SilverFox•NSK - Ostatní

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Nstar »

áno ten zosilňovač je v tom praktický
ja mám tú moju 116 vo vizuálnom stave takmer nového kusu ale už veľmi dlho som ju nemal pustenú takže už asi bude chcieť nejaký servis ale doteraz fungovala vždy perfektne a nemal som ani tie klasické problémy vo veľkom množstve (brzdy), vždy zatiaľ paráda ale nahrávať som akosi nemal z čoho (všetko stačilo na kazetu), takže jej využitie bolo ako prehrávač
až ju niekedy budem chcieť predať budeš prvý koho sa spýtam či ju chce samozrejme za normálnu cenu (teda nie trhovú)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - obdivuji tvoje nadšení pro B115 apod. Jenže představa je jedna věc a skutečnost druhá. Osobně bych ho nechtěl ani zadarmo. A to jsem schopný si ledacos amatérský i opravit-upravit. V tom magneťáku je tolik věcí, které je třeba pořešit, aby se dal slušně používat. Jsou toho plné fóra. Navíc i po konečném dotažení funkčnosti se neobejde bez pravidelných údržbářských činností. Shrnul bych to takhle - více starostí než radosti.

Lepší by bylo se poohlédnout po nějakém Revoxu, ale bohužel za jinou cenu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Nstar »

Orhore, to teraz vôbec neber ako že oponujem, ja len, že tej mojej B116 sa tie prevádzkové trable vyhýbali, fungovala naozaj dobre ale tie stroje sú fakt známe svojou náladovosťou aj keď ten môj kotúčak šiel ako hodinky. Teraz určite bude chcieť nejaké zásahy, si myslím, že keby to zapnem tak hneď prdne kondík na zdroji. Ale zasa je 7 rokov odstavená, to bude chcieť trochu babrať sa.
Revox by samozrejme bol inde ale tam som trochu rozpačitý z cien, kedy rovnaký model sa dá zohnať často v rozpätí od málo do veľa peňazí pričom tie lacnejšie sú pomerne často zastúpené v inzerátoch ale osobne si myslím, že to musia byť vraky.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Hm, tak to si se o ni dobře staral. To co vidím furt v nabídkách je děs a hrůza, a ty požadovaný peníze tomu jen nasadí korunu.. Hm, s těmi brzdami netuším, jedinou B115 s funkčním motorem mám tu, co má z kladky štolverk a ulámaný potenťáky..

EDIT: A moc děkuji, za ochotu, že bys mi dal vědět, kdyby náhodou jsi ho prodával.

--

oneeeee: Já nad aukrem zlomil hůl už dávno, hlavně po tom, co ho doprasili jako web takový. Jen letos jsem tam párkrát na něco přihodil, ale nestýská se mi po něm - výběr a ceny o ničem.
Vždyť jsem to sledoval a občas jsem tam při zoufalém hledání koukal i letos, jestli tam není nějaký pěkný magič, ale když už se tam něco objeví, tak si nemysli, že to zůstane v rozumné hladině, tam to jde spíš do debility - B115 jdou klidně na 3.500Kč, ty na servis "jen" do 1.500Kč, B73 jde do "pouhých" 2.500 - 4.000Kč, Sonety Duo se mnohdy šplhnou "jen" na 1.000-1.500Kč. Takže tyto ceny ne, navíc když některý svině přihazují i v poslední milisekundě.
A tohle :shock: ? Technics RS 1500 je na 30tyčkách a zbývá 5 dní nebo Akai GX-77 na 17tyčkách a taky zbývá 5dnů či nějaký expert s Teslou CM130 za 10tyček, zřejmě ten samý co se chubí (tedy "prodává") i na Sbazaru a Bazošu stovkou magičů celé produkce Tesly, ale bez slušnosti komunikace..
Ale neber to špatně, píšu to v normálním tónu.

Věř mi, že mít 17tisíc na magič, tak je hned dám Danovi, který mi před 2.5 rokem nabídl sestavení kotoučáku pro mě.

--

orhore: Tak nadšení, spíš je to o tom, co považuji za kvalitní s dobrou cenou (v dnešní době již utopickou). Chápu, že bych neměl psát kvalitní, ale já s ní měl minimum zkušeností*.
No trochu mě to překvapuje, že ani zadarmo, když si dokážeš opravovat.
Jo, tak stížností jsem slyšel tuny hlavně na B73 a koukni jak se to v posledních letech otočilo.
*Jako já měl jednu B115 už od mala, ale bez funkčního motoru, tak jsem tím jen hnal pásek - při těžké nouzi to stačilo, ale přepínače stop mi nikdy nějak výrazně neblbnuly a potenciometry jsem nezlámal.

Těch 31 stránek jsem teda nečetl, jen jsem jich pár prolítl, ale chápu jak to myslíš.

--

Bohužel v souvislosti s doporučováním nákupů se musím uchýlit ke zveřejnění něčeho, co jsem psal jen Teslákovi, protože je zřejmě potřeba uvést i to, jaké mám "štěstí", které se týká (zatím jen pouze) kotoučáků.
Letos jsem to už nevydržel a řekl jsem si, že si musím sehnat nějaký plně funkční stereo kotoučák. Smířil jsem se s tím, že se budu muset dívat po vyšších cenách než jsem zvyklý, zase ale ne po těch nesmyslných.
• V květnu jsem tedy za 1200Kč (+200 pošta) koupil dle slov pěkný a funkční B115, oproti fotkám dorazil magič zralý na servis. Pořádně mě to nasralo a i když jsem to s prodejcem řešil v klidu ještě mi kecal.
• V červenci jsem za 400Kč koupil jen skrz rozšíření sbírky modelů B117, ani by mi za tu cenu nevadilo, že nebude funkční, protože vizuálně byl naprosto jako nový. No je fakt jak nový, ale zvuk z toho nějak nešel, takže vhodný taky na servis, ale jak říkám, tak mi to až tak nevadí.
• Týden na to jsem koupil od jednoho prodejce, od kterého jsem už nakupoval, servisovanou B43 za 1700Kč (+200 pošta, což je vždy stejný). No jsou vidět známky používání, ale je v krásným stavu. Nějak mu ale nechce fungovat jeden kanál, ale doufám, že to bude zvláštním zapojením těch pětikolíků - protože jde o první stereo magič, tak asi nebyla norma na zapojení 5DIN, což se mi nezdá i ze schématu. Tak uvidím až seženu konektory na testy.
• Ke konci července jsem mezi jinými věcmi koupil za 300Kč i vůbec první B4 (tu bledě modrou) a opět jsem nepočítal, že bude funkční. No, potřebovala by vyčistit a opravit dupání a fungovala by.
• V srpnu jsem kupil Unitra 2405S za ne moc vhodný peníze. Vizuálně dost zachovalá, ale bohužel by potřebovala taky servis. No, prodejce to prezentoval taky trochu jinak..
• Po dvou týdnech jsem koupil Telefunken M204TS taky za ne moc vhodný peníze. Ale vizuálně v dost krásným stavu, jenže má taky nedostatky, hlavně tlumený zvuk.

To mě už dorazilo a vzdal jsem to, snad není možný, aby z tolika přístrojů nefungoval ani jeden.. Už su z toho zoufalej.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 10. Novembra 2021, 18:12 No trochu mě to překvapuje, že ani zadarmo, když si dokážeš opravovat.
Právě proto, že jsem ho vlastnil. Sice B116, ale je to to samé bez zesilovače. Nemělo to konečné řešení pokud bych z toho nechtěl udělat zcela jiný kotoučák. Nechce se mi tu rozepisovat co je v něm špatně, protože je vše napsáno na fórech. A zub času udělá také svoje. Běžný uživatel to moc neřeší jak tak čtu. No co už ;)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Nstar »

najväčšiu "slabinu" na B116 vidím v tom, že je to štvrťstop ale keď k tomu človek pristupuje tak, že je to to čo je to, tak zvuk veľmi dobrý teda aspoň pre moje uši a obrovskú výhodu vidím v tom, že za pomerne jednoduchý obnos peňazí sa dá dostať k veľmi dobrému zvuku. Ale asi je lepšie používať len jednu stranu pásu aj keď kto by tak plýtval, i keď zrovna NSK by si to možno mohol dovoliť s jeho zásobami :D nič v zlom
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa orhore »

Však jo, běžný uživatel bude asi spokojený pokud zavře obě oči.
Slabin je tam do aleluja a čtvrstopý záznam jim zrovna není. Předělat ten kotoučák na půlstopý lze také. Stačí jiné hlavy. Původní originál hlavy, byť tvrzené jsou i tak špatné a to hodně. Když se daly ještě sehnat, tak jsem vybíral zhruba z 50 kusů. Použitelné byly pouhé dvě. Navíc se rády asymetricky obrušovaly. Celá pásková dráha je udělaná tak, aby pásek trpěl jako zvíře. Je to úplně opačně než byly řešeny jiné zahraniční magneťáky. Pohon jen jedním motorem na vše Obrázok. Nutnost použít třecí mezikola. Brzdy a jejich řešení dokázaly vyrábět krásné tremolo na začátcích velkých cívek i přes minimální brzdící účinek. Stačí se opět podívat na zahraniční stroje. Brzdy jsou podobné, ale nějak té B115-116 chybí v cestě jeden důležitý prvek. Použité materiály jsou na některých místech tak na pár měsíců provozu a rovnou měnit. Korodující postříbřené přepínače není třeba zdůrazňovat. Elektronika v zapojení nebyla nejhorší (kopie Grundig TS 945), ale použité vazební a jiné elyty ano. Strašný odpad. Zvuk celkově není špatný, ale zabíjí to tuna nedotažených či špatně udělaných věcí. Nakonec jsem to tu v krátkosti shrnul, aby bylo jasno.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa oneeeee »

orhore má pravdu . ani jeden magnetofon vyrobený v československu nebol dotiahnutý do konca . hlavy , vodítka , gumičky , polovodiče aj design - katastrofa. do B93 bol koncový stupeň osadený švábom , MBA 810 AS .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné, že má pravdu ale ak by tá Tesla stála to čo Revox tak je to samozrejme jednoduché, no od 25e aký iný kotúčak?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo tak. No o té klikaté páskové dráze jsem slyšel, že je blbě řešená, no zatím jsem neměl zkušenost s jiným kotoučákem, ale i Unitra 2405S a Telefunken M204TS má tento klikatý chod pásky - navíc mají jen jedinou kombinovanou hlavu. To jen u studiový kotoučáků jsem na fotkách viděl, že jsou hlavy stavěny do oblouku, aby je ten pásek samovolně obepnul bez přídavných..těch..špuntů..kladek..no víš co myslim..

Jo, ten jediný motor je dost špatný v přetáčení zpět, ale to hlavně u řady B70 a vejš - tam je zpětný chod mnohdy tak slabý, že to tu pásku neutáhne, ovšem dopředu to fičí jak sviňa. U té B115 už ale zpětné přetáčení valí celkem rychle a nepřijde mi slabé. No a když zabrousím do začátků Tesly, tak Sonet Duo i řada B4 má zpětný chod krásný a silný.

Tyjo, že je to kopií Grundigu jsem netušil, ale ten model TS945 vypadá jako extrémně vymakaná B115, taková mašina by se mi teda líbila, ale ani radši nechci zjišťovat cenu. Jen mi vždycky vadil tento typ VU metrů, to mi přijde fakt blbě řešený..


No kdybych měl teď investovat peníze do kotoučáku, tak bych ho musel vzít jen od někoho z vás, vám tady důvěřuju. Pokud jsi četl ten výpis mých letošních nákupů, tak ti ten důvod bude jasný.


---

Nstar: No, ono já beru jako slabinu samotné uspořádání čtvrtstopých kotoučáků, protože toto mohl vymyslet jen vůl. Dávat mezi levý a pravý kanál protiběžný levý a pravý kanál je teda pořádná konina - to je jako bys měl dálnici, kde máš jeden každý pruh střídaný protisměrem a doufal bys, že se nikdy protijedoucí auta (v lepším případě) neštrejchnou.
Kdyby to kotoučáky měly řešené inteligentněji jako kazeťáky, tak to je něco jinýho - tam když se prolíná jeden kanál s tím vedlejším, tak to nebolí, jenže tady se ozvou stopy z protijedoucí strany a slyšíš jemnou hudbu v reverzu.
Když je ale seřízená celá pásková dráha dost pečlivě a je použit vhodný pásek, tak to myslím není problém.

Chápu jak to myslíš :-). No, ono by se mohlo zdát, že mám velké zásoby pásků, ale u mnoha z nich nechci mazat ten původní záznam, ať už kvůli solidnímu výběru hudby v dostatečné kvalitě nebo kvůli (pro mě) cenným záznamům - smazat třeba pásek s nahrávkami z 22.08.1968, to bych musel být vůl..
Jako celkově těch několik desítek kilometrů pásků mám, ale úplně čistých/smazaných se mi do ruk dostalo jen pár kilometrů.



EDIT: Jo a dneska jsem se snažil přihazovat na tuto aukci, protože jsem už konečně chtěl získat nějaký kalibrační pásek a hlavně zjistit, co je zač ta barevná páska. No jenže kam šla cena? Tohle je teda fest na palicu.
https://aukro.cz/3x-stredni-magnetofono ... 6999242061
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"