Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa jhradec »

K tomu datovém toku -> na CC pro doma a mikropočítač se používal normální kazeťák a frekvenční modulace. Záznam s normální předmagnetizací. Kazety s výřezem a BOT/EOT značkou(dírkou) se nahrávaly podobně jako diskety včetně kódování winchester.Takže bez předmagnetizace. Originálky byly kontrolované na dropouty. Výřez i dírky jsem doplnil amatérsky a fungovalo to taky. Mechaniku - třímotorovou dělala zbrojovka a jmenovala se KPP 800. Na audio nepoužitelná.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ako milovník metaliek mám z tejto kazety veľkú radosť, Japonská verzia Maxell Metal UD pre rok 1990, je vlastne asi prvá v rade s týmto názvom pre Japonsko.
Prílohy
IMAG0404.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Nstar »

pekne, vyzerá to fantasticky, som zvedavý po odbalení, pekná je tá zelená pre metalky, to je nezvyklé
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keď to pôjde dobre, už do polnoci alebo do zajtra rána sa dočkáš celej poslednej várky kaziet na webe v rátane tejto.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Nstar »

ej tak to sa teším, a to bude ako aj s testami, to asi nie?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

nie klasický update čo mám rozpracovaný posledné dva týždne a už by som to mohol dokončiť dneska :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec napísal: Pondelok, 7. Februára 2022, 23:07 K tomu datovém toku -> na CC pro doma a mikropočítač se používal normální kazeťák a frekvenční modulace. Záznam s normální předmagnetizací. Kazety s výřezem a BOT/EOT značkou(dírkou) se nahrávaly podobně jako diskety včetně kódování winchester.Takže bez předmagnetizace. Originálky byly kontrolované na dropouty. Výřez i dírky jsem doplnil amatérsky a fungovalo to taky. Mechaniku - třímotorovou dělala zbrojovka a jmenovala se KPP 800. Na audio nepoužitelná.
Jo no, to je pravda. Sice jsem ho nikdy neviděl osobně, ale v ČSR se v letech 1985-87 vyráběla upravená (myslim monofonní) verze SM260 pod označením SP210/SP210T, kde to T značilo přidanou jednojehličkovou tiskárnu a v kombinaci s tehdy prodávanými Emgeton OP10 a OP20, kteréžto byly vlastně obyčejné kazety jen s krátkou délkou, to dává smysl.
http://oldradio.cz/sp210.htm
http://oldradio.cz/sp210t.htm

No já se před nějakým časem díval na pásky těch datových kazet s výřezem co mám ve sbírce a fakt jsem tam našel v pásku tu malou dírku, kdybych se na ni nesoustředil, tak bych ji přehlídl.
Na dropouty? A já myslel, že ta dírka v pásce sloužila ne jako zvukový, ale spíš jako optický spouštěč.

A je tedy pravda, že ty kazety s výřezem měly větší kapacitu? A když, nevíš kolik to bylo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"