YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa AdmineR »

túto úprimne závidím

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tá yamaha vyzerá k svetu- tak namakane a poctivo
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Výborne, dobrý popis, presne takto som si to predstavoval, každý detail popísaný, takže sa oplatilo poslať :P

Denon sú naozaj veľmi lákavé kazety, keď ich raz človek dostane, už nechce pustiť, takže si myslím že by sa našiel priestor aj pre verziu s tým malým oválnym okienkom čo bolo dosť na fóre opovrhované :D
Aspoň si mala dôvod rozbaliť aj tú staršiu Denon HD8, tie zelené svorky sú na tom to najkrajšie, lebo bežne to naozaj nie je vidieť u iných kaziet, oranžové na šikmej HD8S naozaj len žmurkajú, to je kúzlo kaziet, ešte si predstav že by svietili.
Páska je tam v podstate rovnaká, aj keď tiež predpokladám istý vývoj behom rokov, a zase podľa decku záleží to vybudenie, 0db je taký základ, ja som ju nahrával na 0db na Technics 575 ako typ II návod odporúčal a spokojnosť, ak sa pozriem na tú staršiu verziu, ktorú ja mám ako C90, tak na Akai mi vyšla +6db v špičkách +8db pri biase 0 čo je celkom sila.
Zase aj dosť záleží na hudbe aká sa nahráva, niektoré typy vyžadujú vysokú dynamiku kde je aj metalka málo, iným zase vystačí aj nižšie vybudenie, hlavne aby bol užívateľ, teda zákazník spokojný. Ale čo som pozeral technické parametre na tej Yamahe, tak sú tam celkom divoké frekvenčné rozsahy na dvojhlavu, teda 19kHz na typ II a 20kHz na typ IV, moje dvojité Technicsy tuším cez 17kHz nejdú, ale to bude dané aj nevypínateľným MPX, ktorý je vraj na Yamahe vypínateľný.

Ešte by som k Denon kazetám vyzdvihol to úžasné značenie zavádzacej pásky, šikmé čiary len v krátkej oblasti prvej otočky prázdnej cievky, potom len čiarky a lepka s magnetickou páskou je farebne pretlačená, samozrejme každá jedná dĺžka v Denon má vlastnú farbu, čo pri tom hrubom nátere potom vidieť výrazne aj na cievke a v svorke, pre C100 je oranžová, zase pri mojej C90 so zelenými svorkami neskutočne ladí modrá.

Čo sa týka bieleho prášku, u týchto dobre skladovaných HD8S z dobrého zdroja by som to asi aj vylúčil, ale až budete otvárať a skúšať That´s CD-II 46 čo som tam dal, výrazne odporúčam zábeh aspoň 1-2 prehratia naprázdno v nejakom stroji, kde sa to očistí a potom bude fungovať.

Takže sa teším aj tak rozsiahly popis aj u ostatných zaujímavejších kusov, premýšľam či to nalinkovať tiež k jednotlivým kazetám vo vláknach, alebo v testoch :P
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Najskôr nič a teraz ma zas chytila mánia.
Možno je to aj preto, že som asi 2 roky čakala, kým sa objaví môj obľúbenec.

Ďalšia v poradí je Sony Stamina 46
IMG_20230304_150834.jpg
IMG_20230304_150834.jpg (31.63 KiB) 1313 zobrazení
Po odbalení som zistila, že pliešok pod vankúšikom je - pekne povedané - "ozdobený", chvíľku som z toho mala obavy, ale potom si hovorím, že ju vyskúšam a keď bude hrať dobre, tak ju použijem.
Obavy sa rozplynuli po prvej skúške. Hlavu nešpiní, vady na zvuku žiadne a nahrávka je velice dobrá.
Na žáner, čo som zvolila sa najviac hodí typ IV alebo Denon metal pre typ II. No ešte aj AD by na to sedelo. No ja som mala chuť vyskúšať aj normalku aj typ II. TDK D nebolo zlé, no to som odložila na vhodnejšiu príležitosť a s touto sony to nebolo ľahké, ale nakoniec som spokojná s výsledkom.

Teraz k "testu":
Skôr to bola skúška pred nahrávkou. Namodulovala som to do 0 so špičkami do +2dB (taká moja klasika), bola som spokojná, tak som začala rovno aj nahrávať. Ešte podotknem, že som nahrávala na slúchadlách.
IMG_20230304_141122.jpg
IMG_20230304_141122.jpg (39.54 KiB) 1313 zobrazení
Keď som mala hotovo - neviem ako sa to stalo - počúvali sme to na reprákoch, či je to ok.
No, nebolo :D
Nie, že by to bolo zlé, ale bolo to premodulované - resp. lepšie by to zahralo s nižšou moduláciou. To som sa obrazne plácla cez tvár, že to som mohla urobiť na začiatku a nebyť lenivá. Hold asi som si chcela urobiť robotu navyše.
Tak odznova, skúška, nastavila moduláciu na znak dolby (pred 0dB) so špičkami do 0dB a potom začala nahrávať.

Na rozdiel od včerajšia som digitálne problémy nemala (nepočítam svoju lenivosť poriadnej prípravy pred nahrávkou). Takže ma to bavilo aj keď som to nahrávala 2x a teraz to počúvam na Walkmane tretí raz :D
IMG_20230304_142636.jpg
IMG_20230304_142636.jpg (27.12 KiB) 1313 zobrazení

Najviac ma na tom baví, že s Yamahou nemusím moc riešiť čo za kazetu tam dám alebo ako to mám modulovať. Je to jedno. Za moju kazetovú éru som zo 69 kaziet potrebovala kalibráciu len na 2 či 3, kedy mi Yamaha odmietla nahrať určitý typ pásky. Ostatné šli bez problému a každú jednu mám rada, nemôžem povedať, že všetky hrajú perfektne, je to individuálne, ale s každou som spokojná. A to je, myslím, najhlavnejšie.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Sobota, 4. Marca 2023, 16:37 Čo sa týka bieleho prášku, u týchto dobre skladovaných HD8S z dobrého zdroja by som to asi aj vylúčil, ale až budete otvárať a skúšať That´s CD-II 46 čo som tam dal, výrazne odporúčam zábeh aspoň 1-2 prehratia naprázdno v nejakom stroji, kde sa to očistí a potom bude fungovať.
That's som dnes odbaľovala spolu so staminou. Obaj je prasknutý (nie len prasklina ktorá bola vidieť cez tú fóliu, ale fľak akoby to niekto zatavoval) a k tomu ju Nstar prehliadal a hovoril, že je plesnivá. Ja som ju moc neobzerala, priznám sa, že aj keď som ju odbalila, moc ma nezaujala. Booklet, nálepky som si pozrela a to bolo celé k That's :D
Ako, zabehneme, vyskúšame - aspoň ja. Ale ak ma kazeta nezaujíma, čaká ju dlhá cesta, kým sa ku mne dostane =P

No a neviem či je to zrovna popis/test, ale tak, vieš, že ja lúbim kecať o blbinách v každom mojom príspevku, čiže ono sú to skôr také "poviedky o ničom" než niečo informatívne :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

To sa občas na kazetách stáva, vlhkosť pozančí ten plech, ale páska aj keď sa tvári v poriadku, môže nastať problém že ten zvuk nie je taký ako by bol za nového stavu od výroby.
No pripomeniem že táto Sony obsahuje UX pás, samozrejme dizajn je známy z našich nových UX-S v Európe, ale zase tie zelené svorky sú úžasné.
Neskutočný je aj ten ľahký chod cievok na tejto kazete.
Zase balenie je strašne ultra slim aj ten booklet je taký symbolický :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Teoreticky sa to stáva často s tým prasknutím.
S tou plesnivosťou zase by to nemalo byť u That´s, skôr ten biely prach zo spojiva, to by bol asi menší problém než reálne tá pleseň, si pozrite podrobne pásku či je povlak matný, kryštalický, alebo vyzerá ako zhluky vaty bez určitého tvaru. TO druhé bude skôr pleseň, to prvé spojivo a to by zase zišlo dole.

Pozerám skeny na webe a teraz som si všimol že je naozaj riadne prasknutá vpravo.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Sobota, 4. Marca 2023, 16:59 To sa občas na kazetách stáva, vlhkosť pozančí ten plech, ale páska aj keď sa tvári v poriadku, môže nastať problém že ten zvuk nie je taký ako by bol za nového stavu od výroby.
No pripomeniem že táto Sony obsahuje UX pás, samozrejme dizajn je známy z našich nových UX-S v Európe, ale zase tie zelené svorky sú úžasné.
Neskutočný je aj ten ľahký chod cievok na tejto kazete.
Zase balenie je strašne ultra slim aj ten booklet je taký symbolický :D
vidíš, to som zabudla poznamenať
tie svorky sú super a cievky Sony sa mi odjakživa páčili, ponovom aj Denon cievky ma chytajú celkom
booklet mi je v tomto prípade jedno, pretože tam mám len výber 10 pesničiek, takže to bohate stačilo, plus som využila aj zadnú stranu
u týchto slim kaziet mi to práve vyhovuje, takto som využila aj Sony EF
tým že majú ten booklet len taký titerný dávajú možnosť využiť ho trošku inak, čo sa mi páči, tak nejak mi to k týmto typom kaziet pasuje
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Horšie je že oni ti dajú rovnaké balenie a booklet aj keby si mala C120 verziu :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

jo, toho som si vedomá :D
ale aj tak by mi to asi bolo jedno, nebolo by to prvý raz, kedy si píšem zoznam na papier a nie na booklet
niekedy vyslovene nechcem ten papierik "pošpiniť", či už preto, že čakám, že budem prehrávať alebo chcem mať čistú kazetu - čistú v zmysle nepoužité nálepky, nepopísaný booklet a tak
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Jasné, tak sa popasuješ s každým typom bookletu čo výrobca vymyslí :D

Inak potom nafoť aj tie vady kaziet ako ten hrdzavý plech, poškodenia krabičky aj vady pásky That´s ak je plesnivá.
Ak sa ti podarí zabehnúť, tak je to tiež veľmi dobrá zvuková voľba a ta mechanika je dosť vymakaná a kvalitná.
Stále pripomínam že je to tiež metalka typ II, ale už zloženie neuvádza mix všetkého to je len jedinečnosť Denon HD8, ostatný to brali ako čistú, teda Pure Metal for typ II.
Ale budenie mi na nej šlo až na +6db, ale pásku som mal opticky čistú, ale aj tak nechala biele stopy po teste, ale moja bola z iného zdroja a zrejme aj šarže, nakoľko tam nemám na fólii ten nápis Made in Japan.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

hej, pofotím, ale asi až zajtra, už nie je dobré svetlo... vlastne ani neviem, či mám nabité baterky do foťáku, s mobilom to ani skúšať nebudem :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"