépe,.ale je tam pořád ta nečistota na vyšších složitějších tónech. Zkus to kódovat do ogg v nejvyšší kvalitě, proto jsem ho rovnou vybral. OGG je nejmenší zlo.
Ale jsi šikovnỷ, zvládáš to dobře.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

inak, skúsme si uvedomiť, kedy bola vyrobená táto kazeta ... v roku 1978 !!!!
A aký výkon podáva v roku 2024 !!!!
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa Petr »

Já osobně jsem s nedokonalostí záznamu na kazety smířen a vůbec mi nevadí. Kdybych chtěl dokonalost, poslouchal bych z DACu nějaké FLACy a podobné, jenže z mého pohledu to je těžká nuda. Zato když mi doma hraje Maxell LN nebo Sony CHF z přelomu 70tých a 80tých let, jsem z toho nadšený a vůbec mi nevadí šum v pauzách, saturované sykavky či jiné neduhy :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

:P tak tak. A vracia to do mladosti. Dokonalosť je nuda. To tvrdím už dlhé roky.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Čo tak nebastliť s nahrávkami ála Mp 3 a chujoviny z digitálu,riadne chytiť vinyl tej doby,nasadiť na správne kalibrovaný gramofon so slušnou prenoskou,prebehnúť min kefkou od prachu a zaradiť na ostrú nahrávku,chlapci som si myslel ak hráte na slušných cass magičoch že aj riadny gramec a niaku zbierku vinyl albumov doma máte,či ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

pred pár rokmi som dal preč gramec lebo nebolo ho kde mať v malom byte - predsa len je to už toršku náročnejšie na umiestnenie a nie všetky manželky sú naklonené týmto aparátom
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Sony AHF

Príspevok od používateľa jhradec »

V období Vintage HiFi byl hlavním zdrojem kvalitní konzervované muziky gramofon. Na celém světě.
Jinak výmluvy- jsou i gramofony co se dají pověsit vertikálně na zeď - jako obraz. 8-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety SONY"