katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže máme tu môj balíčkový deň (týždeň, mesiac :D ) nakoľko mi balíky prišli za uplynulé dva týždne, ale všetko mi neskutočne dlho trvá
Na web dám dúfam do konca mesiaca ako vždy. teda prvá tohoročná várka kaziet pre web 01/2023.
Zbehli sa mi tu dvojmo novinky posledného roku, RTM kazety, už nie označené ako FOX, ale ako Type One, kde je opäť rovnaká ferro páska ako v kazetách FOX, ale majú vylepšené telo, zase od Talianskeho MusicBoxu, len cievky ostali stále slabšie, no potlač je lepšia, celkovo si dali výraznejšie záležať na kvalite prevedenia dizajnu než u prvých FOX.
Aj keď mám kazety dvojmo, zatiaľ sú tie navyše rezervované, je o to nejako celkom záujem, ale dostal som odkaz na ich nákup v Českom eshope v prípade potreby:
https://www.elviapro.cz/audiokazeta-rtm ... 0/d-32575/
https://www.elviapro.cz/audiokazeta-rtm ... 0/d-32576/
Mimo to kazety už nie sú balené vo fólii, ale je tam len taký prelep, takže žiadna bolesť pri rozbaľovaní :D

Okrem zmieneného je navyše aj Denon CX 10, ktorú asi nechám SilverFoxovi, takže zase nič :D
Ale je tam pri detailnejšom pohľade vydutý polep, takže asi rokmi povolilo, inak vyzerá byť dobrý stav.
Maxell GX Metal 60 Japonskej série roku 1994 mám ako bonus rozbalenú, nakoľko už takú mám, zase pustím, ponúkol som Nstarovi, ale nechcel, resp. má kameru, vzal vtedy tie Emtec za euro, takže?

No a konečne po rokoch budem mať v zbierke aj modrú TDK SF, ktorá je vlastne prvotná verzia tohto modelu, v USA sa im zase hovorilo SD a mali červeno zlaté prevedenie.
Ostatné kazety potom v popise na webe, alebo otázky sem.
Prílohy
IMAG0253.JPG
IMAG0253.JPG (171.63 KiB) 1180 zobrazení
IMAG0259.JPG
IMAG0259.JPG (143 KiB) 1180 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

tie RTM vyzerajú celkom dobre, páči sa mi Sony XRS, bude aj v C54?
K tej 8mm, práve to, že si mi odpredal dosť tých Emtec a to mám zásobu nadlho, takže ja by som to už asi neupotrebil
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

v C54 bude ale neviem kedy, až hodne neskoro, ja teraz všetky kazety preskakujem čo nie sú vôbec otestované
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ahoj,
Keďže tu nemám osobné vlákno v predstavení členov fóra, ale hlavne ho ani nechcem, tak si tu urobím menšie vyplakávanie. Konkrétne z nedostatku času, už je to posledný víkend pred koncom mesiaca a stále nemám update hotový, verím že o chvíľu na ňom začnem robiť, ale je to o tom že som si povedal, že budem pravidelne prispievať aspoň tú jednu kazetu do rozpisu dĺžok, alebo niečo, tak sa to od začiatku roku zatiaľ darí.
Ale okrem toho dostávam stále viac emailov a správ so žiadosťou o rôzne spolupráce či výmenu materiálu, alebo vedomostí, že je mnoho z nich zahraničných je ďalšia vec. (niektorý čakali na odpoveď ja dva mesiace, ono je to vlastne smutné :D )
Sa celkom musím niekedy premáhať aby som dal vôbec ten jeden príspevok na fórum, ako sa mi po práci zatvárajú oči, ale to nevadí.
Fascinuje ma ten rozmach ľudí čo mi teraz píše, pán z Argentíny, ktorý začína na miniveži a prechádza postupne ešte len k reveznému dvojdecku a fascinujú ho hlavne základné normal kazety a originálky, hmm.
Či pán z Maďarska, veľký zberateľ VHS má toho veľa aj v ponuke na predaj, len keby bolo za čo :D
Okrem Nemeckého fóra, kde sa to rozbehlo, ešte jeden pán z BB, ktorý rieši historické výstavy starej techniky a PC, do toho by chcel zakomponovať nejaké kazety, ale práve idem odpísať že časovo žiadnu samostatnú prácu nespravím viac než konzultanta, teda poradenstvo.
A to nehovorím o tom koľkým som sľúbil poslanie balíka, kde kazety sú, ale čas to pohľadať, zabaliť je horší problém a ešte tam fyzicky zájsť, pritom ako dneska rušia pošty naprieč Slovenskom a povedali že mestu ako SNV budú stačiť dve pobočky, z čoho vyplýva že na hlavnej pošte je xx krát viac ľudí a okienka stále fungujú len dve :)
To že bývam "sám" je relatívne výhoda, by som popri nejakej rodine tu napísal tak raz za týždeň :D
A nejakú recenziu dal raz za mesiac.
No napriek tomu ide týždeň poobednej práce, čo znamená po práci mimo základných vecí je rituálne počúvanie na mechanike, žiadne PC už ani mobil, ráno sa zobudím podľa situácie medzi 8 až desiatou ráno, čo mám tri hodiny na odchod do práce, keď si vezmem že len okolo hodky mi trvá dať dokopy príspevok do vlákna s kazetami, a potom základné veci, tak je to o hubu vždy.
Víkend je také krátke nadýchnutie medzi tým všetkým, príde mi neskutočne krátky a to každý, aj dva týždne voľna cez Vianoce to prešlo ako nič.

No to bol len taký výkrik do prázdna, ale je to sranda, dneska od rána písanie, maily, pizza cesto, zase písanie, ešte som neskončil a už je večer :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Ahoj, promiň, že ti sem hned vpadám.
Je dobré, že se snažíš držet svůj zájem a nedáváš ho až na druhou kolej, jen si dávat plány není vždy dobré, když to pak nevychází, je z toho akorát špatný pocit. Já si taky dával plány během té brigády, že chci udělat to a to, a když jsem to pak nestíhal, byl jsem z toho špatný a když to tak šlo dál a ještě hůř, tak to přešlo i v nasr*ní.
Upřímně, obdivuju tě, že zvládáš každý den přispívat, jsem si myslel, že právě tento týden ti to moc nepůjde, ale zároveň tě lituju, že jsi taky obětí té dnešní doby (jít spat, vzbudit se, jít do práce, rychle se najíst, jít spat a tak dokola). Mít možnost, tak bych ti rád pomohl.
Však jsi bez nadsázky hvězda ve svém oboru, toho úsilí, času a peněz co do toho investuješ by asi málokdo zvládl, jestli vůbec. S popularitou se ale nesou i ty věci ohledně fanoušků.
Vím, co bys potřeboval, ale to asi i ty, tak s tím nebudu otravovat, aby jsi z toho neměl pak ještě depku.

Upřímně ti přeji, aby ses mohl svému zájmu začít věnovat naplno :-). Opravdu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox, díky, ale asi ani u kazeťáku a pc by som nevydržal stále, potrebujem činnosti behom dňa striedať, takže sedenie pri kazetách sa strieda s youtube, jedlom, hraním hier a tak ďalej, práca by aj bola fajn, keby sa tam teraz tak moc vecí ne*ebalo, rovnako tak ako v celom svete
ale sú fakt dni keď si radšej kúpim bagetu v práci, pretože niesom schopný zájsť ani do obchodu.

už si počul o tom novom zákone čo zaviedli vraj na Slovensku? ja dúfam že je to vtip, inak je to veľký krok dopredu k totálnej cenzúre všetkého na internete ako sa hovorí už roky že sa stane
https://www.youtube.com/watch?v=wJcjWHn ... =24&t=638s
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

O čo tam ide, nechcem kukat jutub
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Není zač, rád bych tě aspoň povzbudil, když už nemůžu nic jiného, čímž ale nechci říct, že bych to celé psal jen kvůli tomu.
To ti rozumím, kdybys dělal jen jednu věc, zblbneš z toho ať je to koníček nebo práce ve fabrice (dnes spíš už otročina).
Hm, to chápu, já se do obchodů zrovna moc nehrnu, když už, tak dělám větší jednorázový nákup, abych pak mě klid..vlastně nevím, kdy naposledy jsem šel jen tak do obchodu.

Jo, tak to jsem neslyšel. To je teda festovně ujetý, oni už neví jak nás odrbat :mrgreen: :mrgreen:.
No, jdu si to poslechnout celý a průběžně z toho co jsem pobral napíšu pro Nstara zde.


Nstar: Já jůtub taky nepoužívám, na svém noťasu ho nepouštím už od roku 2018 nebo 19 a ani mi to nechybí. Když něco, tak si to stáhnu a pak na to bez sekání koukám přímo ze souboru.

Takže prý jde o to, že když máš nějaký kanál na jůtubu či jiných službách (tedy, jestli tvoříš nějaký videoobsah na internet), tak budeš muset tohle nahlásit na nějaký "audiovizuální mediální službě neboli radě pro mediální služby".
Pokud to nenahlásíš a tvoříš videa, tak můžeš dostat pokutu. A prý "Našim cílem není pokutování, ale prevence a edukace".
Prý se tohle dotkne i webových televizních archívů atp.

No než to celé opisovat (a to jsem jen ve 4. minutě), myslím, že by nebylo špatné na to mrknout (pokud ti to počítač utáhne, mě zrovna už od té doby ne).

Jdu dokoukat ten zbytek videa.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Že od konca minulého roku by mal byť pod štátom registrovaný každý kto kedy nahral na youtube nejaké video alebo zvuk, na všetky sociálne siete a internet ako taký, je to nejaká správa audiovizuálnych médii a Tv, vysielania, oni to musia schváliť do 90dní či vôbec môžeš robiť takú činnosť a až potom môžeš niečo nahrať na net, inak hrozia veľké pokuty, ako keby si vysielal na čierno Tv alebo rádio.
platí to len na Slovensku
dúfam že je to zase vtip, alebo hoax
ale podľa vyjadrení v diskusii asi nie
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Jo takže všetci čo tu niečo píšeme sa dopúšťame priestupku?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: jedná sa len o nahrávanie videií a zvuku, netýka sa to textu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

A čo fotografie, alebo články?
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"