Elektronika - súčiastky, opravy

Všetko okolo elektroniky, súčiastky, zapojenia a pod.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ano - toto presne su tie tlacitka 8-)
Televizor mal skutočne znelý zvuk a basy.
Tie Tv čo prišli nasledne, boli zvukove atrapy (napr Tv OTF Stereo 51 ci 55 cm -repro za obrazovkou po bokoch - na bočných stenách)
Prílohy
C380d.9.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Toto bolo zvukovo horšie
Aj ked to bolo uz stereo
Prílohy
101932143.jpg
101932143.jpg (99.54 KiB) 4288 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vtedy som bral ako konkurencne znacky Otf a Ovp. Logo Otf mi bolo sympaticke a Ovp take amaterske :lol:
Otf
Otf
Prílohy
101047778.jpg
101047778.jpg (55.65 KiB) 4284 zobrazení
A telky boli vtedy taketo dlhe. Dlhsie ako sirsie.
A telky boli vtedy taketo dlhe. Dlhsie ako sirsie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa oneeeee »

OVP a OTF - oravská televízna fabrika , boli v skutočnosti rovnaké . pribudol len iný majiteľ. na tú dobu začali robiť aj 16:9 . musel som ho mať , tak som ho kúpil . nádherný obraz . zoom , zmrazenie obrazu a kadečo iné . v časopise stereo , super recenzia . prvý problém sa hneď dostavil až som si pustil fodbal . v tej dobe som mal satelitný prijímač echostar analog aj s natáčaním. hej , zelená tráva a v strede obrazovky už bola skoro do žlta . pripomínalo mi to , že hrajú po tme a niekto mu svieti pod nohy . zavolal som do opv šéfovi servisákov . do dvoch dní bol u mňa . snažil sa ma presvedčiť aj s mechanikom že oni nič nevidia . až som spomenul recenziu a že pošlem fotku ako vyzerá skutočnosť , na druhý deň ma pozvali do firmy , do servisného oddelenia. z pivnice vytiahol nový kus , obrazovku nahrial fenom , aby sa zohriala a zapol . tam už bol iný software a obraz bol skoro v poriadku na 100% to nebolo . na druhý deň mi ho doviezli , vymenili . na drzovku mi povedali že ho predajú . to boli začiaky tv s 16:9 . bolo tam zlé vyžarovanie elektrónkoveho dela . aj druhý OVP po čase vykazoval anomálie .ešte pred OVP som mal doma homemade televízor HINARI . niečo podobné ako echostar , čo sa v čechách a na slovensku skladali po garážach . 14 rokov bez poruchy . odišiel iba demagnetizátor . pri upratovaní som ho odpojil od siete dal na zem a až som ho zapol , len v strede bol dobrý obraz zvyšok bol fialový ,modrý , zelený . kamarát mi vtedy povedal aby som narýchlo šťukal s letovačkou okolo obrazovky . podarilo sa . v rohoch ale nešlo úplne vyčistiť. a až mal servisák cestu okolo demagnetizačnou cievkou mi to prečistil. životopis televízorov a ich výrobcovia v časoch slávy a ziskovosti ,kým prišli lcd za sto tisíc.

u farebných televízorov dochádzalo k vyhoreniu obrazu . vybledli farby . zaujímavé , že sa to stávalo iba nad uhlopriečku 55 cm. životnosť obrazovky má tiež určité hranice . aj plazma mala s týmto problém. to JVC ( 36 cm ) čo mám ešte doma zakúpeného v roku 1983 má obraz ako keby som ho teraz kúpil . technológia ? , kvalita súčiastok a spracovania ? aj GRUNDIG sa pýšil doživotnou zárukou na obrazovku . až odíde farba bude doživotne čiernobiely obraz.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja mam stale plazmu LG rv 2008 a lcd k pc eizo flexscan S2100 (2009) s-pva a obidva idu ako nove. Ziadne mrtve bunky alebo px. Som vcelku prekvapeny. Navyse plazma nejavi ziadne vypalenie loga a pod co bolo pri plazmach vraj vlastnost.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Nstar »

[quote=Kazetowich post_id=15228 time=1567222611 user_id=51]
My sme mali rusky farebny Tv a mal pekny obraz ale mna zaujal plnym tucnym zvukom. Poriadny a velky reprak + ovladanie bass :-)
Na muziku to bolo fajn.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Nstar »

Nstar napísal: Sobota, 31. Augusta 2019, 08:05
Kazetowich napísal: Sobota, 31. Augusta 2019, 05:36 My sme mali rusky farebny Tv a mal pekny obraz ale mna zaujal plnym tucnym zvukom. Poriadny a velky reprak + ovladanie bass :-)
Na muziku to bolo fajn.
.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

K teme opravy a suciastky patri aj generalka tohto zosiku, tak to sem hodim
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... 552#p10856

Len v skratke - vysledkom je zosik ako z fabriky a zvukovo na velmi vysokej urovni.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Nstar »

Zvacsa elipsy sirokopasmove, kvalitny repro, perfektna citlivost, drevo, kov skrina a objem celej bedne a ine robili ten kvalitný zvuk. To sa s hentymi matohami tenkymi neda porovnat. Tam si pocul pri tichej hlasitosti kazducku hlasku

Btw to hore mal byt Kazetowichov citat a toto moja reakcia na to ale za nič neviem ako sa to robi
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ano, mas pravdu s tymi repro v tv.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A ked das citovat nieco, citacia konci slovkom Quote. Tvoj komentar pis az na koniec ZA toto Quote a nebude to uz ako citát ale normalne za nim.
Idealne do dalsieho riadku pod to slovicko Quote.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektronika - súčiastky, opravy

Príspevok od používateľa EZ647 »

So zvukom súhlasím, mali sme Tesly, Ruskú Selenu, a to všetko malo nádherný zvuk, basy, ktoré sa nemuseli hanbiť pred žiadnou audio zostavou.

Čo sa týka Oravy Tv boli sme na školskej exkurzii niekde pri Námestove v roku 2003. Tv boli skladačky, súčiastky kupované, procesory Philips, obrazovky Philips, diaľkové boli kupované celé ešte zabalené. Jediné čo si robili sami boli plastové skrine, čo lisovali vo vedľajšej hale. Páčilo sa mi že robili čiernu a striebornú verziu, vtedy to bolo moderné a keď v lise prechádzali na druhú farbu, niekoľko kusov bolo typu dalmatínec, ale to sa vyhadzovalo, zamestnanci si však také Tv kupovali domov, bolo to pekné, keby to uviedli na trh možno by to nebolo na škodu.
No a druhá vec čo nám vo fabrike ukázali, bola ich vlajková loď, neviem aký model, ale tiež obrovský CRT 16:9, drevená skrinka robená na zákazku v nejakej firme a nadupaný množstvo funkciami, ale malá predajnosť, pretože bola vysoká cena oproti konkurencii, ale zrejme to bolo niečo ako popisoval oneeeee.
Napísať odpoveď

Návrat na "Elektronika"