YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

no zvuk sa v určitej pasáži (najčastejšie na konci) roztrepe, chrapčí, akoby bol skreslený alebo tak. každá pesnička to ukáže inak
ale nie je to zlou moduláciou ani to nie je vada na yamahe, keďže iné kazety nahrá bez problému hneď na to, nie je to ani špinavá pásková dráha ani nič podobné (veď som nedávno tú yamahu mala rozobratú a všetko, čo som mohla som skontrolovala/opravila)

zvláštne ale je, že to nerobí vždy, ako som hovorila, nahrávala som si na Yamahe asi 4 UDI-CD z toho 2 išli dobre a ďalšie 2 som musela prehrávať.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak neviem, skoro to znie ako niečo v neporiadku s povrchom hlavy a kontaktom s páskou, či už náhoda okolností, alebo niečo z tej pásky ide dole, a ťah pásky cez hlavy je trochu odlišný na konci pásky než na začiatku

ako staré škrípajúce Basf a pod. kazety škrípu najviac na konci pásky než na začiatku
ale viac neviem
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

no a to tiež nie je pravdepodobné, keďže páskovú dráhu čistíme pomerne často a hlava nemá drážku ani žiadnu vadu
a ďalšia vec je, že ja si za deň dokážem nahrať aj 3 kazety a to je to zaujímavé, že mi jednu nahrá perfektne a druhá má takýto problém
jednoducho, to nesedí na určitý typ či kazetu, mám odsledované určité modely (ako som spomínala) ale nie je to pravidlo, že to tá kazeta urobí
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

a keď tie úseky nahráš znovu, tak to je v poriadku, alebo nie?
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Teslák »

Trochu se sem vpletu. Nešlo by vložit audio ukázku třeba v mp3 nebo ogg ?Tuším do 15 sekund to nenarušuje práva.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

nie, na tej čírej UDI-CD som to skúšala aj 3x a nešlo to
ale ono aj pamäť ma zrádza, moc si nepamätám či som to skúšala aj na iných kazetách predtým,
zdá sa mi, že aj áno, ale s určitosťou to nemôžem povedať
dnes keď počujem, že to robí, tak to rovno prehrám na inú kazetu alebo na technicse

Teslák - ak nájdem spôsob ako to spraviť, tak to hádam niekedy pošlem
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa jhradec »

Kvalita záznamu je v rozhodující míře závislá od kontaktu pásku s hlavou. Kazety mají rozdílné průměry středovek - nemá to náhodou souvislost? Předpokládám, že to není dual capstan.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

jhradec - čo si myslel pod pojmom "stredovky"?

chceme s Nstarom urobiť v tom poriadok lebo už je v tom chaos
neviem či to bude dnes, zajtra alebo o týždeň, ale napíšeme jeden príspevok so všetkými informáciami (aj našimi úvahami) v jednom, nech je to pokope
a možno sa nám podarí aj nejaká tá ukážka, ak nájdeme spôsob prenosu z MC do pc
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa jhradec »

Pásek je navinutý na středovce, někdy taky na cívce. Cívka má boční kotouče - středovka né. Na profi magnetofonu se používají středovky -> tak jsem to použil i pro kazety.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

hej na veľkých pásoch sa to používa ale u kaziet som sa s tým v živote nestretla
díky za objasnenie
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Kauza - nie chutné pásky pre Yamahu

Obžalovaní:
IMG_4020.JPG
IMG_4020.JPG (90.61 KiB) 1227 zobrazení
Pre tých, ktorí by potrebovali osviežiť pamäť (ak nepotrebujete, zrolujte si pod všetky citácie)
Výpovede svedkov:
moniatko napísal: Sobota, 10. Apríla 2021, 09:21 Yamaška je skvelý stroj to sa jej musí nechať.
Ale čo je fakt čudesná vec, ktorú by mi nebol veril ani Nstar keby tu pri mne nie je je to, že si Yamaha občas zmyslí, že nechce UDI-CD... mám na nej nahraných už zopár kaziet ale takéto čudesné potiaže ako mám s UDI-CD som ešte nemala so žiadnou kazetou :D
Je ti vám to záhada...
Už sa to stalo 3x, vždy s UDI-CD v nejakej pasáži (ťažko povedať či na konci, začiatku, proste niekde) sa nahrávka zmení na rozstrapkanú hrkalku, čo zmení hlas na voláke rozstrihané kura a nepomôže prehrať, zmeniť vybudenie ani zdroj. Proste sa v tejto pasáži buď deck alebo kazeta zatnú, že nie a nepomôže nič, len nahrať na inom decku túto jedinú pasáž.

Je to zaujímavé aj vtipné preto, že celú celučičkú kazetu žiadny problém, krásny zvuk a tu zrazu toto a potom si môžeme hlavu lámať koľko chceme :D
Keby to dokážem z Yamahy nahrať do ntb tak by som sem dala aj ukážky, lebo popísať mi to tak dobre nejde.
Nstar napísal: Sobota, 10. Apríla 2021, 09:54 keby tu toto napíše niekto a ja som to osobne nepočul tak by som určite dotyčného presviedčal, že čosi robí zle.

1. Stalo sa to pred aj po servise
2. Síce to boli UDI-CD ale každá z iného zdroja, rozličnej minutáže a dokonca ročníka
3. Magnetofón hneď demagnetizovaný a vyčistený, zmenený zdroj, aj vybudenie
4. Dokonca pri pozorovaní problematického úseku výmena za iný model kazety a bez problému
5. Tá istá kazeta s rovnakými podmienkami aj v rovnakom mieste ihneď bez problému nahraná na inom stroji
6. Rovnaké miesto na páse na strane A žiadny problém a na strane B chrčí prípadne aj opačne
7. Dokonca pre istotu znížený aj výstup na zdroji ale bez zmeny
8. Opakované pokusy nevedú k úspechu

Tomu sa tuším v profesionálnej brandži hovorí skřítek?
moniatko napísal: Sobota, 10. Apríla 2021, 11:20 konkrétne na tejto UDI-CD (vyššie na fotke) je to na konci Ačka a na konci Bčka ale na začiatku oboch strán to hrá krásne.... ešte som nepočúvala celú kazetu pozorne, pustím sa do toho po škole, ale myslím si, že to robí len na konci strany. Aspoň pri tejto konkrétnej kazete.

Pri ostatných si nespomínam ale marí sa mi, že to bolo niekde v strede.

Ja som si najskôr myslela, že je to preležané, pretože som nahrávala prvé Bčko a robilo to na konci strany, ale keď to urobilo aj Ačko na konci tak to ma zmiatlo... plus keby je preležaná, tak si myslím, že by to robilo aj skôr... len je zaujímavé, že to začne od polovice poslednej pesničky. Tento istý úsek som skúsila nahrať aj na inej kazete a žiadny problém.
Ani na zdroji nie je vada, že by to bolo zle nahrané.
Nstar napísal: Štvrtok, 2. Septembra 2021, 18:00 Po debate v tomto vlákne https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=10&t=3111
o záhadnom jave na tejto Yamahe pokračujem tu

Dnes som naschvál otestoval aj na sínusoch aj na mojich testovacích skladbách
TDK D https://ez647.sk/cc/tdki/b/tdk_d9091.jpg neskutočne tomu sedí tá kazeta krása, žiadna porucha
TDK SA-X https://ez647.sk/cc/tdkii/b/saxna.JPG ja túto kazetu nemám rád moc lebo to je väčšinou ako keď nahráte v dolby ale prehráte bez, na Yamahe je ten efekt ale celkom pekne potlačený a znie to pekne, bez poruchy
Quantegy https://ez647.sk/cc/ampex_ii/b/quantegy_4721096.jpg, 60minútová verzia, je trochu odlišná, krásny zvuk, bez poruchy
UDI CD https://ez647.sk/cc/maxelli/b/maxell_udicd9098.jpg, 60minútová verzia, poruchy hneď od prvej sekundy, ani 250Hz to nevedelo nahrať na vybudení 0VU, úplne iný tón a k tomu trémolo

takže predbežne si to vysvetľujem, že Yamaha nemá rada čierne pásky Black Magnetite
později toho večera Nstar pravil: ja si za tou UDI-CD stojím, je to vynikajúca páska ale tej Yamahe to nechutí a ani UDII
UDI-CD keď nahrám v Technicse 646 tak je to krása


Vyjadrenie jednotlivo k účastníkom:
1. Maxell UDI-CD (plné telo)
- mám ich dosť z rôznych kútov, dokopy by som ich rozdelila do troch skupín
- prvá skupina, nahrala som si 2 kazety z 5packu bez žiadneho problému, žiadne tremolo, žiadny rozstrapatenie... tretia kazeta - u tejto sme prvý raz pozorovali, že tam nie je čosi v poriadku, pozorovanie nastalo niekde v strede pásky
- druhá skupina, samostatná UDI-CD 40, snažila som sa ju nahrať, stále mi na nej čosi nesedelo, prehrávala som ju znova a znova, pozorovaný zdeformovaný (rozstrapatený) hlas pomaly v každej skladbe
- tretia skupina, nová várka 5packov, ktoré som kúpila na dlhodobú spotrebu, ešte neodskúšané, po zistení, že nechutia môjmu decku som mala chuť si plácnout hlavu o zeď.
2. Maxell UDI-CD (číre telo)
- najskôr som myslela, že mi ju Yamaha nahrala dobre, no niekde v polovici (najvýraznejšie je to na posledných 3 skladbách na Bčku) sa začalo prejavovať spomínané deformovanie, uškriekaný rozstrapatený hlas, absolútna hrôza
3. Maxell UD1 (1999 - ak sa mýlim, opravte ma)
- rovnako ako číra UDI-CD, myslela som, že nahrávka je v poriadku
- strana A bola bez nejakého badateľného problému, B strana tam v 2. alebo 3. skladbe hlas speváka rozstrapatený, bolo to neznesiteľné na posluch, musela som urobiť opravnú nahrávku na Technicse
4. Maxell UD2 (2000)
- na strane A neviem povedať, ale na strane B sme to pozorovali na poslednej skladbe mierne chrchlanie hlasu, ja som si to najskôr nevšimla, pretože tá skladba má svoj charakteristický zvuk, ale na hlase to bolo počuť
5. Axia J'z1 color
- niekde v strede pásky bolo počuť vady, preto som túto kazetu zanechala Nstarovi, ktorý ju prehral na Technicse (tj. presnejšie info o zázname neviem podať, keďže mám - citujem - pamäť ako rybka :D)

Kazety na prvý pohľad majú skoro rovnaký pásik, ale blesk odhalil malé rozdiely.
IMG_4021.JPG
IMG_4021.JPG (63.85 KiB) 1227 zobrazení
Axia má najbledší a tiež najpriehľadnejší pásik (v strede)
UD2 a UDI-CD s plným telom majú takmer rovnakú farbu pásu s tým rozdielom, že UD2 je lesklá a UDI-CD matná !!POZOR!! na druhej fotke sa v páske odráža stôl, preto jemný hnedý nádych!!
medzi UD1 a UDI-CD s čírim telom som rozdiely ani nehľadala, no nezdá sa mi, že by mali rovnaký pás
IMG_4023.JPG
IMG_4023.JPG (81.68 KiB) 1227 zobrazení
IMG_4029.JPG
IMG_4029.JPG (95.12 KiB) 1227 zobrazení


PS:
Čo sa týka zvukových ukážok, tie pravdepodobne nebudú. Ospravedlňujem sa.
Prípadne, ak máte tip, ako by sa to dalo, podeľte sa. My sme to skúšali cez CD, ale nebolo úplne plné takže sme ho neuzavreli a počítač to nedokázal prečítať.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak to se omlouvám- těma středovkama to nemůže být - to by dělalo jen na koncích.Navíc je to dual capstan, ten by to měl vyrušit.

Ještě se zeptám- třese to v obou kanálech současně .?? Jestli je to přesně závislé od místa na kazetě musí se pásek v tom místě lišit. Chtělo by to označit- třeba fixem na rubu. Pak bych se podíval jak pásek jede přes hlavy-> demontovat dvířka a sledovat. Podle popisu se mi zdá, že problém bude mechanický-> nastane na stejném, označeném místě i při jiné skladbě a v obou kanálech. Pokud ano, chce to prověřit mechanické rozměry- hlavně šířku. No a potom pod mikroskopem i povrch.
BTW co když se ten dual capstan zruší - oddálením levé kladky. Co to udělá když se pásek přibrzdí- a tedy se pohon zatíží?
Co to udělá, když se pásek s označeným problematickým místem dá do jiného těla kazety?
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"