Basf Ferro Super LH I / LH Maxima I / Ferro Super I

Vintage Cassettes BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Basf Ferro Super LH I / LH Maxima I / Ferro Super I

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jó, na tohle si vzpomínám, že jsi mi už někdy posílal fotky. No je to síla.
Dalším z podobných problému je i "nakypřený" pásek vlivem zmačkání a jak jsem už zažil a ne jednou, tak speciální úrovní je pomačkání kompletního pásku v celé délce kazety
viewtopic.php?p=30134#p30134
ta se taky měla problém vejít do kazety, ale přitom neměla takové bubliny..no ale zmačkání taky udělá svoje.

To odbočení ale není důvod proč tu píšu.


---


jhradec: Vím přesně co myslíš, ale musím malinko oponovat. Já mám bohaté zkušenosti se slepovanými kazetami a rozhodně i "nepředpisovými" způsoby :-D. Na třecích fóliích se mi za ty roky hraní vytvořily kružnice v místech slepek a i když se to při přehrávání kolikrát i "trhalo" (uvozovky proto, že nemyslím přetržení, ale cukání, kdy je vrstva/závit pásku přilepená ke slepce a při odvíjení se to odtrhne a pásek jede dál s malým nebo i větším zvukovým zpožděním), tak mi zatím u žádné z takto poškozených kazet nevznikaly tyto bubliny a to ani při přetáčení.
Tím chci říct, že zde nemusí být závada ve slabosti návinu během přehrávání - to by musel mít jednak vytahané gumičky, aby navíjecí trn neměl dostatečnou sílu a pak by se mu to v tom případě nedělo během přetáčení, které by spíš naopak zajistilo silnější navinutí než při přehrávání.

Tady to spíš vypadá na chemický problém jak psal orhore - vytahání pásku, rozklad spojiva..

Ale nehádám se, jen to je můj názor.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Basf Ferro Super LH I / LH Maxima I / Ferro Super I

Príspevok od používateľa jhradec »

Jasně ten pásek lepí kvůli chemické změně povrchu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Basf Ferro Super LH I / LH Maxima I / Ferro Super I

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie je dôležité či sa hraje na dualcapstane, alebo walkmane, reverze, čokoľvek, pri prehrávaní sa páska navinie správne vždy, pri pretáčaní sa spravia tie bubliny.
Že pri odvíjaní lepí je možné, ale pásov čo lepia je extrémne množstvo a toto sa nedeje :D

Na fotke tak ako to vyzerá po štandardnom prehratí na akomkoľvek stroji.

Je tam aj zlepenec z obyčajnej lepiacej pásky, možno rokmi niečo pustil na pás, ktovie, aj keď sa páska zdá suchá.
Zlepenec je tam asi už 30rokov, predtým sa u nás lepili pásky papierovou samolepkou a na vrchnej strane :D

Kazeta je rodinná dobová, žiadny nákup z aukra.
Prílohy
IMAG0131.JPG
IMAG0131.JPG (109.06 KiB) 286 zobrazení
IMAG0133.JPG
IMAG0133.JPG (100.85 KiB) 286 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG"