katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Napríklad?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Fuha, to jich bude hodně :-D..
Tak třeba mně již známá Memorex 1972, FerrAudio, Goldstar HR, Nagaoka, Samsung MM, Sky, Sony ES•I, TDK DJ2 a Tudor.
Ta Samsung má poměrně zajímavý design a je to asi prve co na kazetě vidím Jin a Jang..

Samozřejmě být to na mě, tak jako vždy beru všechno :-D, ale to by pak nebyl výběr, ale jen opis toho co tam máš..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

K Memorex sa do Vianoc ešte vrátim v podobe fotiek, je tam pár detailov čo stoja za to, ale bojím sa že nebude reálne použiteľná a vyzerá že to je true chromdioxid a reálne z nejakých prvých.
Samsung, hej prekvapil z dizajnom.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No ta by mě zajímala, já ji před nějakým rokem mohl mít spolu s pořádnou sbírkou celkem vzácných kazet a bohužel to nedopadlo..
Myslíš to tak, že by mohla být nepoužitelná podobně jako ta Ampexka?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak vieme ako sa správa starý chromdioxid, a miestami sú na páske veľké fľaky, to potom nafotím, no a povestný penový vankúš Memorexu, rozpadnutý.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tak zatím jsem to slýchal od tebe, já mám taky starý Chromky a neměl jsem zatím žádný problém.. Jen jednou se mi jedna kazeta nechtěla přehrát, ale tam bylo něco špatně v konstrukci, páč nechtěl navíjet kotouček.. Překvapivý ale je to, že zdigitalizovat se mi ji podařilo bez potíží.
Ajo, tak podobně jako u té mé Verbatimky.. Tam to ale jen pěnou bylo přilepené, na povrchu byl běžný polštářek.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nemal si v teste ešte tu správnu chromku, a pozerám že som ti žiadnu takú ani neposielal. Ale ber to tak, keď ja niečo otestujem na viacerých strojoch, už nie je veľká šanca že niekto iný bude mať na rovnakej kazete o 100% lepší výsledok, ako príklad uvediem Denon Spanking, slabé výšky, a to isté si zistil aj sám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo tak s tím počítám, že jsem neměl to samé co ty a nevadí, třeba časem budu mít od tebe i nějakou tu Chromku :-).
Jinak já to spíš myslím tak, že ty můžeš mít model nějaké kazety jako mám já, ale ty s ní budeš mít špatné zkušenosti a přitom mě třeba bude fungovat bez potíží. Něco jako v případě té nejnovější Maxell UR se kterou jsem dosáhl celkem překvapivých výsledků.
Ono jinak hlavně záleží na skladování, míře používání a jak se k tomu kdo choval - ty máš jen nové, tak to neber doslovně. Takže proto můžeme mít rozdílné výsledky, pokud nebudu testovat stejné kazety jako ty. Ale i u té Ampex 20:20+ mi to hrálo o trochu dýl než tobě.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Poslední Maxell UR stojí za h... Možná na nahrávání mluveného slova, dechovky apod. bude bez problému, tam nejsou nároky takové jako třeba u rockové hudby, jazz aj.
Zkoušel jsem několik kusů na mém TC-670 a ještě i na TC-K730ES. Zcela to postrádalo dynamiku, hluboké basy problém, vysoké výšky problém. Prostě jako vánoční kapr bez salátu :D
Původně jsem chtěl tyhle UR používat do auta, ale nakonec jsem je vyházel a nahradil obyčejnýma TDK D, Sony HF a EF které měly podstatně lepší výsledky. Zejména ta EF (modely z konce 90.let a přelom 00.let) mě překvapily, když se moc nebudí, podávaly relativně velmi slušnou kvalitu napříč celým spektrem od hloubek po výšky včetně kombinace, s důrazem na krásně čisté výšky.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak koukám, že jsi další, který s ní nemá dobré zkušenosti.. Zkusil jsi stáhnout a poslechnout výsledek mého testu?
Odkaz na test

O vyhazování kazet mi ani neříkej, to jak slyším, je mi blbě..dřív se říkalo, že desky nepatří do koše, ale já to beru obecně, že cokoli co může ještě sloužit třeba i někomu jinému se nemá vyhazovat. Pak je to jen plýtvání. Ale neber to špatně, nemyslím to jako rýpání. Kdybys viděl co všechno mám za kazety, desky, pásky atp., a v jakém stavu mnohdy jsou, tak by ses asi divil :-|.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Krátke testy zvuku na AkaiDX57, dolby C NR.

Odporúčam si spraviť kávu, alebo otvoriť popcorn či tak niečo :)

Kazety z aktualizácie 8.12.2018

Axia A2 150min rok 1998:
Bol som veľmi zvedavý na 150min pre typ II a nebol som sklamaný.
Výkonovo je teda výrazne slabšia než zdroj, o štvrtinu displeja, nahrávať ju je vhodné na -2db občasná špička na 0db nevadí, viac to ale skresľuje. Aby tých -2db dosiahla je nutné do vstupu decku tlačiť +6db zvuku.
Výkonovo hraje akoby ste dali výrazne potichšie zosík, ale hraje veľmi dobre, bez skreslenia, výškovo je ostrá ako britva a to pri biase 0 !
A čoho si najviac treba vážiť je že vôbec nekolíše ani nedropuje, ani len náznak zakolísania stopy, alebo čohokoľvek, len by ma zaujímalo či Maxell, Sony a TDK zvládnu 150min pásky lepšie.

Hitachi UD-S 110min rok 1988:
+4db v špičkách zvládne +6, bias -8, pri vstupe +6db, zvukovo veľmi príjemná, živá, mohutná, žiadne kolísania a dropy

Lo-D 46min rok 1983:
Zvláda +2db alebo aj +4db ale v oboch prípadoch cítiť že jej to ide ťažšie, výškovo poslabšia, bias -12 to čiastočne vyrovná ale vzniká aj výraznejšie presykávanie, proste na to nie je celkom stavaná. Je to základná trieda normal (Maxell) a má svoj vek, hlavne drží stopu a nekolíše, nedropuje, spokojnosť s výsledkom vzhľadom k veku.

Philips Ultra Ferro 90min rok 1981:
+4db bias -12 vstup je výkonovo zhodný, páska je výkonom dosť na hrane svojich možností, výškovo dosť chabá, ale bias -12 to čiastočne zlepší, ale je to mierne poruchové (strapaté na výškach) ale snaží sa, vedenie pásky je pomerne stabilné a nekolíše
A to ma byť z modelov Philips tá lepšia normal kazeta Ultra.

Sony XI 46min rok 1992:
Kvalitatívne je to niečo medzi HF-X a HF-ES, pomerne výkonná páska.
+4db so špičkami +6db, bias -8 je zvukovo excelentná, dokonca jej výstup je o +0,5db silnejší než vstup do decku. Zvuk je svieži a veľmi dynamický.
Veľké šedé cievky sa pomerne skryjú zvedavému oku, a táto kazeta bola projektovaná ako umelecká kazeta s veľkým oknom, ktoré máte celé zalepiť nálepkou a proste tvoriť.

TDK AD2 120min rok 1996:
Jedná sa o kategóriu Avilyn (SF tape)
+2db bias -6, pri vstupe +4db, celkom dobrý výsledok na 120min, pri tomto biase je zvuk veľmi príjemný ako zdroj, nijak moc agresívny, ani skreslený a kazeta drží stopu pásky tam kde má byť.

TDK AE 120min rok 1998:
Toto je Japonská alternatíva k nášmu modelu D.
+4db hodne na hrane, bias -12 pri vstupe +6db, kazeta prekvapila svojim výkonom a čistým zvukom, aj keď na zdroj to ešte nemá, ale bohužiaľ ľavý kanál pláva po hlave, kolísanie intenzity úrovne a výšok, škoda.

TDK CDing2 120min rok 1998:
Japan edícia, taktiež trieda SF Avilyn, ale v ľahšom tele.
+2db špičky +4db bias -6 pri vstupe +4db, zvukový dojem ako u AD2 len je o dva roky novšia cca.

Testy kaziet z várky 22.12.2018, teda z posledného balíka tento rok.

Agfa F-DXI S 90min rok 1988:
Pôvodne som si myslel že je to Magnetit (Fe3O4) aký použili v kazete Superferro HDX s čisto čiernou páskou, ale toto je svetlá páska s nádychom hnedej, zaváňa to kobaltom, ale to sú dohady, takže:
+4db bias 0, pri vstupe asi +7db, teda celkový prejav zvuku je niečo slabši, ale za to čistý, výškovo úžasný že na bias netreba šahať, bez jedinej poruchy a kolísania, naozaj výborná kazeta.

Denon DX3 90min rok 1989:
Jedná sa o ferrokobaltovú pásku
V Špičkách ťahá na +6db smelo, bias -2 či 0 podľa chuti, výkon vstupu zdroja je identický s páskou, naozaj úžasný zvuk aký sa len tak nepočuje, naozaj veľmi vysoká páska, ktovie potom ako hraje normalka DX 4 :)

Denon S-Port Normal 100min rok 1990:
+4db bias -6, nehraje to zle, ale občas je tam počuť nejakú tú strapatosť na výškach, ale v podstate je dosť slušná, ale tá predtým DX3 ju strčí hravo do vrecka.

Emtec Chrome Extra II 90min rok 2002:
V špičkách zvláda +6db, pri biase -8 hraje naozaj veľmi pekne a čisto, tieto pásky boli naozaj kvalitné, varovanie dávam len za Emtec telo kazety a hlavne ich mizernými cievkami.

FerrAudio Fe 90min by ICM Switzerland, zrejme 80te roky.
V špičkách dobre zvláda +6db pri biase -12, ak je vstup asi na +8db, výškovo poslabšia, s tým biasom to celkom ide, zvuk je príjemný, veľmi schopná páska.
Páska je stredne hnedá, úplne iná než Basf FE alebo Agfa, buď je tam vyššia trieda pásky Basf či Agfa, alebo sa jedná o niečo iné.

GoldStar CR-XII 54min 1990cca pre Japonský trh.
Pri prvom spustení to skresľovalo a chrčalo a výšky extrémne poruchové, ale dalo sa to celkom pekne nastaviť, pri výkone 0db a biase -8 to hraje neagresívne s vysokou čistotou, nekolíše to, aj keď občas sa nejaký náznak poruchy objaví. Veľké cievky od GoldStaru, nie sú vystužené a nikdy predtým som také nevidel, v rovnosti pri otáčaní by som ich oznámkoval dvojkou, uvidíme ako dlho to vydrží.
Teda oni si nikdy nedali moc záležať na kvalite svojich plastových výliskov, celkovo je páska nejako moc voľná a má pomerne veľkú vôľu chodiť do strán vo vodiacej časti.

GoldStar HR 90min rok 1992:
Pekná biela kazeta, špičky na +6db pri biase -8 a pri vstupe zdroja +8db, som celkom prekvapený že hraje nadmieru dobre, vysoká mohutnosť, dravosť a čistota zvuku naozaj ženú kvality tejto pásky hore, ale pozorujem občasné zakolísanie ťahu pásky, ako preklznutie či tak niečo, po vybratí som pochopil, odvíjacia plná cievka ide hodne ťažko, no proste štandardná bolesť GoldStar kaziet.

Maxell UR 90min rok 1988-1996cca (modrý obal)
Nakoniec sa nebude jednať o fejk, kazeta má telo Maxellu, ktoré sa objavilo ojedinele v niektorých šaržách Maxell UR 1996 aj u nás, ako mám na webe, len cievky s tými C svorkami sú netypické, príde mi že aj pásky je nejako pomenej na 90min, ale farba a odtieň na Maxell UR cca sedí.
+4db v špičkách +6db, ale pri vstupe zdroja +8db, bias -8, čistota a mohutnosť zvuku je zachovaná, len do nej treba viac tlačiť, nekolíše, nedropuje. Dobrá kazeta.

Maxell UR 90min rok 2002:
Jedna z variant so zemeguľou, Indonesia, v tmavšom tele kazety.
+4db bias -8 vstup nastavený na +6db, zvukovo je podstatne lepšia než posledné 2012 verzie, ale výškovo do čistoty a precíznosti jej ešte malinko chýba.

Memorex chromium dioxide 90min rok 1972 Made in USA.
S vôňou ako staré Basfy chromdioxidy.
Kazeta testovaná ako typ I (neobsahuje detekciu typu II)
Absencia prítlačného vankúša.
-2db pri vstupe zdroja +6db, bias +20 (kvôli detekcii typu I) skresľuje mierne, preto tak malý výkon, ale zvuk je ostrý ako britva, preto ho plusovým biasom treba zjemniť. Čo sa týka absencie vankúšika, hraje to asi chvíľu dobre, potom začne odchádzať ľavý a pravý kanál, tak sa to rôzne prestrieda a vráti nachvíľu späť.

Nagaoka CC60min vraj Japan, rok netuším.
Dizajn ako tie lacné Čínske extrémne zlé kazety, aj s rovnakým dizajnom cievok, ale zdali sa byť precíznejšie. Dôveru trochu dávalo aj sériové číslo tlačené na boku kazety. Napriek tomu zvukovo odpad.
S privretými ušami a inými časťami tela povedzme že dá +4db pri biase -12.
Ale vstup je asi o štvrtinu displeja silnejší, aby to vybudilo, výšky prakticky žiadne, pri tom biase nejaké tam začnú prerážať, ale len v pravom kanáli, ľavý je niekde v prdeli bez výkonu, s chrčiacim zvukom, ale páska fyzicky vyzerá veľmi dobre, ako včera vyrobená.

Philips CD One 90min rok 1998.
V obale tejto kazety pre roky 1994-1998 môžete nájsť buďto China verziu s páskou z Austrálie, alebo Germany Dessau kazetu, alebo Emtec kazetu, podľa šarže.
V tomto prípade sa jedná o tú tape Australia, made in PRC.
+4db bias -8 vstup zdroja je zhodný, pomerne solídny, slušný zvuk, nekolíše, pomerne schopná kazeta aj páska.

Samsung MM 90min rok 1990cca:
+2db bias -8, pri vstupe zdroja +4db, výkon pásky je dosť na hrane, výškovo ani pri tom biase žiadna sláva, je to len dostatočné, a ľavý kanál pláva po hlave, kolíše, ale toto bol zase veľký problém Saehan kazetových puzdier a pásky.

Sky Ferric 60min rok 2002:
Po teste som si celkom istý že sa jedná o Germany Dessau kazetu.
+4db bias -10 pri vstupe zdroja +6db, zvuk veľmi príjemný, čistý, ostrý, mohutný len občas nejaký nepatrný drop, pásky mali dobré, ale tu ešte dôraznejšie varujem pred pevnosťou cievok než u Emtecov.

Sony ES-I 46min rok 1991 for Japan:
Toto je plnohodnotná HF-ES páska, s nádherným dizajnom a veľkými cievkami.
+6db so špičkami +8db, vstup zdroja je pritom len +5,5db, ale narozdiel od dneska testovanej Sony XI, táto posilní zvuk v basoch aj stredoch, doslova kričí tak brutálne že som musel znížiť hlasitosť slúchadiel.
Bias -4 len nepatrne, a predbehia aj CD na zdroji.

TDK DiscJack2 46min rok 1997 pre Japonsko:
Zase tu máme ďalšiu variantu dizajnu TDK s páskou triedy SF Avilyn.
+4db bias -8 vstup je na +6db, zvukovo by bola pomerne slušná a stabilná, ale ľavý kanál bol pernamentne slabší ešte o 1db a výškovo ešte menej, ale bez kolísania a dropovania, škoda. Tie najslabšie Avilyn pásky boli najnáchylnejšie k starnutiu.

Tudor HF 90min rok neznámy.
Celkom isto sa jedná o rovnakého výrobcu ako skôr testovaná kazeta MIG typu II, teda Socimag Spain.
+4db so špičkami +6db pri biase -12, vstup do decku na +8db, zvuk je teda na páska slabší, ale veľmi príjemný, páska je stabilná, sem tam nejaký drop, ale nie je to zlé, veľmi dobre sa to počúva, toto nie je žiadny shit, žiadne chrastítko, je to veľmi solídna kazeta aj napriek neznámemu menu, zrejme to v tom Španielsku vedeli dobre vyrobiť.


Takže kto to dočítal až sem, môže si ísť za odmenu naliať, alebo naložiť Vianočných koláčov, alebo iných dobrôt :P
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Super bomba čtení! Tohle muselo zabrat hodně času a energie. Klobouk dolů!
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"