Karel Gott

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to bol Hlas! škoda ho
Kája bol svetový formát
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Já jsem z toho úplně mimo.. Něco takovýho jsem nečekal.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa oneeeee »

uznávaný aj nemecku .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jsem měl v plánu si koupit to jeho album "Ta pravá" a nechápu, že je prý už vyprodaný od minulého roku a Supraphon, který nejvíc bohatne právě na něm, neudělá dostatečný množství..

Netuším jestli to tak přemrštěný měl už předtím, ale 99 euro je fakt ohavnost.
Ten kdo využívá úmrtí známých lidí, jejichž díla prodává, k tomu, aby si navýšil zisky, se nedá nazvat ani překupníkem.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

K tomu předešlému příspěvku, trochu jsem to nedal do souvislosti - koukal jsem totiž na Discogs, jestli se tam prodává jeho poslední album a jeden..někdo..to prodává sice zabalené, ale za 99 euro. Nechci mystifikovat, ale mám pocit, že to tam dřív bylo kolem 25 euro (jen nevím jestli od dotyčného prodejce), což se většinou takto pohybují česká alba na tom webu.


Až do dnes jsem nějak netušil co je tak zvláštního na státním pohřbu. Když jsem si o tom pročítal a že by ho mohl mít, potěšilo mě, že mu chtějí vzdát hold takovým způsobem.
I když nebyl Gott státník, jak někteří namítali, tak si myslím, že někdo takové velikosti by si zasloužil opravdu velikou poctu, samozřejmě v případě, kdyby s tím jeho rodina souhlasila. Tím však nechci snižovat hodnotu jiných umělců.

Dalším co jsem zaznamenal bylo i zmiňování toho, že by po něm měla být na jeho památku pojmenována ulice nebo i ono letiště Ruzyně. Netvrdím, že by si Václav Havel taky nezasloužil třeba pojmenování ulice či knihovny nebo divadla, ale když jsem kdysi slyšel, že přejmenovali Letiště Ruzyně na Letiště Václava Havla, tak mi to přišlo na palici a navíc mi to zní i dost divně..
Kdyby ovšem toto letiště chtěli pojmenovat na Letiště Karla Gotta, možná by to taky znělo trochu zvláštně, ale přijde mi to lepší a navíc díky své celosvětové popularitě by to byla opravdu vhodná pocta - když se jedná o mezinárodní letiště a navíc je největším a nejrušnějším v Česku.


Na hudbě od něj a mnoha dalších interpetů jsem vyrůstal, tak mám s ním mnoho desek a jsem za to rád. To jak se od středy ty ceny zvrhly je smutný. Dřív byly hodně dlouho v nabídkách hromady jeho desek i po 25Kč a teď o se o ně přetahují desítky lidí v aukcích. A přemrštění cen některých prodejců je jen důkazem jejich neúcty a bezcharakternosti.


Před lety se mi podařilo sehnat dlouho hledanou desku se skladbou Trezor, která zřejmě díky filmu Pelíšky byla poměrně nesehnatelná. Tehdy mě stála 100Kč, což bylo celkem dost na singl, ale dnes nevím jestli by se mi ho podařilo sehnat a ještě za takovou cenu..


Je to opravdu veliká škoda, že odešel.

Vemte si už jen to, že se z elektrikáře dostal daleko za vrchol.
Navíc dělal něco co ho bavilo a naplňovalo nejen jeho samotného, ale i jeho příznivce napříč světem. A takových je třeba si vážit.

Nebýt té dálky, tak bych mu tam taky šel zapálit svíčku. Tak si alespoň vytáhnu jeho desky a zapálím svíčku doma při poslechu jeho tvorby.

Jeho odchod mě velmi zasáhl.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa janvys »

Jo, abych to nebyl já, musím si rejpnout, ukamenovat mě můžete později, i když napíšu jen holou pravdu a skutečnosti jaké byly, zarytí fanoušci KG tohle velmi neradi slyší.

Gott byl bezesporu velmi nadaný/talentovaný zpěvák.
Škoda jen, že neuměl nějakou hudbu i složit nebo napsat text, to by pak bylo něco!

Ale i on měl své stinné stránky, říkalo se mu "kam vítr tam plášť", jinými slovy dokázal obratně využít jakékoliv situace, zejména té politické, když podepsal tzv. antichartu a na sjezdech KSČ pronášel plamenné budovatelské projevy, a v Moskvě pěl ódy na počest dokonalosti Sovětského Svazu.

Díky této loajalitě ke komunismu byl jeden z mála umělců, kteří mohli se svým týmem volně cestovat do západní Evropy.
Díky tomu měl také obrovské příjmy a velikou popularitu zejména v západním Německu. Budiž mu to přáno, rozhodně si to zasloužil. Mohl tam (v SRN) klidně zůstat a udělat kariéru jako bejk, ale to on neměl zapotřebí, vždy se vrátil, což je velmi pozoruhodné, chválihodné.

Na druhou stranu, kdyby nebyl loajální ke komanči, nemohl by působit tak široce a neměl by takový úspéch. Takže on měl na výběr, držet hubu a krok, sem tam si střihnout nějakou agitku a býť úspéšný, nebo ne. To je povaha a svědomí rozdílná u každého z nás.
Ruku na srdce, kdybyste byli v jeho kůži, udělali byste něco jiného? Zpívání byla jeho největší vášeň a láska, takže udělal co musel, aby neskončil někde v kulturáku. Taková prostě byla doba.

Pouze se domnívám, že pojmenovávat po něm určité objekty, je v určité míře kontroverzní záležitost. Ulici na P5 bych mu ale klidně nechal.

Každopádně, vynechám-li politiku, jeho hlas je unikátní a zůstane nám na mediálních nosičích navždy.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Božský Kája ... ten jeho hlas - to bolo niečo !
A bol sympaťák. To treba nechať.
Patril medzi České (Československé) národné poklady.
Pre mňa tam patrili aj K. Černoch a Zich. No a samozrejme W. Matuška.
Takí speváci už nebudú.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dnes sme doma kukli kus pohrebu - rozlúčkovej omše Karla a bola to dôstojná záležitosť.
Proste česi toto zvládli na úrovni - ako sa patrí.
Prekvapil ma prejav Bohdalky, ktorá ako tam tvrdila, bola celoživotnou kamarátkou Karla.
Veru aj slza padla ... ten jeho hlas ma (nás) sprevádzal po celý život od malička - a je fakt božský.
Už nám ostáva si ho počúvať len zo zachovaných záznamov ...
Karle, ostane po tebe diera na speváckej scéne. Ďalší Gott už nebude.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a pár fotiek ...
Prílohy
karel-gott-nestandard1.jpg
karel-gott.jpg
4-e4dcb8f80d2050c45e2c11c7949a7c3abb8f2342.jpg
karelgott_kniha_praha_forbes1.jpg
karelgott_kniha_praha_forbes1.jpg (109.89 KiB) 5543 zobrazení
9fee3672-1397-416c-af50-529ad77b5a88 (1).jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

janvys napísal: Piatok, 4. Októbra 2019, 22:33 Ale i on měl své stinné stránky, říkalo se mu "kam vítr tam plášť", jinými slovy dokázal obratně využít jakékoliv situace, zejména té politické, když podepsal tzv. antichartu a na sjezdech KSČ pronášel plamenné budovatelské projevy, a v Moskvě pěl ódy na počest dokonalosti Sovětského Svazu.

Díky této loajalitě ke komunismu byl jeden z mála umělců, kteří mohli se svým týmem volně cestovat do západní Evropy.
Díky tomu měl také obrovské příjmy a velikou popularitu zejména v západním Německu. Budiž mu to přáno, rozhodně si to zasloužil. Mohl tam (v SRN) klidně zůstat a udělat kariéru jako bejk, ale to on neměl zapotřebí, vždy se vrátil, což je velmi pozoruhodné, chválihodné.
vraj to bolo inak - ale ktovie ... boli to divoké roky studenej vojny dvoch protichodných režimov
https://www.securitymagazin.cz/krimi/zp ... 62298.html

Ale mne osobne toto je jedno - lebo pravdu sa nedozviem - môžem si pustiť akurát jeho pesničky. A tie prinášajú radosť ... a spomienky - príjemné.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja viem že som mladší ročník a nemám moc čo do tohto hovoriť (ja som nejako neulietala na Kajovi)
Len mi príde trochu povrchné ako sa verejnosť chová a trochu ma to hnevá.
Uznávam. Bol skvelý spevák oceňovaný vo viacerých štátoch - ALE! Prečo si ho ľudia nevážili nadmieru aj počas jeho života?
Aby ste rozumeli - tým "vážiť si" myslím púšťať niekoľko piesní za sebou v rádiách a robiť veľké haló.
Čo chcem povedať je, prečo sú umelci doceňovaní až po smrti? Prečo sa nedokáže vzdať hold aj úspešnému žijúcemu umelcovi?
Toto nie je prvý raz.
Mne jeho hudba nevadí, ja pre ňu nemám síce pochopenie, ale nemôžem sa tváriť že by bol nikto.
Ja to len nechápem proste... V rádiách dennodenne hrajú (inak sa nazvať nedá ) komerčné sra*ky a keď niekto slávny umrie, hneď je veľká show a haló...

Neviem kto z vás to tu spomínal o tom využívaní na predaj a pod... Úplne súhlasím a som z toho znechutená...


Ak som sa niekoho dotkla nevhodnou poznámkou, ospravedlňujem sa. Vôbec nijak zle to nemyslím. Len sa pozastavujem nad touto skazenou dobou
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"