katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3005
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa AdmineR »

zaujalo ma tam asi zo 5 kuskov, ale zo staršieho obdobia by som rád oskúšal Fuji fx ii - doteraz som ju nevidel nikde.
Ked pošlem Basko, pošleš Fuji?
Potom ich vrátime ...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Uvidíme, ja aj tak do výplaty už neminiem ani cent na vyše a potom bohvie kedy budem mať čas ísť na poštu :P
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Petr »

Fantastická databáze a perfektní info k jednotlivým typům kazet. Nedávno jsem si z nostalgie pořídil pár zabalených TDK D rok 1985. Moje první kazeta, co jsem jako děcko dostal kolem r 86-87, byla totiž TDK D60. Mám ji na památku dodnes. Ale ve srovnání s touto starou kazetou mi ty nově koupené zabalené připadají jiné. Nápis made in Japan je neostrý, odstín nápisu délky kazety je taky jiný. Něco může být způsobeno stářím, ale pravděbodobně to bude fake popisovaný v databázi. Na plastové logo v pravém horním rohu kazety není vidět, takže asi jednu z nich rozbalím 😀 a porovnám.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ahoj, díky, Vitaj na fóre :)

Kľudne, pošli fotky, na to sme tu, pozrieme a overíme pravosť :P
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Petr »

Tak jsem v rychlosti nafotil několik různých TDK D90, rok 1985, 86. Omlouvám se za kvalitu, musím si najít nějaký lepší způsob focení kazet, toto byla jen taková rychlovka. Ale to podstatné je vidět. Na první fotce jsou všechny tři pohromadě. Zcela vlevo jedna z mých nejstarších z 80tých let. Uprostřed je podezřelá made in Japan. Vpravo pak verze USA. Ta vypadá OK. Ano jsou to trochu jiné verze, ale co mi na té Japan vadí - zelená číslice 90 na kazetě má jiný odstín a částečně bílý obrys, celé označení D90 je výškově rozházené. Nápisy Normal bias a EQ 120 uS jsou neostré a nejsou rovně. Zatím jsem ji nerozbalil, tak nevím, co mě čeká uvnitř. Co si o tom myslíte? Díky za postřehy.
Prílohy
Celek.JPG
verze made in USA vypadá OK
verze made in USA vypadá OK
verze Japan se mi po estetické stránce nelíbí
verze Japan se mi po estetické stránce nelíbí
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Petr:
posledná na fotke je fejk, poznal som to podľa zlých zubov na cievke kazety, detailne som o cievkach v kazetách písal tu
viewtopic.php?t=1588
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Petr »

Díky, to bych nevěřil, v jakých detailech se můžou kazety lišit. Mám na mysli ty zuby na cívce. Prohlédl jsem si je pořádně pod světlem a je to tak. Na těch nedávno koupených kazetách (údajně Japan) jsou špatné cívky, tj. jsou to fejkové kazety. Ty verze made in USA mají cívky OK, stejně jako moje staré TDK D. Ale i kdybych to předem věděl, tak fotky na ebay nebývají v takovém rozlišení, aby se tyto drobnosti odhalily. No a ten článek o cívkách, tak to je taky bomba, klobouk dolů ! Když jsme u těch detailů kazet, nevíš, proč některé BASFky s velkým okýnkem (LH-EI, CR-S) mají z boku cívek ty přítlačné (nebo vodící?) packy a některé je nemají?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vodiace lišty, alebo kly SM mechanizmu Basf, neviem prečo neboli v starých kazetách vo všetkých kusoch, ale mali by akože zlepšovať navíjanie, ale vedelo sa aj o problémoch, ale vraj to nejaký vývojar vo firme pretláčal a mal vysokú manažérsku pozíciu, tak mu nikto veľmi neooponoval, až niekedy na prelome 90tych vraj odišiel do dôchodku a s ním aj tento systém mechaniky kaziet.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

DukeDragon bol niekde na blšom trhu v BA, tak mi kúpil nejaké staré audiokazety :D

Okrem nahratých sú tam aj nejaké origošky, teda na web pridám do mesiaca, asi väčšinou len tie origošky a do konca týždňa nejaké foto vytriedim do sekcie origináliek na fóre
ale z tých nahrávaných tam asi všetko na webe mám okrem jednej rarity, ktorá sa tam vyskytla, žiaľ bez obalu, je TDK AD-X ročník 1984, model ktorý je v tomto prevedení obtiažne zohnateľný a drahý, takže na web potom dám aspoň v takomto stave, až to trochu očistím, v cievke je nejaká pavučina :D
Prílohy
IMAG0516.JPG
IMAG0516.JPG (124.66 KiB) 925 zobrazení
IMAG0517.JPG
IMAG0517.JPG (155.96 KiB) 925 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetová nádielka pre 01/2024, neviem kedy to zvládnem dať na web, do konca tohto roku určite :D

Zaujímavé sú napríklad Kennex Superchrome II s kazetou od ICM s detekciou typu II, ale páska je svetlá hnedá typ ferro :D

Japonská Sony HF 10, je s Japonským popisom na zadnej strane, uvedené Made in France :D

No a Axia Hello Kitty VHS je Made in China, kto by nevedel :D

Dvojpacky Daiso Zebra a Maxell CDSII rozdelím a budem sa pýtať ľudí, ktorým som sľúbil nejaké kazety, TDK AE 30 môže byť rozbalená k dispozícii, uvedená je Japonská páska, takže kvality pravej TDK D v krátkej dĺžke
Prílohy
IMAG0947.JPG
IMAG0947.JPG (174 KiB) 861 zobrazení
IMAG0956.JPG
IMAG0956.JPG (181.63 KiB) 861 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

príprava na update 02/2024
jeden z najväčších updatov za posledné obdobie, neviem či to vôbec stihnem do konca mesiaca, dneska celý deň som len písal zoznam a robil fotky,
skenovania, úprava a príprava html, samotné pridanie bude na ďalšie dni až týždne, len pretože chodím do práce, inak by som to spravil do 5dní.
Prílohy
IMAG0328.JPG
IMAG0328.JPG (144.35 KiB) 587 zobrazení
IMAG0336.JPG
IMAG0336.JPG (150.11 KiB) 587 zobrazení
IMAG0345.JPG
IMAG0345.JPG (141.74 KiB) 587 zobrazení
IMAG0348.JPG
IMAG0348.JPG (136.09 KiB) 587 zobrazení
IMAG0355.JPG
IMAG0355.JPG (138.43 KiB) 587 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"