Mirror test tape

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa oneeeee »

dal som sa ukecať a tak je tu druhá zrkadlovka .
problémy robia plasty . hlavne ich staroba . sú krehkejšie na opracovanie .
Prílohy
6.jpg
7.jpg
8.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa oneeeee »

tak orhore má pravdu . kazeta s vankúšikom robí problém .
kazeta bez vankúšika je v poriadku . čo kazeta to iné vedenie pásky .
obidve kazety sú TDK . vnútro majú rovnaké , ale na páskach je už rozdiel .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa EZ647 »

Čo kazeta to iný výlisok, nedá sa so žiadnou dosiahnuť 100% istoty. A potom ako ju moc poškodíme pri prerábke. Ďalšia vec ako sa tu píše, každá páska sa správa inak, možností je nekonečno, ale spraviť si zrkadlové kazety je určite lepšie než nič.
Vankúšik, tam mal Nakamichi v niektorých strojoch vraj nejakú klietku, ktorá vyraďovala vankúš z prevádzky, netuším ako presne, nevidel som , čítal som, na tapeheads.net plus Wilhelm spomínal že práve Nakamichi bolo pre nich peklo, aby svoje kazety Basf zladili aj pre ich stroje.
Čo sa týka kaziet bez vankúša, ak sa ku mne dostali nejaké ferro bez vankúša tak väčšinou ťah v poriadku, ale pásky vysoko leštené ako typ II alebo IV, alebo len superferro s kobaltom, konkrétne mám TDK CDing1 v horšom stave bez vankúša, no proste čo deck, to uteká z kladky. Ten prítlak tam má význam na stabilitu ťahu. V dual capstane je napnutie pásky riešené medzi kladkami.
Okrem toho ja som chcel tiež robiť takú kazetu ale bez zrkadla, totiž videl som mnoho fotiek a videií, kde stačilo pekne vyrezať časti plastov aby bolo dokonale vidieť na celú dráhu. Až sa mi niekedy bude chcieť, tak to urobím, haha :D
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa oneeeee »

Len som sa pobavil a aj som ich otestoval . Mám video aj z dvojdecku . Tam sa obidve pásky správajú dobre , lebo to nemá dual capstan .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ono tak potom vznikajú tie záhady, keď máš viac strojov, na každom nastavíš kolmosť, nahráš kazetu a predsa navzájom tie nahrávky nie sú dobré medzi strojmi, o to horšie s dolby C, ale nájdu sa kazety čo hrajú dobre na oboch. Každá páska s kazetou sa v každom stroji usadí mierne odlišne, ale na kvalite výšok počuť aj tie najmenšie odchýlky.
Takže všetka naša snaha je krásna, ale vždy sa len pomaly približujeme a zároveň oddiaľujeme k dokonalosti . Aspoň je o čom písať.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Piatok, 21. Augusta 2020, 23:21 Někde jsem ji tady taky dával,jak jsem ji zhotovil ,jen jsem to tu nenašel.A z čeho je to zcadlo?
Jen pro úplnost přidávám zmiňované vlákno od Tesláka.

https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=7&t=1758


Tedy pokud to je ono?
PS.: musíš zkoušet a vědět jak hledat, já to měl za necelou půl minutu :-)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Nedeľa, 23. Augusta 2020, 06:33 treba to zlúčiť dokopy .
Takže mám svolení přesunout toto vlákno do toho s názvem "Mirror test tape", co založil Teslák?
Raději se ptám, než se do něčeho pustím.



-----
Teslák: Aha tak, no já zkusil pojem "zrcadlová" a když to nic nenašlo, tak jen "zrcadlo" :-D. Ale taky jsem si pamatoval, že jsi to tu psal, tak mě to nedalo to nenajít.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa Teslák »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 23. Augusta 2020, 13:57
oneeeee napísal: Nedeľa, 23. Augusta 2020, 06:33 treba to zlúčiť dokopy .
Takže mám svolení přesunout toto vlákno do toho s názvem "Mirror test tape", co založil Teslák?
Raději se ptám, než se do něčeho pustím.



-----
Teslák: Aha tak, no já zkusil pojem "zrcadlová" a když to nic nenašlo, tak jen "zrcadlo" :-D. Ale taky jsem si pamatoval, že jsi to tu psal, tak mě to nedalo to nenajít.
Za mne určitě ano.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: zrkadlová kazeta - výroba

Príspevok od používateľa EZ647 »

silverfox: jop môžeš, presúvaj :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mirror test tape

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Sobota, 24. Augusta 2019, 17:48 Právě jsem dokončil mou servisní kazetu dle inspirace profi kazet se zrcadlem.Má drobné výrobní vady,tak uvidím,co to udělá.
Tak doufám, že se to podařilo, raději budu ještě potřebovat ujistit od Erika, zda je to správně.


A Teslák - je to jen návrh, nemusíš souhlasit, chci se ale zeptat, bylo by možné toto vlákno přejmenovat z "Mirror test tape" na "Mirror test tape - Zrkadlová kazeta (Vlastní výroba)"?
Já jen, aby to nebylo jen anglicky a když je to věnováno pouze těm podomácku vyrobeným, ale klidně to můžeme ponechat takto :-).

Ještě mi trochu nesedí, že je to zařazeno pod "Decky, kotúčáky..", ale to už je můj detailismus :-D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mirror test tape

Príspevok od používateľa EZ647 »

asi je to dobre
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mirror test tape

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Díky, tak to jsem rád. Můj slavnostně první přesun a ještě zdárně vyšel :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"