SilverFox•NSK - Ostatní

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
protože sbírám opravdu hodně různých věcí, tak zakládám i toto "sběrné" vlákno, které bude věnované právě těm různorodým věcem, které nemají v mé sbírce velkého zastoupení.

Aby v tom zde byl pořádek, budu nazývat předměty příspěvků úměrně jejich obsahu, tím pádem by se v tom pak mělo dát i pohodlně hledat.


Nejvíce zastoupeny jsou v mé sbírce gramodesky, kazety a kotoučové pásky. Deskám se věnuji v jednom vlákně (odkaz níže), pro kazety pak založím další vlákno, ale u kotoučů zatím nevím, to možná budu vkládat i sem, protože ty se mi moc nedaří shánět.

Naopak to, co se zde může objevit jsou příkladem filmové pásky, originální či prázdné CD a DVD, pohlednice, všelijaké žárovky, staré vypínače a zásuvky, elektronika a mnoho dalších různých malých drobností.


Pokud budete mít zájem, můžete se podívat na vlákno s deskami zde:
SilverFox•NSK - Gramodesky

A na vlákno v sekci Představení členů fóra, kde se o své sbírce taky rozepisuji, zde:
SilverFox•NSK - nejen o hudbě
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Prázdné CD aneb "decentní" zásoba (část první)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hned na úvod bych začal nedávným nákupem, jenž byl i příčinou dnešního založení tohoto vlákna.


Jak mnozí možná zaregistrovali, nedávno jsem tu dával možnost členům ze Slovenska, kteří by měli zájem o nějaké prázdné CD či DVD, aby napsali co chtějí, aby se zbytečně nemuselo platit poštovné třeba jen kvůli pár kouskům. No nakonec se přihlásili jen dva členové.


Už tři roky jsem plánoval pořízení jednoho balíku 100ks černých CD, kterých moc nemám* a líbí se mi, ale klasicky mi bylo blbý, aby v balíku byla jen tato jedna věc, tak jsem prohlídl jejich webovky a objevil jsem i pro mě nové věci. Takže jak se mi při takových příležitostech stává, z jedné věci je nakonec balík obsahující hromady dalších :-D.
* spíš než moc, tak jsem jich měl opravdu minimum, celkem asi 7 kusů.

A protože je toho opravdu dost, tak to musím rozdělit do dvou částí.



Zde je pakl obsahující 100 kusů těch dlouho očekávaných stříbrno-černých disků. Bohužel došel v poněkud nevhodném stavu - při přepravě to fólie neudržela, roztrhla se a odnesly to i dva ze tří zubů jenž uzavírají box.
CIMG9681 – kopie.JPG
CIMG9681 – kopie.JPG (106.79 KiB) 13539 zobrazení




Zde jsem objevil pro mě celkem dost pěknou zajímavost - černé disky s možností potisku. Já sice takovou tiskárnu nemám a ani jsem je neměl v plánu potiskávat, ale líbí se mi to, jak je jedna strana čistě bílá a druhá je černá.
Vzal jsem si tedy 3 balíky po 25 kusech.
CIMG9684 – kopie.JPG
CIMG9684 – kopie.JPG (115.36 KiB) 13539 zobrazení




Toto vlastně taky patří k novince, kterou jsem objevil až při prohlížení webu. Má jít o disky s designem gramofonové desky s malým prostředkem, kde je logo výrobce a samozřejmě černou zápisovou stranou.
Tohoto jsem si vzal jen jeden pakl po 50 kusech.
CIMG9685 – kopie.JPG
CIMG9685 – kopie.JPG (99.77 KiB) 13539 zobrazení




Jak jinak, další novinka :-D. Takovou bych ale nečekal. Jde o disky s designem gramofonové desky, černou zápisovou stranou, ale malým středem, který je určen pro potisk. Tato zajímavá volba designu s možností potisku tak u mě hned vyvolala představu gramodesek známých jako White Label - tedy třeba zkušební deska, která nemá nijak potištěnou etiketu a ta je tedy ve velké většině bílá.
To mě nedalo a vzal jsem 2 pakly po 50 kusech.
CIMG9686 – kopie.JPG
CIMG9686 – kopie.JPG (119.5 KiB) 13539 zobrazení




Další zajímavost. Při této ceně bych jich vzal klidně víc, ale internet mi moc nepomohl ve zjištění, zda jsou na 100% černé a jaký mají zepředu design. Vypadají celkem pěkně, tak možná udělám v blízké době ještě malou doobjednávku.
Vzal jsem si tedy zkušebně jen 2 balíky po 10 kusech.
CIMG9688 – kopie.JPG
CIMG9688 – kopie.JPG (129.32 KiB) 13539 zobrazení
CIMG9687.JPG
CIMG9687.JPG (130.89 KiB) 13539 zobrazení




Hm, no tyto jsem vzal vlastně už jen jako dodatek, protože jsem dle produktových fotek myslel, že mají potisknutou tu papírovou obálku - a něco takových jsem nikdy neviděl, tak jsem na to byl zvědavý a bohužel zjistění bylo takové, že ji mají jen klasickou bílou bez jakéhokoli potisku.
Vzal jsem tedy jen 2 balíky po 10 kusech.
CIMG9689 – kopie.JPG
CIMG9689 – kopie.JPG (109.24 KiB) 13539 zobrazení




Jo, nad tímto jsem váhal, ale vzhledem k tomu, že je už v normálních obchodech (Globus, Datart, Euronics, Electro World, Elektro Spáčil atp..) celkem vymeteno a pokud, tak se nabízí vesměs jen ty základy (v případě Okay za ohavné částky), tak jsem si přibral i tyto disky. Mělo by jít o obyčejné disky s možností potisku. Se značkou Intenso jsem neměl problém v případě CD-R ani DvD-R.
Vzal jsem tedy jen jedno balení po 25 kusech.
CIMG9690 – kopie.JPG
CIMG9690 – kopie.JPG (118.83 KiB) 13539 zobrazení




Protože RW disků jsem si neměl moc šancí užít, páč byly na mě vždy drahé, tak jsem si přibral tyto (prý poslední) dva balíky navíc i barevných disků. Až teď jsem si všiml, že nejsou stejné...
Mám tedy poslední 2 balíky po 5 kusech.
CIMG9693 – kopie.JPG
CIMG9693 – kopie.JPG (125.1 KiB) 13539 zobrazení




Když už jsem byl v tom nákupu, tak jsem si přibral jen tak do sbírky i dva kousky CD-RW od Sony, které jsem v obchodech viděl asi tak před 5 lety (ne-li ještě dřív) a klasicky jsem si je nemohl moc dovolit.
CIMG9694 – kopie.JPG
CIMG9694 – kopie.JPG (127.27 KiB) 13539 zobrazení




Zde je tedy konec první části. Za chvíli přibude pokračování :-) ;-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa orhore »

To je docela příjemný vzhled co simuluje gramodesku. Budeš i testovat vypalování? Protože to mě u disků zajímá nejvíce.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pár kusov by si z toho predal?
Dokopy asi 20 ks by som vzal (CD-R) - ešte neviem ktoré - lebo načo špekulovať ak nemieniš predať :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa janvys »

NSK by mohl s přehledem zaplnit regály nějaké prodejny a vydělat $$$$$
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Prázdné CD aneb "decentní" zásoba (část druhá)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No a nyní pokračování :-).


Jako v případě těch Sony, když už jsem byl v nákupu, tak jsem přibral i tyto RW, jen tak a abych si maličko rozšířil sbírku přepisovatelných disků.
Vzal jsem tedy jen 3 kusy.
CIMG9695 – kopie.JPG
CIMG9695 – kopie.JPG (135.8 KiB) 13524 zobrazení




Hm, toto jsem vlastně vzal jen kvůli tomu, že to byly poslední dva kousky, jsou to malé disky a navíc nevím, jestli bych měl někdy šanci je ještě sehnat. No a taky kvůli tomu, že je Erik nemá ani na webu. Původně jsem díky obrázku na webu myslel, že je to balení po více kusech, což jak jsem zjistil, nebylo.
Byly to tedy poslední 2 kusy 8cm disků.
CIMG9696 – kopie.JPG
CIMG9696 – kopie.JPG (134.45 KiB) 13524 zobrazení




Zde jsou ty starší CD-R značky Multidisc s kapacitou 74min nebo 650MB. Celkem mě zaujaly, protože disků s kapacitou menší než 700MB/80min jsem měl závratné množství asi 2 kusů.
Omylem se mi podařilo při objednávání udělat chybu a tak jich aktuálně mám 20 kusů - ale u mě se neztratí ;-).
Pepst si zamluvil 1-3 kusy, tak jsem vzal 3 (ale klidně můžeš vzít míň než ty 3) a EZ647 si zamluvil kousek jeden :-).
CIMG9697 – kopie.JPG
CIMG9697 – kopie.JPG (129.76 KiB) 13524 zobrazení




Nevím na co jsem se těšil víc, jestli na ty černé nebo tyto vizitkové a 8cm CD. No prostě tohle jsou pro mě vánoce :-).
Vizitkové CD jsou pro mě artikl naprosto nesehnatelný, takže tyto společně hned s těmi prvními černo-stříbrnými jsou pro mě věc, kterou jsem si plánoval koupit už před těmi třemi roky. A to, že jsou tyto CD potisknutelné je jen bonus :-).
Jen je pro mě velká škoda, že cena těchto disků byla poněkud vyšší, jinak bych jich vzal klidně 50 kusů..
Kapacitu mají necelých 5min nebo 50MB.
Vzal jsem tedy 20 kusů, které byly v malých sáčcích po 10, bohužel však v jednom bylo jen 9 kusů, takže jich mám celkem 19.
CIMG9699 – kopie.JPG
CIMG9699 – kopie.JPG (108.12 KiB) 13524 zobrazení




Tohle byla pro mě taky poměrně nedávno objevená věc.
Nejen RW, ale i 8cm CD byly pro mě poměrně nesehnatelné, takže jsem taky neměl moc šanci si jich užít. V obchodech se jednu chvilu nabízely 8cm Memorex CD-R a CD-RW, těch se mi ale bohužel podařilo koupit dohromady asi 8 kusů, protože se poměrně nečekaně vyprodaly..
Kvůli už tak vysoké částce za objednávku jsem se smířil s menším množstvím.
Takže jsem vzal jen celkem 15 kusů - klasické stříbrno-bledě zelené.
CIMG9701 – kopie.JPG
CIMG9701 – kopie.JPG (148.03 KiB) 13524 zobrazení




I tyto byly pro mě byly celkem novinkou - 8cm CD s možností potisku.
Těchto jsem si vzal celkem 25 kusů - potisknutelné bledě zelené.
CIMG9703 – kopie.JPG
CIMG9703 – kopie.JPG (128.06 KiB) 13524 zobrazení




No, u těchto jsem váhal zda jsou taky černé a Erik zrovna nebyl po ruce, aby mi při objednávce pomohl, tak jsem vzal raději jen jedno balení. I když jsem je nerozbaloval, tak jsem dnes zjistil, že jsou zřejmě základní, jen s designem desky. Ale středová část je z těch co se mi líbí, takže mi to nevadí.
Kvůli většímu množství zaručeně černých CD jsem tyto bral spíš jen jako bonus.
CIMG9704 – kopie.JPG
CIMG9704 – kopie.JPG (118.63 KiB) 13524 zobrazení




No a samozřejmě jsem už zhruba ty 3 roky chtěl i nějaké ty kazety, ale tyto tam tuším nebyly už tak dávno..
No každopádně je to pro mě bezva - mám totiž nedostatek prázdných kazet a nějaké pásky mi přebývají a jako poměrně velký bonus je pro mě i to, že tu čistící pásku můžu využít jako zaváděcí do těch kazet, které jsem v dětství pižlal, upravoval atp..
CIMG9706 – kopie.JPG
CIMG9706 – kopie.JPG (137.14 KiB) 13524 zobrazení




Tož, to je závěr :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: No až někdy rozbalím ty balíky, tak samozřejmě přidám dodatečně i fotky, aby to bylo vidět, ale zatím to kuchat nechci :-).
Jinak testovat CD.. No, to je pro mě věc poněkud neznámá, já se ve vypalování nějak extra nevyznám, před pár lety jsem zjistil, že bych měl vypalovat spíš tou střední cestou a ne nejrychleji, ale jinak fakt nevím jak to testovat..



Kazetowich: Že sa ozýváš zrovna ty :!: :-D. Tebe jsem s tím prudil asi přes tejden a ještě jsem zdržoval i to, kdy se pustím do objednávání, abys měl víc času.. Když jsi nepsal, tak jsem už dál čekat nemohl.

Tak tohle je pro mě nákup ve stylu toho, že netuším jestli bych třeba za další 3 roky ještě někde toto našel, takže samozřejmě jich nechci moc rozdávat - tedy přeprodat, ale trochu z nějakého balení možná..



janvys: No, tolik toho zase není :-), ale je pravdou, že zásilka vážila 12 kilo..
Jinak já nejsem z těch, co by něco koupili za málo a přeprodávali to za vyšší cenu - nemám rád zlodějský překupníky a nechci klesnout na jejich úroveň.
Zlodějský píšu proto, že znám i slušného překupníka, tak nechci házet i ty slušné do jednoho pytle, byť jich je bohužel málo.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa pepst »

Aké sú ATIP kódy tých médií?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pepst: Che, to se ptáš moc :-D. To bych musel někde vyhrabat ten program co mi posílal Erik..tedy pokud mi ho posílal. A taky bys musel upřesnit který nosiče konkrétně myslíš.
Hm, tak koukám, že mi ten program neposílal.. Co jsem se díval po tom programu, tak nějak nedůvěřuju tomu, co mi vyhledávač nabídl, mimo to je v tom šílenej bordel a odkazuje mi to na víc programů..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pepst: Hm, tak mě to nedalo a ještě jsem chvíli hledal ten program.. Jedno jsem zkusil stáhnout a snad je to v pohodě, jen to je asi novější verze, páč má trochu jiný název - to je to co mě zmátlo.
Podle obrázku co udělal Erik jsem se proklikal na danou záložku a snad je to ono. Je to výpis toho 650MB Multidiscu.
Nero CD-DvD Speed.01 - Audio Multidisc (74min, 650MB) – kopie [L460, P460, N150, D180].png
Nero CD-DvD Speed.01 - Audio Multidisc (74min, 650MB) – kopie [L460, P460, N150, D180].png (155.59 KiB) 13502 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa pepst »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 24. Septembra 2019, 21:17 pepst: Hm, tak mě to nedalo a ještě jsem chvíli hledal ten program.. Jedno jsem zkusil stáhnout a snad je to v pohodě, jen to je asi novější verze, páč má trochu jiný název - to je to co mě zmátlo.
Podle obrázku co udělal Erik jsem se proklikal na danou záložku a snad je to ono. Je to výpis toho 650MB Multidiscu.
Nero CD-DvD Speed.01 - Audio Multidisc (74min, 650MB) – kopie [L460, P460, N150, D180].png
Je to presne ono, ďakujem. Toto je veľmi zaujímavé médium - buď je to veľmi netypický výrobok Eximpa, alebo potlačené médium od úplne iného výrobcu. Sú v strede médiá nejaké sériové čísla?
Dali by sa poslať ATIPy aj ostatných médií?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pepst: Chech, aha, tak jsem se trefil :-).
Jo, tohle mě už Erik taky učil.. Z datové strany je tam extrémně nepatrným:
CD-RA 74 MIN PRPS2160 / 05001
SCR26901 F02

Tak jako mohl bych, ale jen u těch co mám momentálně rozdělaný a zítra jdu do práce na celej den, tak moc nebudu mít čas..
Dotaz, nemáte tu nějaké hlavní vlákno, kde by jste si vkládali ty kódy a Atipy? Bylo by ideální to sjednotit pod jediné vlákno, aby v tom byl přehled, šlo to najít a nemusel jsem si tím zahlcovat toto vlákno.

Prostě něco ve stylu, kde by byla v jednom příspěvku fotka daného média a pod ním ten snímek výpisu a kódy..
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"