YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: to je síce pekné, ale ako majiteľ dvoch reverzných Technicsov musím povedať, že dve hlavy na točni majú svoje úskalia s tým že človek nevie ktorej kladke má byť verný, a keď sa nakoniec rozhodne, jedna hlava sa vybrúsi viac než tá druhá :D
O tom že "neviem" čo nahrávam ma vyslovene štve, ako som si zvykol na ten neskutočný luxus tretej hlavy :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

D1355181
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

Nahrávame len štandardným smerom, odposluch za hlavou nepotrebujem, je na zvuk spoľah. Baví ma to takto a nahrával som tak vždy ale na trojhlave odposluch používam samozrejme.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

13.4.1995, prípadne 2005
krabička má okrúhle, alebo úzke stredovky?
Nejak sa mi nezdá žeby s tým začali už v roku 1995, aká je zavádzacia páska?
Je to rok na hrane rozlíšenia :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Nemá valčeky, má tú "stračiu nôžku" :D
A zavádzacia páska tam nie je :D veď som to písala aj vyššie. Je tam nejaký kúsok ale nie je vidno.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nstar napísal: Nedeľa, 14. Januára 2024, 12:34 Ja by som proste doporučil tento deck.
Amorf, relatka, dva deky v jednom stačí pozrieť začiatok vlákna ...čím ďalej, tým viac som z tohto kazetaku nadšený
Som rád že slúži,veď to bola kedysi taká odloženka v sklade AV techniky a sem tam sa užíval na záznam konferencii.
Majiteľ čo robíme konferencie ani v profi technike nikdy nezanedbával kvalitu a výber hlavne pre klienta čo sa kvality a zvuku týka,neulakomoval sa priplatiť za kvalitu a ostatné...
V podstate keď som ho bral pod svoje krídla,bol aj prachom zajdený,nik už potom na ňom niaku dobu nehral,majiteľ techniky mi ho s ťažkým premýšlaním odovzdával,asi ide o kus ktorý naplní túžby svojho majiteľa,preto aj,inak by som sa kedysi k nemu nevracal stále ležiacom na poličke po očku vždy na nakládke techniky,asi fakt vydarený model.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moniatko: jasné, nejak mi tam tá veta ušla, z mojich všetkých ani jedna nemá uvedené Instant Start, teda všetky majú plnú zavádzačku
https://ez647.sk/cc/maxell_cspi.html

Ale kazety sú to dobré, ešte by mohli obsahovať práve Japonské pásky
len ten rok ma hnevá, naozaj by to mohol byť aj 2005, len je to asi na konci Japonskej výroby ak naozaj, lebo 1995 ešte neboli veľmi tie krabičky s úzkou stredovkou, a hlavne nie kazeta Maxell s tými čiarami odliatymi pozdĺžne
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

Daniel, to bol výborný kup. Ten kazetak používam často aj keď neni môj ale postupne ho už tuším používam najčastejšie a Moniatko na ničom inom ani nehra. Toto sa im fakt podarilo, a stav excelentný. Aj keď odkedy prišiel už má stovky hodín nahraté, baví ma stále viac.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No uvidím ako mňa bude ešte stále na rozborke mechaniky baviť profi Tascam 122 MK III,uvidíme,veď je to nový kus,len ozubenia skladovaním rokmi sa trhli,no necháme to na debate kam to patrí,kedysi aktívne tieto stroje a jednoduchšie som mal ešte v réžii hotela,hádam 4 kusy modelov dvojhlavých 112 a bol nadmieru vtedy ako mladý nadšenec spokojný s ich chodom.Že po odchode po 2 000 roku som ich nevzial so sebou,bo 2ks gramcov Technics 1 200 som si bral pri odchode čo neboli v evidencii,tááák som práskol aj jeden Revox kotučak B 77 v novom stave odmontoval v disco nočnom klube a pár zosíkov.A súďte ma teraz.Dnes aj tak je celý hotel prerobený a je miľúto že v pôvodnej réžii a nočáku z toho neostalo nič,ja blbec,niekde na šrotovisku to všetko tá analog technika skončila asi...
Nstar napísal: Nedeľa, 14. Januára 2024, 13:51 Daniel, to bol výborný kup. Ten kazetak používam často aj keď neni môj ale postupne ho už tuším používam najčastejšie a Moniatko na ničom inom ani nehra. Toto sa im fakt podarilo, a stav excelentný. Aj keď odkedy prišiel už má stovky hodín nahraté, baví ma stále viac.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

Basf 353 CR II STUDIO, chcel som si ju nahrať na tomto stroji ale bolo to proste podbiasované a celý zvuk bol tenký takže som zvolil Technics 646 kde bez kalibrácie bol zvuk veľmi podobne tenký, prevýškovaný takže autokalibrácia. Dolby OFF, špičky +2/250.
Fantastická nahrávka, dance floor 90tky, nemyslím si, že by to bol XLII -S alebo iný podobný pás, hrá to bez kalibrácie úplne inak. Zvukovo teda po kalibrácii výborné ale problémy so škrípaním kazety alebo pásu. Neviem čo z toho škrípe ale prejavilo sa to už pri zabiehaní. Oter žiadny. Nepočujem to na zvuku nahrávky ani ako trémolo ani žiadne iné porchy. Mám pocit že to robí vankúš, je zo zvláštneho materiálu a ostali na ňom biele stopy. Píska to v 952, 646, Walkmanoch Sony, jedine Aiwa 207 to prebehla bez problémov ale tam je taká drážka už, že ani už nedočiahne na pás :D
Prílohy
353.JPG
353.JPG (59.81 KiB) 485 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

zaujímavá fotka

tak asi tam bol nejaký od GMS pás, ale tiež mohli použiť všeličo, bral som to tak, že kúpili licenciu a technológie od Yudenov a vyrábali sami, ale asi nie moc kvalitne, alebo nakupovali OEM
moja síce bola v pohode, bez škrípania, ale to bolo pred nejakými rokmi
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"