Typ 1 • Ferric

prosím vkladať ostatných svoje testy mimo tohto vlákna
Unique reviews vintage audio cassettes with samples (tests audio cassettes with samples)

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

015. TDK D90 • US, 2001-03

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: TDK
Modelová řada: D
Rok výroby: 2001-03
Trh: US
Délka: 90
Stav: Nová
Stav pásku: Nový, ze začátku nechtěně lehce poškozen
CIMG5776.JPG
CIMG5776.JPG (117.14 KiB) 8252 zobrazení
CIMG5777.JPG
CIMG5777.JPG (138.8 KiB) 8252 zobrazení
CIMG5778.JPG
CIMG5778.JPG (126.4 KiB) 8252 zobrazení
CIMG5779.JPG
CIMG5779.JPG (79.06 KiB) 8252 zobrazení
CIMG5779 – výřez.JPG
CIMG5779 – výřez.JPG (94.57 KiB) 8252 zobrazení


Když už jsem v jednom vláknu zmínil, že bych ji otestoval, tak ji tedy zařadím ještě do této várky testů.
Chci upozornit, že mám 4 stejné kazety a pokud je, tak rozbaluji tu v "nejhorším stavu" - může jít třeba o lehce poškozenou fólii, prasklý kryt či jiné nepatrné defekty a tu zachovalejší si nechám nerozbalenou.
Kazeta byla před necelými 2 lety pouze rozbalená, ještě jsem ji netestoval ani na Sony decku, takže je stále nová.

SUPER..není nad šikovnost a rázné přetáčení Dualu..tak se mi právě podařilo lehce zmačkat začátek pásky, tak na to prosím dejte pozor..

Zaváděcí pásek je matně čitý. Magnetický pásek je středně až tmavě hnědý a poměrně průsvitný - při prosvícení má sytě červenou barvu.
Na zaváděcím pásku mě zarazila zvláštní "mapa" velmi podobná povrchu jemné látky (jde podél pásku, nikoli zhora nebo šikmo) - možná to je na fotce maličko poznat. Zřejmě to má zlepšit čistící vlastnosti.

Jedinou nevýhodu vidím v absenci šroubků, ale to u každé kazety, která je nemá..


Tak TDK jako vždy dokáže udržet poměrně solidní zvuk i při nadměrném vybuzení.
Zvuk není nejostřejší, ale není ani nijak špatný.
Rozhodně výkonem potěší :-).



015. TDK D90 • US, 2001-03 • Nová • Typ 1.wav
nikolas/1_015_tdk_d90_us_2001-03_nova.wav
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na foto tej Ampex to skoro vyzerá že sa páska lepí o hlavy a navijak s capstanom neťahá tak dobre, a pomocná kladka pásku vyťahuje skôr než sa navinie.
Vzhľadom k tomu že mne sa ta páska prilepí po chvíľke úplne a stroj sa vypne, tak to nevyskúšam.
Podľa Wilhelma na tapeheads, tieto pásky používali polyuretán v spojive, ktorý viaže vlhkosť, páska sa stane rokmi lepivou a nič jej nepomôže, rovnako s tým mali problémy niektoré Agfy vraj, a do budúcna sa niečo podobné môže stať akejkoľvek páske.
Maxell UR poslednej generácie, katastrofálne držanie stopy a azimuthu, neskutočne zlá páska a to nie som sám čo to tvrdí, aj keď som osobne nahral len dva kusy tejto kazety. Tá 2002 s tou zemeguľou na fólií zahrá podstatne lepšie.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kolísanie na tej Daiso je klasický problém správneho vedenia pásky cez kazetové puzdro, kladky a hlavy, robí to pomerne dosť kaziet aj mne, a u dual capstanu je to obzvlášť kritické na kvalitu kladiek, stavu gumy a celkového nastavenia.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

Mám tu samou doma, ještě nerozbalenou. Vyzkouším. Ta cesta přes hlavy je bohužel velmi kostrbatá - nahoru dolů. A pokud pásek má lepivé vlastnosti, tak nepomůže nic.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo no, tak aspoň, že to relativně zvládlo dokončit ten test. Škoda no, je to pěkná kazeta..

Hm, zajímavý. Moc mi to ale neobjasnilo to, proč je tak pomlouvaná, když dokáže zahrát mnohem líp než kazety starší a kvalitnější? Jasně, TDK DS-X má hlasitější výstup než nahrávaný vstup, ale jinak hrají stejně ostře a nezkresleně i při takovém vybuzení. Takže proč je teda tak špatná, když výsledky (aspoň mě) zní dost dobře?

Tak ta starší Maxellka UR z 2002 roku sice má trochu ostřejší zvuk, ale to bys sám podle sluchu asi posoudit nedokázal..i když si teď přesně nevzpomínám do kolika kHz vlastně slyšíš.

No já nevím, podle mě je ta cesta v pořádku, radši jsem to i odfotil do vlákna s tímto magičem. Že by tam bylo něco křivě nebo špatně vůbec není znát..


orhore: Kterou kazetu konkrétně myslíš? Já jen, že mám pocit, že jsi tam napsal k víc kazetám :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: hej na tvojom teste vyznela dobre, možno aj záleží na šarži
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jako že myslíš, že kdybych testnul tu co se momentálně prodává v obchodech, že bude špatná? Já teda netestoval všechny, ale stejně je to várka z roku 2012, takže tam toho v průběhu moc změnit už nemohli.. Páč kdyby měli zásoby kvalitních pásků, tak by se krom UR třeba prodával krátce i jiný vyšší model či dokonce i typ..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekne fotky. Pouzivas to co Ez?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Díky za pochvalu :-).
Co myslíš?
Já mám Casio EX-ZR700 a nově i Nikon P900, ale dokud nebudu mít násadu na objektiv, tak budu detaily furt fotit tím Casisem, který na všechny zdejší fotky používám pravidelně. Nikon je bohužel prasácky udělaný, takže komprimuje extrémně fotky, tak s ním taky toho moc nefotím, ale to odbočuji..

Ta s detailem na pásek je pouze vyříznutá z původní horní fotky - což můžeš vidět i v názvu souboru těch fotek (pořadové číslo snímku).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Už sa to tu aj preberalo - ja mám dojem, že neodbalené kazety sú na tom čo sa týka starnutia horšie - ako málo použité, ale vetrané - odbalené.
Ale je to len subjektívny dojem, ktorý ťažko dokázať - to by sa musela porovnať tá istá šarža. Čo dnes asi nie je už možné.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Teslák »

Ten detail je obrovský,jsem dlouho zíral na ten kartáček,než mi došlo ,že to je kartáček.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak z konkrétní šarže by to bylo nemožný i kdysi, to bys musel cíleně před 20 lety koupit aspoň dvě stejný kazety, jednu nechat zabalenou a druhou odbalit a používat. Ale málokoho napadne mnohaletý projekt.. - bez urážky.
Co se týká jiné šarže a skladování, avšak stejného modelu, tak to už problém není.



Teslák: No je to vlastně ta samá fotka jako ta předešlá před tím detailem - jde jen o výběr v místě fotky v plném rozlišení - takže se nejedná o žádné umělé zvětšení.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audiotesty kaziet NSK"