katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: hej dobre že si mi pripomenul, aby som objednal tie gumičky do mechaniky :D
ale som rád za reakcie
samozrejme sa teším na mnoho kaziet v mechanike ale ono to ide tak pomaly a je tak brutálne málo času a zase to tam nechcem nahádzať všetko naraz len aby bolo
s tými kazetami, som vlastne sklamaný z niektorých kusov, Sony CDix normal z Thajska ma síce prekvapila, ale nie až tak moc, zase od Sony Aurex som čakal aspoň mizerný zvuk a ono nie :D
k Sony UX-S by som to zhrnul http://www.vintagecassettes.com/sony/so ... sony89.htm
na tom odkaze má tiež rovnakú 46min s veľkými cievkami

Stano: ako nie je to zlý nápad ten dizajn, ale dosť to zakrýva celý výhľad na pásku, ani v presvetlenom decku to nie je moc dobré vidieť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

upgrade k dnešnému dňu

od dneska sa bude o môj web s kazetami starať tento železný vlko od Seagatu, inak povedané nutná výmena staršieho disku v starom pc z dôvodov ktoré popíšem v ďalšom vlákne za chvíľu
uvidíme ako dlho mu to vydrží, kým železný vlk nezhrdzavie :D
ale v aktuálnom pc mám jeho väčšiu verziu 4TB a už to bude niekoľko rokov a zatiaľ sa snaží
Prílohy
IMAG0006.JPG
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a čože si spadol zo 4 na 1 TB ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

4TB mám v súčasnom PC spolu s SkyHawk 8TB

a do starého len kvôli webu som kúpil tohto 1TBm kde to stačí
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

do starého pc je dobrý ssd disk . ja už som spravil výmenu .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 30.11.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0752.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 17.5.2022


Ďalšie testy smerom dozadu sú za november 2021
(22kusov kaziet, 3hodiny test, 2 hodiny písanie.)

Axia J´z Metal 50min rok 1997 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_jzmetal5097cu.jpg
axia_jzmetal5097cu.jpg (12.24 KiB) 975 zobrazení
+6db, bias -4, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Jednoducho veľmi dobré, je tam nepatrný pokles na výškach, ale ten rozdiel je naozaj minimálny. Celkovo je zvuk s väčším dôrazom na basy a stredy, inak je úžasný, žiadne poruchy ani kolísanie, výborný priestor, dokonalosť takmer, ľahko sa nechá skreslene prebudiť na +8db.
Bez poškodenia pásu po teste.
Bez oteru, táto páska je výnimočne čistá, bez bieleho povlaku a ďalších vecí.

Axia PS-I 54min rok 1991 Made in Japan, značka pre Japonský trh, veľké cievky
axia_psi5491cu.jpg
axia_psi5491cu.jpg (10.9 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -6, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom, prípadne nepatrne silnejší výstup
Excelentný zvuk, trochu podbiasovania, bez porúch a kolísania, priestor výborný.
Zase vysoké kvality starej Axie, zvýraznený basový a stredový prejav, je tam náznak že to občas na displeji skáče aj vyššie než zdroj.
Tieto staré Axie mi prišli podstatne výkonnejšie a poctivejšie než nové farebné verzie.
Bez poškodenia pásu po teste.

Fuji DR 46min rok 1998+ Made in China
fuji_dr4698cu.jpg
fuji_dr4698cu.jpg (13.63 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Čakal som katastrofu, ale je to nadmieru dobré, síce neviem akú pásku tam použili, do úvahy prichádzajú od SKC, cez Forward až po Ruskú ECP. (zdroj páskové fóra)
No potrebuje veľmi podbiasovať ale hrá ako zdroj, čo som veľmi prekvapený, možno aj lepšie než zdroj, sviežosť, výkon a všetko je ukážkové, žiadne poruchy ani kolísanie, priestor dobrý.
Kazeta má pôvodný vzhľad Axie, aj cievky, ale je vidieť na odliatku aj presnosti cievok že sa jedná už o Čínsku produkciu, nie je to ani zďaleka tak precízne ako sme zvyknutý.
Bez poškodenia pásky po teste, jemne vlnitý okraj pásky aj mimo testovaný úsek.

Lo-D 46min rok 1981 Made in Japan, model pre Japonský trh, dátum výroby 28.7.1981 Japonsko
lod_dl4681cu.jpg
lod_dl4681cu.jpg (12.41 KiB) 975 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Zvuk je nadmieru dobrý u takto starej pásky, výšky sú tlmenejšie aj pri tomto biase, teda časť výšok je preč, ale stále je ich tam dosť na slušné počúvanie, na hrane použiteľnosti dolby.
Bez porúch a kolísania, teda aj zvukovo a výkonovo to vychádza trochu lepšie než o dva roky novšia verzia tejto kazety testovanej pred časom.
Bez poškodenia pásu po teste.

PDMagnetics FE Ferro 60min rok 1990 Made in Korea by SKC
pdm_feferro6090skccu.jpg
pdm_feferro6090skccu.jpg (14.17 KiB) 975 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Výkon je na hrane, ale to by tak nevadilo, poruchy nie sú, ale výšky sú mierne slabšie a dosť rozpité, rozslintané, s dolby to ide tiež slintavo.
Posun priestoru do ľavej strany, mierne výraznejšie, ako nastaviť sa to dá, aj počúvať, ale proste sa mi ten zvuk nepáči, aj keď tlačí parametre celkom hore ako výkon.
Zvláštnosť kazety sú čierne SKC cievky s modrou svorkou, pod touto fóliou môžete nájsť viacero verzií kazety SKC, prípadne iných značiek, čierno modré cievky sú taká zvláštnosť.
Bez poškodenia pásu po teste.

Realistic Low Noise 90min rok 1973 Made in USA, zrejme firma Tandy SA California, USA trh
realistic_ln9073cu.jpg
realistic_ln9073cu.jpg (14.3 KiB) 975 zobrazení
-4db, bias -12, výstup z pásky je slabší o 4db
Zvuk je takmer nepoužiteľný, síce nekolíše, ani poruchy nejako výrazne nepočuť, keďže na nich nie je priestor :D
Veľký pokles výkonu a veľmi malý výkon všeobecne aj tak hrá podivne s chrčaním, tu si s kalibráciou veľmi neporadím, bias takmer nereaguje.
Kazeta mala odlepený vankúš, ale to nám u dualcapstanu nevadí že.
Bez poškodenia pásky po teste.

Smat SK 60min 1988 Made in Korea, verzia pre Kórejský trh.
smat_sk6088cu.jpg
smat_sk6088cu.jpg (14.92 KiB) 975 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky je takmer ako zdroj
Je tam asi štvrtinový pokles na výškach, bias už viac nepomáha, výkon je na hrane, no ak to malo byť superferro, tak už nevydalo....zvuk nie je vyslovene zlý, ale proste už nemá na zdroj. Dolby je tak na hrane, ešte ako tak použiteľné.
Bez poškodenia pásky po teste.

Sony CDix I 60min rok 2001 Made in Thailand by TDK, Japonský model reálny rok výroby 2008
sony_cdixi6001cau.jpg
sony_cdixi6001cau.jpg (11.84 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Pomerne sa snaží, len je tam istá miera slintania na výškach, inak je zvuk celkom dobrý, výkon tiež, bez porúch a kolísania, priestor drží dobre.
Toto je niečo ako reparát presne rovnakej kazety teda ale C70 z minula, keď posledná Thajská (Sony) TDK z roku 2007 sa začala lepiť o hlavy a mala plesne, táto je o rok novšia, zrejme z iného zdroja skladovania a stavu, takže som si bol celkom istý že to bude v poriadku.
No po asi štyroch minútach testu sa objavilo silné tremolo, aj táto má teda tendenciu sa lepiť o hlavy, zrejme to bude nejaký všeobecný problém týchto pásov čo použili, stále nevieme zdroj výroby pásky v tomto roku. Síce je v o dosť lepšom stave než tá C70 minule, ale takto sa fungovať nedá, kazeta držala ešte niekoľko minút ale nevyplo to, dal som druhú stranu a bež šance, vyplo sa to okamžite.
Kazeta teda nepoužiteľná opäť, aj keď sa test stihol spraviť.
Bez poškodenia pásky po teste.
Hlavy nutné čistiť, páska nechala matný povlak cez celý povrch hláv, rovnako ako u tej C70 minule.

Sony CDix II 54/60/64min rok 1999 Made in Thailand, Japonský model
sony_cdixii5499cau.jpg
sony_cdixii5499cau.jpg (34.54 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Zvukovo je veľmi dobrá, vysoký výkon, bez porúch a kolísania, priestor je výborný, výšky výborné, proste sa to počúva úplne super, aj keď tento dizajn veľmi nemusím, proste je zvukovo úžasná.
Páska je takmer čierna bez výraznejších svetlejších odtieňov, podozrenie na novú nebezpečnú pásku Aurex z Mexica, nepresvitá, už sa nejedná teda o UX pôvodnú Sony pásku.
Hodnotenie platí pre všetky tri dĺžky, vo všetkých troch kazetách je rovnaká čierna nepriesvitná páska, o to je horšie že ak naozaj ničí hlavy, tak má proste nádherný zvuk.
C54: jemný stredový prehyb na páske aj mimo testovaného úseku, teda Akai je v tom nevinne
C60: bez poškodenia pásky po teste
C64: má výrazne vlnité okraje a dva jemné prehyby na okrajoch pásky, zase mimo testovaných úsekov Akai, teda zase výrobná vec
k tomu je C64 navinutá z hrúbky C90, veľmi malá cievka s páskou, ale na zvuku sa to neprejaví
Po žiadnej z uvedených kaziet nebolo zistené reálne poškodenie hláv po teste.

Sony CDix II 60min rok 2001 Made in Thailand, Japonský model
sony_cdixii6001cau.jpg
sony_cdixii6001cau.jpg (10.16 KiB) 975 zobrazení
+4db, bias -4, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
V porovnaní s verziami 1999 sa mi tu zdá menší výkon, ten bias -4 je viac potrebný, ale inak je to stále veľmi dobré, bez porúch a kolísania, priestor dobrý.
Kazeta je z poslednej dizajnovej série, ale ešte s pôvodnými komponentmi Sony, bez kríženia s TDK, ale napriek tomu vzhľad čiernej nepriesvitnej pásky je zhodný s tými vo verzii 1999, takže podozrenie na nebezpečnú Aurex pásku z Mexika platí stále.
Akai tejto páske pridal jemne vlnitý okraj, ktorý mimo testovaného úseku nebol.

Victor Get´s 46min rok 1987, Made in Japan, Japonská značka, veľké cievky
victor_gets4687cu.jpg
victor_gets4687cu.jpg (10.67 KiB) 975 zobrazení
+4db, bias -12, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
V podstate skoro dobré, ale časť výšok už nie je k dispozícii aj pri tak nízkom biase. S dolby to ešte ako tak ide, bez porúch a kolísania, priestor mohol byť lepší, hlavne ľavá strana sa mi zdá nepatrne výškovo tlmenejšia.
Podľa popisu zadnej strany sa má jednať o superferro, resp. mierne lepšiu verziu od tej základnej, uvedený výkon +4,5dB je cca oki, bias 0 ani náhodou, to je dobrý dôkaz ako pásky starnú a bias musí ísť veľmi dole aby boli výšky aspoň nejaké. Pri biase 0 hrá asi o polovicu horšie vo výškach.
Základné ferro mali vždy mierne bias dole, takže toto bude to mierne lepšie ferro.
Bez poškodenia pásky po teste.

Victor RZI 46min rok 1989 Made in Japan, Japonská značka, veľké, dvojité cievky
victor_rzi4689cu.jpg
victor_rzi4689cu.jpg (13.1 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Bolo by to skoro dokonalé, ale ľavý kanál u tak kvalitnej pásky ak pláva tak je to dosť smutné. Poklesy a plávanie v rozsahu 2db na ľavej strane.
Inak by zvukovo bola výborná, trochu podbiasovať, výkon je tiež obstojný, možno inému stroju bude lepšie vyhovovať.
Obal uvádza +5,0dB, čo by aj sedelo. Bias sa neuvádza, ale rozhodne nebol mínusový, je to vyšší model než Get´s.
Bez poškodenia pásky po teste, pás má úplne iný vzhľad než v kazete Get´s.

Victor RZ 60min rok 2000, Made in China by Forward, Japonská značka, Japonský trh
victor_rz6000cu.jpg
victor_rz6000cu.jpg (14.75 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Síce to hrá, ale zvuk sa mi nepáči, výšky sú stále s miernym poklesom aj pri nízkom biase, divné že dolby to nevadí, hlavne je zvuk strašne rozslintaný a skreslený na výškach, to proste neznášam.
Výkon je naozaj veľmi slušný a dostatočný, bez porúch a kolísania, ale priestor je ťahaný nejako do strany a zvuk je celkovo taký ako na zle nastavenej kolmosti hlavy.
Okrem toho výrobky Forward často obsahujú pásku GreenCorp Australia, ktorá má problémy so spojivom, lepením a škrípaním, stalo sa mi to u iných značiek aj u Victor RZ starších verzií.
V teste sa táto zatiaľ drží, ani náznak zakolísania, takže toľko zatiaľ.
Bez poškodenia pásky po teste.

















Testy audio kaziet z aktualizácie 30.11.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0884.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 17.5.2022

Maxell UDI 46min rok 1988 Made in Japan, EU trh, dátum výroby 31.5.1989 Japonsko
maxell_udi4688cu.jpg
maxell_udi4688cu.jpg (11.21 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Obal uvádza zloženie non porous Epitaxial.
Veľmi dobrý zvuk, výborný výkon, priestor, žiadne poruchy ani kolísanie, nádherný výškový prednes, na nerozoznanie od zdroja.
Špičková kvalita.
Bez poškodenia pásky po teste.

NAC Ferro Master 60min rok 2018-2021cca Made in USA, novodobá výroba pásky.
nac_fm60cu.jpg
nac_fm60cu.jpg (14.05 KiB) 975 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Toto je mimoriadne horúca téma v oblasti páskovej technológie dneska.
NAC FerroMaster boli kritizované za zlú kvalitu a dropouty, zlý zvuk a škaredú magnetickú vrstvu.
No takže u mňa prakticky, zvuk je nepatrne slabší a potrebuje extrémne podbiasovať, to je jedná vec, teda tie výšky neboli tak tlmené, ale celé to bolo také zvláštne, časť výšok bola dobrá a časť prepadnutá do pozadia.
Ak dám bias 0, tak level spadne na 0db, správa sa to ako u C120 tenkých pásov.
Poruchy tam veľmi nepočuť, ale nedrží priestor, zvuk pláva, konkrétne ľavý kanál trpí oslabovaním zvuku v rozsahu až 4db a to je neprijateľné, uvidíme časom ako na iných strojoch.
Kazeta používa MusicBox telo Italy s čiernym cievkami, bez skrutiek, tmavé fólie, ale zhoda výrobcu a dizajnu s prvými Fox.
Páska je stredne hnedá, ale extrémne fľakatá, ako staré Čínske pásky, bočný presvit navinutej cievky ako u lacných Čínskych pásov. Bez poškodenia pásky po teste.
Bez oteru, jemne vlnitý okraj pásky aj mimo testov Akai.
Ja som síce napísal veľa kritiky a negatív, ale výrobcovi držím palce, nech sa snaží, vyvíja a vyrába čo najdlhšie a možno to raz dotiahne k dokonalosti.

NAC StudioMaster 60min rok 2021 Made in USA, novodobá výroba pásky, asi jediná výroba typu II na svete.
nac_sm60cu.jpg
nac_sm60cu.jpg (14.44 KiB) 975 zobrazení
0db, bias -12, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
Nedávno, asi len minulý rok začal NAC USA vyrábať FeCo pásku typu II, je čierna, ale zvukovo je to katastrofa, tá FerroMaster bola oproti tomu naozaj Master. Ich web stránky uvádzajú zloženie oxid kobaltu. (oxid kobaltnatý)
Úroveň nahrávky je ako u chromdioxidov 0dba dosť, aj keď od zdroja pokles úrovne výkonu nemá, no trpí totálnou nemožnosťou z toho dostať akékoľvek výšky. Ani nízky bias to nezachráni, zvuku chýba viac než polovica výšok, je to veľmi tlmené, dolby je nepoužiteľné, zvuk ešte k tomu pláva v priestore podobne ako predošlá kazeta, len s menším prepadom 2db.
Poruchy nevnímam, na tých výškach to veľmi nie je počuť. Takže som sklamaný.
Ja viem že bude väčšina teraz namietať, že som mal skúsiť nahrať ako typ I, čo by prinieslo zlepšenie na výškach, ale prepad vo výkone by bol horší, by som musel vedieť zmeniť len EQ bez BIASu. Mimo to kruci, je to typ II a nový čerstvý, tak nech sa tak chová a nie ako chromdixidová babička Basf.
Kazeta používa tiež Talianske MusicBox telo, bez skrutiek s čiernymi cievkami, ale tentokrát priesvitné fólie.
Páska je čierno sivá, ale výrazne matný odlesk, vlnitý okraj mimo testy na Akai, fľakatá vrstva presne ako na FerroMaster, aj rovnaký extrémny bočný presvit navinutej pásky na cievke. Samotný náter pásu nepresvitá.
Ďalší popis a fotky kaziet a pásky.
Stále platí moja podpora výrobcu, nech sa snaží toto dotiahnuť k dokonalosti, pásky typu II majú veľký potenciál.

Sony CDix I 90min rok 1999 Made in Thailand, Japonský model
sony_cdixi9099cau.jpg
sony_cdixi9099cau.jpg (13.19 KiB) 975 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -8, výstup z pásky posilnený +2db
Tak neviem, toto hrá nejako podozrivo dobre, výborný zvuk, priestor, žiadne poruchy ani kolísanie. Potom sa objavili asi tri trochu väčšie dropy vo zvuku a prešlo to, inak dokonalosť samotná.
Celkom iste sa jedná o pôvodné superferro Sony HF-S pásky, myslím že posledný krát v tomto ročníku, kde už typ II má OEM pásku, tak u typu normal ešte sme na vysokej kvalitatívnej úrovni Sony.
Excelentný veľmi krásny dynamický zvuk, mimoriadne živý prednes a vhodná kazeta na nahrávky, ako posledná výborná generácia CDix I normal v špičkovej kvalite, nevadí že je Thajskej výroby, všetko je originál Sony.
Zvuk je citeľne posilnený o vyššiu hlasitosť na výstupe, intenzitu basov, niekedy až premýšľam či tam nie sú zvyšky HF-ES.






Testy audio kaziet z aktualizácie 30.11.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0756.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 17.5.2022
(Vynechaná použitá, nahratá kazeta TDK AR black edition)

Denon K-RI 120min rok 1994 Made in Japan, Japonský model
denon_kri12094cu.jpg
denon_kri12094cu.jpg (14.25 KiB) 975 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky je slabší o 4db.
Z Denon som tu mal C120 ako OEM Saehan, ale pravú Denon kazetu a pásku mám v C120 prvýkrát.
Ako bežná C120 je celkom schopná, síce väčší prepad výkonu, ale zvukový prejav je veľmi pekný, bez porúch a hlavne bez kolísania, priestor je tiež dobrý.
Zvukový prejav je teda jemnejší, ale veľmi slušný výškovo pri mohutnejšom podbiasovaní. Samozrejme trošku toho šumu bude asi viac, dolby síce funguje, ale mohlo aj lepšie.
Po teste bohužiaľ dve jemné rysky po Akai na okraji a v strede pásky.

Nora Superdynamic HDX 60min rok? Made in Turkey
nora_superdynamichdx60cu.jpg
nora_superdynamichdx60cu.jpg (13.63 KiB) 975 zobrazení
+2db, vzácne špičky +4db, bias -12, výstup z pásky má pokles o necelé 2db
Začnem trochu od konca, páska nekolíše, nemá poruchy a drží priestor, narozdiel od nových kaziet NAC USA.
Občas nejaký náznak poruchy, ale je to neisté, nakoľko výšky sú dosť tlmené, dolby sa nehodí, výkon je na hrane možností. Občas mám dojem trochu rozslintaných nečistých výšok.
Teda neviem čo si o tej kazete myslieť presne. Považoval som to ako odnož Raksu, ale zrejme to bude naozaj nejaký menší Turecký výrobca, ale nenašiel som skoro žiadne informácie na internete o Nore, lebo mi tam na google stále skákali iné Nory :D
Dizajn kazety je skoro originálny, textúra povrchu po obvode kazety je podľa starých Sony. Cievky sú jednoduché, podobné Raksu, takže ktovie.
No sranda prišla po asi troch minútach nahrávky, začalo sa silné kolísanie, tremolo a pod, už viete kam tým mierim. Asi niekedy budem musieť na web spraviť zoznam kaziet s kolabsom spojív.
Toto do neho pridám, zatiaľ u značky Raks som tento typ poruchy nikdy nezažil, takže to môže ešte len prísť, alebo je toto naozaj vlastná páska od malého výrobcu, alebo OEM páska.
Kolísanie dosiahlo veľkých hodnôt, ale Akai to ešte nevypol, napriek tomu ju radím k nepoužiteľným kazetám, pretože takýto kolaps spojiva je definitívny koniec života akejkoľvek magnetickej pásky.
Bez poškodenia pásky po teste.
Nutné čistiť hlavy, biely povlak cez povrch hlavy, podobne ako u tých vadných Sony CDix.

Pyral C90 (typ I) rok? Made in France.
pyral_c90cu.jpg
pyral_c90cu.jpg (14.25 KiB) 975 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň z pásky zhodná so zdrojom
O Pyral som dlho počúval a čítal vznešené názory, ale v realite som sa k nim dostal až teraz, bola to skoro ako legenda, ktorej existenciu som pomaly začal vyvracať :D
Ale došlo na to, zrejme sú vzácne a naozaj staré, takže nebudem čakať zázraky.
K hodnotám, čo sa týka výkonu je naozaj veľmi dobrý a páska vykazuje mimoriadne hodnoty MOL ako staršie Basf ferro. Na kazete pritom nie je zmienka o parametroch a vlastnostiach ako superferro, dokonca ani model nie je označený, považujem to teda za základný typ I výrobcu.
Najväčší problém tejto pásky je nízky bias, ktorý napriek tomu nestačí a viac než polovica výšok tam proste nie je, regulácia bias skoro vôbec nereaguje, dolby sa použiť nedá.
Priestor je dobrý, zakolísal viac len krátko po spustení nahrávky, poruchy nie je veľmi kde počuť.
Takže všetka česť tejto kazete čo sa týka MOL, keby tie výšky boli lepšie tak by bola dokonalá.
Do budúcna bude ešte test jednej Pyral zrejme novšej označenej ako Cobalt.
Táto kazeta má dizajn prevzatý podľa maloooknových kaziet Scotch, ale cievky a mechaniku by som povedal že má riešenú lepšie.
Novšia Pyral čo bude v teste neskôr zase dizajn kopíruje z Maxell, tak uvidíme, asi nemal výrobca dostatok fantázie.
Páska neškrípe, ani nenecháva oter, ale extrémne jemný stredový náznak prehybu po Akai tam je.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

super toľko rozsiahlych článkov v jednom dni, veľmi pekný test a parádne kúsky ani nebudem hovoriť čo vyhráva u mňa lebo je tam veľa zaujímavých, síce nevyhráva ale veľmi pútavá je SMAT. K tým novým kazetám, je škoda, že sa im nedarí vyprodukovať slušnú kvalitu a celé to ukazuje ako to museli mať kedysi výrobci zmáknuté, že vedeli vyrábať rôzne triedy v takom rozsahu, rozmanitosti a v takej kvalite a my si tu dnes pindáme, že nám to po štyridsiatich rokoch otázneho "skladovania" zašpinilo hlavy
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej včera som začal okolo jedenástej a skončil som neviem či pred polnocou, alebo ako to bolo s písaním, samozrejme medzi to mnoho iných vecí :D

zajtra bude, tá Denon 120 v prehľade
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa veľmi páčia aj tie Sony CDix s tými nápismi na cievkach ale škoda toho pásu, teda zvuk asi super ale to riziko ale tak ty máš hlavy k mechanike snáď pri najhoršom vymeníš
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

stále je to otázne ako je to zlé, lebo predtým než som to vedel som normálne nahral na Sony a na mechanike počúval CDix II 90min verzie 2000 a v pohode :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety na máj 2022 - pripravuje sa
Hifibazáru sa ospravedlňujem, tento mesiac proste nevydalo, ale ešte tam sú kazety s ktorými mám plány ak sa podarí.
Prílohy
IMAG0436.JPG
IMAG0440.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety sú na webe
https://ez647.sk/update.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"