Dabing

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Dabing

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dam sem krasny priklad - film Vianocne prazdniny a min dva druhy dabingu.
Jeden normalny, stary este z cias nepriposratosti, a druhy sterilny, korektny, nudny, priposraty, ktory filmu vezme iskru.
Je to komedia s Ch. Chase.
https://www.csfd.cz/film/17459-vanocni- ... y/prehled/

Z pc sem dam aj ukazky ak najdem. Stoji to za to
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dabing

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ten film som si akurát nedávno pozrel s dcérou. Vlastne pozrel som si všetky 4+1 časti. Najviac sa jej páčila časť s veveričkou. Mne pri sledovaní ponúklo na výber z troch dabingov. 2x český a jeden Slovenský. Prepol som si na chvíľu všetky tri aby som mohol porovnať. Pôvodný český je dobrý, celkovo starší dabing v češtine mi vyhovuje. Ale veľa novších, väčšinou je to sklamanie. Ten druhý český dabing úplne pokazí pôžitok zo sledovania filmu. Pozeral som samozrejme SK dabing s Kronerom. Treba si chvíľu zvyknúť, nakoľko som bol zvyknutý na iný hlas Chaseho. Ale hodnotím ho kladne.
Osobne si myslím, nie len pri tomto filme, že náš dabing je lepší ako český. Pri filmoch ktoré boli nadabovane dávnejšie je to naopak. Neviem si predstaviť dabing fantomasa v slovenčine, pán Filipovský nasadil latku veľmi vysoko.
Ak sa nejedná o komédiu, tak uprednostním pôvodné znenie a titulky.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dabing

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jasne - jedine vevericka je to pravé !
Ten prvy dabing v cestine mam v hroznej kvalite,asi je to z vhsky,ale kvalita hlášok a herci,to je nieco uzasne.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dabing

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Hm, musím říct, že i já byl dost překvapený, když jsem nedočkavě chtěl vidět další díly tehdy nové poslední řady Mentalisty, tak jsem jej sledoval ve slovenštině a ono překvapení spočívalo v tom, že ty hlasy tam byly opravdu přirozený a vychytaný.
Kdybych ale sháněl něco staršího, tak tam bych se slovenskému dabingu vyhnul - nemyslím to zle, ale není to dlouho, co to byla naprosto neposlouchatelné.
Nedávno, když jsem objevil, že film "Divoká karta (2015)" (se Stathamem) je už dabovaný, byť slovensky, tak mě to nedalo, už se mi nechtělo čekat na české nadabování a i zde jsem byl překvapený, jak to bylo přirozeně nadabovaný.

Když už to občas pár lidem zmíním, že je slovenský dabing na jiné úrovni než dřív, tak se buď diví nebo mi to moc nechtějí věřit..holt asi to chce čas..

Když ale vezmu takový seriál Simpsonovi, tak ten bohužel je výrazněji nepřirozený, protože už tu není Bedřich Šetena, který daboval Burnse a hlavně Helena Štáchová coby dabérka Lízy. V případě Burnse se dá na změnu celkem zvyknout - tím nemyslím nic špatného. Ale v případě Lízy jsem si na tu změnu do teď nezvykl.. Přeci jen, od mala jsem ten hlas znal jako Máničku a pak i jako Lízu..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dabing

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vánoční prázdniny - treba hladať - dabing Petr Oliva, alebo puvodni dabing, či VHS dabing, či 2x cz dabing - to by malo byť to pravé
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dabing

Príspevok od používateľa Hasterman »

Pridám trocha nostalgie. Z čias keď sa dal pozrieť film iba na VHS. Boli sme nenáročný, ale má to niečo do seba.

V tej dobe som videl asi všetky horory čo takto po vhskach putovali.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dabing

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jooo klasika, pamatame :-D
Malo to svoje caro.
Aj rambo bol tak dabovany a filmy z produkcie toho greka.
Casy ked sa filmy sirili na vhskach kadejako z ruky do ruky, nieco zohnat nebolo len par klikov na pc, musel si poznat spravnych ludi, cloveka ... Ti co mali biznis zalozeny na kopirovani, zarobili a niektory si aj domy postavili z toho.
Mnohi sucasni akoze slusni velkopodnikatelia i politici vzisli prave z tohoto prostredia.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dabing

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jan Kanyza v Chobotnici, alebo F. Filipovský ako Fantomas - to sú legendy - celkovo náš dabing vtedy bol svetového formátu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"