YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

jhradec - ja nemám dual capstan, je to normálna mechanika, capstany mám dva lebo mám autoreverz
áno je to v oboch kanáloch súčasne a nie nerobí to vždy na rovnakom mieste, niekedy sa to objaví hneď na začiatku, inokedy v strede a jindy zas na konci pásky, pri akejkoľvek skladbe, dokonca aj keď sme skúšali sínusy to bolo zreteľne počuť

zatiaľ sme to uzavreli tak, že tento určitý typ pásu sa neznáša s Yamahou, ale keďže to nie je racionálne vysvetlenie, tak stále očakávame, že závada je niekde v decku
zároveň je fakt divné, že sa medzitým nahralo veľa rôznych (odlišných) pásov s rozličným stupňom modulácie a ani raz sa to neprejavilo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Pre upresnenie:

zvukový defekt sa prejavuje ako mix prebudenia a dropoutov (výpadkov) dohromady, doslova to chrchle/chrčí



Ja sa často vyjadrím zlými pojmami, preto mi musel Nstar pomôcť s touto definíciou :D
aby nedochádzalo k zbytočným nedorozumeniam.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak za ten dual capstan se omlouvám- asi jsem si našel jiný deck. Pokud to není vázáno na konkrétní místo pásky nemusí to být jen v mechanice- vada by mohla být i v předmagnetizaci - Bias. Generátor je společný pro oba kanály.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

no ja som zvedavý k čomu sa dopátrate, lebo si ten problém stále neviem celkom predstaviť, ani poradiť :D
sám by som tu o tom písal veľa nezmyselného textu, keby sa mi to dialo

ale mimo problémov s prehnaným preslintaním sykaviek, teda skreslení na výškach v tomto smere som sa nestretol s nejakým zvláštnym problémom
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

no, bohužiaľ nevieme ako ukážkovú nahrávku dostať do počítača
dostala som tip nahrať to na mobil a to potom skopčiť do ntb, premýšľam, že to vyskúšam, no neviem aký bude výsledok
jasné, už som to dávno mohla urobiť, ale dnes je toho nad hlavu, že neviem kam skočiť
každopádne, hneď jak to budeme mať pridám to sem.

zatiaľ už nemám čo dodať, len to, že Yamašku čakajú 2 nahrávky na nejaké chutnejšie kazetky
obete vybraté ešte nemám, na ktoré sa usmeje "šťastie" ? :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

aj keby sa sem nahral ten sínus čo sme skúšali tak to na diaľku nejde riešiť, skrátka by som v tom dané pásy nepoužíval a riešil až keď sa to objaví na iných.
Nikdy som sa s takou záhadou nestretol ale to neznamená, že neexistuje, existuje a buď sa to prejaví skôr či neskôr ako chyba alebo to je proste naozaj nevhodná kazeta do tohto magiča.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

je problém spojiť káblom deck a pc? či nemáte príslušné otvory na pc, alebo len noťas bez vstupu?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

presne, je to len notbuk bez vstupov
odkedy sme to prvý krát spozorovali sa na tom nahralo dosť kaziet a hrajú vynikajúco ale dáš tam UDI-CD a je to zle, použijú sa v Technicse tam to hrá dobre
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

No iste by sa dali zadovážiť nejaké externé USB zvukovky, ktoré by boli kvalitnejšie než nejaká integrovaná, na druhú stranu keď sa to nevyužije tak sa to neoplatí samozrejme.
Ja taktiež keď chcem riešiť nejakú digitalizáciu, tak zapínam starý pc s XP, takže nie len na web a skener ho využijem, aspoň tam mám toho Creativa SoundBlaster čo je niečo lepšie než integráč na základnej doske.

Takže stále poradiť neviem, ale preto aj robím testy všetkých kaziet na všetkých deckoch, niekedy sa dozviem zaujímavé zvláštnosti, no škoda len že som pozadu s touto činnosťou tak 5rokov v aktualizáciách kaziet :D

Ale spomínam si matne že AZ7 odmietal niektoré kazety a to pomerne výrazne.

Pioneer CT-S550S škrípal hlavami pri starej TDK AD 46 1979, ale to bol jediný deck ktorému to vadilo.

A zase som počul že Akai GX hlavy sa nenávidia s degradáciou spojív na starých Basf kazetách, alebo s typom III.

Taký Nakamichi typ III vyslovene zakazuje v niektorých strojoch, a pod zaujímavosti.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

to by bolo hodne ťažko poradiť na diaľku, zaujímavé je, že zrovna takáto páska ak by to bola nejaká Basf cro2 alebo nejaké divné SKC tak by som to chápal trochu ale, že zrovna black magnetite UDI-CD, UDII a pritom XLII black magnetit vynikajúco až ma skoro presvedčila, že nevidím ten čiarový kód
ale toto nebude mechanického rázu, toto proste vyzerá ne nejakú nezhodu v elektročasti, niejaký nesúlad medzi touto páskou a týmto kazeťákom, možno tie amorfné hlavynemajú proste rady nejaký typ pásu
skúšal som sínus 1kHz, 400Hz a 250Hz s rôznym vybudením a je to akoby si hodil dve deky cez repro a pritom ešte ten zvuk chraptí, trochu ako keď niekto ohulil dvojkazeťák z tržnice na max do limitácie až displeje pohasínali
nechávam to tak či sa to prejaví aj inde ale medzi tým napríklad:
SF, AD, SA-X, FS, CD one, Metal XR, UX, UX-S, DR, FRII, FRII-S, Quantegy, Ferro Maxima hrajú krásne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

No ja som stále názoru že je to niečo s hlavou medzi mechanickým kontaktom pásky a povrchom hlavy, že tam vzniká nejaký problém s neznámeho dôvodu, a naozaj nebude to tým že sú špinavé, alebo opotrebované, proste tam niečo je zle, jediné čo nechápem je prečo z troch rovnakých kaziet sa to napríklad prejaví len na jednej ako písala Moniatko, takže mi naozaj vychádza len rozdielny stav kaziet, rozdielne starnutie a už sa tam niečo objavilo, že to nie je vidieť neznamená že to tam nieje, ale na nič lepšie neviem prísť, takže skúšajte, testujte ďalej
nikdy nebude kompatibilita 100% medzi pásmi a strojmi

istú formu odmietnutia som zažil napríklad u Sony UX tej novej 2002 kde je už iná páska, keď som nahrával na Akai, fascinoval ma výkon a zvukový prejav, ako by som nahrával nejakú Maximu alebo TPII, či XLIIS, a táto kazeta sa dala nádherne epicky prehrávať na všetkých strojoch, okrem môjho decku Sony, ten ju vyslovene neznášal, výšky zlé, zvuk mizerný, výkon akoby na tej páske poklesol o niekoľko dB, pritom na tom nebol dôvod, dneska pri možnom podozrení na nebezpečnú pásku sa mi to nechce veľmi skúmať.

That´s:
zatiaľ všetky moderné FeCO High pásky, zrejme už SIngapore That´s/GMS vykazujú na Sony decku pri nahrávke horšie zvukové výsledky a pritom Akai na nich vyslovene exceluje občas, zaujímavý to jav
a našlo by sa mnoho ďalších príkladov o nechutenstve môjho AZ7 k väčšine kaziet čo tu mám napríklad
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja si tiež myslím, že to bude problém kompatibility.
Ono tie veci určite nie sú v stave ako nové, už je to predsa nejaký ten pátek čo boli vyrobené. Jak kazety tak aj decky.
Ale mne stačí, že funguje a viem, čo jej nechutí.
Nepotrebujem poznať na všetko odpoveď.
Je to zaujímavá až vtipná závada. Len škoda, že som si kúpila toľko kaziet, čo nechutia Yamahe. To som o tomto ešte nevedela.
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"