SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny, kteří sem zavítali, jen bych vás nerad zklamal obsahem. Nejsem z těch, kteří by o sobě dokázali něco psát do příliš osobních detailů, prostě mi to nejde, a to i přesto, že jsem toho tady o sobě průběžně vyžvanil poměrně dost :-D - ale prostě nějak do hloubky mi to nejde, proto jsem se ani nebyl schopný do teď dokopat k popisu mého autorského profilu na webu Discogs.
Rád bych to zvolil trochu jako diskuzní vlákno ohledně mé hudby a fotek, avšak žádnou jinou vhodnější sekci jsem tu nenašel a do Nezařazených jsem to zase dávat nechtěl, tak doufám že nevadí, že jsem zvolil toto.

Co se týče nafocení mých sbírek, tak určitě netvrdím, že se do toho nikdy nechci pustit, ale určitým důvodem, proč bych to zatím nedělal je to, že to tu mám "maličko chaotické"..
Na okraj, jsem 93' ročník a su z Brna ;-). Ale aby se neřeklo, tak něco málo o sobě napíšu.

Jak většina z vás už ví, tak jsem sběratel všeho možného a nevadí mi ani velmi dramatický stav u některých věcí :-D.
Prakticky už jako malej jsem měl rádio-magič s pár kazetami, které se rozrůstali ze začátku hodně pomalu, postupně se to zvyšovalo, ale dramaticky se sbírka začala rozrůstat až teprve před několika lety. Nedlouho na to, co jsem měl kazeťák, se mi pod ruky dostal i gramec s něco málo přes 50 deskami hlavně s ČS hudbou 60. a 70. let, které jsou z ČS tvorby moje nejoblíbenější - a to hlavně díky kvalitní hudbě a ještě smysluplnými texty. Sbírka gramodesek se však oproti kazetám zvyšovala poměrně líp, tak to na mě působí spíš plynulým než nárazovým nárůstem, když tedy nepočítám občasné balíky čítající kupříkladu 100-250ks desek.
Kromě audiokazet a desek však sbírám i kotoučové pásky, poslední roky se však zaměřuji na ty studiové a hlavně AGFA WOLFEN.
Co se techniky týká, tak asi největší zastoupení mají právě kotoučáky, kterých tu mám celkem dost, bohužel však jen pár kousků je plně použitelných. Gramofony jsem poté míval takové ty destrukční v HiFinách nebo v jedné přenosné variantě z tohoto století, které však vůbec nedoporučuji (proto používám slovo "destrukční"), pak jsem si zprovoznil Tesla HC 58 (rok výroby: 22.6.1989) dokoupením jehly, ale po nějaké době se ztrhla gumička a od té doby ho mám odložený. Naštěstí nedlouho na to se mi podařilo sehnat za poměrně dobrou cenu (asi s letní slevou) gramec Omnitronic DD-5250, který bych neměnil.
Dále krom toho všeho sbírám i filmové pásky, nějaké origo CD, pohlednice, všelijaké žárovky, staré vypínače a zásuvky a mnoho dalších různých malých drobností, tedy pouze za předpokladu, že se mi podaří natrefit alespoň na přiměřenou nabídku.
S videokazetami jsem zatím skončil, protože se mi jich před pár lety podařilo sehnat asi 250 kusů.
No a hrubými odhady jsem aktuálně:
- u audiokazet asi překročil již 1000 ks s výrobou od konce 60. let po tu vyrobenou z loňska (značka FOX)
- nasbíral asi 2500 - 3000 gramodesek od let ±1905 do roku 2019
- nasbíral několik stovek kotoučových pásků s výrobou od 50. let (ne-li dříve) čítajících pár desítek kilometrů atp..



No a kromě sběratelství jsem prakticky závislej na hudbě, svým způsobem je to pro mě droga, sice zdravá a ideální, ale taky poměrně dost leze do peněz :-).
Hudbu poslouchám od mala. Silně amatérsky jsem začal s úpravami mých oblíbených skladeb ještě před prvním počítačem před 10 lety. Poté co jsem měl PC jsem se na něm začal učit, jak jsem objevil jeden perfektní program, začínal jsem stále silně amatérsky už i s remixama. "Silně amatérsky" proto, že ty svoje první mixy nedokážu nějak ani poslouchat a to jsem dost tolerantní. Postupem času jsem se však zlepšoval natolik, že některé své staré projekty poslouchám do dneška.
Konečně v roce 2014 jsem ale objevil jeden suprový web, kde jsem začal nakupovat materiály díky nimž jsem mohl dělat už vlastní (legální) tvorbu. Opět i zde byly začátky poměrně mizerné, hlavně kvůli nedostatku materiálů, ale ty se mi postupem času rozrůstaly a tak jsem měl větší volnost ve své práci.
Hodně jsem chtěl vydávat vlastní hudbu na deskách, což stále samozřejmě platí, ale jsem rád, že to nevyšlo hned, protože jsem se aspoň dokázal zlepšit.
Jenže potíž je, že výroba vlastních desek je stále poněkud v nedohlednu, tak jsem se před pár lety rozhodl, že prostě nějakou svoji tvorbu budu šířit veřejně a zdarma. I přes odpor k vydávání mé hudby na sterilních CD discích jsem musel přistoupit na kompromis, to protože nebyla jiná možnost jak šířit svoji hudbu bez dalších nákladů - vydávám ji tedy digitálně, bez nosičů což je dnes bohužel módou, ale krom komprimovaného MP3 zvuku jsem zvolil i bezztrátový WAV.
Rozhodl jsem se, že se neupíšu žádné nahrávací společnosti a rozhodně ani ne OSA a jim podobným, protože chci dělat hudbu a nakládat s ní podle svých představ a hlavně i proto, že hudba je od toho, aby se poslouchala a ne blokovala za účelem její ochrany a co největších zisků.

Dále mě dost baví i fotit a natáčet kde co. Díky tomu se mi podařilo za ty roky nasbírat desítky tisíc fotek včetně videí.
K focení mám takový postoj, že odmítám jakkoli upravovat svoje fotky v počítači - nehodlám nic retušovat, dobarvovat či jakkoli jinak dolaďovat, protože by šlo o podvrh a já nehodlám lhát - když je tam nějaká nedokonalost, tak ať tam je, když se mi to nepodaří vyfotit líp, tak se nedá nic dělat. Efekty jako ČB, sépie, HDR atp. zvolím už přímo na přístroji a tak jak fotka vyleze, tak ji nechám být.
Pouze třeba v případě použití nějaké fotky ke svému hudebnímu projektu bych velmi vzácně byl ochotný udělat úpravu kontrastu či barvy, ale to by šlo opravdu o vzácnost.
Jak jsem již naznačil, tak tohoto zájmu jsem se rozhodl využít v tom, že ke svým projektům budu dávat pouze svoje snímky. Vyjímky bude tvořit jen velmi málo tématických projektů, kde využiju snímky ze starých pohlednic či fotek a v případě i nějakých věcí, které nemám bohužel ani šanci vyfotit..


Do svých skladeb občas používám i vlastní reálné nahrávky, na to jsem si pořídil, tehdy dražší než je dnes, studiový diktafon Olympus LS-100, který se ale dokáže odvděčit perfektním rozsahem a díky tomu můžu dělat úpravy, které by s obyčejným diktafonem měly mizerné výsledky.
No a na focení mám Panasonic DMC-TZ5 (který musí do opravy), dále pak Casio EX-ZR700 a Nikon P900.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Diskografie

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Aktualita: Vlivem ukončení Uložta, jakožto webu pro sdílení souborů, je veškerá moje hudba aktuálně nedostupná. V případě zájmu o stažení mě prosím kontaktujte zde nebo případně do soukromé zprávy. Alternativní úložiště je stále v řešení.
Předem děkuji za pochopení.
----


Protože bych rád toto vlákno zaměřil na diskuzi ohledně mé hudby, abych tím navíc nemusel plnit jiná zdejší vlákna, tak zde bude v tomto hlavním a pravidelně aktualizovaném příspěvku moje diskografie zahrnující pouze vydané projekty.
Jen vydané proto, že nemá význam uvádět ty projekty, které chci vydat až teprve na vinylech.


V dalších příspěvcích tohoto vlákna sem budu občas přidávat nějaké vlastní fotky a hudbu, kde půjde buďto o Demo verze nebo možná i vyjímečně o plné skladby a proto zde musím uvést následující upozornění.

POZOR:
Všechny zde přiložené materiály (texty, hudba, obrázky atp.) jsou chráněny autorským právem. Jakékoli kopírování těchto materiálů je zakázáno !
WARNING:
All materials (texts, music, pictures, etc.) enclosed here are copyrighted. Any copying of these materials is prohibited !



I když to vypadá asi blbě, tak uvádět to musím, ale pro ty co jednají slušně to problém nebude :-).



Chci ještě dodat, že budu rád za jakoukoli odezvu, ať už bude pozitivní nebo negativní :-).
A samozřejmě nemějte obavy se na cokoliv zeptat, pokud budu moct, tak odpovím :-).
Jen tak pro zajímavost, hudbu aktuálně tvořím v asi 17 žánrech a se subžánry v téměř 30.



A nyní již moje diskografie.
01: Pour féliciter 2017
Jedná se o první projekt této série, který byl šířen jen mezi známými. Díky pozdějším zjištěním bych ho kvůli druhé skladbě nemohl vydat, protože by to bylo v rozporu s licencí na zakoupené materiály, takže nebyl zatím oficiálně vydaný.


02: Pour féliciter 2018
15.01.2018
Projekt č. 15 / Singl č. 3
Žánry: ChillOut, Ambient
2 skladby / Hrací doba: 10m 57s
Odkaz na příspěvek


03: Pour féliciter 2019
01.04.2019
Projekt č. 17 / Singl č. 4
Žánry: ChillOut, Orchestrální EDM
3 skladby / Hrací doba: 17m 56s
Odkaz na příspěvek


EDIT 01: dobře, uznávám, tohle zrovna nebylo pravidelně aktualizované :shifty:, tak to nyní napravím, s malým zpožděním :-D -24.01.2023-

04: Pour féliciter 2020
10.01.2020
Projekt č. 20 / EP č. 2
Žánry: ChillOut, Cinematic, Chillout Trap, zvukové nahrávky (úvod, závěr)
7 skladeb / Hrací doba: 45m 05s
Odkaz na příspěvek


05: Pour féliciter 2021
27.12.2020
Projekt č. 25 / EP č. 3
Žánry: Ambient, ChillOut, Chill Trap, Zvukové nahrávky a efekty
24 skladeb (6 skladeb; 18 zvuků) / Hrací doba: 57m 00s (35m 45s; 21m 15s)
Odkaz na příspěvek


06: Pour féliciter 2022
21.12.2021
Projekt č. 29 / Singl č. 7
Žánry: Ambient, ChillOut
3 skladby / Hrací doba: 27m 56s
Odkaz na příspěvek


07: Pour féliciter 2023
11.11.2022
Projekt č. 34 / Singl č. 9
Žánry: ChillOut
1 skladby / Hrací doba: 06m 44s
Odkaz na příspěvek


08: 4.3.21
12.12.2022
Projekt č. -- / Singl č. --
Žánry: Ambient
3 skladby / Hrací doba: 09m 01s
Odkaz na příspěvek


EDIT 02: tentokrát to aktualizuji relativně včas, ale stále je lepší ledovat nové příspěvky, kdybych to opět neupravil včas :-) -10.03.2024-

09: Rok Draka
10.02.2024
Projekt č. -- / Singl č. --
Žánry: Ambient
1 skladba / Hrací doba: 19m 30s
Odkaz na příspěvek


10: Pour féliciter 2024
10.02.2024
Projekt č. 31 / EP č. 4
Žánry: Downtempo, Electronica,, ChillTrap, Future House, Brazilian Bass, Trance, EDM
6 skladeb / Hrací doba: 48m 54s
Odkaz na příspěvek
Naposledy upravil/-a SilverFox•NSK v Nedeľa, 10. Marca 2024, 12:57, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Aktualizace přehledu mé diskografie.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

Hezky ses rozepsal SIlverFoxi :). Ten rozsah sbírky je tedy úctyhodný a určitě prostorově náročný. Ta tvoje záliba zasahuje téměř do každé multimediální i technické oblasti. Trochu jsem hledal nějaké foto k té tvé zálibě a nic jsem nenašel. Přidáš :?: :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Moc díky :-). No prostorově náročný to je, a celkem dost i právě proto jsem hned na začátku psal, že zatím nechci přidávat fotky mých sbírek, protože to tu díky tomu množství mám v pokoji trochu chaotický :-?.. Ono mít na to vhodný nábytek, tak by se to tu všechno vešlo bez potíží, ale teď to mám většinou po krabicích ve kterých mi to dorazí nebo si to přeskládám do nějakých jiných, ale to jen vyjímečně.
Tak snad nevadí, že se do focení zatím nechci pouštět :-|...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

Jo, to už jsi zmiňoval, že by jsi zatím tu sbírku nefotil kvůli neuspořádanosti, ale zkusit jsem to mohl :) . Ale vlastně nějaké fotky jednotlivý desek či přístrojů jsi už v různých vláknech postnul. Ještě jsem zvědavý co vymyslíš v budoucnu ve své hudební tvorbě ;) .
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo tak, rozumím :-). No snad to nebude trvat příliš dlouho..

Tak ono hotových projektů už pár mám a aktuálně i několik otevřených, ale těch co mám namyšlených jsou tuny...
Když to vezmu ze svýho pohledu, tak za posledních 5 let jsem se nejvíc věnoval hlavně žánru EDM a Ambientu. Samozřejmě tam byly i jiné žánry, ale ne v takovém zastoupení.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Fotografie, č. 1

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak bych tu přidal na začátek něco z nedávno pořízených fotek.

Jak už jsem psal, já fotky neupravuji v počítači, nechám je v takovém stavu v jakém vyjdou z foťáku a když už chci nějaký efekt, tak jej nastavím přímo na přístroji.
Zde jsem použil dva efekty: černobílý s velkým zrnem a pak umělecký HDR, který zachytí rozdíly ve světle a oproti běžnému HDR, které ten foťák taky má, je však zdůrazní do určité míry podle toho jak to nastavím.
Je tu však i jediná fotka, která nemá žádný efekt, ta má číslo "7600".


Tak a můžete hodnotit či kritizovat ;-). Jo a než začnete, tak do takových efektových extrémů chodím záměrně a vědomě :-).
CIMG7576-tyrkysová.JPG
CIMG7576-tyrkysová.JPG (150.14 KiB) 21209 zobrazení
CIMG7579.JPG
CIMG7579.JPG (139.37 KiB) 21209 zobrazení
CIMG7583.JPG
CIMG7583.JPG (115.88 KiB) 21209 zobrazení
CIMG7591.JPG
CIMG7591.JPG (119.28 KiB) 21209 zobrazení
CIMG7600.JPG
CIMG7600.JPG (93.74 KiB) 21209 zobrazení
CIMG7613.JPG
CIMG7613.JPG (134.15 KiB) 21209 zobrazení
CIMG7639.JPG
CIMG7639.JPG (142.83 KiB) 21209 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa oneeeee »

fotky sú pekné . kritizovať nemôžem , lebo umeniu nerozumiem.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Moc díky :-). Tak já to kritizování myslel spíš jako malou nadsázku, protože na jiném fóru, kam jsem dříve chodil a přispíval jsem se většinou dočkal celkem negativních hodnocení a když ne, tak alespoň toho jak případně fotit líp, což jako negativní nevnímám nebo vyjímečně nějaké pochvaly.

Tak já umělec nejsem nebo nevím jestli se za něj považovat :-). To co dělám, dělám proto, že mě to baví a dělám to podle sebe. A to ať jde o focení, natáčení, hudbu atp. Za názory jsem vždy rád ať jsou pozitivní či negativní, ale jen pokud jsou míněny v dobrém (to myslím obecně), ale i přesto tvořím podle toho jak se to líbí mě, protože kdybych to dělal podle ostatních, už by to nebyla moje tvorba.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa oneeeee »

ja takéto diela neokecávam. sám som za mladosti robil to isté . foťák som nastavil na horiacu pahrebu a čas som dal na 1 sekundu . to isté som robil aj keď boli blesky .
kamaráta som mal fotografa . učil ma . toto je jeho výtvor.
Prílohy
2.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa janvys »

oneeeee napísal: Pondelok, 29. Júla 2019, 00:35 ja takéto diela neokecávam. sám som za mladosti robil to isté . foťák som nastavil na horiacu pahrebu a čas som dal na 1 sekundu . to isté som robil aj keď boli blesky .
kamaráta som mal fotografa . učil ma . toto je jeho výtvor.
Pěkné! Zprvu jsem si myslel že je to Frank Zappa :)
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Rozumím, však v pohodě, já to psal kdyby měl kdokoli zájem napsat názor :-).
Jo no, tak ono to focení s filmem bylo vůbec mnohem pracnější, protože výsledek se člověk dozvěděl až po vyvolání a hlavně byl i dost omezený prostor.. Já sice začínal fotit na film a až po x letech jsem se dočkal digitálu, ale jako malej jsem byl rád, že aspoň vím co a jak, abych udělal aspoň fotku, takže o nastavování něčeho jsem ani netušil. Pak jsem měl nějaký plasťák, kde nic na nastavování ani nebylo..

Jinak pěkný. Já v něm viděl spíš mladýho Franty Kocourka, ale jo, i Zappa by na něho seděl :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"