elita Philips CD

po čom túžite, čo by vás potešilo mať doma

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: elita Philips CD

Príspevok od používateľa jhradec »

Zásadně odlišný je- koukněte na datasheety. Je to multibit se spínanými proudovými zdroji. Vyžaduje analogový převodník i filtr na výstupu ( otázka zda mluvit ještě o deemfázi???). Je to starý ( a pomalý ) obvod - ale dává velký prostor pro hračičky. Kondenzátory, kompenzace atd.
Osobně ano- mám jich pár schovanejch na hraní.

Jako zdroj zkuste staré servisáky TESLA. Nejlepší by byl přijímač pro satelitní digitální rádio. Ten systém umřel už v 90- sátých letech. V přijímačich byly vybírané kusy s “korunama”. Osobně jsem tenhle zdroj prošvihnul.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3000
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: elita Philips CD

Príspevok od používateľa AdmineR »

Petr napísal: Pondelok, 25. Marca 2024, 11:27 Vážně jsou CD přehrávače s TDA 1541 taková pecka? Nikdy jsem žádný neměl, v Denonu mám PCM61. Nějak zvlášť jsem z něj neskákal radostí, ale hrálo to (hraje dodnes). Všiml jsem si, že číňan prodává osazené desky (místo TDA je jen patice) pro stavbu externího DACu se zmíněným obvodem. TDAčko by se dalo sehnat z nějakého vrakoidního CD. Má smysl se do něčeho takového pouštět? Je ten opěvovaný zvuk pouze zásluhou philipsáckého převodníku, je na něm něco zásadně odlišného od jiných?
Mám Rotel RCD s TDA 1541A a je to fakt šupa. Teraz idem do Philips CD630 (ten Philips má rovnaké TDA 1541A a mechaniku 4/19 ako môj Rotel - otočné rameno) a chcem na tom dať urobiť NOS (non oversampling) čo popisujú na lampizatore ako 2 hodinovú robotu s nulovými nákladmi na súčiastky - a vraj TDA 1541 má najlepší zvuk surového DAC aký vôbec je možné získať (niekde tu je popisované ako chlapík mal s tým robotu). Toš uvidíme čo bude. Ale ak niečo, budem tu o tom informovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chcel(a) by som ..."