SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hudební příspěvek, č. 4

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahoj všichni.
V úterý jsem sem napsal jen takovou drobnou informaci ohledně aktualizace mé diskografie hned ve druhém příspěvku první strany tohoto mého vlákna. Netušil jsem však, že za pouhých pár dní v tomto vláknu přibyde přes 1500 zobrazení. Jasně, započítává se to i když kliknete na další stránku v daném vláknu, ale přeci jen přes 1500 nových zobrazení na poslední 4 dny je velké číslo.
S každým navýšením jsem začínal mít blbý pocit z toho, že tu sem spousta lidí přijde a vlastně se dozví jen takovou drobnost, tak mě včera napadlo, že bych sem mohl tedy něco dát, ale nevěděl jsem co. Pak jsem se rozhodl pro poněkud zapomenuté Hudební příspěvky, kde jsem ten (teď již) předešlý přidal před 2.5 lety, což je trochu dlouho.
Začalo tedy celodenní proheldávání zvukových nahrávek a svůj kus dne si ukrojilo i hledání obrázku.
Ano vím, zanedbávám i sérii příspěvků s mými fotkami, na to taky dojde ;-).



Dnes tedy, opět na střídačku, nepřidám do hudebního příspěvku hudbu, ale zvukovou nahrávku, ovšem taky mou vlastní :-).
.
DSCN1390 – kopie.JPG
DSCN1390 – kopie.JPG (210.2 KiB) 3822 zobrazení




.-.

Ještě než začnu psát dál, tak chci upozornit na název souboru - možná jste si všimli, že číslování souborů nesedí s číslováním příspěvků, je to proto, že krom jistého plánu, chci číslovat soubory tak, aby nebraly ohled na to, kolik jich v daném jednom příspěvku dám - tak jako příkladem jsou v tom druhém hned dva.
To jen tak pro pořádek :-).


Upřímně, nevím jestli tohle někoho zaujme, ale ty které ano možná potěším délkou výběru. Je to úctyhodných 10.5 minuty :-). Aby se to sem vešlo a abych neplýtval místem na fóru, tak jsem musel snížit přenosovou rychlost na 128kbps, které jsou ale stále únosné. Navíc je to alespoň uloženo do Sterea a nikoli (sloučeného) Joint sterea a ve stálém datovém toku (CBR) a nikoli proměnlivém, tedy variabilním (VBR). Tak předem děkuji za pochopení.

No a nyní detailněji k obsahu nahrávky.
Jedná se o záznam z vlakového hlavního nádraží v Brně, pořízeného v roce 2016. Když jsem pátral po fotkách z tohoto dne, abych sem mohl přidat odpovídající snímek, zjistil jsem, že jsem normálně nepořídil žádný. Na to kolik toho natočím a nafotím dnes mě udivuje, že jsem to dřív neudělal, ještě k tomu, když jsem právě i nahrával. Vybral jsem tedy takový, který by tomu odpovídal nejlépe a protože jsem se nemohl rozhodnout který přidat, tak jsou tu dva - na první je pěkný vlak a na druhé (no taky, byť běžnější) je trochu vidět i tlampač a sodíková lampa na budově v pozadí.

Jedná se o záznam z celkem klidného podvečera: lze tu slyšet 4 hlášení; příjezd, stání a odjezd vlaku; mluvení i smích pár lidí; cvikače na jízdenky; pád drobasů* na zem *(peníze, drobné, kováče) a v pozadí možná i lehký ruch z městské dopravy.
Zde bych ale chtěl upozornit na hlasitý a náhlý zvuk (pokud k tomu někdo dojde) - v 8. minutě, chvíli po tom dlouhém hlášení je umístěn hezky v tichu hlasitý šum :!:.
Nahrávku jsem nijak nefiltroval ani neupravoval, takže slyšíte zvuk přesně takový, jak jsem jej nahrál (tedy skoro, v komprimované Mp3).

Už si to přesně nevybavuju, kór když nemám fotku, přeci jen je to přes 6 let, ale mám pocit, že to neustálé praskání byl jemný déšť, který dopadal zřejmě na plechové zastřešení, celkově bylo chladno a už tma. Diktafon jsem držel v ruce, tak to místy (mimo tento výběr) bylo v záznamu slyšet, jak si jej přendavám do druhé ruky, která nebyla zatím tolik zmrzlá. I přesto jsem tam ale vydržel nahrávat lehce přes hodinu, což se celkem vyplatilo, protože těchto záznamů moc nemám, hlavně takových, kde je na peróně vesměs klid.


I když to některým možná přijde jako nesmyslné, tyto nahrávky si čas od času rád pustím a se zaujetím je poslouchám - a to nejen ty z vlakového nádraží. Baví mě poslouchat všechny ty ruchy, případný klid, mluvení a vlastně vše co se tam odehrává.



Pokud se nějaký fanda takového záznamu přeci jen najde, tak přeji příjemný poslech :-).

A vsuvka na závěr, pokud chcete více mých zvukových záznamů, neměli by jste minout mou novoročenku pro rok 2021, tam je jich 18 ve 21 minutách :-).
Odkaz na zdejší příspěvek a stažení:
viewtopic.php?p=31045#p31045
https://uloz.to/file/ArJgPOCfKKrk/nikol ... r-2021-zip



PS.: opět i zde pro přehled přidávám odkazy na ty předešlé části :-). Níže jsou klikací odkazy:
Hudební příspěvek, č. 1
Hudební příspěvek, č. 2
Hudební příspěvek, č. 3


.
DSCN1387 (kopie).JPG
DSCN1387 (kopie).JPG (192.68 KiB) 3822 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Opožděný příspěvek k mému návratu.

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím Vás.
Vzhledem k neustálému odkládání slíbeného návratového příspěvku, který jsem zmínil zde:
viewtopic.php?p=41900#p41900
bude mít po víc jak čtvrt roce asi velice aktuální podstatu :-D, ale když už jsem ho slíbil, tak to nyní splním.


Po dopsání mého asi nejdelšího příspěvku vůbec se vracím na začátek a chci říct, že pokud se Vám nechce číst to celé, tak přeskočte na druhou část, která je pod fotkou toho notebooku.
Každopádně tak či tak, držím palce, pokud se pokusíte o přečtení všeho ☺, to myslím upřímně.



O co vlastně šlo. V loňském roce 2022 jsem se tu, kvůli nedostatku času vlivem spousty směn, vytratil někdy v lednu, přesněji tedy až 18.02. se svým příspěvkem zrovna ve výše zmíněném vláknu, a v tom samém jsem se tu vrátil až 26.10.
Na takovou dobu jsem se tu totiž dříve nikdy neodmlčel, snad jen v únoru/březnu roku 2019 vlivem nemoci, ale i to bylo "jen" na 1.5 týdne. Uvozovky proto, že to nebyla pro mě příjemná doba.. Ovšem musím zmínit a zpětně znovu poděkovat za zájem o to, co se mnou bylo, že jsem se nečekaně odmlčel, toho jsem si tehdy velmi cenil a stále cením :-).

Když jsem ale stále jen sloužil v práci, tak jsem ve volných chvílích vždy zavítal sem na toto fórum a pokud jsem měl dostatek času, pročítal jsem vše, co tu přibylo, avšak jsem se nikdy nepřihlásil, protože bych na cizím a navíc pracovním počítači nechtěl zadávat svá hesla (i kdybych si zrovna to na fórum pamatoval :-D ). Doma jsem se nepřihlašoval a vlastně jsem na fórum ani moc nechodil, protože na Opeře mi už díky nějaké aktualizaci odmítal fungovat a na Firefoxovi se mi po chvíli zasekával do té míry, že jsem ji musel natvrdo restartovat. Uznávám, že Firefox musí trpět nával pár stovek mých záložek, ale i tak mě to příliš nebavilo.
I přes toto mé přiznání :shifty: a skutečnost by ale asi moje příspěvky nebyly zrovna valné kvality, pokud bych snad měl vůbec na to sílu - ta práce byla pro mě velmi vysilující, ani ne tak fyzicky, jako spíš psychicky. I když mnohdy jsem se tam nadřel..


Pokročíme dál.
..hm, jestli tohle někdo zvládne číst, patří mu čest a uznání (a první kdo to asi zvládne a ještě k tomu zřejmě na pohodu bude Nstar - tímto tě i zdravím ☺ ).


Co se tedy v mé nepřítomnosti, v podstatě od ledna 2022, odehrálo.
Nebudu zabíhat do osobních detailů (a že už jsem toho tady na sebe vykecal tolik), ale mimo neúnosnost práce, kterou jsem popisoval a ještě se k ní vrátím :roll:, zmíním namátkově mou aktivitu na poli sběratelství.

Jako nejčerstvější toho roku bylo v lednu sehnání knížky "Josef Miřátský - Gramofonová technika (1958)" i s přiloženou gramofonovou deskou. Zmiňuji to hlavně proto, že toto je i přes svoje stáří a již technickou neaktuálnost opravdu kvalitně napsaná knížka a je taky asi jediná, kterou jsem dobrovolně a za pár dní zvládl přečíst celou. I přes to, jak těžký je pro mě pochopit podrobnější technikálie ohledně magnetofonů, tak zde jsem věděl spoustu věcí nejen dříve než jsem k tomu dočetl, ale mnohdy je znám už několik let z vlastní zkušenosti.
No zkráceně, tuto knížku bych doporučil každému fandovi gramofonů a vzhledem k roku vydání, i sběrateli starší techniky.

Do mé sbírky dále přibyly i nějaké paměťové karty - jak použité, tak i nové, včetně jedné zvláštnosti určené "Jablečným" přístrojům, ale o tom se mám v plánu rozepsat až v samostatném příspěvku.

V souhrnu za celý loňský rok jsem obdržel balíčky od 5 zdejších členů - několik kazet a singlů od Tesláka (to dokonce dvakrát), a starší příslušenství k mobilům od phexsyse. Dále pak nové kazety od moniatka a také Hastermana. No a v podstatě doslovný poklad od zdejšího draka, Duke_Dragona, z oblasti počítačové.
Podrobnější popisy obsahů by byly až na sólo články a to ještě dlužím příspěvky za starší balíčky.
Všem ale takto pro začátek veřejně děkuji :-).

No a zpět k nákupům mimo fórum.
Pak samozřejmě bylo několik balíčků gramofonových desek, kde nejspíš množstvím nejvíce upoutá tento se zhruba 100 kusy singlovek - pravda, bez obalů a mnohdy extrémně jeté, ale tento typ nákupů mám rád, když je za rozumné peníze.
Samozřejmě mi přibyly ale i desky poutavější ☺. O tom však až později.
Dvě uvedené singlovky jsou z celého balíku ty v nejhorším stavu, ostatní jsou už v celku a když, tak jen poškrábané.
.
DSCN4966 – kopie.JPG
DSCN4966 – kopie.JPG (166.38 KiB) 3488 zobrazení
DSCN4967 – kopie.JPG
DSCN4967 – kopie.JPG (159.89 KiB) 3488 zobrazení




Samzřejmě kromě výše zmíněných desek a kazet nesmí chybět ani magnetofonové pásky. A jak jinak než ty moje oblíbené Supraphony ☺. Ale sakra mít chechtáky, konečně bych vstoupil rád i na pole profesionálních pásků (vždyť nemám ani jednu kovovou cívku, NAB a ani jeden pásek od TDK...).
.
DSCN4970 – kopie.JPG
DSCN4970 – kopie.JPG (187.56 KiB) 3488 zobrazení
DSCN4971 – kopie.JPG
DSCN4971 – kopie.JPG (191.97 KiB) 3488 zobrazení
DSCN4972 – kopie.JPG
DSCN4972 – kopie.JPG (211.28 KiB) 3488 zobrazení




Po mnoha letech a drastickém ubývání mých chatrných zásob, jsem narazil na perfektní inzerát s větším množstvím žárovek od jednoho prodejce z Brna - takže žádné strachování ohledně (ne)doručení poštou, mimo to, že tolika krabic bych se na poštovném asi nedoplatil.
No takhle to zní, jako by jich bylo tisíc, ale když několik let disponujete nesehnatelnými žárovkami a hlavně halogenkami v počtu asi necelých 10 kusů, tak i taková zásoba čítající něco přes 100 žárovek je znatelnou úlevou. A to nemluvím o zvláštnostech, kterých se mi dostalo a jež jsem dříve neviděl ani netušil, že existují.
Ale mít odvoz, tak bych si našetřil chechtáky a udělal si nákupní výlet, kde bych pokoupil stovky žárovek a halogenek.
U všech je závit E27.
.
3N6Bjib – kopie.jpeg
3N6Bjib – kopie.jpeg (88.87 KiB) 3488 zobrazení
oP7Bj4q – kopie.jpeg
oP7Bj4q – kopie.jpeg (134 KiB) 3488 zobrazení
z4zBj4t – kopie.jpeg
z4zBj4t – kopie.jpeg (131.09 KiB) 3488 zobrazení




No a tento nákupní román bych uzavřel něčím jiným. Což takhle technika?
Ani ta mě letos neminula a podařily se mi poměrně pěkné nákupy, byť jen v jednom případě na mě ne moc levný, ale rozhodně toho nelituji.

1. Tak třeba gramofonek. Už dlouhé roky potřebuji nějaký pěkný a samozřejmě i funkční gramofon, který by byl malý, přenosný a ideálně s vestavěným repráčkem. Ten co potřebuji sice překvapivě v nabídce je, ale za 1400Kč, bez kabelu (kterého má být součástí i trafo) a nezkoušený. Sice je pěkně vizuálně zachovalý, ale co mi to je platný, kdyby byl nefunkční, navíc za tyhle prachy..
V létě se mi tedy podařilo sehnat krásný kousek, přenosný, co víc i stereofonní a se 4 rychlostmi, ale bez repráčku. No vyveden má klasický pětikolík (5DIN) a nepotřebuje žádný předzesilovač, jen se napojí a hraje ☺.
Bohužel, díky automatickému vypnutí je extrémně přecitlivělý u vyšších rychlostí - když dám 16RPM, tak zpětným pohybem raménka zapnu a můžu hned položit na desku, u 33 otáček už musím dávat raménko na desku pomaleji, ale taky to jde, u 45 otáček to musí být ještě pomalejší pohyb, jinak se mechanismus vypne. Ovšem při rychlosti 78 je ten mechanismus tak na hlavu, že se vypne dřív než se vůbec raménko stačí přiblížit k původní poloze :-? .. Takže tato nejvyšší rychlost je prakticky nepoužitelná, což je vzhledem k takovému gramofonku celkem škoda..
Další nemilou vlastností je jeho zvuk - no představte si, že výšky se tam jaksi někde v dálce mihnou, ale basy, ty to nemá prakticky žádné. Na svůj věk a jako pohotovostní řešení je to ideální, ale zvukový prožitek bohužel nelze čekat, byť stereo.

Než dojdu k fotkám, tak zde napíšu malý román (při už tak extrémní délce, kterou stále asi zvládá číst jen Nstar :-D, opět zdravím :-) ).
Měl jsem možnost převzít si jej osobně, takže odpadla pošta, což u jakékoli techniky je pro mě vždy výhoda. No jakou smůlu jsem měl, že ten den byly zrovna ohavné vedra. Slunko pražilo až ze mě lilo. Tak jsem se přepravil k obchodu, kde jsme měli sraz a já jsem ve stínu čekal. Čekal jsem stále. Pořád jsem čekal :-D. Pak mi najednou zavolal a že prý můžu jít na parkoviště - no úplně jsme se nepochopili, tak jsem lítal z jednoho parkoviště na druhé : -D.
Chvilku jsme si povídali za neustálého otravování jedné vosy, mezitím mi ukázal ten gramofon, že je opravdu jako na fotkách, tak jsem ho zaplatil, převzal a šel na zastávku. To už jsem si zkrátil přes obchoďák, přes slunko bych to nezvládl..
Blížím se k východu a zrovna přijíždí autobus, tak jsem rád a rychle nastoupím. Jakmile jsem vleznul dovnitř, tak mě hned po čuni praštilo ještě větší vedro. Už venku bylo přes 40°C, ale tam byl ještě větší hic, ale neúměrný - ten řidič tam snad musel topit.. Začlo ze mě zase lit. Když už se tedy po chvíli čekání rozjel, říkal jsem si, že bezva, je to ten super-moderní autobus, kde jsou pod každým oknem výstrahy, že se nesmí otvírat, když jede klimatizace. Ani jedno samozřejmě nebylo otevřený, tak jsem čekal a potil se i se zbytkem cestujících. Furt ale nic, tak si říkám, pustí tu klímu další zastávku, ale taky nic. Nevím jestli měl takový výraz permanentně, ale vypadalo to, že se ten řidič tlemil. To už mi došla při druhé zastávce trpělivost a otevřel jsem jedno okno, aby na mě aspoň foukalo. Kurňa, takový chladivý vítr jsem nečekal!
Tak jsem otevřel ještě daší okno a bylo vidět, jak to pomohlo i ostatním cestujícím. Po pár zastávkách jsem ale už byl v cíli a normálně jsem i trochu litoval, že musím vystupovat, protože ten chladivý vítr byl příjemný a já se musel vrátit do rozžhavené pece.. Za neustálého slunečního pečení jsem spěchal dom a jakmile jsem dorazil vidím skrz okno, že je venku skoro tma, začal foukat vítr a co víc i chladivý. No blížil se asi déšť, který by gramofonu určitě nepomohl, ale zatáhnout se mohlo už dřív..
Nuž, toliko nepříjemná vzpomínka na nákup pěkného gramofonu.
Přiznávám, že tuto desku jsem vybral spíš kvůli vzhledu, ale i když to tak nevypadá, opravdu na té straně je záznam.
.
DSCN4975 – kopie.JPG
DSCN4975 – kopie.JPG (167.66 KiB) 3488 zobrazení
DSCN4976 – kopie.JPG
DSCN4976 – kopie.JPG (207.56 KiB) 3488 zobrazení
152461545.jpg.1.jpg
152461545.jpg.1.jpg (142.92 KiB) 3488 zobrazení
DSCN4983 – kopie.JPG
DSCN4983 – kopie.JPG (150.91 KiB) 3488 zobrazení
DSCN4997 – kopie.JPG
DSCN4997 – kopie.JPG (106.95 KiB) 3488 zobrazení




2. Dále pěkný kousek v podobě kazetového magnetofonu.
Protože pořízení walkmanu, který roky chci se nijak nepohnulo a navíc bohužel díky nefunkčnosti mého DUALu, který po napojetí do sítě a zapnutí nereagoval vůbec na nic - prostě totálka, tak jsem se rozhodl, že si už musím pořídit nějaký menší kazeťák a také přenosnějšího charatkeru, minimálně už proto, že ho potřebuji leta a tahat sebou celý deck je mnohdy nesmysl..
Tak jsem brouzdal po nabídkách a narazil jsem na jeden celkem pěkný a levný kousek, který mě odrazoval jen těmi plastovými hmatníky, a to "Unitra M 531 S". Byla myslím kolem 1.000Kč, a asi plně funkční (jinak bych nad tím neuvažoval).
Jako druhý jsem však našel "Philips D6920" a to už bylo dilema jako prase, byl za 3.000Kč. Byl prý po servisu za 2.000Kč.
Tak co teď, vzít Unitru a pak přemýšlet, jestli jsem neměl raději vzít ten Philips, který už třeba jindy neuvidím...ale zase to je půlka výplaty..
Musel jsem se poradit a první kdo mě napadl byl Mirek (Teslák). Než mi odepsal, tak jsem nad tím začal váhat. Pak mi napsal a samozřejmě doporučil onen Philips, tím mě už dorazil (rozuměj přesvědčil), a tak jsem prodejci napsal.
Prodejce zrovna pak jel i na dovolenou, tak se to trochu táhlo. Byl však velmi ochotný, dokonce mi natočil i video s popisem přístroje a komentářem.
Pak jsem se tedy domluvil, poslal peníze a nedočkavě očekával balíček.
Jak dorazil, tak jsem se do toho hned pustil a odbalil jsem ho, a že zabalený byl tedy pořádně ☺. Celý na nervy, aby se něco nepokazilo (jak bývá zvykem - viz třeba předloňský zážitek s nákupem kotoučáků), jsem ho dal do zásuvky a opatrně zapnul. No krása, rozvítil se a bylo slyšet, že motorek jede. Vložil jsem do něj kazetu a s nervozitou jsem stiskl přehrávání. Když se rozezněla hudba, zrovna skladba od Enigmy ☺, tak nervozita opadla a já nemohl uvěřit, že mám konečně plně funkční přístroj, který navíc i z vestavěného repráčku zní výborně a kdyby jen to, ten vzhled a těch funkcí co má, něco takového jsem ještě neviděl. Prostě krása :-).
Za poslechu hudby jsem ho začal prozkoumávat a obdivovat to, jak krásně vypadá.

Dle dobového prospektu by prý mělo jít o přístroj k propojení s diaprojektorem, ale ať mi nikdo neříká, že tolik funkcí slouží jen k diákům.. Už jen možnost uchycení popruhu přes rameno a chod na baterie z toho dělá reportážní magnetofon. A tím to nekončí. Má dva vestavěné mikrofony (tedy stereo), podsvícené VU metry, celkem dobře znějící vestavěný reprák, počítadlo, Pitch control (němčině nerozumím, ale je možné že o ±15%), potenciometry pro záznam a přehrávání s vyvážením, výstup na sluchátka a ze zadu vstup i výstup na 2x Cinche a ještě na reproduktory 2x4W. No a samozřejmě jak vidno z fotek níže, i nízkozdvižná tlačítka funkcí a podpora kazet typu Chrom - avšak jen pro přehrávání.

Jediné nevýhody co jsem zatím postřehl jsou, že i při výstupu přes Cinche je hlasitost regulovatelná pomocí potenciometru, takže má stejnou funkci jako sluchátkový výstup. Dále pak ještě frekvenční rozsah není kdoví jaký - výšky poněkud utlumené a basy duté, no nějak extra nezaduní. A na konec, že motorek běží neustále - v létě se tedy i doma rychle zahřeje.
Ovšem tohle převáží nad funkcemi a designem, který nastavil laťku vysoko - a že vzhled pro mě není to první, co rozhoduje nad výběrem přístroje.
.
DSCN5007 – kopie.JPG
DSCN5007 – kopie.JPG (169.81 KiB) 3488 zobrazení
DSCN5008 – kopie.JPG
DSCN5008 – kopie.JPG (174.8 KiB) 3488 zobrazení
DSCN5011 – kopie.JPG
DSCN5011 – kopie.JPG (176.76 KiB) 3488 zobrazení
DSCN5012 – kopie.JPG
DSCN5012 – kopie.JPG (156.18 KiB) 3488 zobrazení
DSCN5013 – kopie.JPG
DSCN5013 – kopie.JPG (170.19 KiB) 3488 zobrazení
DSCN5014 – kopie.JPG
DSCN5014 – kopie.JPG (127.19 KiB) 3488 zobrazení




3. No a na závěr trochu moderní zastaralé techniky :-D.
To si takhle čas od času procházím nabídky, zda někdo nenabízí k prodeji noťas, který používám už víc jak 10 let - ten který utrpěl újmy při dvou záručních reklamacích, kde tu druhou musel absolvovat po nezdařené první. Důvodem je, že potřebuji nějakou zálohu, kdyby se snad něco stalo s tím co nyní mám. A že stále potřebuje výměnu větráčku..

Jak jsem zjistil, současné noťasy jsou zřejmě z jediné formy, liší se leda tak vzhledem klávesnice, horním víkem a barvou, ale konstrukce mi přijde u všech stejná - jednolitý dekl, kde chybí okýnka pro výměnu HDD, RAM a baterie. Ne, to už dnes asi není moderní. Kvůli výměně pouhého disku se musí rozkuchat celý noťas a jestli se zabere víc, může se něco ulomit díky všudypřítomnému plastu. Aby to nestačilo, baterka je vestavěná a zřejmě se ASI nedá vyměnit (nebo jsem nepřišel na to jak) a v některých případech jsou RAMky napevno v základovce.
A hlavně, už roky jsem nikde nezavadil o noťas, který by měl úhlopříčku 17.3", všude jen maximálně 15.6".
To jsou důvody proč radši hledám 12 let starý noťas a nechci novější.

Tak jsem tedy náhodně projel bazarní stránky a ejhle, je tam a za podezřele nízkou cenu. Rozklik jsem inzerát a koukám na fotky - no stav jak kdyby nedávno odešel z obchodu, lehce otřená barva z tlačítka zapínání, ale jinak krása. Bylo jasno, za tu cenu nemá smysl váhat.

Jak mi dorazil, tak jsem si ho ani nestihl moc vyzkoušet :-/. Že je baterie slabá, s tím jsem počítal, to bylo už v inzerátu, ale adaptér mě překvapil - při napojení do sítě a připojení k noťasu mi najednou začalo praskat ve zvuku z hifivěže. Po chvilce zkoumání jsem zjistil, že za to může adaptér. Abych si nepokazil noťas, tak jsem ho radši odpojil.
Díky nainstalovaným Win10 a slabší baterii se vybil dřív než jsem stihl cokoliv prozkoumat.

Nabíječku plánuju koupit už 2 roky, tak holt přidám jednu navíc.
Ale i tak, za 1200Kč i s poštou stál za to. Jsem za ten kousek rád ☺.
.
DSCN5018 – kopie.JPG
DSCN5018 – kopie.JPG (120.9 KiB) 3488 zobrazení




Nuže, to by byl výběr z loňských nákupů.

Co se týká věcí mimo sbírání, k tomu se dostanu nyní.

Díky tomu, že jsem měl vloni víc než hodně směn, což byla i příčina mé absence zde na fóru, tak jsem neměl příliš čas a bohužel i chuť věnovat se hudbě. Když jsem byl doma, nemělo smysl nic načínat i když jsem měl volno příkladem pátek, sobotu a neděli - kdybych nestihl za tuto dobu danou skladbu dodělat, asi by se mi to už nepodařilo. I dva dny přerušení jsou u mě pro práci na hudbě kritické. Nejblbější ale bylo, když jsem seděl v práci a měl jsem neskutečnou chuť hudbu tvořit, a když třeba půl hodiny nepřišel žádný zákazník a já dostával další a další nápady na hudbu, tak mě to jen sralo (pardon za výraz).
Takže za loňský rok jsem stihl udělat pouhých 18 skladeb, pokud počítám dobře.


No a co se týká té práce, o které tu furt píšu, tak tam taky proběhlo vloni pár věcí..
No co mám říkat.. Když jsem do práce nastoupil, přišel jsem tam s elánem a bavilo mě to.
Po výše zmíněné nemoci v březnu 2019 jsem se pak dozvěděl, že prý vlivem změny ve vedení pro mě není práce. Výpověď jsem se rozhodl, že nepodepíšu, kdyby mi třeba dali pak vědět. To se stalo o prázdninách téhož roku, kdy jsem byl zaučen i na výdej zboží zákazníkům, logicky včetně práce s hotovostí, terminálem, vyřizování telefonů se zákazníky a objednávání svozu balíků (tedy vytváření a tisk etiket). Naskladňování a vyskladňování mi zůstalo stále.
Tohle mě bavilo taky. Pravda, tak jednou za měsíc až dva přišel nějaký exot, ale vesměs pohodoví zákazníci. (V této době mě to z původních 90Kč/h kleslo na 76.50Kč/h - asi tou změnou ve vedení, obojí čistého).

Jenže mě tam začaly postupně nasírat různé drobnosti - nejen co se "fungování" techniky týká, ale třeba i nedokončené práce či různého bordelu, který jsem furt uklízel. Když se to ale neměnilo a mnohdy jsem našel vzkaz, kde stálo, abych taky uklízel, tak mě to začalo dost vytáčet. Pomalu se to stupňovalo - ono když několikrát jdete do práce s příjemnou nebo i neutrální náladou, ale hned vás vytočí nedokončená práce od kolegů, tak to nejde vydržet do nekonečna. Poslední věc, která mě dorazila byla, když jsem se dozvěděl od vedoucí, že prý s mou prací není spokojena.
Něco se ve mě zlomilo a já si říkal, proč se rozčilovat nad něčím, co se nemění a ještě to odsírám já. Nehledě na fakt, že jsem tam každou směnu býval dobrovolně 1.5-2 hodiny po zavíračce zavřený a dokončoval jsem práci, kterou jsem nestihl během dne, když jsem tam na to po prázdninách byl už sám. I přesto, že jsem další den neměl směnu a tyto přesčasy jsem nikdy nedostal zaplacené. Moje blbost, vím, ale chtěl jsem mít hotovou práci.
Poté jsem tam už býval tak půl až hodinu.

Postupně jsem z té práce ale už býval nas*aný a znechucený. Nemluvě o stavu prostor. Směn přibývalo, no na platu to znát při té mzdě nebylo.
Časem se ta nedodělaná práce od ostatních už tak často neobjevovala..nebo jsem to už jen nevnímal..
V létě 21' zvedli plat na "závratných" 85Kč/h čistého.

V roce 22' jsem začal dostávat těch víc směn..
Když jsem se dozvěděl, že vedení vyplodilo prudce inteligentní nápad, že ruší na pobočkách (tedy výdejnách) platby hotovostí, tak jsem si jen říkal, co za debila tohle napadlo. A aby to stálo za to, oznámení o zrušení hotovosti bylo s "velikým" předstihem 3 pracovních dní :shock: :mrgreen:. Hned první den bez hotovosti jsem musel jako naschvál odmítnout 2 zákazníky, kteří si přišli pro zásilku, měli hotovost, chtěli to zboží, ale já to nemohl vydat.. A teď jim vysvětlujte něco, co sami vůbec nechápete.
Když ten samý měsíc přišlo oznámení, že se výdejny spojí se Zásilkovnou, myslel jsem si, že si už dělají prdel. Ze zvědavosti jsem se podíval na stránky Zásilkovny a zjistil jsem, že v okruhu 200metrů (tedy rozsah jedné šalinové zastávky) je 5 výdejen Zásilkovny a + 2 Z-Boxy, kde jeden z nich byl pouhých 30metrů od naší výdejny, tak jsem měl chuť jim napsat e-mail. Ale uklidnil jsem se a nechal jsem to být.
Jenže mi došla trpělivost, když jsem nad tím přemýšlel, tak jsem jim napsal sice delší, ale slušný e-mail a přiložil jsem několik fotek stavu naší výdejny - jako nejsprostější slovo se mihlo leda capina a chujovina - a že jsem při tom psaní byl fest naštvanej. Používal jsem i ironii, protože jinak by to nešlo.
Protože jsem tak nějak tušil, že vedení se na čtení tohoto vyprdne, tak jsem to rozeslal v kopii všem výdejnám, kterých se týkalo přidání té Zásilkovny, aby alespoň oni viděli, jak to u nás "funguje" a vypadá.

Zde jen pro ukázku z prodejny. To ze skladu radši ne.
Jestli se stav změnil upřímně netuším, ale takto jsme to tam od léta měli ohoblovaný. Předtím to jen opadávalo a nebylo to tak výrazný.
.
CIMG2004 – kopie – kopie – kopie.JPG
CIMG2004 – kopie – kopie – kopie.JPG (131.26 KiB) 3488 zobrazení
CIMG2006 – kopie – kopie.JPG
CIMG2006 – kopie – kopie.JPG (146.76 KiB) 3488 zobrazení




Ještě ten den, když dojel závoz od PPL, jsem říkal řidičovi, že kdyby jsme se delší čas neviděli, tak mě vyhodili, jsem dodal s úsměvem. Aby jste rozuměli, já si s ním v rámci časových možností příjemně pokecal, byl prostě fajn ☺.
No druhý den, když jsem odcházel do práce mi došly SMSky od vedoucí, že prý jsem to tím e-mailem podělal a že jsem dostal výpověď. No nejsu hajzl, tak jsem samozřejmě zbytek týdne ty směny dochodil a tím jsem tam skončil.

Musím říct, že jsem toho ani nějak příliš nelitoval. Jistě, ty v průměru asi 4.000Kč měsíčně jsou znát, že chybí, ale za ty nervy co jsem tam zažíval to prostě nestálo.
Teď mám tedy jen tu jednu brigádu a měsíčně mám 2.000Kč - takže když tu někdy píšu, že je na mě něco drahé a přitom vám to přijde jako nesmysl, není to úplně tak.

Ten e-mail co jsem jim psal by asi nebylo vhodné sem vkládat.. Nanejvýš leda soukromě..



No a pokud to dokázal někdo celé přečíst až sem, když nepočítám Nstara (tedy pokud jsem i jeho tímhle neodpálil :lol:), tak upřímně gratuluji. No, i když to asi nekončí úplně vesele.
PS.: pokud jste si všimli podivných znaků "☺", tak těmi jsem nahradil klasické kolobky (smajle), protože mi to neustále házelo chybu o limitu 15 na příspěvek.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

počuj, ja viem, že je to tvoj život preto ma trochu mrzí čo napíšem ale bolo to zábavné čítanie, celkom som vypol a relaxoval ako pri nejakej knihe, máš talent na písanie. Keď som došiel na koniec, priznám sa dobrovoľne, že som si sklamane pomyslel, že ešte to mohol byť len začiatok, prvé strany knihy, dokonca zábava, že autor ma niekoľkokrát v texte spomenul :D
kazeťák Philips vyzerá parádne, nech slúži, vyskúšaj nejakú kvalitnú kobaltovú normalku v tom ale krásne vyzerá aj ten gramec. Ten sa spúšťa pohybom ramienka?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Teda to jsi mě překvapil, že jsi to zvládl přečíst celé, ale něco mi říkalo, že ty to dokážeš. Já ti rozumím jak to myslíš a pokud to nebylo zábavný ve smyslu jakože ses mi vysmál, tak tě to nemusí mrzet, no jak píšu, rozumím ti jak to myslíš ;-).
Teda že i něco takového je ti málo, kurňa ty musíš přelouskat jednu knížku za den :-D. Za to děkuji, já to střídavě sepisoval dva dny a pořád jsem váhal jestli to všechno mám dávat takto veřejně, jestli to není přeci jen až moc ze soukromí.. No nakonec jsem to odklikl.
A vzpomenout jsem si na tebe musel, jinak to nešlo, vždyť ty mě svým čtenářským zápalem stále překvapuješ :-).


Nejdříve tedy gramofon (opět se po dopsání konce vracím zpátky :roll: ).
No když zvedneš ramínko ze stojanu a položíš jej na desku, nestane se nic. Musíš to ramínko zvednout, jít s ním jakoby přyč od desky, čímž se mechanismus natáhne a spustí, a poté se vracíš kolem stojánku k desce.
Po dohrání desky, kdy je jehla vedena svodovými drážkami do nekonečné smyčky se ten mechanismus automaticky vypne.
Když v půlce hraní zvedneš raménko a položíš jej na stojánek, motor pořád běží, abys ho vypnul, musíš s ramínkem jít ke středu desky.
Bohužel jak jsem psal je velmi přecitlivělý, takže se při 45RPM vypne i když teprve raménko nasazuješ na klasickou singlovku trochu rychlejším pohybem. U rychlosti 78 se to vypne hned, sotva s tím ramínkem pohnu..

Musím ale říct, že tenhle gramofonek by se dokonale hodil k Sonetu Duo. Nevím jestli úplně funkčnostně, když má nulové basy, ale hlavně svým vzhledem a velikostí. Tohle jsem však neměl jak vyfotit, už tak jsem při focení bojoval s nedostatkem místa.

No a nyní k magnetofonu.


To jo, já jsem z něj taky nadšený a děkuji, doufám, že vydrží. Hm, ono mi totiž přijde, že ten Philips to má už nějak nastavené tak, aby utlumoval tyšší frekvence (jestli možná kvůli snížení šumu z pásku?), protože když jsem si pro zajímavost přehrál kousek do počítače a podíval se na spektrum, tak bylo vidět výrazné slábnutí u výšek.
No, mám v plánu tady pak založit vlákno, kde ho představím v plné parádě a přidám i nějaký zvukový test, jen nevím jakou z kazet mám zvolit jako referenční.. Ale asi to bude tato, kde mám stále nahraný ten test z Dualu:
viewtopic.php?p=1129#p1129

-Audiotesty kaziet NSK-
Když už zmiňuju testy a Dual, tak mě doma před časem navštívil Teslák a pomohl mi ho zprovoznit, za což mu ještě jednou děkuji. Byla to naštěstí jen spálená pojistka, proto byl úplně mrtvý.
No bohužel je v něm asi něco špatně, protože v průběhu přehrávání se vnáší do zvuku nějaké bzučení, které zmizí buď náhle samo nebo ho vyruším tím, že párkrát vypnu a zapnu přehrávání.
Díky tomuto defektu není ani možné dál pokračovat v testech a že jsem je po svém návratu sem plánoval obnovit, což nejsou plané řeči.
V neúnosné hladině to totiž zní až takto, viz příloha - a i když ho pak vyruším (v tomto případě stačilo přepínání ruční volby typu pásku z Fe na Metal a zpátky), stále je prostě vidět, že tam mírně je. Co to způsobuje nevím, ale štve mě to, protože je to skvělá mašina. Tohle ale sám určitě neopravím.

Zde je ukázka ruchu, bzučení, které vnáší do zvuku sám Dual - hraní na prázdno:
No a zde je ukázka toho, jak tohle bzučení zaruší nahrávku (je to pravý záznam, ruch jsem tam nepřidával).
Záznam je sestřižen tak, aby hudba navázala, jen je tam malý úsek ticha pro zvýraznění střihu.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa jhradec »

No tak jsem si přečetl Tvou story. No nechal jsi se vyhodit z práce. Škoda. Tedy né škoda mizerně placené práce, která nebaví - škoda že jsi výpověď nepodal Ty sám. Pokud pomineme odstupné a příspěvky od pracáku zdá se to být jedno- ale není!! Když výpověď podáš sám - jsi toTy kdo určuje pravidla a řídí svůj osud. Nejsou to žádní Oni (On,Ona) kdo Ti babrá život. Dodá to sebedůvěry a elánu do další práce. No škoda- promarněná šance.
Pokud si pamatuju jseš vyučený elektrikář - nechceš se tomu věnovat- to bys rozhodně nebyl placený hůř, než pokladní v Lidlu?? A může to být i zábavnější a poučné.

K těm Tvým nákupům: desky, pásky jsou OK - možná i trochu závidím.
Magnetofon je minimálně krásnej. Zapojení nic moc spousta přepínačů, ale poctivých od Philipsů- tak snad v pořádku. Parametry zase nic moc- poplatné době vzniku. Co stála oprava je krutě nezajímavé- zajímavější je co se konkrétně měnilo a seřizovalo. Je totiž šance, že to po čase odejde zase. Pochvaluješ si vestavěné mikrofony a zároveň že motorek je slyšet - bude slyšet i v záznamu. Bude to chtít externí mikrofon(y).

Mám námět- jestli se nechceš pokusit o nahrávání s umělou hlavou- dnes se tomu říká binaurální nahrávka. Pak by na sluchátka ty ruchy z nádraží zněly úžasně.

Gramofon- ano je to dobová záležitost. Chápu, že Tě zlákaly ty čtyři rychlosti a přepínání jehel.

V uplynulém půlroce jsem pro jednoho známého opravoval 3 gramofony- vlastně 4 - jedna oprava se nepovedla.

S výchylkovými ( krystalovými- keramickými) přenoskami - všechno to hrálo mizerně.
A že k tomu nepotřebuješ předzesilovač taky není výhoda- potřebuješ vysokou vstupní impedanci- jinak to nemůže hrát basy. A výšky jsou omezené nízkou vlastní rezonanci a tím i nepřirozeně vynikne šum a prasknout na šelakových deskách zvlášť. Nechá se to trochu zlepšit zapojením “ nakrátko” - potom potřebuješ korekční zesilovač. Zlepšení je jasně slyšitelné, ale pořad je to na prd.
Je potřeba rychlejší přenoska. Nejlepší MC - ale i MM je ( za rozumnější cenu) taky velkým přínosem.
Navíc je k mání i standardní na šelaky.
Optimální je samozřejmě Laser turntable - v ceně nového automobilu.

O gramu snad někdy napíšu nějakou teorii.

No a ten NB- píšeš, že ve zdroji praská - zkusil jsi ho opravit? Většina takových vad se projevuje tak,
že je to vidět - někde je něco opálené - nafouklé atp.
Nevymlouvej se, že tomu nerozumíš - máš k dispozici databázi celého internetu - stačí jen chtít a začít. Samozřejmě, že napoprvé to půjde ztuha - když nezačneš tak zkušenosti nezískáš.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Ahoj, díky za příspěvek.
Ty tak já s tím vyhazovem upřímně nepočítal, spíš jsem si jen ten první den, co jsem to odeslal, dělal lehce srandu, že to tak možná dopadne. To že na to ještě ten den stihl odepsat jsem si už nevšiml, v práci byl frmol, tak jsem do mailu už nestihl koukat. Důvod tu nechci rozmazávat, ale na pracáku nejsem už nějaký rok, stejně jsem nikdy od nich nedostal ani korunu za tu dobu co jsem tam byl. A odstupné? To nehrozí, já byl brigádní otrok.
Ale jak říkám, nelituju toho a to všechno tam mi bylo v posledním roce tak odporný, že jakýkoli elán byl vyždímán už hodně dávno.
Jo jo, silnoproudař jsem vyučený a vím, že bych nebyl špatně placený jít do této profese, ale fakt, tohle není to, co bych zvládl a chtěl dělat. Nemám padesátku ani svářečák co slibovali a prakticky všechno se mi za těch skoro 10let už vytratilo z hlavy.

No pokud máš starší magič, třeba zrovna Sonet, jsou to vhodné pásky. Bohužel poslední dobou, když na ty Supraphony narazím, tak mívaji nějak deformovaný pásek - kroutí se, je pokřivený, zřejmě nějak vytahaný, což mě dost udivuje, když to je prakticky studiový 50µ pásek.. By mě zajímalo, jak by dopadl třeba obyčejný Emgeton, to by z něj byla snad nitka. Nechápu jak to dokázali tak doničit.
Každopádně jsem rád za všechny, i ty zničené, protože tam bývají pěkné nahrávky, což se mi mnohdy příjemně poslouchá :-).

Nojo, čudlíků má ten Philips spoustu, ale je krásnej. I když to není žádný drobek a rozsah zvuku taky není něco extra, tak mi to aspoň lehce vynahradilo marnou snahu získání walkmanu co chci. Pravda, nikam necestuju, tak bych nevyužil jeho potenciálu, ale líbil by se mi.
viewtopic.php?t=2037
A hlavně překonal i ten "Sony TC-158SD", jen ne velikostí VU metrů..
Zatím jsem to netestoval, zda je ten motorek příliš rušivý v záznamu, ale kdysi jsem hodně nahrával přes diktafon, kde ten motorek byl slyšet znatelně, takže jsem na to zvyklý. Mimo to, záznam zvuku pořizuji už jen přes digitální diktafon, který má reálné stereo a vysokou kvalitu, takže kdybych někdy využil záznam na tomto přes mikrofony, byl by to jen takový bonus :-).
Mám pocit, že tam nechal měnit gumičky a ozubená kolečka, která se prý měla v těchto přístrojích tendenci lámat. No rozhodně když jsem přehrával na něm kazetu, tak ji navinul teda dost pevně - že kotouček neprokluzoval, když jsem zatáhl za pásek.

No, kdysi jsem o tom něco letmo četl a že to prý má mít úplně jiný zvuk než jakékoli jiné stereo mikrofony. Ale pokud jsi poslouchal tu nahrávku z vlakového nádraží, tak si myslím, že to zní krásně věrohodně.
Už jsem se setkal i s tím, kdy byly zvukové balíčky nahrány hůř a přesto šlo o placené materiály.
Zřejmě máš na mysli něco ve stylu "Neumann KU100" že? Upřímně musím říct, že s tím by mě asi nebavilo nahrávat. Malou překážkou by už byla jen ta drobná cena :lol: :lol:.

U gramofonu jsem si té přepínací jehly všiml až doma. Ten mě k nákupu přesvědčil dobrou cenou, tím že je přenosný a hlavně že je stereo, ty 4 rychlosti byly už jen krásný bonus :-).
Já si myslel, že by tomu zvuku pomohla výměna jehly, ale přesto, raději bych ho nechal takto originální. Na digitalizace desek mám kvalitní bezmotorový gramofon, kde můžu přehrávat desky i na 16 otáček, byť tuto volbu rychlosti nemá. Jediné co mi v digitalizacích už třetím rokem brání je drnčící větráček v noťasu, který přenáší vibrace do gramce.
Jinak, že existuje v dnešní době i jehla pro šelaky jsem netušil. No ta moje přehrála šelaků, acetátů i zničených desek tolik, že by podle běžných měřítek audiofilů asi byla dávno zlomená, přesto její přednes je nádherně čistý a nezkreslený i u velmi náročných desek.

No laserový gramec bych bral asi jen jako kuriozitu, myslím, že bych si to neužil - že bych z toho neměl takový požitek jako z normálního gramofonu. Samozřejmě nemluvě o ceně :mrgreen: .

Dobře, budu se těšit na tu teorii.

No přímo v tom zdroji nepraská, když ho zapojím do zásuvky, zdroj připojím do noťasu a v tu chvíli kdy noťas začne nabíjet baterku, tak začne praskat v Hifivěži do níž mám zapojené repráky a tím jsem si toho všiml, protože jsem to slyšel z repráků a na hifině jsem viděl rožínání diod VU metru. Když jsem ho odpojil, praskání přestalo, když jsem ho znovu zapojil, praskání začalo. Tak jsem to radši nechtěl pokoušet.
Opravit? No, tenhle typ zdroje je zřejmě neopravitelný - nikde nemá jediný šroubek, zřejmě je zacvaklý a protože je z plastu, tak bych ho leda rozlomil.. Vlastně ani nevím, jestli jsou ty noťasové zdroje opravitelné, spíš si myslím, že jsou dělány na jedno použití.

No moje opravářské zkušenosti skončily u SM260, které jsem dodrbal plechy a stejně jsem se nedokázal dostat ke gumičkám. Proto než abych něco zničil, svou snahou to opravit, raději jsem těch pokusů zanechal :-|.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hudební příspěvek, č. 5

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No kdo by to čekal, dokonce i já jsem překvapený.
Je tu další hudební příspěvek, navíc hned druhý na jediné straně a i nyní s celou skladbou :-).
.
CIMG4777 – kopie (zlatá).JPG
CIMG4777 – kopie (zlatá).JPG (87.09 KiB) 3203 zobrazení




.-.
Žánr: Synthwave
Délka skladby: 06:40




No je to tak, máme tu další hudbní příspěvek, i nyní opět po zvukové nahrávce, navíc na jediné straně, což je i pro mě dost nezvyk a aby to stálo za to, je to v tuto chvíli ta opravdu nejčerstvější skladba :-).

V souvislosti s nedávno založeným vláknem zde:
viewtopic.php?t=3438
jsem se konečně dostal k vytvoření skladby pro Tesláka (kterého tímto zdravím) a od soboty jsem na té skladbě začal pracovat. Dokončena byla teprve dnes jen před několika hodinami, takže čerstvost je zaručena :-D.

Pravdou je, že je to zatím jen demo verze, protože jsem neměl dostatek materiálů jak jsem původně myslel. Snad to ale bude možno využít, jak Teslák plánoval a pokud ne, tak klidně vytvořím další.
Každopádně tak či tak, přeji pokud možno příjemný poslech :-).


Snad bych se jen ještě pozastavil nad jednou nepříjemností :? .
Když dělám na nějaké skladbě, mám okno programu otevřené stále, i když si dávám pauzu a práce může trvat i několik dní, je to pro mě pohodlnější díky případným návratům ve změnách. Projekt ale samozřejmě ukládám.
No, čas od času se mi stane, že mi v průběhu práce tento program selže, ano dost to..naštve, protože většinou musím začínat znovu - pro jistotu, kdyby se nějaká část vytratila. Někdy se to stane v půlce práce, někdy hned na začátku. Když se to stane na začátku, nepotěší to, ale je mnohem snazší začít znovu a s čistým projektem.
No, zde se stalo něco, co by prostě málokdo při tvoření mohl očekávat.
Až jsem měl celou skladbu hotovou a už jsem jen dodělával pár kosmetických detailů na koncích stop, tak před stiskem onoho pověstného CTRL+S jsem si ještě zkontroloval přehráním zvuk, zda ta úprava tak může být nebo to vrátím. V tu chvíli, jak již mnozí tušíte, mi přehrávání zatuhlo, ozval se systémový zvuk Upozornění, zčernala mi obrazovka (aby se to přehodilo vlivem přetížené RAMky na mírnější chod, který sotva bliknul, tak hned zase zmizel na běžný motiv) a já si v tu chvíli říkal, když jsem ještě čekal s černou obrazovkou "jestli mi selhal program s tou skladbou....". No po chvíli se systém probral a ukázal mi, že ano, opravdu selhal ten program v němž jsem dělal skladbu. Málem mě drblo.
Nevěděl jsem co si mám myslet. Jediné co mě napadlo, tak že budu muset prostě začít znovu.. Ale že to selže doslova na úplném konci, to prostě není možný.
Abych se uklidnil, odešel jsem na chvíli od počítače, ať "Hledá řešení problému".
Když jsem se vrátil, tak jsem potvrdil "Ukončení programu", který přestal pracovat a s očekáváním, že to bude v háji jsem to otevřel.

Zkusil jsem dát tomu šanci, takže namísto práce od nuly jsem všechny stopy, jednu po druhé, zkopíroval do dočasného okna, abych zkontroloval, zda je vypadený nějaký fragment zvuku. Při množství 19 stop nemusím říkat, že to byl záhul.
Avšak mě překvapilo, že se nic neztratilo, to nebývá zvykem při takovém pádu..
Bylo to divný, ale tak jsem to tedy exportoval a tento výsledek jsem si pak načisto přehrál. Zdálo se, že opravdu nic není vypadené a že to zní jak má.


Takže taková byla moje premiéra v žánru Synthwave.



A jak je tomu vždy, i zde přidávám klikací odkazy na předešlé části :-).
Hudební příspěvek, č. 1
Hudební příspěvek, č. 2
Hudební příspěvek, č. 3
Hudební příspěvek, č. 4
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Teslák »

Poslouchám,tohle zaslouží přinejmenším potlesk,ne-li obrovskou poklonu. Skladba má šmrnc,melodii a duši,rytmus ,rozhýbala mě. Trochu mi poslech kazí ten nízký datový tok. Ale to v tomto případě není podstatné.
Zase jak jinak než BRAVO!
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Pondelok, 27. Februára 2023, 20:58 Poslouchám,tohle zaslouží přinejmenším potlesk,ne-li obrovskou poklonu. Skladba má šmrnc,melodii a duši,rytmus ,rozhýbala mě. Trochu mi poslech kazí ten nízký datový tok. Ale to v tomto případě není podstatné.
Zase jak jinak než BRAVO!
Teslák: Moc Ti děkuji za takovou pochvalu :-). Že se ti to bude až tak líbit jsem nečekal. Moc děkuji.

Já vím, poslouchal jsem ten soubor před nahráním sem na fórum (hlavně kvůli kontrole) a je na ní dost znát ta komprese. No speciálně pro tebe ještě vytáhnu bezztrátovou verzi ve WAV, abys ji mohl pak použít v testech (pokud se ti bude chtít), to ale až přes e-mail.
No a pokud ji využiješ, tak se tu díky tobě pak nakonec stejně ještě objeví ve vyšší kvalitě, i kdybys pro to využil OGG (nebo jaký formát budeš mít v plánu) :-).

Nevím tedy, ale místy, když jsem si to pouštěl už hotové, tak mi to připadlo jako ten dobový Synth-Pop z něhož tento žánr Synthwave vychází (rozuměj, že ho napodobuje), a to jsem tam pár efektů ani nepřidal..


No a pokud budeš mít chuť i na nějaké další skladby, tak klidně napiš ;-)
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa jhradec »

Zase se zbytečně podceňuješ. Trochu poštuduješ a padesátku si uděláš - asi by stačil §5.
Pásky Supraphon mají jiný materiál - acetát to se nedá srovnávat.
Zapomněl jsem Ti pochválit žárovky. Ty koule závidím- jsou to myslím přesně ty co sháním- průměr 80 a 40- 60W.
S tím gramofonem- v podstatě jde o několik požadavků - jednak malé opotřebení desky, jednak dobrý zvuk, a jednak odolnost vůči rušení- i mechanickému - vibrace atd.
IMHO to tenhle nesplňuje ani v jednom bodě.
Na druhé straně je vzhledově zachovalý a pokud funguje dobře bude hrát takový dobový zvuk= bude hrát stejně blbě jako v době když byl nový. Tohle dovedu pochopit, jeden čas mne přitahoval zvuk supraphonských přenosek PS 16 (tuším) z padesátých let. Rezonanční vrchol na cca 8 kHz tomu dával typický zvuk.
Jen bych tu připomněl, že nejlepší přenosku na světě vyráběla v roce 1947 pražská firma BELTON- než jí sežrala TESLA. Samozřejmě na šelaky :D .

Ten zdroj k notebooku je samozřejmě v dělící spáře zalepený- k opravě není určen. To ovšem neznamená, že ho šikovný kutil nerozebere a neopraví. Nebo nepopraví- t.j. pokud bude neůspěšný.
Pokud je vadný - stejně ho nebudeš používat a při pokusu o opravu získáš minimálně zkušenosti, znalosti a šikovnosti. Případně demontuješ použitelné součástky. A v případě plného úspěchu to opravíš. Ztratíš maximálně trochu času.

Jo a tu umělou hlavu jsem předpokládal, že ubastlíš. Návod ( primitivní) kdysi vyšel v AMÁRU a na netu určitě bude novější a lepší.

Elektretové mikrofonní kapsle stojí pár šušňů- nebo je lze demontovat z nějakého šrotu. Vlastnosti jsou vesměs vynikající a jediná nevýhoda je nutnost napájení 4-6V -> kdysi plochá baterie, dnes nějaký LiPol.

Skladbu jsem vyslechl, ale hodnotit nebudu - není to můj šálek čaje.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Prečítal som to skoro celé a podobne ako Nstar - dnes som sa prichytil pri tom, že čítam knihu :D
Lepšíš sa Fox.
Tie vsuvky zo života tomu dávajú ... "Život"
A gratulujem nielen k nádhernému gramu a philipsu, ale presne akoby som čítal svoje myšlienky aj v prípade noťasu (otvory na hdd, ramky na pevno, vstavaná baterka ...).
Takže moc díky za tvoje príspevky, ktoré často nezvládam kvoli dĺžke prečítať, no tento ma fakt potešil. Prajem ti pekný deň.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Moc Ti děkuji za pochvalu :-).
A já si při těch vsuvkách ze života vždy říkám, jestli toho na sebe nevykecávám až příliš moc.. I tu s tou cestou při nákupu gramce jsem chtěl nakonec vynechat. A to nemluvě o tom závěru z práce, to jsem dost přemýšlel, jestli to vůbec zveřejňovat. No na druhou stranu co mi můžou víc udělat? Obvinit z pomluvy - to asi až kdybych tu dal i fotky ze skladu a navíc by to nebyla pomluva, ale pravda. Ale nebudu si kazit náladu..
Moc děkuji, pak se o nich rozepíšu jednotlivě, minimálně ten Philips by si to zasloužil.
Jo právě, když jsem psal o současných noťasech, tak jsem si vzpomněl na tebe, že jsi míval na tohle stejný názor. No zdá se, že toto zhnusení stále sdílíme.

Vůbec není zač, já děkuji, že jsi našel odvahu se pustit do tohoto mega-příspěvku ;-).

A ještě jednou děkuji.


-----


jhradec: To není ani tak o podceňování jako spíš o tom, že se mi to z hlavy vytratilo. Navíc některé věci co nás tam učili mě do hlavy stejně moc nešly, hlavně různé vzorečky, zapojování a v praxi jsem myslim pomalu nezvládl navinout motor - no na druhou stranu, ty nástroje pomocí nichž jsem to měl udělat byly v takovým stavu, že se divím, že spolužákovi se to celkem povedlo..
Sice jsem už několikrát dostal pěkných 220, když jsem se občas v něčem šťáral, ale k silnoproudařině mě to nějak netáhne, nevidím se v tom, nevím no.


A já furt přemýšlel jestli nedošlo ke komunikačnímu šumu.. Hlavně musíš dát pozor, že tyto pásky jsou už jen převlečené Agfa Wolfeny, nejde o klasický Supraphon L černý pásek - je to něco jako když si Panasonic nechal vyrobit audiokazety od TDK, sice to byly TDK, pásek byl TDK, ale potisk byl Panasonic. No více viz zde:
viewtopic.php?p=5480#p5480
Ty černé pásky Supraphon L bych rád koupil, no dnes se už moc neobjevují navzdory tomu, že je téměř nepoužitelný.

Ale pro jistotu, tím acetátem jsem měl na mysli přehrávání takových desek:
viewtopic.php?t=2242
Některé acetáty (desky), mívají i různě poškozený lak, takže to je pro gramojehlu dost hrubý povrch, to takové šelaky jsou ještě v pohodě.


Moc děkuji :-). No mě hlavně překvapily ty velké reflektorové světla či co to je. Když jsem to viděl poprvé, myslel jsem, že to patří na motorku, ale když jsem pak uviděl, že to má závit E27... Jinak jo, ty mléčné žárovky jsou pěkné, je to vlastně klasická wolframka (tedy není tam halogenka) a svítí příjemně teple - prostě přirozené světlo, ne to mdlé a mrtvé deroucí se z LEDek. No průměr nevím, ale jen 2 kusy tam jsou velké, ostatní jsou menší, ale krom 60W mám i 100W o stejné velikosti těch malých.. Teď jsem na ně radši pro jistotu koukl. Ale jsou tam různí výrobci, přesto vzhled stejný.
A proč je sháníš, smím-li se zeptat?


Ty požadavky na gramec, to je pravda, no můj pokoj to zrovna moc neumožňuje :roll: . Ale stejně, i kdyby ano, tak bych nechtěl mít gramofon jinde než blízko sebe - při přehrávání mě baví koukat i na samotnou desku. A rušení jako takové..no moje zapojení bys vidět nechtěl :-D. Ale párkrát jsem tu krkolmnou cestu už zde uváděl, tak si to možná pamatuješ.
Jo no, že stejně blbě, to mi popomnělo ten můj Blaupunkt Derby (22.560) - zvuk má sice překvapivě mohutný, jen dost výrazně šumí i když je ztišený, ale tak už prostě vznikl.
Já už jsem teda nějakou tu gramovložku viděl, ale tahle má dost nezvyklou spodní část.. To by mě zajímalo slyšet. No, 8kHz není sice zrovna moc, ale díky domácím nahrávkám přes kotoučák jsem měl možnost poznat i mnohem nižší rozsahy. Kolikrát to bylo až na hranici srozumitelnosti. A když se k tomu přidá ještě částečné zmagnetování, kdy zvuk hlasitostně kolísá v řádech desítek dB, tak to je teprv zážitek :mrgreen:. A že zrovna na takových páskách musí být ty zajímavější nahrávky..


Hm, no pokud je to nejen zacvaklý, ale i slepený, tak to bych ten zdroj asi nekuchl. No nevadí, vyhazovat jsem je stejně neměl v plánu, tak třeba někdy dojde na to, kdy to zkusím rozkřápnout (a s mou zručností by to bylo asi doslovně :-D ).


Jaj, tak to kdybych se pokusil o vlastní výrobu, s výsledkem bych asi radši nevyšel vůbec z domu :-D.
To je ta umělá hlava známá už tak dlouho, že to vyšlo i v Amatérském rádiu?
Já bych spíš potřeboval kontaktní mikrofony, ale výroba by u mě taky nehrozila. Ani nevím jak na to, protože bych to potřeboval s nějakým přichycením, abych to nemusel držet rukou a tím zarušovat zvuk.


S tou skladbou to nevadí, že nebudeš hodnotit. Chápu to :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"