katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja tomu rozumiem, ale práve k VHS som mal v minulosti aj súčasnosti menší prístup než k audiokazetám, na druhú stranu mať možnosť dneska dať na web všetko čo som kedy mal v rukách ohľadne kaziet, bolo by to zaujímavejšie.
Ale keď som reálne začínal s VHS, tak už boli v predaji tie Maxell so žltým trojuholníkom, alebo TDK s červenou guličkou...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Druhá várka kaziet a MD mi tu leží na stole už nejaký týždeň, ale dostal som sa k tomu až dneska, poslednú dobu mám k tomu taký vlažnejší prístup, takže do konca mesiaca to na webe iste nebude, ale pomaly sa k tomu dopracujem

Axia MD je len krabička v ktorej som mal tie Sony, ale mám sľúbený do zbierky aj jeden reálny kus z tej krabičky, len sa tam zase navyšuje zberateľská cena, ale pre tú pestrosť na webe to za to stojí

Agfa v tomto prevedení mi chýbala, ale som sklamaný okrem plesní, je tam nápis Made in Korea
SKC GX 60 zrejme pustím ďalej, ak nenájdem nejaký zásadnejší rozdiel, pretože ju už mám
Profigold sa tvári ako Nemecká kazeta, ale ktovie ako to je, kopírujú vzadu grafy z Basf kaziet
Scotch Classic, táto verzia mi chýbala a našla sa aj v prijateľnej cene, pripomínam je to typ III, oni sa s tým veľmi nechvália na obale
Carrefour je nezmámy Taliansky výrobca, ale trh je Francúzsky, tie ľahké cievky som už iste niekde videl, vtipná je fólia, kde je hlavný zvar na prednej strane a nie na vrchu či spodku balenia

TDK AD s rovným oknom mi chýbala zabalená na webe

Modrá Basf so starými oválnym okienkom, zase nie je uvedené Made in ... takže môže byť aj Indonézska, alebo Brazílska či podobne

A všetky Sony MD sú vyrobené v Rakúskej pobočke Sony, vraj tam lisovali aj originálky CD, DVD, aj prázdne CD a DVD médiá

Axia krabička MD uvádza Made in Japan vzadu, tak to sa teším na ďalšiu várku
Prílohy
IMAG0212.JPG
IMAG0212.JPG (146.6 KiB) 1381 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

update 06/2023, bude hotové za 2-3týždne, uvidíme ako to stihnem, ako sa mi bude chcieť

prvý obrázok audiokaziet:
Sony HF 20 Made in Thailand, páska nie je uvedená
Sony UX-Pro USA trh, je mojou prvou UX-Pro, ktorá je zmontovaná v Mexicu :D
Sony CD-IT Normal, USA trh, je plne Japonská, žiadne Mexico, žiadne USA, takže páska bude bezpečná
Maxell Metal-XS je Japonská verzia známej MX-S, preto ju dám spolu s MX-S, špičková osvedčená kvalita, cena 88eur? to je naozaj veľmi zlá situácia....
Daiso 80 je Panggung (Maxell) Indonesia, ako minule C10
TDK AE 10 a 150 obsahujú Japonskú pásku, ale sú zmontované v Thajsku, u tej staršej je to pochopiteľné, u tej novšej sa vždy spolieham na to, že nikto iný než Japonci nevedeli C150 pásku vyrobiť
TDK CDing-I Japonské verzie, osvedčená kvalita pásky AD vo všetkých modeloch
Axia PS1 aj keď je nová a príliš dizajnovo moderná, tak sa vždy jedná o špičkovú Japonskú kvalitu kazety aj pásky
Axia A1 120, priesvitná fólia, asi z viac packu, ale plne Japonská výroba

druhý obrázok audiokaziet:
Scotch chrome Made in USA, Positrack backcoating
Basf chromdioxid je prvou chrómovou Basf na svete rok 1971
Fisher (Sanyo) je pravdepodobne s páskou Denon DX1, ale rok neviem zaradiť, pretože verzie 1982 boli v priesvitných fóliach, táto je možno novšia?, alebo odlišný trh?
Dessauer, obe strany balenia zakrývajú kazetu, takže sa nechám prekvapiť.
Chord-X je ICM, model pre Francúzsky trh, jedná sa o chromdioxid, už z môjho webu môžete poznať verziu ferro v modrom balení
Smat CR je alternatíva SKC CD, teda chromdioxid, ale táto značka je veľmi pestrá a veľmi nekompletná v zbierkach na internete, preto je tam veľa neznámych verzií a prevedení obalov
Made in China: TCK, LWY, Certron HD, Magnetics
Sony EF je fejk :)
Druhá Certron je Made in Mexico, ale veľmi znečistený obal, vnútri je nejaký mŕtvy hmyz, budem sa báť rozbaliť

MiniDisc:
zatiaľ moja najväčšia nálož MD, okrem osvedčenej Japonskej kvality tu zase máme Victor Made in Korea.
Axia MD sú pre mňa ďalším zberateľským splneným cieľom, ostáva ešte Axia VHS a Axia CD
Daiso MD sú pekné, ale píše tam Made in Taiwan, okrem jedného ktorý je Made in Japan.
Neviem kto v Taiwane vyrábal MD, možno nejaký výrobca ostatných optických médií, ktorých tam bolo mnoho

CD-R:
možno po dlhej dobe si konečne dám záležať a pridám aj CD média, okrem zberateľstva sa jedná o dobrý spôsob nahrávania na pásky
Aj keď nepredpokladám extra kvalitu, všetko vyzerá na Taiwanskú výrobu v rátane Maxell Colour a Verbatim Colour
Prílohy
IMAG0521.JPG
IMAG0521.JPG (144 KiB) 1150 zobrazení
IMAG0524.JPG
IMAG0524.JPG (147.03 KiB) 1150 zobrazení
IMAG0528.JPG
IMAG0528.JPG (133.37 KiB) 1150 zobrazení
IMAG0532.JPG
IMAG0532.JPG (112.92 KiB) 1150 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Postup práce na aktualizácii, dneska som otvoril audiokazety a MD. Cesta je ale ešte dlhá.
Fotky neznámej formy života (už nežije našťastie :D ) v kazete Certron High Energy Gamma.

Ďalšie infromácie, Maxell Metal-XS Japan bola vyrobená v roku 1991.
Smat CR neobsahuje SKC CD pás, ale QX FeCo pás.

Sony CD-IT Normal pre USA trh, obsahuje kompletnú kazetu v dizajne Sony CDix Japan so zrezanými hranami a prepracovaným vedením pásky.
Sony UX-Pro USA obsahuje "pravdepodobne" Japonský UX-Pro pás, ale je to prvá UX-Pro na svete, ktorá nemá vodiaci GuideBlock a telo je z ľahkého plastu ako u rady CD-IT, alebo Metal-XR/SR. Žiadny High Density Shell, rozdiel váhy
oproti UX-Pro EU 1997 je pocitovo veľmi veľký.

Ďalší postup o 1-2týždne.

S pozdravom EZ
Prílohy
IMAG0608.JPG
IMAG0608.JPG (132.96 KiB) 1065 zobrazení
IMAG0609.JPG
IMAG0609.JPG (88.19 KiB) 1065 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa orhore »

A pak se divíš, že ti stárnou kazety když si tam pěstuješ nižší formy života Obrázok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

nepestujem, už to tak prišlo :D
by ma zaujímalo čo je tá vata :D

jo a orhore, nechceš vyskúšať tú C150 TDK? môžeš s ňou trápiť tape decky :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa orhore »

Nevím jak bych mohl deck s touhle kazetou potrápit. Deck je vítěz téměř vždy. A kazeta poražená a vyhozená :mrgreen: . No, vlastně je tu jedna vítězná kazeta. Sony CDit, která ti ohobluje hlavy :) .
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nahodil som do súboru Maxell UR na webe čiarové kódy a kódy modelov (platí pre Japonské verzie)
https://ez647.sk/cc/maxell_ur.html

Sú tam aj odkazy na toto fórum pri každej kazete, kde som robil prezentáciu s fotkami vo vláknach dĺžok, a vo vlákne subjektívnych testov je odkaz sem na každú kazetu extra.

Pokým bude toto fórum fungovať, považujem to za užitočné, pre cudzincov, kto chce si preloží, ale také množstvo fotiek nie je ani na mojom webe.

Postupne by som tento štandard chcel do budúcna zachovať na svojej stránke a detaily rozširovať, bude to práca na celý život :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to už hraničí s poslaním :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Verím že sa budem najbližší týždeň tomu venovať, tak Ti potom napíšem čo ešte pridať z toho čo tu mám navyše.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 napísal: Sobota, 8. Júla 2023, 21:20 bude to práca na celý život :D
Máš v plánu žít do 150 :?: :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"