Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa orhore »

Kubrt to byl jen takový můj odhad s těmi OZ. Není rozhodně zaručeno, že to bude hrát dobře. Nevím co jsi vše objednal, ale třeba OPA827 je jednoduchý OZ, dražší a pro stereo musí být 2x v adaptéru. Ale to zřejmě víš.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa Kubrt »

Vím. Neobjednal jsem vše. Máš daleko větší zkušenost a jsi daleko více technický znalý, než já. Já s opampy moc nikdy nedělal, neboť je s nimi potíž. Nelaboroval jsem tak detailně. Mám pár oblíbených zvukových, ale naslouchám chytřejším. Z dob me konstrukční činnosti mi už zbývá jen málo, protože jsem potřeboval mozek na moji práci. Mnoho jsem zapomel
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa Nstar »

Nehodí sa to možno do tohto vlákna ale nechcem zakladať ďalšie pravdepodobne neperspektívne vlakno.

Po dlhej dobe som si zapol CD player a nie že by som to nevedel ale bol som fakt po dlhej odmlke, kedy počúvam len kazety a minidisc nepríjemne prekvapený obrovskou "hlasitosťou" výstupu z CD. Vie mi niekto povedať načo z toho musia ísť 2V? Neni to v CD prehrávači, všetky čo som kedy počul majú veľmi silný výstup a na mojom zosilňovači, žiaľ nejde nastaviť citlivosť vstupu. Jasné dá sa ubrať volume, nepochopte ma zle ja si nesťažujem, všetko je v poriadku len pre zaujímavosť sa pýtam prečo tak silný výstup
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa orhore »

Úroveň výstupního signálu 2V u CD je standardem od doby jeho vzniku. Do této oblasti spadají i převodníky DAC. Samozřejmě, že jsou rozdíly i mezi přístroji. Některé mají o něco nižší úroveň a některé naopak o hodně vyšší. Takový Theta DS Pro Basic má tuším úroveň přes 7V!
Jaký to má význam? Zejména velký odstup od případného rušení. Navíc stačí na výstup "pověsit" jen pasívní regulátor (potenciometr) a ten připojit přímo k výkonovému zesilovači, který se tímto signálem dokáže bez problému vybudit. Odpadá aktivní předzesilovač, který by jinak v případě nižší úrovně byl nezbytný.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa Nstar »

Orhore, dakujem za info. Je to dosť nepríjemné, výstup okolo 250mV alebo 500mV by stačil. Ja to mám na zosilnovaci volume odstupnovane od 0 - 10 dielikov a CD počúvam medzi 0-1 dielik, ta moja AuRa tam už nemá ideálny súbeh kanálov na začiatku. Keď počúvam iný zdroj povedzme na 2 dieliku je to v poriadku samozrejme ale ten začiatok chodu je problematický už po všetkých tých mojich pokusoch a má aj pár rokov. Od prvého dielu je to všetko v poriadku, no to je pri CD občas už dosť hlasno.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa orhore »

Pokud je ta regulace na začátku potenciometru, tak je to fakt nepříjemné. Ale chyba není na straně CD playeru, ale zesilovače, který nepočítá s takovou úrovní či zdrojem signálu. Pomohl by odporový dělič integrovaný přímo do signálového kabelu - cinche. Např. sériový odpor 8k2 a za ním odpor proti zemi (stínění) 2k2. Nebo před vstup do zesilovače další potenciometr 2x10k, kterým by jsi nastavil přijatelnou úroveň. Další možností je umístit dělič přímo do zesilovače. Záleží na tvých možnostech.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa Nstar »

ja už som kedysi nad podobnou úpravou uvažoval ale nemá to až tak zmysel pre mňa, ako som hovoril, CD som si pustil po neviem akej dobe, využívam to málokedy aj keď zbierku mám. Orhore ty používaš aj CD prehrávač? Ja viem, že počúvaš výhradne na sluchátka, ja mám na sluchátkači ten istý problém s mojimi 32 ohm slúchadlami využívam len pár prvých krokov potenciometra, samozrejme je to logické ale tu už ten súbeh kanálov funguje perfektne
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, používám i CD přehrávač, ale hlavně DAC, který má možnost změny výstupní úrovně. A CD player má variabilní výstup. Ale není to pravé puritistické řešení :) . Na svém sluchátkovém zesilovači Topping L30 mám 3 možnosti nastavení zesílení. Takže další regulace před ním není třeba.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa Nstar »

Orhore díky za info.
Ak by mal niekto čas a chuť napísať či a aký CD prehrávač používa, celkom by to bola zaujímavá téma. Verím tomu, že mnohí tu majú ešte zbierku origo CD, ja sa tej svojej nechcem nejako zbaviť.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ja hram na PIONEERi PD - 95,prepojeny XLR so zosilnovacom,XLr vstup prepajam aj na DAT PANASONIC SV - 3700,SACD PIONEER PD -30
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa Nstar »

Ten DAT Panasonic je slušný stroj. Celkovo pekné stroje, hlavne tá 95 vyzerá premakane. Zaujímavé je, že DAT hrá trochu inak ako CD aj keď všetko by malo byť rovnaké.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Výber naj CD prehrávačov všetkých čias

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Bude to asi o prevodnikoch
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"