Typ 1 • Ferric

prosím vkladať ostatných svoje testy mimo tohto vlákna
Unique reviews vintage audio cassettes with samples (tests audio cassettes with samples)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

v pohode . nikto nie je dokonalý . ani pc . ten aj v lete zamrzne .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Prosimtě, nic se neděje, já taky nevím všechno a občas napíšu něco chybně - proto jsem se na začátku i za případné chyby omlouval.


Ale pozor, používat na CD se to nemá:
Filtr by neměl být zapojen při nahrávání z jiných zdrojů, například Compact Disc.

Je to sice fórový překlad, ale když nikde není jiná jazyková verze, tak to musí stačit:
https://translate.google.com/translate? ... rev=search


Mimo to, já se před nedávnem znechutil tím, že už neslyším nad 21kHz, ale jen něco nad 20.5kHz. Ale stejně určit frekvenci jen pomocí sluchu je, aspoň pro mě, nemožné. Jako mám je hodně naposouchané, takže přibližně bych to asi dokázal, ale stejně..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - někdy píšu rychleji než myslím, tak se to stane :) . To je sice fakt, že by se MPX neměl používat na nic jiného než jen FM tuner. Ale ne vše je tak jednoduché a někdy pomůže (i když je naladěny moc nízko) právě když se dostanou na vstup velmi vysoké kmitočty. Bohužel jsem ještě u žádného decku neviděl na vstupu Line In pořádný RC filtr naladěny výše (30-40kHz) a který by chránil přístroj před průnikem vf s různých vysílačů. Ale máš jinak pravdu, MPX je určen pro jinou věc.

Tak ty se trápíš, že už neslyšíš nad 21kHz??? Chlape tak to ti závidím. Já už se netrápím tím, že neslyším vůbec nic nad 16kHz :D . Pokud ten rozdíl není skokový, třeba po nějakém úraze sluchu, tak to člověk ani nevnímá jak to s věkem ubývá.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

síce už hodne mimo tému ... ale okolo roku 1993-4 vo Valaskej zaspal ožratý chlap na zábave v reproduktore. Ráno sa zobudil a počul len jednu frekvenciu - pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí ... Vždy sme na tom lepšie ako on - len to netreba preháňať s hlasitošťou. Vekom tie kiloherce ubúdajú samé. Ja tiež nedám viac ako 15,5 ... čo už. Preto mi stačí aj kazeta typu normal :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

8000 Hz - každý :lol:

12 000 Hz - pod 50 rokov

15 000 Hz - pod 40 rokov

16 000 Hz - pod 30 rokov

17 000 Hz - pod 24 rokov

18 000 Hz - pod 24 rokov

19 000 Hz - pod 20 rokov génius .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Tak já sice před lety měl obor silnoproudaře, kde nás vesměs učili nějaké výkresy furt dokola, ale když se obor blížil ke konci a slíbený svářečák i vyhláška 50 se nekonala.. Pak jsem chtěl jít ještě na slaboproudaře, ale měli plno, tak jsem se původně dočasně přihlásil na zkrácenou obchodku. Nakonec jsem ji doděla a na slaboproud jsem se vyprdnul.
Bylo mi totiž jasný, že se chci věnovat jen hudbě a ještě něčemu, co vypadá asi zatím nereálně..

No byl jsem poněkud nervózní a znechucený při tom zjištění.. Ono hudba je pro mě blbě řečeno droga, lépe řečeno život. Týden bez hudby, tak by mi asi začlo hrabat..
Ale radši hudbu než nějaký blbý cigára, chlast nebo drogy.

---
Kazetowich: No sakra, tak to se mu vyplatilo.. By mě zajímalo po jaké době začal slyšet. Pro mě byl jediný největší hluk v životě přelety stíhaček.

---
oneeeee: :-) to by mě zajímal zdroj této informace. Nějak netuším, že bych byl génius, ale je mě 25 a přesto stále slyším nad těch 20.5kHz, ale štve mě že ne víc jako dřív..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Pondelok, 1. Októbra 2018, 19:08 sprav si test
https://www.topky.sk/cl/13/1358672/Ako- ... -pocujete-
Ajo odtud to je..

No, to se jim nějak nepovedlo :-D. To video skončilo na 15kHz a pak to jen cvakalo - jasně že asi lidi při tomto videu neuslyší víc jak 15kHz, když tam už nejsou..
Já si ty zvuky generoval sám v programu a mám aspoň jistotu, že to něco přehrává.

Možná se to poškodilo konverzí videa, kdo ví, ale něco takovýho by měli mít stoprocentní, když píšou takový článek..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Pondelok, 1. Októbra 2018, 18:59Nějak netuším, že bych byl génius, ale je mě 25 a přesto stále slyším nad těch 20.5kHz, ale štve mě že ne víc jako dřív..
Takže je tady další můj obdiv - ten tvůj věk. Neznám nikoho široko daleko ve svém či jiném okolí, že by se v takovém mladém věku zajímal o analogovou techniku, kazety, kazeťáky či jiné podobné věci. Všechna čest a doufám, že ti to vydrží!
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

kojenec počuje viac , ale zase nerozumie hudbe . syn má 27 rokov a už sa chytá na pioneer. chýba mu už len kazeťák a cd. dcera rozumie iba mobilu a mp3 , čo s toho vylezie. hudbe nerozumie . tak aspoň niečo má po mne syn.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Tak to moc děkuji a opravdu si toho vážím.

Já myslím, že mi to určitě vydrží. Ono když jsem od 3 let měl malý gramec a pár desek, postupně jsem dostával sem tam nějakou další a až jsem si konečně začal sám kupovat desky, tak jsem si sbírku rozšířil na součastných 2500-3000 desek zhruba od let ±1905 po květen 2018 - co se týká roku vydání.
U audiokazet jsem odhadem asi na 1000 kusech.
VHS mám asi 400 kusů (lehce přes 100 originálek při rušení videopůjčoven a zbytek klasické nahrávací).
Kotoučových pásků velmi hrubým odhadem asi 500 kusů (z těch klasických většinou výukové pásky, ale pak jsem se zaměřil na studiové pásky, kterých mám nejvíc co se metráže týká).
Filmových pásků mám souhrnně asi 100-150 kusů (8mm většinou nějaké pohádky na kotoučích, několik málo 16mm filmů s různou tématikou a nejvíc 35mm filmů od kratičkých upoutávek a již zakázaných reklam až po půlky dvou různých celovečerních filmů).
Dále ještě k filmům mám i asi přes 7 beden (po 10 kusech) KP8 filmů - též výukové.
Poté už nějaké staré pohledy, negativy/pozitivy, origo CD singly a alba, diskety atp..


Rozhodně to ale nemyslím jako chlubení, jen jsem se rozepsal v rámci popisu mé sbírky.
Jo a rozhodně nemám důvod ani lhát či si vymýšlet, foto bych sem však přidávat nechtěl, protože přeci jen nemám pokoj zrovna v ideálním stavu..

---
oneeeee: Tak to je jasné.. No co víš, ono pokud ho stará technika neláká jen ve smyslu frajeření či "retro" stylu, tak tomu asi přijde na chuť. Tak já taky poslouchám hudbu v Mp3 formátu, ale jen přes starý mobil - těm mikroskopickým přehrávačům jsem nikdy nepřišel na chuť, když tam není ani pořádně vidět název souboru a vůbec i ten zvuk bývá otřesný.

Digitál je opravdu ideální při cestách, ale nikdy to nenahradí ten pocit, vzít si do ruky kazetu, kotouč či nejlépe vinyl a při poslechu sledovat ten nosič. CD si vezmu do ruky, dám ho do mechaniky a pustím..to je pocit jako když si stáhnu z netu třeba to samé ve WAV.. Ovšem zase i CD si občas koupím (jen z bazaru), protože tam je třeba hudba, kterou nikde jinde nemám šanci sehnat v kvalitě lepší než slabé Mp3.

Ale ne každý objeví kouzlo analogu, tak rozhodně není dobré pak dotyčného kvůli tomu odsuzovat (to myslím obecně).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

Tak to jsem proti tobě ve značné nevýhodě. Ty máš doma doslova království :) . Tolik médií jakéhokoliv druhu - úžasné.
Co se týče digitálu, tak se mu ani já samozřejmě nevyhnu. Nakupuju na CD rovněž tituly, které už nejdou sehnat jinak (stáhnout FLAC), či koupit v normálním obchodě. Takže jediný a zatím velmi spolehlivý zdroj CD je Discogs. Doprava je sice drahá, ale když se sejde více titulů, tak to celkem ujde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audiotesty kaziet NSK"