SilverFox•NSK - Ostatní

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa jhradec »

Pěkný úlovek. Gratuluji. Já bych si asi nevybral, což ovšem nevadí. :D Jak dlouho to budeš poslouchat?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Děkuji moc :-). Jsem z toho balíku fakt nadšený. Jo uznávám, je tam spousta těch německých Schlager CD, které bych nezvládal poslechnout, ale je tam plno CD Singlů, takže se to vynahradí. Jako já nemám problém si pustit nomální německou hudbu, ta se mi i líbí, ale šlágr je fakt na mě moc, to už bych si radši pustil polku na šelaku ze 40.-50. let..
Je tam i nějaká vážná hudba, pak i orchestrální, kde na jednom z CD mě pobavilo jak je v pozadí slyšet jemně kašel, a ne jednou :-D. Ono když se nahrává něco takového, tak stačí i pro běžného posluchače nepostřehnutelná chyba a musí se to nahrávat znovu, proto mě pobavilo, že tam je to kašlání.
Obecně je tam ale spousta pecek, na které jsem už zapomněl, jednak protože jsem neznal jejich názvy a pak i proto, že už se nikde nehrají. Teda myslím, nechci kecat - rádio neposlouchám už skoro 20 let..
Dokonce tam jsou i takové skladby, které nezná ani internet.


Jak dlouho? No střídavě, téměř každý den od toho, kdy mi to dorazilo, si to pouštím. Mnohdy ty skladby přeskakuju, protože buď mě tolik nezajímají nebo se mi nelíbí, ale u těch co mě tolik nezajímají to je proto, že jsem nedočkavý na to, co dál tam budu objevovat.
Nyní jsem tedy lehce za půlkou, nebo možná v půlce, protože ty CD Singly mají tenčí obaly.

A kvůli zmíněnému přeskakování ne příliš záživných CD se po dokončení průzkumu vrátím na začátek a budu to poslouchat v plné délce, přičemž si zároveň hodlám kopírovat na harddisk ty skladby, které mě zaujaly nejvíc - což bude v mnoha případech dost o nervy, kvůli opisování názvů skladeb a interpretů.
Nechápu, že ty originál CD nemají tyto věci uložené. Vždyť je to digitál, se kterým se pracuje líp, tak není problém zapsat při vytváření i CD-Text..jenže jak vidno, tak asi je, protože tohle jsem postřehl jen asi u jednoho CD ze zatím projetého množství..


No takže odpověď na otázku jak dlouho to budu poslouchat je, že určitě ještě měsíc. Pak ale asi opět dojde na absťák po potřebě nové hudby :-D, ale vracením se k tomuto balíčku mi to pomůže zmírnit tyto následky.

Když tak nad tím teď přemýšlím, tak musím říct, že ten rozdíl je opravdu znát. Už několik let (ne jen dva nebo tři) mám silnou potřebu najít novou hudbu, protože tu co znám, mám už tak hranou, že ji znám skoro nazpaměť. Co jsem se ale před třemi týdny začal prohrabávat v té krabici, tak tento nepříjemný pocit zatím nevnímám, naopak je mi dobře, když začne hrát něco, co buď neznám a líbí se mi to nebo je to něco, co jsem už roky neslyšel. No a samozřejmě potěší i ty věci, které znám a mám naposlouchané :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"