Hádanky

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Napadá ma len sila ťahu pásky, tlaku, momentu unášačov a pod.

výrobca, možno Japonský, možno Sony, TDK, Fuji?
Neviem je to celé dosť generické bez lepších znakov a keďže sa ku mne také kazety veľmi nedostávajú, tak budem len hádať :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa orhore »

Tak uznávám, není to běžná kazeta. Je to Panasonic QZZC-RC s nekonečným páskem. Bohužel i na tapeheads spekulovali k čemu ji použít. Ale zřejmě jsi blízko pravdě. Jedna možnost byla i test výdrže mechaniky či spolehlivosti. Jak se "zaboří" hlava do prolisu, tím více se zvedne to vahadlo na pružině. Ta pružina tam musí být. Stále napíná pásek, který by se jinak uvolnil.

https://www.tapeheads.net/threads/panas ... -rc.84199/
Naposledy upravil/-a orhore v Pondelok, 12. Decembra 2022, 23:32, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej tá pružina tam nie je len tak :)

Panasonic veľa paktoval s TDK, takže to nie je celkom zlé, ale nie každý veľký výrobca audiokaziet mal aj príslušný sortiment kalibračných a meracích kaziet.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa oneeeee »

kazeta sa používala na nastavenie hláv a prítlaku . kazety boli používané v servise . servis , pre štúdio BB , mala dve .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak bych to tu trochu oživil s první letošní hádankou.


Tato hádanka má dvě části, ale nejdřív je potřeba uhádnout tu první :-). Takže první: tipne si někdo, co to je zač?
.
DSCN7137 – kopie.JPG
DSCN7137 – kopie.JPG (147.07 KiB) 796 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

v počítačoch používané úložisko?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

Basf...ale netuším a som fakt zvedavy
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa jhradec »

Předpokládám, že pásek je 1/2” standard. Provedení cívky svědčí o jednostranném použití, ale uchycení je jiné než v páskových jednotkách PDP. Tipnul bych na sólový počítač.
Fotka z druhé strany by nebyla?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No v podstatě jste se každý trochu štrejchl, tak napovím trochu víc další fotkou - viz závěr příspěvku :-).
Ono ten odstín moc dobře není poznat, což byl záměr, ale u této je to vidět trochu víc.


Kazetowich: No teprve nedávno se mi podařilo sehnat dvě počítačové cívky a jak jsem zjistil, tak nemají žádný běžný zářez jako triend nebo NAB. Ale ty tu uvedu až za čas.


Nstar: No vzhledem k množství předpokládám, že to omyl nebude a vážně se jedná o BASF - ale tohle upřesním v závěru.


jhradec: No taky jsi trochu blízko, navíc jsi nakousl druhou část hádanky, ale hlavně sis všiml toho uchycení. No druhá strana je v podstatě totožná, případně jen u některých chybí logo BASFu, ale vesměs je na obou stranách a ty jsou úplně stejné.



Ještě jednou se omluvám za trochu zavádějící fotku, ale kdybych hned na začátek přidal tuto, tak by bylo asi jasno každému :-D.

Takže tedy druhá část hádanky, jenž byla již nakousnuta: Zhruba jaký rozměr má cívka a jaká je tloušťka pásky? Vím, že je to těžký, ale zkuste si tipnout - nebudu vás trápit a hned napíšu o co, že se to vlastně jedná ;-).
.
DSCN7186 – kopie.JPG
DSCN7186 – kopie.JPG (105.18 KiB) 746 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

Mne to teda jasné nie je ani z tej druhej fotky, je to teda páska s cievkou ale z čoho naozaj netusim ale priemer si tipnem na 100mm
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak to pardón. Na té první fotce se mi rubová strana zdála kovová. Pokud je upínací systém NAB- tedy vnitřní průměr 3” bude celkový průměr evropských 20 cm , nebo raději 8”???
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

S odhadem rozměru vyhrál Jhradec :thumbup:.


Tak dobře, už vás nebudu trápit, tohle uznávám, že bylo dost těžké, protože bez představy o velikosti NABu se to nedá odhadnout. Ale je potřeba tu upřesnit i ostatní věci, takže postupně :-).


Nstar: No pokud jsi se nevěnoval kotoučákům nebo jsi nenakupoval příslušenství, tak uznávám, že toto jsi nemohl uhodnout. S tím souvisí i ten odhad, celkem mě překvapila představa, že by průměr byl 10cm, což myslím v dobrém a spíš než překvapila, tak zaujala. Než mi to dorazilo, tak jsem odhadoval, že bude průměr naopak třeba 30cm a když došla podezřele malá krabice, tak jsem až znervózněl, zda v ní vůbec něco je. No ale bylo, a pro mě naprostý sběratelský poklad :-).


jhradec: Nene, to se neomlouvej, toto je jiná cívka, ta kterou jsem fotil na začátku má ve skutečnosti takový odstín:
.
DSCN7141 – kopie.JPG
DSCN7141 – kopie.JPG (94.16 KiB) 731 zobrazení


Ten foťák totiž zkresluje s bleskem barvy..ono celkově na to jaký to je dělo má prasácký SW, ale to je na jiné téma..


Co se týká rozměru, tak průměr cívek je přesně 20.3cm
.
DSCN7195 – kopie.JPG
DSCN7195 – kopie.JPG (126.27 KiB) 731 zobrazení



No a co se týká šířky pásku:
.
DSCN5343 – kopie.JPG
DSCN5343 – kopie.JPG (142.87 KiB) 731 zobrazení




Takže se jedná o zaváděcí pásky pro audikazety :-). Věc, kterou jsem marně hledal dlouhé roky, v množství, které jsem si ani nepředstavoval, že bych měl šanci kdy získat, a to nemluvě o tom množství barev.

Když jsem doslova náhodou, jen tak ze zvědavosti zkusil projet nabídky na bazarech ohledně zaváděcích pásků, tak jsem nějak neočekával, že nějaký inzerát najdu. Najednou jsem ale uviděl zajímavou cívku s velkým otvorem a zeleným páskem. Tak čtu název inzerátu a tam že Zaváděcí pásek do audiokazet. Tak jsem na to nevěřícně koukal a myslel jsem si, že jde prostě zase jen o klasický překlep - něco na způsob: šelakové desky nebo LP (přičemž ve skutečnosti běžné 7" singlovky), kotoučový gramofon, gramofonové pásky (což bych ještě před několika lety nečekal že opravdu existuje :-D, avšak v jiné formě :lol: - viz Tefifon), atp..
Tak jsem si říkal, že zaváděček pro kotoučáky není nikdy dost, ty se mi vždy hodí, tak jsem kontaktoval prodejce. Když mi pak poslal co mu ještě zůstalo, tak mé zmatení vzrostlo. Tolik barev jsem u kotoučových pásků neviděl a potěšily by mě, ale pokud by to byly kazetové pásky, což by vysvětlilo část barev, tak by mě to taky dost potěšilo.
Tak jsem vzal všechny, zaplatil, čekal a přemítal co by mě potěšilo víc. Ty dny se zdály jako týdny - což asi mnozí znáte :-D.
Pak konečně balíček dorazil, ale rozměrově mi vůbec neseděl ani na představu kazetových pásků, natož kotoučových.

Po rozbalení jsem tomu nemohl uvěřit, že se mi podařilo opravdu získat takový poklad. Tak jsem s údivem a zaujetím vytahoval jednu cívku za druhou a kochal se těmi barvami a množstvím :-).

Po doprohlížení mi však bylo jasný, že zrovna tu červenou a zelenou asi nebudu chtít použít, když mám jen jeden exeplář. Moc se mi nechce načínat ani ta fialová a modrá, protože jsou všechny ještě originálně zalepené, ale myslím, že narozdíl od červené a zelené, u těchto časem povolím a začnu je používat.


Takže to by byl takový mini-román o nákupu těchto pásků :-).
.
DSCN7193 – kopie.JPG
DSCN7193 – kopie.JPG (123.11 KiB) 731 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"