katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak jsem to zkontroloval a zjistil jsem, že na Opeře mi to už nejede, což asi bohužel znamená, že to nepojede ani na tvém starším počítači :-| ..
Asi bude muset být povolen přístup i pro starší přístroje (a prohlížeče). Nebo nevím, zatím se mi nenabídl certifikát ke stažení, tak to třeba bude jen dočasné, těžko říct.

EDIT: Na Firefoxovi mi to ale samozřejmě normálně běží, to jen Opera je odříznutá.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

teoreticky by sa to možno dalo poriešiť, už s tým máme skúsenosti, tak dám vedieť neskôr, správu som posunul na správne miesta :D

aj keď cítim že nad tvojim upgradom vecí sa už pomaly draci zlietajú, tak snáď to už nebude dlho trvať :D
Tommy
vitaj ucho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 22:05

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Tommy »

Obecně je na web serverech blokován SSL/TLS v.1.0 v případě že browser nepodporuje nové verze SSL/TLS bývá označen za unsecure/deprecated. Pokud je tedy na serveru nastaven force HTTPS, tak nedojde k načtení stránky. Force HTTPS byl pro doménu vypnut, web by měl být už dostupný na protokolu HTTP.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: mne to na starom pc chodí aj na Opere, aj na Firefoxe, bez https, takže už by to malo aj tebe

Tommy: vitaj, môj osobný site admin :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tak snad ti to bude dobře fungovat. Jinak co se týká tvého webu, tak s výkonem jsem nezaznamenával žádné nedostatky, všechny obrázky i jednotlivé záložky se načítaly rychle.
Jo bylo to neuvěřitelně rychlé, už mi opět funguje, chválím rychlost Tvého site admina :thumbup: . (Já to právě pro jistotu po předešlé zkušenosti testoval i na tom HTTP bez eSka, ale ni tak to nejelo - to jen vsuvka.)

Pěkně napsané :-). No pokud máš na mysli to s čím se mi Drak posledně svěřil..něco takového jsem absolutně nečekal, jak jsem mu hned ten den psal, tak i kdyby to nevyšlo, ta jeho ochota mě nepopsatelně potěšila a překvapila.

---

Tommy: Zdravím Tě.
Už to funguje, moc děkuji za tak nečekaně rychlou reakci :thumbup:.

Také děkuji za upřesnění. Jo, to by vysvětlovalo, že mi z té Opery mnoho stránek už nejede. Co jsem se právě díval na nastavení, tak ho mám myslím ve výchozím, a to následovně - zakřížklé mám: Povolit TLS 1, Povolit TLS 1.2. Další dvě možnosti "Povolit TLS 1.1, Povolit SSL 3" překvapivě zakřížklé nejsou, ale přesto jsem nezaznamenal žádný rozdíl.
Toto fórum mi z ní naštěstí jede a to i při protokolu HTTPS, což mě překvapuje na stáří prohlížeče, ale jsem za to nesmírně rád a doufám, že to tak zůstane i nadále, protože přes Firefox se mi nepracuje tak pohodlně jako právě přes tu Operu.
Dříve se mi ale stávalo na tomto fóru, že po nějaké aktualizaci mi to znemožnilo přístup a po několikanásobném obnovení stránky (F5) mi to nabídlo nový certifikát, proto mě napadla i tato varianta. Ale teď jak to píšu si vzpomínám, že mi to ukazovalo vlastně jinou chybovou hlášku.

Já se v těchto věcech zrovna dvakrát nevyznám, což je možná z výše psaného poznat, ale to jak jsi to v pár větách popsal je srozumitelné.

Možná hloupý dotaz, ale nebývá Force HTTPS nastaveno jako výchozí? Myslím to tak jestli si to musíš nastavit nebo to už bývá jako primární volba..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: ja už som nedostatky našiel, ak si dáš stránku s veľkým množstvom obrázkov, tak sa odmietajú načítať všetky, konkrétne sa jedná o prehľad dizajnov kaziet v audio-dizajn
u predošlého hostingu som mal veľké problémy s rýchlosťou, alebo nefunkčnosťou webu aj na dlhšie časové úseky a problémy trvali niekoľko posledných mesiacov a nezlepšovalo sa to
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teda, no fakt že jo. Takovou chybu vidím prvně, ale ono takové přehledy jsem na tvém webu moc často nezobrazoval, tak to asi znám z dřívějška, kdy to fungovalo. Ale mám pocit, že jsem na to koukal ještě někdy vloni..
Tak jsem se tam proklikl a načítalo se to, ale pak to zatuhlo na "Prvky 548/758" a po vteřině čekání to skončilo s nenačtenými obrázky ku konci. Při druhém načtení se to zvedlo na 683 a při dalších načítáních to už kolísá.
Těmi prvkami v Opeře se zobrazovalo třeba načítání právě těch obrázků, tato obdoba bývala dříve i v jiných prohlížečích, ale časem se to nějak vytratilo..

Na Firefoxovi se mi to načetlo celé, úplně kompletně. Při opětovném načtení (i po nynějším restartu prohlížeče) se mi už ale načetla zase jen část (odhadem taky zhruba 85%). Teď jsem to zkusil znovu a už jich tam chybělo jen zepár (asi 97%). Při kliknutí pravým myšítkem na nenačtený obrázek a volbě Obnovit obrázek se už načte, ale chápu, že tenhle stav je na prd..

Je to zvláštní, pochopil bych to nenačtení, kdybys tam měl náhledy obrázků v plném rozlišení, ale ty tam máš zmenšeniny. Nemůže to třeba být jen průvodní jev při čerstvé změně hostingu? Ale to je asi hloupost.

No mrzí mě, že změna hostingu moc nepomohla.
PS.: Ty to víš nejlépe, to je jasný, tak to neber, že bych to vyvracel, já si pomalosti tvých stránek opravdu nevšiml.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

neviem, budeme riešiť, hlavné stránky s kazetami nemajú tak veľa obrázkov, aby sa tento problém vyskytol, takže to nie je tak zlé, pri troche snahy a viacerých refreshoch sa to načíta celé, ale len na novom pc, na starom ani bohovi :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo to je pravda, tam se to naštěstí nestihne projevit (a to jsem teď koukl třeba na TDK D a Sony HF), tam se mi to načetlo v podstatě okamžitě a kompletní (no vždyť u TDK D se mi mihlo 188 prvků, což je oproti tomu mega množství jen zlomek).

Já vím na co narážíš, a nech si toho :lol:. Sám se setkávám stále častěji s tím, že když někdo zmíní, že má starý noťas, tak tím myslí třeba 6 let starý stroj a ten můj má už 12 let :-D. Ale pokud to myslíš jako uložení do mezipaměťi prohlížeče při znovunačítání stránky, tak si nejsem jistý jestli by to šlo. Tohle se tvářilo trochu jinak, jako kdyby se načetly jen některé na úkor jiných - něco jako kdybys měl v počítači zaplněnou mezipaměť a to umožnilo načíst jen zlomek (což bývá občas můj případ, ale když v tom nejsem sám, tak za to možná můj "dědeček notebook" úplně nemůže). Ale znovu říkám, vím na co narážíš :-D.
Tommy
vitaj ucho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 22:05

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Tommy »

No, zásadní problém toho webu je, že i když je statický, tak je napsaný hrozně "na prasáka". :D Je to generované ve starém wysiwyg editoru a EZikovi se to nechce předělávat. (Ani se mu nedivím, při tom bordelu.) Zkusím to ještě optimalizovat v rámci možností, jak na to bude čas. Mimochodem, tohle forum, by taky menší optimalizaci sneslo, jak tak na to koukám. Ale to bude nejspíš technologický dluh z historických důvodů.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

po mesačnej pauze, plány na máj 2023
prvý balík a ešte jeden je v zásielkovni, takže do konca mesiaca ako vždy to mooožno stihnem
bonus mám použité VHS, niektoré z nich som na web ešte nedával, alebo len ako foto v horšej kvalite od ľudí z netu

už dlhodobo mi ležala v žalúdku Sony XII v bielom prevedení s modrým oknom, len kvôli tým farbám jej cena dneska prekračuje cenu bežných metaliek, no a ešte si budem musieť počkať na červenú normal verziu

TDK ROKU je ďalší zvláštny model, ale z "roku" 2001, takže sa bude zrejme jednať len o extra farebnú verziu obyčajných normal TDK vyrobených v Thajsku, ale podľa popisu s Japonskou páskou, takže odhadujem TDK Dynamic (AE) moc na AD pás neverím v tomto období, ale je to trojpack, takže jednu nechám SilverFoxovi a jedna bude stále navyše, podľa toho kto o to požiada skôr, celý pack bol za dvacku, to je 6,66 eur za kus :D samozrejme rozbalenie a cena ešte pôjde dole

Daiso 10min modrý dvojpack je zvláštnosť, Daiso je zrejme Japonský obchodný reťazec, alebo minimálne majú značku elektra a pod touto značkou sa vystriedalo mnoho rôznych lacných kaziet, čo ma zo zberateľského hľadiska fascinuje viac ako no name alebo nezmyselné Čínske značky a kazety z HongKongu.
Táto Daiso je vyrobená Panggungom v Malajsii, teda dizajn Maxell, ale je tam obdoba nejakých ultra ľahkých dutých cievok, čo som u Maxell nikdy nevidel, žiaľ použili Kórejskú pásku, takže SKC, alebo Saehan kvalita, ale vyrobené v roku 1998, vtedy Panggung začínal, takže očakávam aj slušnejšie odliatky komponentov než moderné UR a schopnejšiu pásku, niečo na štýl ako keď vyšla prvá Maxell UE v oranžovom obale v roku 1998, som tiež podozrieval že tam nacpali nie pravý UR pás ako býva zvykom u rozpočtových modelov iných značiek, zase jednu nechám SIlverfoxovi, lebo viem že sa práve na také značky trasie, ešte k tomu 10min :D a cena dvojpacku bola 5eur cca
Prílohy
IMAG0017.JPG
IMAG0017.JPG (139.15 KiB) 1337 zobrazení
IMAG0030.JPG
IMAG0030.JPG (141.29 KiB) 1337 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tie obaly vhs vo mne prebúdzajú čosi, čo ťažko popísať. Silná nostalgia.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"