Recording The Masters

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslím že film nevyrábajú, takže museli zohnať dodávateľa.
Mnoho firiem si vlastný film nerobilo, vraj ani Basf nie.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo aha.. Hm, a myslíš, že aspoň tu směs si sami vyrábí? Já jen, že se tam chlubí nebo srovnávají s pásky SM900, což byly ty studiové od BASFu / Emtecu. Na mě tento model byl až moc moderní, takže jsem se s ním ani nesetkal. Nejnovější pásky co mám jsou SPR50LHL, které se přestaly vyrábět v roce 1984 a SM900 začaly vyrábět v 1995-2003, takže tak :-D.


Jestli on to nebude EXC90..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa EZ647 »

zmes vyrábajú, ale určite hodne surovín nakupujú, ako inak, neviem či na stránke je všetko popísané.
Viac ma serie to že prešli na kazety dizajnu Emtec aj s tými cievkami, z Číny a tieto C90 majú tiež takýto dizajn, čo som videl obrázky.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi o kvalite netreba pochybovať, pásky vyrábajú sami na báze BASF, čiže najlepšia možná varianta. Možno to nebude top kvalita, ale určite to nebude ani Čína.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No aspoň že tak.
Jo, to s konstrukcí jsi už párkrát psal. Nějak ti nevím, kdyby měli v plánu našetřit třeba na vlastní lisovací stroje a toto bylo jen dočasné rozhodnutí, tak bych to pochopil. Je celkem škoda, že se vykvajzli na design kazety, páč aby něco nového vypadalo lacině, navíc v dnešní předigitalizované době, mi přijde jako krok zpět. Uznávám však, že i současná Maxell UR je celá průhledná dost zajímavá (když jsem si z jedné vytáhl ty potištěné třecí fólie).
Jasný, zbouraly se fabriky (a že prý BASF byl velkej jak město) a to šlo dost rychle, ale znovu tohle vybudovat by dalo dost úsilí a peněz, což pokud se svět neprobere, mi přijde trošku nereálný. A věř mi, že bych se rád pletl.

Ono když si vezmu, jak extrémně se dá vyřádit na designu kazety, tak dost toho využili japonci, ale ne zase úplně na maximum.



moniatko: Tak já sice jednu FOXku mám, ale protože je jen jedna, tak mi bylo blbý ji rozbalit jen na testování. A ohledně kvality právě váhám kvůli tomu co tu psal Kazetowich.
Jinak ale víš, že já na tohle nejsem vysazenej, mě nevadí ani Emgetonky ani nové Maxell UR..tedy ty z let 2012.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa EZ647 »

máš nejaké zle informácie
FOX nevedia lisovať kazety, nemajú vybavenie a nič okolo toho, všetky kazety boli kupované, len zmenili dodávateľa, tu je otázne či je to kvôli cene, alebo z iného dôvodu, sami vedia robiť len pásku,
Basf je veľký ako mesto, o búraní nič neviem, Basf je najväčšia chemička na svete a kazety bola ich len okrajová záležitosť, takže rozhodne ju nebúrali
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Já vím, já s tím ani nepočítal. Jsem psal, že to, že zvolili takové lacné tělo a cívky bych pochopil v případě, že by šetřili na vlastní lis, aby mohli vyrábět vlastní kazety. Pokud to udělali jen kvůli tomu, aby ušetřili a nic v plánu pořizovat nemají, tak je to hnus. Ono 98Kč za Normálku mi přijde celkem nesmyslný když využili laciné součástky.

Che, to už by bylo levnější si pořídit celou cívku (která má asi 5km pokud se to od dodavatelů nerůzní), pořídit prázdné kvalitní kazety a ručně si je tam navinout. Jo, jdu do extrému, ale snad mě chápete :-D.


Ohledně BASF se omlouvám za mystifikaci, asi mi to trochu splynulo s jinými fabrikami. Myslel jsem, že i tam se něco bouralo.
O tom, že BASF je chemická fabrika jsem se dozvěděl před nějakým rokem, kdy jsem na pytlu s cementem viděl právě napsáno BASF. To mě dost překvapilo, tak jsem koukl na net. Tehdy jsem se kazetám ještě tak hyper-aktivně nevěnoval.
Já však to bourání myslel obecně, velikost BASF fabriky jsem tam jen vepsal jako zajímavost (ono když se snažím psát krátce, tak to pak může být nesmyslný). To co se roky pracně budovalo se zbořilo velmi jednoduše a opětovný vybudování by bylo dost náročný.

Proto jsem se nad tím pozastavoval.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa EZ647 »

Jop, búrala sa fabrika v Dessau koncom 90tych rokov.

Navinúť si vlastné kazety, prečo nie, ale neviem čo je ťažšie zohnať, či kvalitné kazety, alebo pásku.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa janvys »

Stále jsem skeptický, bude to stejná páska. Néjaké si objednám na testy ale tipuji že - co se týče těch levných kazet do 100Kč - nepřekoná kvalitou a výkonem Tudory DS ani náhodou, navíc ty DSky vycházely někde kolem 60Kč/ks co si pamatuji (při koupi více ks přímo od zdroje, ne od překupníků kteří je nabízejí za dvojnásobek).
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: A o ní nevíš jak zhruba byla velká? Já jen, že když už jsem zmínil tu velikost BASFu, tak su zvědavej.

Nojo, to je pravda, ale pokud by se někde objevilo pár zatoulaných beden obsahujících cívky s BASF páskem...


---

janvys: No, pokud se nepletu, tak ty FOX C60 měly tak tlustý pásek, že by se z něj 90minutová kazeta nedala udělat. Ale tak dokud se to neotestuje, tak se nebude vědět.

Hm, možná jo, žádnou nemám, tak netuším, ale ani tu FOXku jsem zatím netestoval. V únoru se něco plánovalo a pak jsi nečekaně zmizel a na ebay nechodím, tak netuším jak to je a zda jsou dostupné.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi - to máš na mysli, že sa niečo plánovalo s Tudorami? Pretože ak hej, tak to plánoval Daniel a kúpili sme to len my dvaja (nik sa nemal k činu : ) )
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Recording The Masters

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Ale jo, přes soukromou poštu s janvysem a nejen ohledně Tudorek. Poslední zpráva byla začátkem února, kdy se potom na dlouho odmlčel. Ale nic mu nevyčítám, spíš než že nebudu mít kazety jsem přemýšlel nad tím, jestli se mu něco nestalo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"