Jak postupovat s novými sluchátky?

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Na začátek se moc omlouvám za tento román :-?.


orhore: Se mnou to není tak lehký jak s normálním člověkem, řekněme, že jsem poněkud jinej.. Přesto i když ti to tak nemusí připadat, si veškerých rad a tipů vážím.
Jen dodám, že jsem sice zpět na jedné brigádě, ale stále to nebude nic slavnýho..


Tyjo, tak ty Klipsch mají teda vesměs ohavné designy, to ani nechápu jak někdo dokáže nacpat do ucha, aby mu to tam drželo a necítil je a to radši nebudu mluvit o těch cenách... Ty Sennheisery koukám, že se spíš zaměřují na jiné, ale pár špuntových jsem taky zahlídl. A Samsungy, ti nevim..
Víš já absolutně nechápu jak bych mohl přejít na jakékoli jiné sluchátka než ty co mám. Jasný, možná su najivní podobně jak označili některé na tom fóru cos dal odkaz, ale když si vezmeš, že ti ty sluchátka drží jen vůlí jak je máš nacpaný v uchu a jakmile by sis vytáhl jen jedno, tak ho budeš mít až u kolen - to je jedna z věcí, která mě při myšlence mít jiný sluchátka okamžitě odrazuje.
Ty co mám, zkounstruoval Sony Ericsson chytře v tom smyslu, že je zapojíš do FastPortu, připneš k oblečení někde v úrovni na prsou, z nich teprve potom vychází redukce se sluchátky, kde si jedno přetáhneš přes krk, takže když by sis právě jedno vytáhl nebo ti při pohybu vypadlo, zůstanou ti pořád těsně pod krkem a díky tomu, že je máš kolem hlavy prakticky ani není cítit, že máš něco v uchu..

Což mě přivádí k tomu, že jsi asi neviděl hned první obrázek.
Z FastPortu vede kabel, který je zakončen v redukci s ovládacím tlačítkem, mikrofonem a výstupem na 3.5mm Jack, do něj se zapojí sluchátka s velmi krátkým kablíkem.


Chápu tě, můžeš si říct, že nějaký 10 let starý sluchátka určený pro mobil, který v obchodě stály jen v sáčku (tzv. bulk balení) 400Kč nemůžou hrát nijak obstojně, ale pokud jsi je neměl (a jak vidím, hlavně ty originály), tak si ten zvuk jen těžko představíš. Nebo možná existují i s lepším přednesem a zase nevím o co já přicházím, ale za celý život jsem nikdy nedal za jediné sluchátka víc jak 400Kč přičemž se jednalo právě o tyto před zhruba těmi 7-8 lety.. Takže nemám zkušenost.
Ovšem to jaký zvuk mají, nebo spíš měli, je neuvěřitelný - suprový výšky, vyrovnaný celý středy a pořádně výrazné basy zaměřený na okolí 40Hz. Další neskutečnou věcí na nich bylo to, jak extrémně hlasitě dokázaly hrát bez jediného náznaku zkreslení a to jsem je vyhulil co to šlo v noťasu i s použitím jakési "SRS Technologie".

To bylo moje období, kdy jsem si užíval pořádně vyhulenou, hlasitou a ostrou hudbu na úkor ekvalizace. Pak mě ale vadilo jak extrémní vliv to má na moje digitalizace z desek a pásků (tehdy jsem to posíral i tam) a že vše mimo můj noťas zní úplně jinak, tak jsem se ho postupně kompletně odnaučil používat.



Vědět jak nesehnatelný dnes ty sluchátka budou, tak bych si udělal tehdy pořádný zásoby :-|.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dnes zozenies naozaj skvele sluchatka aj okolo 30-35 euro nove, alebo spickove do 80-100 euro na bazosi. Neboj sa toho.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

V cine su aj skvele spunty za take ceny. Aj ti poradi niekto, aj pomoze kupit, len nesmies stale tolko okolo toho spekulovat, lebo tym pomocnikov odradis.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - taková klamerka na uchycení sluchátek k oblečení se dá běžně sehnat, pokud tedy už nejsou tím sluchátka vybavena. Ano, to ovládání zřejmě již není jak nahradit. Dnes je to u telefonů a sluchátek trochu jinak řešené (i integrovaný mikrofon). Ten tip se Samsungem jsem ti dal z dobrého důvodu, protože nestojí balík a je jasné, že ty Sony Ericsson už prostě origoš nekoupíš a neseženeš. Prostě se s tím smiř. Zvyk je železná košile, to chápu, ale je naivní si myslet, že něco co je dobré, se bude vyrábět věčně. Nebude. Pokud je ještě něco co oceňuješ a ještě to jde koupit, tak neváhej!
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mozno by zohnal pouzite, ale je mala sanca. Vacsinou tieto spunty koncia v popelnici.
Ja som to vacsinou hned nove vyhodil, nieco sa vala v suplikoch este.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jo no, já tě chápu i ostatní, kteří mi chtějí pomoct, bohužel to jsou ale zatím částky, které si moc nemůžu dovolit i když to je "pouhých" 800Kč, ale i u tohoto nákupu, kde jsem počítal s tím, že mi přijdou kvalitní originály jsem váhal nad některými sluchátky, které stály 164Kč v blistru..

A pak i to, jak píše Orhore, hlavně je to i o zvyku - a u mě je myšlenka změny něčeho s čím jsem spokojený prakticky téměř nemožná :-|..

Kdybych na něco takovýho měl přistoupit, tak bych chtěl stejně konstruované jako ty moje - krátký káblík s možností je přetáhnout přes krk - ty co jen vysí z uší už nikdy.

A použitým sluchátkům jsem se vyhýbal už na začátku ve snaze sehnat tyto konkrétní - přeci jen, je to věc, která by se nikdy dokonale nedokázala vyčistit.



orhore: Jo to vím, že by se asi dalo sehnat, ale stejně takovou jednu dvě navíc mám, abych ji nemusel oddělávat z těch sluchátek.
Já vím, to jsem pochopil :-). Je zvláštní, že jsou až tak levný.

Tohle je bohužel pravda a vím, že to tak je. Právě proto jsem se snažil udělat si zásoby, když jsem je v obchodě objevil.

No pak je tu i ta věc, že některá sluchátka můžou být asi dělaná s větším odběrem, či jak to nazvat, takže kdybych je zapojil, tak by to třeba i v plném zesílení nemusel ten mobil utáhnout.


A na úplný konec je, jako bonus, celkem sranda mít mobil i sluchátka od již neexistující firmy :-D.
Vím, Sony zkoupila Ericsson, ale stejně to spojení už neexistuje..
Ale toho se nechytej, že bych je chtěl jen kvůli značce, já nejsem z těch bláznů, kteří by uznávali jen nějakou značku - já se dívám po kvalitě, ne po značce.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa jhradec »

V internetovém obchodě máme dle právních předpisů právo odstoupení od smlouvy 14 dní, tak do toho.
Co takhle u těch původních vyměnit tu šňůru? viděl bych to jako nejlepší řešení- použít nakoupený šunt alespoň na náhradní díly.

Sluchátka určená k telefonu mají neuvěřitelný rozptyl vlastností i ke stejnému typu ( Nokia ) se prodávají velmi slušná ., ale i úplný brak.
Osobně používám SAMSUNG, vybraný z více kusů a jsem spokojen - hlavně s cenou- byla to davajka zadarmo.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Jo díky. Tak já tam včera volal, abych zjistil co a jak. Paní byla ochotná, ale..no asi unavená z těch veder..
Jediný co, tak nemůžu vrátit třeba blistr, když bych ho otevřel - což na jednu stranu chápu.

No pokud jsi viděl na tom prvním obrázku detail těch sluchátek, tak je to poškozený někde hned u toho drobného zpevnění stoupajícímu k 3.5mm jacku, tam se uvnitř nějak podělal ten káblík - prostě se asi za ty roky zlomil a teď jede už jen jediné sluchátko.
Vyhazovat je však určitě nebudu, ale opravit bych něco takovýho absolutně neměl šanci.

Jo, nad tím jsem taky přemýšlel, jedny co zní otřesně si nechám jako případný náhradní díl, ale stejně bych takovou opravu nedokázal, tohle je neskutečně tenký kabel, tak si nedokážu představit jak moc tenké musí být ty drátky..


Jen se zeptám, co myslíš těmi vlastnostmi?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa orhore »

Pak nezbývá nic jiného než si je nechat opravit v servisu: https://www.google.cz/search?q=servis+s ... irloom-srp..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo no, bohužel asi jo..
Co jsem teď rychle proklikal pár odkazů, tak buď neměli ani ceník nebo byli mimo Brno. U jednoho mimo Brno jsem viděl ceník a krom otřesných částek, tam byla i výměna toho 3.5mm jacku za 300 a 400 Kč - rozdíl byl v čemsi "TRS" a "TRRS"..
Na pouhý jack to je taky celkem drahý, ale tak ty sluchátka se nezkazí, zatím mám pohotovostně ty co zní jako krabice, což je lepší než kastról.

Ale stejně nechápu jak někdo může vyrobit sluchátka, který zní, jako kdyby vám dal někdo na hlavu kastról a začal do něho řezat vařejkou, takovej humus se nedá poslouchat ani chvíli..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

U nových sluchátok postupne aj bez aktívneho počúvania pustiť zahorovací signál ten istý ako pre reprosústavy,Nechať bežať aj na 10 hodín v strednej urovni zaťažitelnosti sluchátok,u reprákov tak na tretinu príkonu-to je horšie ak vám duní 10 hodín zahorovací signál,môžem poskytnúť,mám doma.Dá sa krásne nahradiť aj celopásmovým ružovým šumom,a 10 hodiek počúvajte...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

daniel00421 napísal: Piatok, 28. Júna 2019, 23:09 U nových sluchátok postupne aj bez aktívneho počúvania pustiť zahorovací signál ten istý ako pre reprosústavy,Nechať bežať aj na 10 hodín v strednej urovni zaťažitelnosti sluchátok,u reprákov tak na tretinu príkonu-to je horšie ak vám duní 10 hodín zahorovací signál,môžem poskytnúť,mám doma.Dá sa krásne nahradiť aj celopásmovým ružovým šumom,a 10 hodiek počúvajte...
A vôbec,prečo výrobcovia sluchadiel aj reprobední nezahorujú vo výrobe a kúpite už tak rozohrané,keď som praxoval v Avex,výroba VHS videi v licencii Philips tak výrobky po testoch a nastaveniach ležali zapojené v policiach aspoň cez noc v distribučnom sklade,potom sa balili.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"