Typ 1 • Ferric

prosím vkladať ostatných svoje testy mimo tohto vlákna
Unique reviews vintage audio cassettes with samples (tests audio cassettes with samples)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

Doufám, že než se stane to, že všechny pásky už budou nepoužitelné, tak už budu na věčnosti.... :|
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

až tak rýchlo ako my , to nestárne . pásky , ešte nejaké to desaťročie , vydržia .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa AdmineR »

sipote vs emgeton = sipote o hodne lepšia (ide vyššie, je to omnoho čistejšie - nevznikajú tam parazitné frekvencie ako pri Emgetonke - tá ich má veľmi výrazné)
FXi nová má problém na výškach - nejde tak vysoko a triešti sa to tam poriadne - je iste horšia ako sipote. Tiež nejde tak vysoko ako Sipote. V skreslení mi prídu viacmenej rovnaké sipote aj fxi.
Sony hf fake eu - pomerne frekvenčne vyrovnaná - menšie parazitické fr. - celkom čisté - menšia vybuditeľnosť - v limitoch nie také výrazné skreslenie, skôr mäkký cut.
EIC dynamic - parazity sú na stredoch, ale celkovo ich nie je toľko, nejde tak vysoko, no vyššie ako predošlá. Slušná vybuditeľnosť. Skreslenie na limite počuť, ale nie je to ako pri prvých dvoch.
TDK-DS-x pomerne silné parazitické frekvencie, slušná vybuditeľnosť, výšky kolíšu asi od 13-14 kHz, na basoch horšia separácia kanálov, Skreslenie v limitoch je mimo vnímania - vplyv vysokej vybuditeľnosti. Znesie vcelku dosť.
Verbatim - silné parazity na nižších stredoch, vybuditeľnosť menšia ako TDK - skreslenie väčšie
Dľa mňa víťaz TDK DS-X 90 us 92-97 used ... ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Neviem či sa jedná o správny výraz, ale to čo ja si predstavím pod pojmom parazitické frekvencie, sú interferencie, ktoré vznikajú ako ozvena z rôznych iných frekvencií a na grafe sú na každej jednej páske, potom pri postupnom zvyšovaní frekvencie to na páske robí ten efekt ladenia dlhých vĺn, ak sa autor testov nebude hnevať, hodím sem screeny pre porovnanie. Rozdiely medzi jednotlivými páskami sú hlavne v úrovni pokrytia jednotlivých frekvencií, ale parazity sú tam stále a na každom decku, pri každom dolby atď. Dokonca som mierny výskyt týchto javov videl aj na hifi VHS čo som ešte technicky nestrávil.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Použijem časť z referenčnej nahrávky SIlverFoxa, úsek kde sa postupne zvyšuje frekvencia singálu od najnižšej po najvyššiu:
Na obrázku frekvenčné spektrum pôvodného signálu je úplne , resp takmer čisté od dola smerom hore:
notape.png
Záznam na pásku, vidieť šum, a hlavne nové frekvencie ktoré pribudli čoby parazitné, v realnom čase na spektograme to skôr pôsobí ako vesmírne vlny :)
tape.png
Tým chcem povedať že signál ktorý raz prejde páskou, je zmenený, teoretizujem že je to kvôli princípu záznamu na pásku, možno bias signálom, možno všeobecným princípom, ale je to na každej jednej páske a formáte. Zvuk je iný, možno príjemnejší, inak zafarbený, ale rozhodne to už nie je pôvodný zvuk. Vedel by som poskytnúť aj iné ukážky aj reálne, ale bojím sa že to vrhá zlé svetlo na naše hobby :)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa AdmineR »

možno sa práve dostávavame k jadru pudla - otázne je, či chceme poznať krutú pravdu :lol:
Jedna vec je muzika, druhá grafy ... ehm.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám tých krutých právd viac na túto tému, ale pre mňa je to celoživotná láska, ktorá nehrdzavie, pretože kazety sú z plastu a páska už hrdza v podstate je :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

AdmineR napísal: Sobota, 29. Septembra 2018, 20:38 možno sa práve dostávavame k jadru pudla - otázne je, či chceme poznať krutú pravdu :lol:
Jedna vec je muzika, druhá grafy ... ehm.
Ale tie grafy to je tam počuť a to sakra hodne moc, v bežnej hudbe to nie je tak do uší bijúce , väčšinou.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa AdmineR »

takže tvrdíš, že tie parazity budú a sú aj pri najlepších kazetách - že to je proste vec tejto technológie hej ?
Pretože ak je to tak, nemá ďalej zmysl o nich písať - budeme to brať ako samozrejmosť - aj keď by sa mali spomenúť aspoň v skratke vždy ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pokiaľ si vlastne nemyslel dropy, tak tu už si musíme len spraviť jasno vo výrazoch, ale to čo je na grafe, to je fakt, to bude všade, ale bude sa mierne líšiť rozloženie tých nových frekvencií aj podľa decku, to som skúšal doma už skôr. Potom niekedy postnem grafy tohto úseku aj pre VHS a MD a iné blbosti čo má napadnú.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa AdmineR »

nie dropy, ale presne ako píšeš - tie novo pribudnuté frekvencie.
Oni vlastne pribudnú z "ničoho" - nemajú tam čo robiť, ale v hudbe zrejme oni prispievajú k obohateniu a farbe - na úkor tej "digitálnej" a tonálnej čistoty - povedané laicky blbo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Má to aj pozitívny účinok, ak nahraješ mp3 128kbit ktorá končí 16kHz, tak na páske budú špičky a ďalšie nové veci po celej dĺžke spektra. Tak ma napadá, máš nejaký vhodný player do pc na hudbu? Niečo čo pekne zobrazí spektrum.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audiotesty kaziet NSK"