Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pokiaľ ti ide len o dizajn, tak tu mám popis modelov a kedy sa vyrábali:
http://ez647.sk/cc/audio_dd.html#gt

Teda zatiaľ 4 známe modely pre Fuji, alebo Axia, asi len 4 roky na trhu, naozaj sú vzácne.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa AdmineR »

fuji a denon - proste dizajnove skvosty
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa *AMS* »

Dnes som to iste nahral na druhu stranu tej kazety, ale na inom decku, konkretne Yamaha KX500. Nedalo mi to aj s tym biasom (uz pri nahravani sa objavili nejake nie moc dobre veci na decku) a vysledok je, ze budem musiet ten deck opravit a to je kurna po 70 eurovej oprave, lebo co si neurobis sam, to servisak poj....

Opakovali sa tie iste veci, rozdiel medzi zaznamom a reprodukciou o zhruba tych 3 az 4 dB do minusu, no Bias stacil do minusu tak jeden a pol dielika. Yamaha ma inak nastaveny displej, takze treba viac sledovat nahravku, max do +2dB, inak je vysledok skresleny.

Takze dnes islo TA2500 z police out a nahradil ho Onkyo TA2550...
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa *AMS* »

Ešte jedna drobnosť, ako je to z dĺžkou pásov v kazetách. Keď som ju nahrával na OKNYO decku, tak čas ukázalo 47,22, keď na decku Yamaha, tak 47,02. Tak som ju prehral ešte na decku ONKYO 2550, kde ukázalo 47,20 a meral aj stopkami, kde ukázalo 47,02, čo namerala aj tá Yamaha. Bolo v kazete viac pásku, alebo sa vekom "naťahuje"? ide o tú BASF-ku Chromdioxid 90.

Ako to je, dávali viac pásu, alebo degradujú a naťahujú sa vekom, časom, mechanikou, či trením?
Nikdy som to neriešil, len ma to teraz tak zaujalo...
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Kludne môže byť že sa to natiahne, alebo v tej dobre dali radšej trochu viac pásu ... kondíky bývali do plusovej tolerancie čo viem. Pozri čo pripravujem v blízkom čase ... porovnanie
Prílohy
DSC_0384.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

test pridaný tu
viewtopic.php?f=24&t=186
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Decky väčšinou nemerajú čas, ale len otáčky kazety. Teda aj na rovnakom stroji ak pásku prehráš viac krát po sebe, môže sa čas líšiť, podľa toho ako rovnomerne sa navinie cievka. Ak je páska pretočená a potom prehratá cez play, ten rozdiel môže nabrať veľké hodnoty.
Presne to môžme brať iba ak to budeme presne stopovať, alebo u VHS kde je to počítané zo synchro stopy.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Kvoli prehľadnosti dávame porovnania a zvukové dojmy z kaziet priamo do kategórií podľa značiek kaziet (okrem NSK - on svoje špeciálne testy aj so zvukovými samplami robí vo svojom priečinku kvoli jednotnej od nás odlišnej metodike)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

EZ647 napísal: Nedeľa, 16. Septembra 2018, 03:00 Z poslednej várky mojich kaziet som si vybral niektoré zaujímavejšie kusy. Krátky test na AKai.
Krátky test TDK HX-S 60 rok 1986 USA trh.
......
Pekná raritka hmmm !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej to si trafil, a môžeš si to spojiť s tým čo sme riešili ráno o TDK SA s tým bielym práškom.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Hasterman »

Podelím sa aj ja o svoje dojmy. Sú pásky ktoré sú vynikajúce, dobré a ktoré by som nechcel ani zadarmo. Najskôr vylúčim tie ktoré nepoužívam... a to basf, nemám s nimi dobré skúsenosti. Aj keď záznam na novú CMII je super, mám skúsenosť že pri starších basf už ten záznam nebol taký dobrý ako v čase svojho vzniku. Tak ďalej neriskujem. Testoval som pomerne dosť kaziet a niekedy je problém nájsť takú, ktorá je veľmi dobrá... Tak som si časom osvojil pár značiek s ktorými som bol spokojný, alebo veľmi spokojný a ďalej už netestujem. Spomínali sa tu niekde magnex. Mal som asi 30 kusov týchto metálok, tak som skúšal nahrať niečo aj tam.
Obrázok
Tá páska je z mojej strany nepoužiteľná. Neviem či bol problém vek samotného pásu, zlé skladovanie, alebo som kúpil chybnú vzorku, ale skúšal som nahrať asi tri kusy a nahrávka sa nedala počúvať. Pritom som sa ju ani nejak nesnažil vybudiť.
Čo sa týka normálok tam ma veľmi prekvapili axie. Tiež som netestoval všetky, ale PSI-s z roku 1990 sú veľmi dobré, skoro až famózne:)
image2390.jpg
image2390.jpg (18.12 KiB) 9834 zobrazení
Rovnako ako UDI od maxellu
image4547.jpg
image4547.jpg (20.48 KiB) 9834 zobrazení
CrO2 používam väčšinou XLII, XLII-S, aj to nie všetky. Najkvalitnejšie kazety sa vyrábali okolo roku 1990. To bola éra Vertexu, MA-XG, Suono, Sony metal master... teda toho najlepšieho čo tu bolo. Preto skôr uprednostním maxell XLII z roku 1992
image1249.jpg
image1249.jpg (22.34 KiB) 9834 zobrazení
Ako o 10 rokov staršiu XLII
image404.jpg
image404.jpg (18.82 KiB) 9834 zobrazení
aj keď vyzerala lepšie. A čo je podstatné, dá sa zohnať lacnejšie ako tá staršia, ktorá sa predáva s cenou nad 10 eur. Tú už beriem skôr ako zberateľskú vec.
Ďalej klasika, TDK SA
image2748.jpg
image2748.jpg (25.95 KiB) 9834 zobrazení
kazeta ktorá tiež nikdy nesklamala.
Čo sa týka metálok, veľmi dobré sú Thats. Ak máte možnosť kúpiť neváhajte.
image4095.jpg
image4095.jpg (17.23 KiB) 9834 zobrazení
určite budete spokojný, táto kazeta bez problémov prehrá drahšie modely iných značiek.
Samozrejme sú aj lepšie kazety ako som tú spomínal, ale bral som do úvahy aj ich obstarávaciu cenu. Teda taký ideálny pomer cena - kvalita. Ja osobne by som nekupoval drahšiu kazetu ako 10 eur k použitiu.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Pro mě je značka That's také jednou z nejlepších. U nás se kdysi zrovna moc neprodávaly, ale pár jsem si jich nedávno obstaral. Nemusí být vždy nejdražší, protože je lidi moc neznají, ale kvalita je sakra dobrá.
Jinak zrovna na TDK SA mám trochu negativní názor. Z určitých důvodů to nebyl nikdy můj favorit. Hodně uživatelů je sice preferuje dodnes, ale není to žádné zvukové terno. Ale třeba jen o něco vyšší řada TDK SA-X už byl jiný a hlavně lepší level. Obecně mohou být TDK pásky více náchylné k vytváření podélných rýh. Maxell či Sony tímhle tak netrpí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"