katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Ako vždy, veľmi slušná sada testov, zaujali mnohé kúsky,
tú priesvitnú AGFU som ani nepoznal
Metalky od Maxellu sú jednoznačné, vlastne okrem jednej neviem či tam bol vôbec slabší kúsok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja myslím že taka metal Maxell ani neexistuje čo je slabšia :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som to zle napísal, myslel som tým, že okrem jednej v tých testoch, nie jednu metal od Maxellu
tá jedna slabšia ...or is it Memorex?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

jaj, no Memorex by som určite uprednostnil napríklad pred tou Magnasound, alebo pred tou dátovou Basf kde lepí páska
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

to je zasa pravda...mňa by inak zaujímalo to LAST Treatment čo sem dával Orhore ako by sa osvedčilo, horšie je, že možno by to chvíľkovo čosi zlepšilo ale ktovie či to neskôr veci ešte nezhorší a neviem si celkom predstaviť aplikáciu na kazetách
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

to síce netuším, ale väčšina riešení s takými páskami je myslené na rýchlu digitalizáciu a koniec.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som začal v poslednej dobe niektoré rizikové kazety pred použitím zabiehať na tej Aiwe určenej na testovanie mexických Sony. Napríklad TDK D viem, že nebude treba ale BASF ferro som radšej prebehol alebo TDK MA, ostáva tam často bordel, ktorý by zniesol pri nahrávaní hlavy ale takto už je to v poriadku. Tu už som oftopik, tak to nechám lebo ti to špiním
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej a pri zabiehaní nemusíš mať prehnané nároky na správny a presný ťah a rýchlosť :D

necítim sa offtopik, mám to ako vlákno na všetko, ako ostatný majú predstavenie členov fóra, ja to tu mám takto :D

v podstate odkazovanie na testy čo dávam na web sú presne na daný príspevok s testom
, ostatné nie je tak dôležité, aj keď sem zase nie sú vhodné prílišné súkromné veci
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

pri tých testoch teba ale zaujímajú práve asi aj tieto anomálie a defekty ale bolo by celkom zaujímavé otestovať ako by sa správali niektoré kazety pred a po zabehnutí.
Ja si vždy poznačím na booklet, že už je zabehnutá a potom viem, že ju môžem použiť ale zasa ja tak často nenahrávam
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

zaujímajú ma, pretože to dosť ovplyvní výslednú nahrávku ak chceš fungovať naostro, hlavne pri nahrávke celej pásky sa potom zistí mnoho ďalších problémov, ale to vždy dopisujem aj dodatočne ak niečo nahrávam
zabehnutie je možno dobrý nápad, ale pri mojich činnostiach by som to nestíhal už vôbec :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 29.5.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0436.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR


Testy spravené 12.6.2022, 19kusov kaziet.

Basf Ferro Extra I 60min rok 1991, telo Agfa, Made in Germany, vyrobená v 09/1991
basf_fei6091agfacu.jpg
basf_fei6091agfacu.jpg (13.91 KiB) 924 zobrazení
+4db, občasné špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Výškovo chýba len málo aby hrala ako zdroj, bez porúch a kolísania. Priestor sa mierne ťahá vľavo, ale nekolíše, balance je dobrý.
Zvuk je schopný, len ten posun priestoru a výšky, inak veľmi dobre, s dolby funguje.
Bez poškodenia pásu po teste.

Basf High Performance II 90min rok 1996 verzia Coca Cola 3kusy kazety, Made in Germany
basf_hpiicca9095cau.jpg
basf_hpiicca9095cau.jpg (42.21 KiB) 924 zobrazení
Všetky tri kusy vyrobené 02/1996 v rovnaký deň.
+4db, občasné špičky +6db, bias -4, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Zvukovo je veľmi dobrá, pokles vo zvuku a trochu jemnejšie basy sú na hrane poznania pri priamom porovnaní, inak je zvuk veľmi slušný ako ostatné FeCo HPII verzie, malé podbiasovanie a výškovo je excelentná. Priestor sedí presne, žiadne poruchy ani kolísanie.
Páska je FeCo s nádychom hnedej, žiadny Chrome Plus ani nič podobné.
Bez poškodenia pásu po teste.
Na druhom kuse skoro všetko sedí s popisom vyššie, ale priestor sa viac tlačí vľavo, neviem prečo, keď sú identické pásky aj kazety a na tej prvej to bolo excelentné, nie je to nič tragické, ale štve ma to keď ten rozdiel počujem.
Akai nechal na páske stredovú čiaru, zase na to nie je rozumný dôvod.
Na treťom kuse Coca Coly už asi vyprchali všetky bublinky, tu je priestor vľavo posunutý asi najvýraznejšie, ostatné parametre sedia s predošlými dvomi kazetami, takže to tiež už vôbec nechápem, jedna super a potom čoraz horšie.
Tu Akai žiadne poškodenie pásky nespravil.

Basf LH 90min rok 1971 Made in Germany.
basf_lh9071kcu.jpg
basf_lh9071kcu.jpg (14.15 KiB) 924 zobrazení
0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Nekolíše, nedropuje, drží priestor, ale proste výšky sú výrazne slabšie aj napriek biasu, dolby nepoužiteľné, inak by to šlo, výkon je nižší ale dostatočný, ťah je dobrý. Verzia ako som testoval už s úzkym oknom, ale nie v knižnom boxe, ale v klasickej Norelco krabičke. Len tu vyšli o niečo horšie výsledky. Kazeta obsahuje SM mechanizmus.
Náznak jemného hnedého okraju na hlave a kladke.
Bez poškodenia pásky po teste.

Basf LH 90min rok 1974 Made in Germany
basf_lh9074cu.jpg
basf_lh9074cu.jpg (13.56 KiB) 924 zobrazení
0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Aj keď je novšia, tak nehrá lepšie, než verzia 1971, výškovo je to stále dosť biedne, dolby sa nehodí, priestor však drží, bez kolísania, porucha len občas.
V podstate sa asi veľmi na tých páskach a kazetách okrem obalu nič nezmenilo. Novšia verzia má celofarebný obal podľa dĺžky, táto je zelená, ale kazeta v základe identická ako tá staršia. Akurát v tejto nie je SM mechanizmus, teda tie vodiace lišty nie sú osadené.
Opäť len jemný náznak jemného hnedého okraju na hlave, stále veľmi dobrý stav pásov.
Bez poškodenia pásky po teste.

Basf LH 120min rok 1971 Made in Germany
basf_lh12071kcu.jpg
basf_lh12071kcu.jpg (13.89 KiB) 924 zobrazení
-2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 6db
Výkon má veľký pokles, ale počúvať by sa to celkom dalo, priestor drží slušne, nekolíše, ťah je dobrý, problém sú silné dropy na výškach, celkovo to hrá ako stredne pokrčená páska, nejde to zakryť nijako. Výškovo ako intenzitou je zase sviežejšia a intenzívnejšia ako predošlé dve Basf LH, ale na dolby to ešte nie je, no tenká páska a bias lepšie fungujú v tomto prípade než u C90.
A tie poruchy? pás má plesne, či rozklad spojiva, inak by to bolo dosť schopné, celá páska je posiata bielym práškom po boku navinutej pásky. Na samotnom páse nevidieť problém na povrchu.
Opäť SM verzia kazety s úzkym oknom v klasickej krabičke, ako C90 vyššie.
Pás necháva silný biely oter v celej páskovej dráhe.
Bez poškodenia pásu po teste.

Basf LH 120min modrá verzia, rok 1971 Made in Germany
basf_lh120b71cgu.jpg
basf_lh120b71cgu.jpg (13.59 KiB) 924 zobrazení
-2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Čakal som väčší výkonový prepad, ale zvuk je dosť biedny, výšky sú biedne, tam som čakal zase viac, je to podobné, alebo horšie ako u C90, zase ma to fascinuje, nakoľko by sa technicky malo jednať o identickú kazetu s vyššie testovanou C120, rovnaký rok, rovnaká konštrukcia aj pás.
Priestor drží dobre, nekolíše, poruchy takmer nepočuť.
Z dvoch verzií čo mám na webe, jedna je v modrej kazete a táto dnešná len v šedej s modrou nálepkou, čo som zisťoval, tak obaly sú totožné, ale zase dve výrobné šarže, takže pri kúpe získate buď celofarebnú kazetu, alebo len šedú s farebnou nálepkou.
Pás je tiež postihnutý plesňami a bielym práškom ale vo výrazne menšej miere než vyššie testovaná C120, ale oter na hlavách a kladkách je aj tak veľkolepý. Napriek tomu poruchovosť takmer nebola vo zvuku.
Akai nechal výrazný stredný prehyb na páske, kazeta má mimoriadne tuhý chod cievok, čo bude mať tiež dosť vplyv na tú ryhu.

Basf PRO I 46min rok 1982 Japonský trh, Made in Japan?
basf_proi4682cu.jpg
basf_proi4682cu.jpg (11.43 KiB) 924 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Celkom sa snaží, vlastne výkon je veľmi veľký na tak starú pásku a výšky sú takmer ako zdroj, ale ľavý kanál nie je výškovo celkom ideálny, páska nekolíše, ale priestor je posunutý, ľavá strana má trvalý výškový pokles. Porucha občas, prípadne veľký zhluk zlých miest. Určite sa jedná o superferro verziu, len neviem s ktorou Basf by mala byť porovnateľná, Japonské modely Basf sú mimoriadne exotické.
Technicky vyzerá presne ako klasická Nemecká Basf s veľkým oknom druhej generácie, SM mechanizmus, cievky, všetko sedí, jedine skrutky tu sú tie klasické Japonské krížové, a rozdiel je v polepoch. Chod cievok je až hrozivo ľahký na Basf.
Páska ale aj v tomto prípade trpí plesňamim či rozkladom spojiva.
Na návine pásky sú matné fľaky a tentokrát aj na povrchu pásu, čo spôsobuje výpadky zvuku.
Oter na hlavách ostal len v malej miere čo som prekvapený.
Akai nechal jemnú stredovú čiaru na páse.

Basf Professional II 90min rok 1980 Made in USA, verzia pre Americký trh.
basf_professionalii9080cu.jpg
basf_professionalii9080cu.jpg (15 KiB) 924 zobrazení
Sériové číslo mi tu nedáva žiadny zmysel, tak neviem dátum :D
-2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db.
Zvukovo až na ten pokles je veľmi dobrá až výborná. Pokles síce je a treba nutne držať výkon dole, ale výšková odozva je veľmi dobrá, žiadne poruchy ani kolísanie, priestor výborný, kazeta je v dobrom stave, teda aj páska, dolby sa nehodí kvôli malému budeniu, ale šum je trochu menší než ferro, kvôli vysokej hlasitosti pri počúvaní z dôvodu malých dB.
Buď sa jedná o CRS verziu pásu, alebo CRE, no skôr sa prikláňam k tej dvojvrstsvovej lepšej chromdioxidovej páske Basf. Výborný stav kazety.
Typická aróma pásky, ľahký chod cievok, žiadny oter.
Bez poškodenia pásky po teste.

Fuji DR-I 60min rok 1995 Made in Korea by SKC, verzia pre Americký trh
fuji_dri6095ucu.jpg
fuji_dri6095ucu.jpg (12.12 KiB) 924 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Výkon je dobrý, bez porúch a kolísania, ale priestor natiahnutý vľavo, výšky nie sú presne čisté, ale mierne rozslitané, takže parametre vysoko, ale zvuk sa mi vyslovene nepáči.
Verzia so SKC cievkami bez otvorov je u týchto kaziet označovaný ako Korea a tie s otvormi ako Made in China, zaujímavé.
Bez poškodenia pásky po teste.

Permaton Chrom Plus 60min rok 1978 Made in W.Germany
permaton_chromeplus6078cu.jpg
permaton_chromeplus6078cu.jpg (12.84 KiB) 924 zobrazení
-2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 6db
U pravého chrómu by som čakal veľký pokles, hlavne mimo značku Basf, pri držaní na uzde to výkonovo a basovo hrá schopne, ale výšky nie sú dobré ani pri hlbokom podbiasovaní, dolby sa vôbec nehodí, ťah je dobrý a priestor nekolíše, ale na výškach čo prenikajú sú extrémne poruchy, výpadky zvuku a pod. kvôli stavu pásky, inak by to ako tak šlo.
Vzhľad kazety je v tom základnom Philipsáckom dizajne, vnútro, cievky a konštrukcia vyzerá ako staré Agfa stereochrom, čo som už asi nedávno u niečoho písal.
Páska ma na návine extrémny biely prášok, čo vyzerá ako tuk zo spojiva, ako to nazvali na niektorých fórach, na to ani TDK MA nemá v množstve.
Pás na povrchu vyzerá ale dobre a čisto, veľký oter v páskovej dráhe ostáva.
Bez poškodenia pásky po teste.

Philips Ferro 60min rok 1978 Made in Belgium
philips_ferro6078cu.jpg
philips_ferro6078cu.jpg (14.64 KiB) 924 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Priestor drží dobre, poruchy ani kolísanie nie sú, ale výšky sú tlmenejšie aj pri hlbokom podbiasovaní, mám dojem že sú mierne rozpité sykavky, výkon je dosť na hrane, ale dostatočný. Tieto pásky nikdy neboli žiadny technický zázrak, u takejto základnej to nebude iné.
Bez oteru.
Bez poškodenia pásu po teste.

Smat SF 90min rok 1995 Made in Korea, verzia pre Kórejský trh.
smat_sf9095cu.jpg
smat_sf9095cu.jpg (14.28 KiB) 924 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
To je z tých lepších výrobkov, alebo stavov pásky SKC (Sunkyong) výrobku. Priestor dobrý, výšky takmer ako zdroj, bez porúch a kolísania, ťah dobrý, zvuk neuteká a nie je vyslovene škaredý ako u niektorých SKC kaziet.
Malo by sa jednať o základný ferro model.
Bez poškodenia pásky po teste.

SNC HQ-1 90min rok 1982? Made in Korea by Saehan?
snc_hq190cu.jpg
snc_hq190cu.jpg (13.82 KiB) 924 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo je skoro dobrá, len výkon je nízky, hlboké podbiasovanie, ale výšky sú takmer ako zdroj, vlastne hrá skoro dobre, nekolíše ani nedropuje.
Problém je trvalý rovnomerný pokles v celom spektre na ľavej strane, o ďalšie 2db. Balancom to ide pekne opraviť a hrá to slušne, keďže zvuk nepláva a pokles je celospektrálny, basy, stredy aj výšky tak sa to pri vyrovnaní neprejaví. Dolby sa ale veľmi nehodí.
Aj keď značka SNC je vlastne Japonský výrobca Soda Nikka, tak obal jasne hovorí že kazeta bola len vyrobená podľa ich inštrukcií, takže preto sa prikloním k Saehan Korea.
Oter len v jemnom náznaku okrajov v dráhe.
Akai nechal stredovú jemnú rysku na páske.

Sony CDix I 20min rok 1990 Made in Japan, Japonský model, veľké cievky.
sony_cdixi2090cu.jpg
sony_cdixi2090cu.jpg (14.7 KiB) 924 zobrazení
+6db, občasná špička +8db, bias -12, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Páska je určite HF-S, ako uvádzal obal staršej verzie, mimoriadne výkonná, ale výškovo pri hlbokom podbiasovaní je skoro ako zdroj, v podstate je veľmi ostrá, ale charakter celkového podania je mierne ubitý vekom, inak je to veľmi kvalitný pás, stále v dobrej kondícii, priestor je skoro dobrý, pri priamom porovnaní so zdrojom sú tam len malé rozdiely. Zisťujem že občas presykáva na výškach.
Bez poškodenia pásu po teste.

Sony EF 90min rok 1988 Made in Japan, EU verzia.
sony_ef9088cu.jpg
sony_ef9088cu.jpg (14.42 KiB) 924 zobrazení
+2db, občasná špička +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Už asi horší stav, aj keď výškovo sa snaží, tak ľavý kanál je výkonovo aj výškovo slabší a mierne chrčí, pri menšom výkone sa to balancom zase dá celkom pekne opraviť, páska nekolíše, nedropuje, priestor je len trochu mimo. Zvuk je mierne jemnejší, pokles je ale veľký na Sony pásku, ale rozhodne sa jedná o originál Sony výrobok, dolby je na hrane použiteľnosti.
Bez poškodenia pásky po teste.

TDK D 60min rok 1986 Tape Made in Japan, montáž USA, verzia pre Americký trh, rok výroby 1987
tdk_d6086ucu.jpg
tdk_d6086ucu.jpg (13.21 KiB) 924 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky má minimálny pokles, displej tvrdí že nie.
Zvukovo je dosť dobrá na svoj vek, obal hovorí o MOL +2db, takže to sedí, pokles oproti zdroju je nepatrný, priestor je dobrý, žiadne poruchy ani kolísanie. Dobrý stav. Výškovo je nepatrne slabšia, dolby je na hrane.
Bez poškodenia pásky po teste.

Visa Ferro FDXI 90min rok cca 1982 Made in Switzerland by ICM
visa_ferrofdxi90cu.jpg
visa_ferrofdxi90cu.jpg (13.8 KiB) 924 zobrazení
0db, občasné špičky +2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Pokles je malý, výkon je dobrý, výšky sú len trochu slabšie od zdroja, pri tom malom budení sa ale dolby už nehodí, odhadujem že Agfa, alebo Basf ferro tam bude.
Jemné až silnejšie zaplávanie kanálov vľavo, takže priestor nie, balance nie, neviem ako to dopadne na inom stroji, ale toto je silná bolesť tejto kazety, úroveň ľavého kanála nie je stabilná.
Stredný hnedobiely oter v celej páskovej dráhe.
Bez poškodenia pásky po teste.




Testy audio kaziet z aktualizácie 29.5.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0440a.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR


Testy spravené 12.6.2022, 5kusov kaziet.

Maxell UDI 90min rok 1990 Made in Japan, Japonská verzia, dátum výroby 19.2.1991
maxell_udi9090jcu.jpg
maxell_udi9090jcu.jpg (12.12 KiB) 924 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Výborný zvuk, konečne poriadna kazeta, vysoký výkon, výšky pri strednom podbiasovaní ako zdroj, je mierny rozdiel v charaktere zvuku a podaní výšok medzi zdrojom a páskou. Priestor je dobrý, žiadne poruchy ani kolísanie, zvuk je mimoriadne dobrý.
Páska hnedá, celkom iste Epitaxial.
Bez poškodenia pásu po teste.

Maxell UDII 90min rok 1990 Made in Japan, Japonská verzia, dátum výroby 15.10.1991
maxell_udii9090jcu.jpg
maxell_udii9090jcu.jpg (11.02 KiB) 924 zobrazení
+4db, bias -8, výstupná úroveň z pásky je zhodná so zdrojom
Veľmi dobrý zvuk, nie je tak výkonný ako u ferro verzie, je citlivejšia na prebudenie, +4db je také maximum čo zvláda, výškovo ako zdroj, priestor výborný, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi dobrý výsledok. Pred časom som nahrával túto kazetu vo verzii C120 a tiež som bol veľmi spokojný.
Páska je temná hnedá, takže opäť a zase Epitaxial vrstva, tesne pred príchodom Black Magnetite.
Bez poškodenia pásu po teste.

Maxell Metal UD 90min rok 1990 Made in Japan, Japonský model, dátum výroby 27.2.1991
maxell_metalud9090cu.jpg
maxell_metalud9090cu.jpg (12.45 KiB) 924 zobrazení
+4db, občasné špičky +6db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Už je trochu staršia, je to cítiť na zvuku, poruchy nie sú, ale výkon sa derie hore trošku s väčšou námahou, aj keď prebudiť sa nechá aj do vyšších čísel.
Ale výšky, akoby najostrejšie špičky sú trochu uťaté ako u starých metaliek je zvykom, bias tu viac nepomáha, rozhodne ale stále veľmi dobrý zvuk, aj keď nie excelentný ako na tých novších metalkách Maxell z posledných testov, no stále je veľmi dobrá.
Priestor mohol byť trochu lepší, vľavo výšky nie sú celkom precízne, ale ani nie udupané, len akoby mierne posunuté bokom.
Pás samotný má tie typické Maxellovské metal kryštáliky, ale len vo veľmi malej miere, žiadny oter, žiadne poruchy, krútenie metal pásky len v malej miere. Predpokladám že sa jedná o staršie zloženie než prišlo logo Cobalt Alloy Metal.
Maxell starším metal pásom hovoril "Super Stabilized Pure (SSP)"
Bez poškodenia pásu po teste.

TDK CDing1 64min rok 2002 Made in Thailand, Japonská verzia, rok výroby 2004
tdk_cding16402jcu.jpg
tdk_cding16402jcu.jpg (10.24 KiB) 924 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Zvuk je skoro dobrý, priestor drží, nedropuje, mal som pocit že občas zakolíše ľavá strana, pri spustení nahrávky ten azimuth bol sekundu strašný kým sa to ustálilo. Výkon je celkom slušný, výškovo je takmer ako zdroj, v tom je slušná a použiteľná, ale na pôvodné zloženie AD pásky, ktorá sa používala do CDing1 sa už nechytá. A taktiež je to ale úplne odlišná páska od toho čo dávali do Thajských Sony CDix I.
Kazeta už neobsahuje magnetické tienenie pod vankúšom. Pás je navinutý z C90.
Bez poškodenia pásu po teste.

TDK CV-II 64min rok 1990 Made in Japan, Japonský model, rok výroby 1991
tdk_cvii6490cu.jpg
tdk_cvii6490cu.jpg (11.36 KiB) 924 zobrazení
+4db, bias -6, výstupná úroveň z pásky je takmer identická so zdrojom
Displej neukazuje pokles, na zvuku sa zdá ale o chlp jemnejšia, ale dajme tomu. Výškovo dobrá, priestor dobrý, taká staršia verzia SF kazety v dobrej kondícii, bez porúch a kolísania.
Celý model pôsobí ako CDing2 verzia, preto neviem zmysel existencie tohto modelu mimo náš záujem o zbieranie a pestrosť. Inak je to totálna technická zhoda s CDing pre dané obdobie v Japonsku.
Stav bol horší, krabička a telo kazety mali na sebe jemné matné fľaky, stav bookletu bol mierne chlpatý, ale samotný pás je v poriadku zdá sa, bez oteru, bez známok plesní či rozkladu spojiva.
Bez poškodenia pásu po teste.
Vyrobené opäť z C90.

To bola zatiaľ posledná várka testov, ktorú som dlhoval za posledné obdobie keď bol Akai nefunkčný.
V spracovaní je už nová várka kaziet pre tento mesiac, fotky behom dní.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

tak ja všetky moje ruky za UDI dvíham. Paráda, neviem čo sa mi deje ale začína sa mi to nejako páčiť ten dizajn, druhá je u mňa BASF Ferro extra I, Sony CDix 20, aj keď neviem čo s ňou by som robil a veľmi sa mi páči SMAT. Ja viem nikto sa nepýtal ale proste pekné testy a niektoré kazety vytŕčajú
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"